سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۷۰۱۰۷

بیوگرافی نسرین مقانلو و ماجرای مرگ پسر جوانش

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,تصاویر نسرین مقانلونسرین مقانلو
نسرین مقانلو یکی از بازیگران موفق زن ایرانی است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص می دهد. این بازیگر توانا تا به حال در فیلم و سریال های بسیاری ایفای نقش کرده و خاطراتی را برای مردم برجای گذاشته است. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی نسرین مقانلو اشاره شده است.

چکیده بیوگرافی نسرین مقانلو:

نام کامل: نسرین مقانلو

تاریخ تولد: ۱ تیر ۱۳۴۷

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه

تحصیلات: دیپلم

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تا کنون

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,عکس های نسرین مقانلوبیوگرافی نسرین مقانلو

بیوگرافی نسرین مقانلو:

نسرین مقانلو در ۱ تیر ۱۳۴۷ در تهران به دنیا آمد. نسرین مقانلو در یک خانواده هنرمند به دنیا آمد، پدرش تهرانی و در عرصه موسیقی فعالیت می کرد، اما مادرش شهناز نامدار از بختیاری های هفت لنگ و بازیگر تئاتر بود. نسرین یک خواهر دیگر به نام روناک هم دارد که در آمریکا زندگی می کند. بیژن مقانلو، سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران هم برادر نسرین مقانلو است.

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,مادر نسرین مقانلونسرین مقانلو در کنار مادرش

تحصیلات نسرین مقانلو:

ایشان دانشجوی انصرافی سال دوم مامایی هستند، بر اساس آنچه عنوان کرده اند مادرشان با حضور در عرصه هنر موافق بوده اما خانواده پدرش قبول نمی کردند، همین موضوع سبب شد که دو سال مامایی بخواند اما با اولین جراحی بیهوش شود، مادرش خیلی دوست داشته که نسرین پزشک شود اما گویا با روحیات این بازیگر سازگار نبوده است. 

شروع فعالیت در سینما:

از آنجایی که در خانواده هنرمند به دنیا آمده بود از طریق پدر با دنیای موسیقی و از طریق مادر با فضای تئاتر کاملا آشنایی داشته است، به همین دلیل از زمان کودکی فعالیت خود را در این عرصه آغاز می کند. فعالیت حرفه ای نسرین مقانلو در سینما به سال ۱۳۷۰ زمانی که ۲۳ ساله بود برمی گردد و ایشان در فیلم «دو نیمه سیب» به کارگردانی کیانوش عیاری اولین فیلم خود را بازی کرد. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,عکس های جدید از نسرین مقانلونسرین مقانلو در کنار حمید هیراد خواننده ایرانی

ازدواج و فرزندان نسرین مقانلو:

ازدواج نسرین مقانلو با کمال خلیلیان به سالیان قبل برمی گردد. همسر این بازیگر فوتبالیست و عضو سابق تیم های ملی فوتبال،قهرمان جوانان آسیا و عضو باشگاه های گمرک اهواز ،پاس و تاج بوده است. حاصل این ازدواح دو فرزند پسر به نام های ارشیا و آرین است. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,فرزندان نسرین مقانلونسرین مقانلو و فرزندانش

ازدواج نسرین مقانلو به همان ابتدای مسیر بازیگری اش برمی گردد، او به همراه خانواده اش راهی آمریکا شد اما به دنبال علاقه بسیار زیاد به بازیگری چند سال بعد از به دنیا آمدن فرزند دومش با حمایت همسر به ایران رفت و آمد می کرد در نتیجه توانست در فیلم ها و سریال های زیادی بازی کند. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,پسر نسرین مقانلونسرین مقانلو در کنار آرین و مرحوم ارشیا

ادامه فعالیت بازیگری:

ورود به قاب تلویزیون مربوط به سریال آخرین سند می شود و این بازیگر با مجموعه لبخند زندگی به شهرت رسید. او بعد از بازی در فیلم نابخشوده به آمریکا مهاجرت کرد اما بعد از بازگشت به ایران فیلم مسافری از هند و سپس مهمان مامان را بازی کرد، او در آن دو فیلم توانایی بازیگری خود را به نمایش گذاشت. 

یکی از مشهورترین آثار نسرین مقانلو سریال مختارنامه می باشد که ایشان نقش ناریه همسر اول مختار ثقفی را برعهده داشت. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,عکس های اینستاگرامی نسرین مقانلوعکس های اینستاگرامی نسرین مقانلو

اجرا و داوری نسرین مقانلو:

نسرین مقانلو از جمله بازیگران پرکار است که فعالیت خود را به بازیگری سینما و تلوزیون محدود نمی کند، او تجربه مجری گری برای برنامه ای تحت عنوان دستپخت های خودمانی در تلویزیون و داوری در برنامه میلیون میلیون در نمایش خانگی را دارا است. 

انتشار کتاب آشپزی:

نسرین مقانلو بسیار آشپزی را دوست دارد و از اینکه پای گاز بایستد و غذا بپزد لذت می برد، به همین دلیل ایشان نگارش کتابی تحت عنوان آشپزی نسرین انجام داده است. در سال ۱۳۹۴ انتشار این کتاب بسیار مورد علاقه قرار گرفت به همین دلیل برای مدتی مجری گری برنامه آشپزی دست پخت به وی سپرده شد.

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,پدر نسرین مقانلونسرین مقانلو در کنار پدرش

مرگ پسر  جوان نسرین مقانلو:

خبری تحت عنوان نسرین مقانلو در سوگ از دست دادن فرزند جوان خود نشست، فضای مجازی را بسیار تحت تاثیر قرار داد. در ابتدا شایعاتی مبنی بر کشته شدن ایشان در اعتراضات پخش شد اما ساعاتی بعد مشخص شد این جوان به علت سکته مغزی درگذشته است. 

ارشیا خلیلیان فرزند اول نسرین مقانلو در چند سال اخیر همراه با پدر و برادرش در آمریکا زندگی می کردند و هرچند وقت یکبار به ایران سفر می کردند. 

نسرین مقانلو بعد از مرگ پسرش بسیار تحت تاثیر قرار گرفته و گویا چندین سال پیر شده است.

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,عکس هایی از پسران نسرین مقانلونسرین مقانلو در کنار پسرانش

مروری بر نقش های نسرین مقانلو:

نسرین مقانلو در سریال دل:

سریال نمایش خانگی دل که در سال ۱۳۹۸ به منوچهر هادی و تهیه کنندگی جواد فرحانی پخش شد طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد. 

این سریال یک ملودرام اجتماعی و عاشقانه است که از زندگی آرش و رستا با بازی حامد بهداد و ساره بیات روایت می کند، آنها در آستانه ازدواج با اتفاقی غیرمنتظره و بد مواج می شوند که منجر به ایجاد شرایطی در مسیر زندگی شان می شود. 

در این سریال نسرین مقانلو نقش مادر آرش و همسر اتابک را بازی می کند که در ابتدا دوست دارد پسرش با خواهرزاده خود رابی ازدواج کند. 

افسانه بایگان، بیژن امکانیان، سعید راد، یکتا ناصر، کوروش تهامی، بهرام افشاری، لیلا زارع، مهراوه شریفی نیا، مریم سعادت، علی سخنگو و مهدی کوشکی از جمله دیگر بازیگران این سریال هستند. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,نسرین مقانلو در سریال دلنسرین مقانلو در سریال دل

نسرین مقانلو در سریال مختارنامه:

یکی از بزرگترین و مشهورترین اثر تاریخی پیرامون زندگی مختار ثقفی و قیام او پس از حادثه عاشورا سریال مختارنامه است که به کارگردانی داوودمیرباقری در سال ۱۳۸۹ منتشر شد. 

در این سریال نسرین مقانلو نقش همسر اول مختار را برعهده داشت. فریبرز عرب نیا، فرهاد اصلانی، ژاله علو، ماه چهره خلیلی، مهدی فخیم زاده، فریبا کوثری، رضا رویگری، رضا کیانیان، عنایت شفیعی، شهرام حقیقت دوست، محمد فیلی، جعفر دهقان و ... از جمله دیگر بازیگران این سریال بودند. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,نسرین مقانلو در سریال مختارنامهنسرین مقانلو در سریال مختارنامه

نسرین مقانلو در فیلم خون شد:

این فیلم به کارگردانی مسعود کیمیایی در سال ۱۳۹۸ نمایش داده شد. در این فیلم از زن دوم و مادر به نام خانم جانی با بازی نسرین مقانلو صحبت می کند که مسئولیت فرزندان شوهر و دخترش بر عهده اوست.

سعید آقاخانی، سیامک صفری، لیلا زارع، هومن برق نورد، سیامک انصاری و اکبر معززی از جمله دیگر بازیگران این فیلم هستند. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,نسرین مقانلو در فیلم خون شدنسرین مقانلو در فیلم خون شد

نسرین مقانلو در سریال مسافری از هند:

یکی از پربیننده ترین و ماندگارترین آثار تلویزیون ایران به سریال مسافری از هند به کارگردانی قاسم جعفری بر می گردد که در سال ۱۳۸۱ به نمایش گذاشته شد.

در این سریال نسرین مقانلو نقش همسر دوم منصور و مادر فرزاد را بر عهده دارد که بعد از بازگشت ایشان به ایران ساخته شد. این سریال از زندگی دختری هندی به نام سیتا حکایت می کند که برای ازدواج با رامین به ایران می آید اما بعد از ورود به ایران با حقایق زندگی رامین روبرو می شود.

شیلا خداد، سروش گودرزی، حمید گودرزی، بهنوش طباطبایی، الهام حمیدی، شیرین بینا، عنایت شفیعی، ایرج نوذری، مجید مشیری، فرزاد حسنی، علیرام نورایی، فلور نظری، زهره فکورصبور و حسن اسدی از دیگر بازیگران این سریال هستند. 

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,نسرین مقانلو در سریال مسافری از هندنسرین مقانلو در سریال پرطرفدار مسافری از هند

نسرین مقانلو در فیلم مهمان مامان:

این فیلم در سال ۱۳۸۲ به کارگردانی داریوش مهرجویی ساخته و با استقبال بسیار خوبی در گیشه مواجه شد، همچنین توانست جایزه بهترین فیلم از بیست و دومین جشنواره فجر را کسب کند. 

گلاب آدینه، نسرین مقانلو، پارسا پیروزفر، حسن پورشیرازی، امین حیایی، ملیکا شریفی نیا، ژاله علو، فریده سپاه منصور، امیر جعفری و آفرین عبیسی از دیگر بازیگران این فیلم هستند. 

فیلم های سینمایی و کوتاه نسرین مقانلو:

دو نیمه سیب۱۳۷۰
قربانی۱۳۷۰
امید۱۳۷۱
بازیچه۱۳۷۲
همه دختران من۱۳۷۲
همسر۱۳۷۲
نابخشوده۱۳۷۵
بن بست (فیلم کوتاه)۱۳۷۸
دختری در قفس۱۳۸۱
مهمان مامان۱۳۸۲
ماه وش۱۳۸۶
سوپر استار۱۳۸۷
نفوذی۱۳۸۷
راه بهشت۱۳۹۰
بدون اجازه۱۳۹۰
گناهکاران۱۳۹۱
روزگاری عشق و خیانت۱۳۹۲
پی ۲۲۱۳۹۳
پلکان مرگ۱۳۹۴
چهار اصفهانی در بغداد۱۳۹۵
نیوکاسل۱۳۹۷
خون شد۱۳۹۸
زن ها فرشته اند۲۱۳۹۸
مورچه خوار۱۳۹۸

نسرین مقانلو,بیوگرافی نسرین مقانلو,عکس قدیمی نسرین مقانلوعکس قدیمی نسرین مقانلو

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش