پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۰۸۶

پردیس احمدیه بازیگر نوظهور سینمای ایران

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,عکس های پردیس احمدیهپردیس احمدیه
یکی از بازیگران نوظهور ایران پردیس احمدیه می باشد که با نقش آفرینی در فیلم لاک قرمز به معروفیت دست پیدا کرد و به همین سبب توانست در ششمین جشنواره فیلم شهر به بهترین بازیگر زن دست پیدا کند. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی این بازیگر جوان خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی پردیس احمیدیه:

نام کامل: پردیس احمدیه

تاریخ تولد: ۸ تیر ۱۳۷۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینماو تئاتر

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته نوازندگی موسیقی و ساز ایرانی

شروع فعالیت حرفه ای: از سال ۱۳۸۵

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,تصاویر پردیس احمدیهبیوگرافی پردیس احمدیه

بیوگرافی پردیس احمدیه:

پردیس احمدیه در ۸ تیر ۱۳۷۱ در تهران به دنیا آمد، وی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر می باشد و در رشته نوازندگی موسیقی و ساز ایرانی تحصیلات خود را تکمیل کرده است. 

ایشان به صورت کاملا اتفاقی وارد عرصه بازیگری شدند ولی اکنون به دلیل ای که به بازیگری دارند؛ در نقش های غیرکلیشه ای و متفاوت بازی می کنند. شروع بازیگری پردیس احمدیه به سال ۱۳۸۵ زمانی که ۱۵ ساله بوده است برمی گردد، او با حمید نعمت الله به صورت اتفاقی آشنا می شود و با گذشت یکسال به افشین صادقی معرفی شده است. 

پردیس توانست اولین تجربه بازیگری خود را بازی با در فیلم این کارگردان به دست بیاورد، البته باید اشاره کرد که این فیلم به مدت ۴ سال توقیف بوده اما در نهایت در سال ۱۳۸۹ روی پرده سینما به نمایش گذاشته شد. 

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,عکس کودکی پردیس احمدیهپردیس احمدیه در دوران کودکی

بازی پردیس احمدیه در تلویزیون:

در سال ۱۳۹۰ زمانی که ۱۹ ساله بود در فیلم کلاس هنرپیشگی نقش نیکی را بازی کرد و همین فیلم از او به یک علاقه مند ساخت تا بتواند این مسیر را پیش برود. 

اولین حضور پردیس احمدیه در تلویزیون ایران به سال ۱۳۹۲ برمی گردد، که در سریال یادآوری در کنار روزبه حصاری ، امیر آقایی و مهران احمدی نقش آفرینی کرد. 

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,عکس جدید پردیس احمدیهدریافت لوح توسط پردیس احمدیه

لاک قرمز سکوی پرتاب پردیس احمدی:

معروفیت پردیس احمدی را می توان تا حدودی به فیلم خانه دختر در سال ۱۳۹۳ نسبت داد، اما فیلم لاک قرمز در سال ۱۳۹۴ هم نقطه عطفی برای او در این عرصه محسوب می شود، او در این فیلم نقش اول را بازی می کرد و در جشنواره فیلم فجر نیز دیده شد. 

بر اساس مصاحبه ای که در خوص فیلم لاک قرمز از پردیس احمدیه گفته شده است، سوال پرسیدند: نقشی که در «لاک قرمز» برای شما درنظر گرفته شد چه ویژگی ها و چه تفاوتهایی داشت که شما را ترغیب به پذیرش آن کرد؟

در پاسخ اینگونه عنوان می کند:« این نقش را پذیرفتم تا خودم را محک بزنم، آقای سیدحاتمی درخواست داشت که این نقش کاملا باورپذیر ایفا شود، در نتیجه من برای ایفای آن بسیار فیلم و عکس زیادی دیدم و لحن صحبت کردن و راه رفتن و رفتار دختران آن سن و سال را مطالعه و تماشا کردم.

برای برقراری ارتباط بیشتر به مدت یک هفته به مدسه می آمدم و سرکلاس با بچه ها حاضر می شدم، البته جالب این بود که نه دانش آموزان و نه معلمان متوجه اختلاف سنی من با بقیه نبودند. من طرز حرف زدن و حتی خنده ها و قهقهه زدن های دختران ۱۶ ساله را زیرنظر گرفتم تا بتوانم بهتر لحن صحبت کردن و خنده و راه رفتن را ایجاد و نقشم را حفظ کنم. من برای ایفای این نقش فیلم های خارجی زیادی دیدم. این نقش خیلی خوب بود.

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,فیلم های پردیس احمدیهبازی های پردیس احمدیه

سبک بازی پردیس احمدیه:

بر اساس آنچه خانم احمدیه عنوان می کنند: سعی نداشته اند که از سبک بازیگری کسی پیروی کنند، بلکه سعی داشته اند که همواره خود واقعیشان را نمایش دهند و از سبک خودش پیروی کند. 

بازی پردیس احمدیه، در تئاتر:

فعالیت تئاتر پردیس احمدیه به سال ۱۳۹۲ در نمایش ناتمام به کارگردانی سیما تیرانداز برمی گردد، در سال ۱۳۹۴ هم برای دومین بار در نمایش کشتن کفتر چاهی روی صحنه تئاتر ایفای نقش کرد.

بر اساس آنچه پردیس احمدیه عنوان می کند: اتفاقی که در تئاتر می افتد در سینما نیست، اجرای تئاتر به فیزیک بازیگر کمک می کند.

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,بازیگری پردیس احمدیهسبک خاص بازیگری پردیس احمدیه

نماینده نسل خود:

پردیس احمدیه در گزارشی چنین می گوید:

هر بازیگری جدای از میزان مهارتی که دارد، می تواند نماینده نسل خود در این عرصه باشد، آينده بازيگرى شبيه جامعه وقت است و به نوعی متناسب با شرایط آن پیش می رود.

همچنین عنوان می کند من تمام تلاش خود را می کنم تا انتخاب های خود را مماس با موقعیت های اجتماعی داشته باشم و امیدوارم سینما هم در آینده کارکردی اثرگذارتر داشته باشد.

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,خانواده پردیس احمدیهپردیس احمدیه در کنار خواهرش

ازدواج پردیس احمدیه:

پردیس احمدیه هنوز ازدواج نکرده و مجرد است، اما اولین ملاکی که برای ازدواج دارد این است که همسرش در زندگی سختی کشیده باشد، زیرا خود ایشان هم با سختی بزرگ شده است و از بدو تولد به این موضوع افتخار می کند و خدا شاکر است که اولین ملاکش برای ازدواج سختی کشیدن همسرش می باشد. او باید با تلاش به جایگاه خوبی رسیده باشد، زیرا اگر سختی نکشیده باشد نمی تواند او را درک کند. در ادامه نیز عنوان می کند که چهره و قیافه برایش اهمیت دارد و قدش هم نباید بلند باشد چون دوست ندارد.

الگوگیری از حامد بهداد:

پردیس احمدیه عنوان می کند که انسانیت ، زندگی و صبر کردن در مقابل هر اتفاق ناخوشایندی که تو زندگی می افتد و قوی بودن را از حامد بهداد یاد گرفته است، در ادامه نیز آرزو می کند که سایه این ستاره همواره بالای سر ایشان و رفیقانش باشد. 

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,عکس های اینستاگرامی پردیس احمدیهعکس های اینستاگرامی پردیس احمدیه

آرامش موسیقی روزانه:

پردیس احمدیه عنوان می کند که اگر در روز موسیقی که دوست دارد را گوش ندهد نمی تواند زندگی کند، فیلم هم نگاه می کند ولی اینجور نه که بخواهد خود را به بازیگری نزدیک کند.

برای عدالت:

پردیس احمدیه می گوید: آرزو دارم در جشنواره فیلم فجر عدالت رعایت شو و فیلم هایی که حقشان است و برایشان زحمت کشیده شده دیده و تشویق شوند.

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,بازی پردیس احمدیه نقش آفرینی پردیس احمدیه در عرصه هنر

خصوصیات اخلاقی پردیس احمدیه:

پردیس احمدیه عنوان می کند که با دوستان و خانواده اش بسیار راحت است و جدی نیست، اما در محیط کار برعکس بسیار جدی است تا زمانی که صمیمیت خاصی ایجاد شود.

جوایز پردیس احمدیه:

در سال ۱۳۹۶ برای بازی در فیلم لاک قرمز به عنوان بهترین بازیگر زن در ششمین جشنواره فیلم شهر شناخته شد، از طرفی نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول زن در نوزدهمین جشن سینمای ایران اعلام شد.

سوالاتی از پردیس احمدیه:

کار در کدام عرصه را بیشتر دوست دارید؟

نمی توانم بگویم کدام عرصه را بیشتر دوست دارم، ایفای نقش در سینما یا اجرا روی صحنه به روحیه من و نقش و پیشنهاد بستگی دارد. در این مورد من گزیده کار هستم و هرنقشی را قبول نمی کنم. 

بعنوان صحبت پایانی نظر خودتان را در مورد شرایط کلی بازیگری در سینمای ایران و آینده ای که برای خود و سینما متصور هستید بیان کنید؟

هربازیگری جدای از توانایی های خود در زمینه بازیگری به عنوان نماینده نسل خود شناخته می شود، آینده بازیگرى شبیه جامعه وقت است و به نوعی متناسب با شرایط آن پیش می رود و من هم تمام تلاش خودم را می کنم تا مماس با موقعیت های اجتماعی دست به انتخاب بزنم و امیدوارم سینما هم در آینده کارکردی اثرگذارتر داشته باشد.

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,سبک بازی پردیس احمدیهپردیس احمدیه در جشنواره های فیلم

کارهای سینمایی پردیس احمدیه:

لامینور۱۳۹۸
مجبوریم۱۳۹۸
تومان۱۳۹۸
سرکوب۱۳۹۷
خفه گی۱۳۹۵
لاک قرمز۱۳۹۴
خانه دختر۱۳۹۳
تگرگ و آفتاب۱۳۹۳
دلم می ‌خواد۱۳۹۲
کلاس هنرپیشگی۱۳۹۰
مقلد شیطان۱۳۸۵

کار تلویزیونی پردیس احمدیه:

یاد آوری۱۳۹۲

پردیس احمدیه,بیوگرافی پردیس احمدیه,پردیس احمدیه در سریال نوبت لیلیپردیس احمدیه در سریال نوبت لیلی

تئاترهای پردیس احمدیه:

ناتمام۱۳۹۲
کشتن کفتر چاهی۱۳۹۴

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش
X