چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۰۹

بیوگرافی تاداشی یانای ثروتمند بخشنده ژاپنی

تاداشی یانای,بیوگرافی تاداشی یانای,عکس تاداشی یانایتاداشی یانای
صنعت مد توانسته در چند سال اخیر جایگاه خوبی در اقتصاد جهان به خود اختصاص دهد، در این صنعت افراد بسیاری دخیل هستند و از طریق همین موضوع به ثروت های میلیاردی دست پیدا کرده اند؛ یکی از این افراد تاداشی یانای است که مالک کمپانی لباس Unique یا همان Uniqlo می باشد.

چکیده ای از بیوگرافی تاداشی یانای:

نام کامل: تاداشی یانای

تاریخ تولد: ۷ فوریه ۱۹۴۹

محل تولد: اوبه، استان یاماگوچی

حرفه: فعالیت در زمینه پوشاک؛ مالک فروشگاه‌های خرده‌فروشی لباس Fast Retailing و کمپانی لباس Unique یا همان Uniqlo

ملیت: ژاپنی

ثروت: ۲۹/۸ میلیارد دلار

تاداشی یانای,بیوگرافی تاداشی یانای,تصاویر تاداشی یانایبیوگرافی تاداشی یانای

بیوگرافی تاداشی یانای:

تاداشی یانای در ۷ فوریه ۱۹۴۹ در اوبه استان یاماگوچی از کشور ژاپن به دنیا آمد. پدر او یک خیاط بود و بعد از گذشت یکسال از تولد تاداشی یک فروشگاه کوچک لباس مردانه در شهر راه اندازی کرد، در این مغازه لباس هایی که پدرش می دوخت به فروش می رسید. 

تاداشی به همراه خانواده خود در طبقه بالای همان فروشگاه لباس زندگی می کردند. بعد از گذراندن دوران دبیرستان خود در یکی از مدرسه های شهر، برای ادامه تحصیل به دانشگاه وازدا وارد شد. در سال ۱۹۷۱ در رشته اقتصاد و علوم سیاسی مدرک لیسانس خود را دریافت کرد و به تدریج وارد دنیای کسب و کار شد. 

بعد از دریافت مدرک خود در همان سال به فروش لباس های آشپزی و پوشاک مردانه در یکی از فروشگاه های شهر مشغول شد، اما با گذشت یکسال از این کار به مغازه پدر خود رفت و تصمیم گرفت به او کمک کند. 

در ۳۵ سالگی بعد از ده سال کار کردن در کنار پدرش، او توانست اولین فروشگاه لباس خود را در هیروشیما افتتاح کند، از طرفی تاداشی در سال ۱۹۹۱ نام فروشگاه پدرش را به کمپانی Fast Retailing تغییر داد. این شرکت توانست خیلی سریع به یکی از بزرگترین برندهای پوشاک جهان تبدیل شود. 

تاداشی یانای,بیوگرافی تاداشی یانای,تاداشی یانای کارآفرینتاداشی یانای صاحب بزرگترین خرده فروشی ها

تاداشی درباره کسب و کار خود اینگونه عنوان می کند: 

“من یاد گرفتم که مردم هیچ‌چیزی را از یک فروشگاه ناشناخته نمی‌خرند! رمز موفقیت من نیز همین‌جاست!”

 موفقیت های پی در پی تاداشی یانای:

با گسترش کسب و کار یانای، در مدت سه سال یعنی تا سال ۱۹۹۵ او توانست حدود ۱۰۰ فروشگاه زنجیره ای لباس در ژاپن راه اندازی کند. تاداشی به احترام پدر خود نام این فروشگاه ها را Fast Retail گذاشت. او یکی از بزرگترین فروشگاه‌های خرده‌فروشی در جهان را دارد اما با وجود ۶۸ سال سن هنوز هم به صورت سرزده به فروشگاه های خود می رود، عنوان می شود کمتر کسی می تواند او را بشناسد. 

تاداشی یانای مالک شرکت یونیکلو نیز هست که حدودا ۱۰۰۰ فروشگاه در سراسر ژاپن دارد و ۷۰۰ فروشگاه نیز در دیگر نقاط جهان از او به چشم می خورد، البته هر هفته نیز یک شعبه جدید افتتاح می کند. 

درباره کمپانی پوشاک یونیکلو؛ نشریه تلگراف لندن اینگونه عنوان می کند: ” کمپانی یونیکلو ۱۰ شعبه فقط در شهر لندن دارد. این شرکت برای کسانی که در زندگی مدرن می‌خواهند با آگاهی لباس بپوشند، جنس متفاوتی از لباس‌های ساده از جمله کشمیر، ابریشم و کتان را تولید و ارائه می‌کند. فروختن این لباس‌ها برای این شرکت حالا به سادگی آب خوردن و مانند فروختن آب نبات به بچه ها است.”

این نشانه قدرت اراده و باور انسان است که توانست نام یک پسر خیاط را در سراسر جهان و فروشگاه ها به سر زبان ها بیندازد. 

تاداشی یانای,زندگینامه تاداشی یانای,عکس تاداشی یانایتاداشی یانای؛ صاحب شرکت یونیکلو

تاداشی یانای، میلیاردر ژاپنی:

در سال ۲۰۱۰ تاداشی یانای موفق به دریافت جایزه بین المللی خرده فروشی شد، او به عنوان چهارمین مرد ژاپنی و اولین آنها به از سال ۹۸ می باشد که توانست این جایزه را دریافت کند. در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ هم تاداشی به عنوان بهترین مدیر عامل سال در ژاپن از سوی انجمن مدیریت سانو انتخاب شد. 

در سال ۲۰۱۲ برای اولین بار وارد فهرست پنجاه ثروتمند برتر جهان شد و این موضوع در نشریه بلومبرگ نشر پیدا کرد. او در امور خیریه نیز مشارکت فعالی دارد.

در کنار ثروت کلانی که این مرد دارد ویژگی‌ها و خصایل اخلاقی نیز رشد کرده و به بلوغ خود رسیده اند. در ابتدای سال ۲۰۱۱ یانای با اهدای ۱ میلیارد ین ژاپن که معادل ۱۰۰ میلیون دلار است؛ مسئولیت کمک به مردم آسیب‌دیده از سونامی ژاپن را به عهده گرفت.

تاداشی یانای,بیوگرافی تاداشی یانای,تاداشی یانای کیستتاداشی یانای در میان جمعی از ثروتمندان

او علاقه زیادی به بازی گلف دارد و در چندسال اخیر؛ دو زمین گلف در هاوایی آمریکا خریداری کرده است. با آغاز قرن جدید دوره ای جدید برای کسب و کار یانای شروع شد، زیرا فروشگاه های او جهانی شدند به طوری که در سال های اخیر ۲۰ کشور دنیا اعم از ایالات متحده، کانادا، انگلستان، فرانسه، آلمان، استرالیا، کره و چین شاهد تاسیس فروشگاه های این مرد خیر بودند، البته اوضاع برای یانای همیشه خوب نبوده او نیز شکست هایی را در مسیر خود تجربه کرده است. 

در اوایل قرن جدید یانای مجبور شد برای پیشگیری از زیان ۱۶ فروشگاه خود را در لندن تعطیل کند، در نتیجه این موضوع تجارتی که تازه در صنعت مواد غذایی آغاز کرده بود نیز با شکست مواجه شد. 

در ابتدای سال ۲۰۱۶ با عنوان کردن زمستان گرم فروش شرکت های یونیکلو به کمترین میزان خود رسید، به طوری که سهام های این شرکت در طی ۲۴ ساعت ۶/۷ درصد کاهش پیدا کردند، زیانی معادل ۱/۴ میلیارد دلار در یک بیشترینی مقدار ضرر برای یک فرد در طی چند سال اخیر بود. 

با وجود تمام این مشکلات این ثروتمند مشهور برنامه زیادی را در سر خود دارد، او قصد داشت تا سال ۲۰۲۰ به عنوان بزرگترین کمپانی خورده‌فروشی در جهان تبدیل شود، شاید بتوان گفت دلیل تمام پیشرفت های او در این جمله خلاصه می شود:

“شاید به نظر بسیاری من آدم موفقی باشم اما اشتباهات بسیاری داشته‌ام! مردم اشتباهاتشان را خیلی جدی می‌گیرند! مساله این است که شما باید مثبت فکر کرده و و باور داشته باشید که دفعه بعد موفقیت از آن شما خواهد بود.”

تاداشی یانای,بیوگرافی تاداشی یانای,موفقیت های تاداشی یانایتاداشی یانای در جلسه با رئیس جمهور هند

ثروت تاداشی یانای:

همانطور که اشاره شد نام تاداشی یانای در سال ۲۰۱۲ وارد لیست پنجاه ثروتمند جهان شد و توسط مجله بازارهای بلومبرگ منتشر شد. او به عنوان ثروتمندترین فرد ژاپن، رئیس و بزرگترین سهامدار سریع خرده فروشی و بزرگترین خرده فروش پوشاک در آسیا شناخته می شود. 

در ۳۱ آگوست ۲۰۱۷ گزارش شده است که؛ گروه یونیکلو توکیو در حدود ۱۰۰۰ فروشگاه با درآمدی ۱/۹ تریلیون ین معادل ۱۶/۹ میلیارد دلار دارد.

علاوه بر این یانای دو زمین گلف در جزیره هاوایی، مونی دارد، اما اکثریت ثروت او ناشی از ۴۶ درصد سهامی است که از خرده فروشی ها حاص می شود. بر اساس گفته ها Fast Retailing که در آوریل ۲۰۱۸ به روز شده است؛ یانای سهام خود را به طور مستقیم و از طریق شرکت های برگزیده مالکیت می‌کند.

او همچنین با سهام هایی که متعلق به همسر و دو فرزندش است، نشان دهنده وضعیت او به عنوان بنیانگذار و رئیس شرکت است. با توجه به وبسایتی که یانای دارد؛ سریع خرده فروشی بزرگترین خرده فروش پوشاک در آسیا است که دارای بیشتر از ۱۰۰۰ فروشگاه می باشد. 

تاداشی یانای,بیوگرافی تاداشی یانای,ثروت تاداشی یانایتاداشی یانای در یکی از فروشگاه های خودش

یانای دارای املاک مسکونی بسیاری نیز هست به طوری که ۱۶۵۸۶ متر مربع در بیش از دو هکتار از جنگل های غیرتوکیو را دارا می باشد. 

بر اساس آنچه Kenta Morishima عنوان می کند؛ اموالی که توسط دیوارهای دو طبقه احاطه شده است و شامل یک گاراژ، محدوده رانندگی و یک تراس چوبی چوبی با سقف یخچال است، در سال ۲۰۱۷ ۶ میلیارد ین معادل ۵۰ میلیون دلار ارزش گذاری شده است. 

بر اساس وب سایت یک کارگزار املاک و مستغلات ژاپن املاک مرکزی، این زمین در سال ۲۰۰۰ به ارزش ۷۸ میلیون دلار در یک حراج توسط یانای خریداری شد. 

در سال ۲۰۰۹ بر اساس گزارشی که کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده ارائه کرده است؛ یانای برای سال مالی ۲۰۰۹ مبلغ ۵۰ میلیون دلار برای خریداری زمین گلف معبد Kapalua در هاوایی از Maaui Land & Pineapple هزینه کرده است. بر اساس گزارشی که SEC در سال ۲۰۱۰ ارائه داده است؛ یانای دیگر زمن گفت Kapalua، Kapalua Bay را به ارزش ۲۴/۱ میلیون دلار به فروش رساند. 

تاداشی یانای,بیوگرافی تاداشی یانایتاداشی یانای ثروتمند ژاپنی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش