دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۴۰۰۷۰

بیوگرافی دوئین جانسون معروفترین بازیگر هالیوود + عکس همسر و فرزندانش

دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,زندگی نامه دوئین جانسونعکس دوئین جانسون
اگر شما هم طرفدار فیلم های اکشن و پرهیجان باشید، حتما نام دوئین جانسون به گوشتان خورده است، وی یکی از بزرگترین و معروف ترین بازیگران امریکایی است که تا کنون در فیلم های پرطرفدار زیادی نقش آفرینی کرده است. در ادامه ای مطلب سرپوش به بیوگرافی دوئین جانسون خواهیم پرداخت.

چکیده ای از بیوگرافی دوئین جانسون:

نام کامل: دوئین داگلاس جانسون 

تاریخ تولد: ۲ مه ۱۹۷۲

محل تولد: هیوارد، کالیفرنیا، ایالات متحده

حرفه: کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیگر و تهیه ‌کننده

قد: ۱۹۶ سانتی متر

وزن: ۲۶۰  پوند

دوئین جانسون,دوئین جانسون و همسرش,خانواده دوئین جانسوندوئین جانسون در کنار دوستش

بیوگرافی دوئین جانسون:

دوئین داگلاس جانسن در ۲ مه ۱۹۷۲ در کالفرنیا به دنیا آمد، وی اکنون با نام رینگ راک نیز شناخته می شود و در یک خانواده کشتی گیر به دنیا آمد به طوری پدرش راکی جانسون و پدربزرگ او نیز در این زمینه به شکل حرفه ای فعالیت می کردند. دوئین جانسون را می توان به عنوان تهیه کننده فیلم راک، یکی از بزرگترین ستارگان تاریخ کشتی حرفه ای و از پردرآمدترین بازیگران جهان معرفی کرد.

جانسون از همان ۱۵سالگی شروع به ورزش راگبی کرد و از نوجوانی به فوتبال آمریکایی علاقه داشت؛ وی توانست بورسیه دانشگاه میامی را دریافت کند، لازم به ذکر است دوئین در دوران مدرسه مشکلات زیادی را پشت سر می گذاشت و از چندین دبیرستان اخراج شد. با وجود علاقه ای که به فوتبال آمریکایی داشت و بعد از چندسال که فرصت حضور در لیگ NFL را داشت، اما به دنبال آسیب دیدن کمرش از ادامه دادن آن سرباز زد و این فرصت را از دست داد، اما بعد از این اتفاق به مدت یک سال در لیگ کانادا بازی کرد.

دوئین جانسون فوتبال آمریکایی را رها کرد و در سال ۱۹۹۶ به عنوان کشتی گیر در رقابت های مختلفی از قبیل؛ WWEشرکت کرد.

بیوگرافی دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,دوئین داگلاس جانسونکودکی دوئین جانسون

خانواده دوئین جانسون:

همانطور که اشاره شد خانواده ای که دوئین جانسون در آن به دنیا آمد کشتی گیر بودند؛ پدرش راکی جانسون یک کشتی گیر حرفه ای سیاهپوست و مادرش از اهالی ساموآی آمریکا بود. همه اعضای خانواده جانسون به نحوی کشتی گیر بودند؛ از جمله آنها می توان به پدر و پدر بزرگ، دایی ها، عموهایش، همچنین رومن رینز و نایا جکس و همین طور برادران اوسو دیگر کشتی گیران هستند که رابطه خویشاوندی با جانسون دارند.

عکس های دوئین جانسون,دوئین جانسون,دوئین جانسون و همسرشدوئین جانسون و دخترانش

ماجرای ازدواج های دوئین جانسون:

در سال ۱۹۹۷، دوئین جانسون با یکی از هم دانشگاهی هایش به نام دانی گارسیا ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دختری به نام سیمونه بود که در سال ۲۰۰۱ به دنیا آمد. این زوج در نهایت به شکل توافقی در سال ۲۰۰۷ از یکدیگر جدا شدند.

در سال ۲۰۰۶ قبل از اینکه از همسر اول خود جدا شود با دختر سیناب هاشینی موسیقدان برجسته آمریکایی به نام لورن هاشینی آشنا شد و بعد از طلاق همسر اولش، با او ازدواج کرد. حاصل این ازدواج هم دو دختر به نام های یاسمین و جیا است که به ترتیب در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ به دنیا آمدند، بر اساس همین موضوع راک اکنون سه فرزند دختر دارد.

دوئین جانسون و همسرش,خانواده دوئین جانسون,بیوگرافی دوئین جانسوندوئین جانسون در کنار همسر دومش

اولین نقش آفرینی دوئین جانسون در سینما:

اولین بازی حرفه ای دوئین جانسون به بازی در فیلم مومیایی در سال ۲۰۰۱ برمی گردد که در آن نقش پادشاه عقرب را ایفا کرد. این فیلم توسط کارگردانان مورد استقبال زیادی واقع شد و توانست بیشتر از ۴۴۳ میلیون دلار از سینماهای سراسر دنیا اعتبار کسب کند، از همین طریق اولین تجربه این ستاره هالیوودی با موفقیتی بزرگ برای او همراه بود.

بعد از موفقیتی که فیلم مومیایی برای دوئین جانسون به همراه داشت، بار دیگر با بازی در فیلم The Scorpion King نقش پادشاه عقرب را برعهده گرفت. در این فیلم اکشن فانتزی درمورد به قدرت رسیدن شخصیت اصلی روایت می کند. دوئین جانسون برای بازی در این فیلم دستمزی ۵/۵ میلیون دلاری دریافت کرد.

بازی در فیلم سریع و خشن:

دوئین جانسون فعالیت خود را در مجموعه ی سریع خشن با نقش آفرینی در پنجمین قسمت آن یعنی Fast Five آغاز کرد. در این فیلم بازیگران محبوب و حرفه ای مانند؛ وین دیزل، پل واکر ایفای نقش می کردند. این فیلم توسط جانستین لین با بودجه ۱۲۵ میلیون دلاری ساخته شد و درنهایت تواسنت ۶۲۶ میلیون دلار درامد کسب کند.

شاید برای شما هم جالب باشد برای بازی در این مجموعه دوئین جانسون خواستار نقش منفی بود زیرا او علاقه زیادی به شخصیت های منفی فیلم های جیمزباند دارد، همچنین باید اشاره کرد پدربزرگ دوئین جانسون نیز در یکی از فیلم های این مجموعه به نام You Only Live Twice ایفای نقش کرده است.

عکس های دوئین جانسون,دوئین جانسون,دوئین جانسون و همسرشدوئین جانسون در فیلم black adam

سایر فعالیت و حرفه های دوئین جانسون:

دوئین جانسون تنها در ورزش و بازیگری موفق نبوده بلکه در عرصه نویسندگی و تهیه کنندگی نیز به عنوان یکی از بهترین های شناخته می شود. کتابی که او در سال ۲۰۰۰ درباره زندگی شخصی اش به نام؛  Rock Says نوشت به عنوان یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز معرفی شد. همچنین در سال ۲۰۱۲ با عنوان Seven Bucks Productions تاسیس کرد که در زمینه ساخت فیلم فعالیت می کرد. این شرکت تا کنون توانسته فیلم های زیادی را تولید کند. 

از تمام این موراد گذشته؛ باید به فعالیت دوئین جانسون در زمینه تولید لباس اشاره کرد که در خط تولید آن علاوه بر لباس، کفش و هدفون نیز تولید می شود و به صورت آنلاین به فروش می رسد، او توانسته به درآمدی هفت رقمی از این حرفه خود دست پیدا کند.

مسابقات تلویزیونی The Titan Games، نمونه ای دیگر از فعالیت های دوئین جانسون محسوب می شود که که از شبکه NBC پحش می شود و توانسته سال گذشته را به عنوان یک سال پر از موفقیت برای دوئین جانسون رقم بزند. تهیه کنندگی این برنامه تلویزیونی برعهده خود جانسون است و در این برنامه چالش های ورزشی متعددی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته می شود.

دوئین جانسون و همسر دومش,عکس های دوئین جانسون,دوئین جانسوندوئین جانسون در مسابقات The Titan Game

همچنین که دوئین جانسون به عنوان یکی از گران ترین بازیگران جهان محسوب می شود؛ مجله تایمز در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۱۶ به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد جهان نیز معرفی کرد.

افتخارات دوئین جانسون در زمینه کشتی:

- باوجود اینکه دوئین جانسون در سال ۲۰۰۴ رسما در کشتی گیری اعلام بازنشستگی کرد، اما هنوز هم در رینگ حاضر می شود . کشتی می گیرد.

- در سال ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ به عنوان محبوب ترین کشتی گیر شناخته شد.

- کشتی گیری در سال ۲۰۰۰

- حضور در تالار مشاهیر دبلیودبلیوای سال ۲۰۰۷

- در سال ۱۹۹۸ به عنوان پیشرفته ترین کشتی گیر معرفی شد.

- در سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ و ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به عنوان کاریزماتیک ترین کشتی‌ گیر شناخته شد.

- ۹ بار برنده جایزه اسلمی شد

- ده بار قهرمان WWE شد.

فیلم های دوئین جانسون,دوئین داگلاس جانسون,زندگی نامه دوئین جانسونحضور دوئین جانسون در مسابقات ورزشی

سایر جوایز دوئین جانسون:

- جایزه سینمایی و تلویزیونی MTV

- نام او در فهرست صد شخص بانفوذجهان توسط مجله تایم برده شده است.

- جایزه برگزیده نوجوانان ۲۰۱۸و ۲۰۱۷و۲۰۰۱

- جایزه تمشک طلایی بدترین بازیگر

- جایزه ایمیج

- جوایز برگزیده کودکان نیکلودین در سالهای ۲۰۱۸و ۲۰۱۷و۲۰۱۳

- نام او در فهرست ۱۰۰ نفر از مؤثرترین افراد جهان توسط مجله تایم در سال ۲۰۱۶ آمده است.

- ستاره پیاده‌روی مشاهیر هالیوود در سال ۲۰۱۷

- جایزه برگزیده مردم در سالهای ۲۰۱۶و ۲۰۱۷

 - Shorty Awards در سال ۲۰۱۶

- مجله پیپل ۲۰۱۶

- مستر المپیا در سال ۲۰۱۶

- Muscle & Fitness

- جایزه انجمن ملی صاحبان سینما در سال ۲۰۱۲

- NCAAF National Championship در سال ۱۹۹۱

دوئین جانسون,دوئین جانسون و همسرش,خانواده دوئین جانسون,بیوگرافی دوئین جانسوندوئین جانسون در کنار ورزشکاران دیگر

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 16
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش