شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۹۰۰۱۲

بیوگرافی مهدی پاکدل و ماجرای ازدواجش

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,عکس های مهدی پاکدلمهدی پاکدل
مهدی پاکدل یکی از بازیگران موفق سینما و تلویزیون ایران و بسیار کم حاشیه است. ایشان در عرصه تئاتر و موسیقی هم فعالیت دارد و دارای یک  آلبوم به نام «در انعکاس کوچه‌های خیس» می باشد. در ادامه این مطلب سرپوش به بیوگرافی این هنرمند بیشتر اشاره شده است.

چکیده ای از بیوگرافی مهدی پاکدل:

نام کامل: مهدی پاکدل

تاریخ تولد: ۱۰ تیر ۱۳۵۹

محل تولد: اصفهان

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر، خواننده، مدل

شروع فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی گرافیک

نام همسر: رعنا آزادی ور

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,تصاویر مهدی پاکدلبیوگرافی مهدی پاکدل

بیوگرافی مهدی پاکدل:

مهدی پاکدل در ۱۰ تیر ۱۳۵۹ در اصفهان به دنیا آمد. وی در محله ای به نام امامزاده زید اصفهان که اکنون به هشت بهشت معروف است بزرگ شد، خانواده هنرمندی دارد به طوری که دو برادر دیگرش به نام های حسین پاکدل مجری و بازیگر، مسعود پاکدل عکاس می باشند. مهدی پاکدل دیپلم خود را در رشته گرافیک دریافت کرد و زمانی که ۱۷ ساله شد برای ادامه تحصیل به تهران آمد. مهدی پاکدل از رشته گرافیک در دانشگاه آزاد تهران انصراف داد و فعالیت بازیگری را در پیش گرفت. 

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,مادر مهدی پاکدلمهدی پاکدل در کنار مادرش

شروع کار هنری با تدوین:

وی عنوان می کند که از دوران نوجوانی یک فیلم بین حرفه ای شده بود، دائما بلیط سینما تهیه می کرد و عاشقانه سینما را دوست داشته است، تا زمانی که وارد تهران می شود و برای طی کردن زندگی کارهای تدوین انجام می داده است. 

در کنار تدوین او یک نمایش به نام «جنبش انفیه در کلکته» که در سال ۱۳۷۶ با کارگردانی سیروس شاملو اجرا می شد را به عنوان اولین تجربه بازیگری خود اعلام می کند. 

ورود به سینما:

بعد از اینکه ۳ سال در صحنه تئاتر به اجرا پرداخت در سال ۱۳۷۹ زمانی که ۲۰ سال سن داشت، فیلم سینمایی آبی را در کنار هنرمندانی مانند بهرام رادان و هدیه تهرانی بازی کرد. این فیلم اولین تجربه سینمایی مهدی پاکدل محسوب می شود. 

از تلویزیون تا شهرت:

در سال ۱۳۸۱ با بازی در سریال با من بمان که کارگردانی حمید لبخنده ساخته شد؛ مهدی پاکدل وارد تلویزون شد، سپس در سل ۱۳۸۴ با سریال اولین شب آرامش من که پنجمین تجربه بازیگری وی محسوب می شود به شهرت رسید. در این سریال بازیگرانی از قبیل؛ شبنم قلی خانی ، یکتا ناصر و امیر آقایی ایفای نقش می کردند. 

آشنایی با همسر اولش بهنوش طباطبایی:

مهدی پاکدل با بهنوش طباطبایی در صحنه فیلمبرداری مصئب دوشیزه آشنا شدند. وی عنوان می کند که عاشق خنده های همسرش شده بود. آنها در ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ازدواج کردند اما در اسفند ۱۳۹۴ از همدیگر جدا شدند. 

نخستین حدس های مربوط به طلاق این زوج به مراسم اکران فیلم سانور مربوط می شود، زیرا بهنوش طباطبایی حلقه ازدواج خود را استفاده نکرده بود. این موضوع سوژه ای برای عکاسان و شایعه ای میان اهالی هنر شد، تا زمانی که بهنوش طباطبایی تمامی عکس های دو نفره خود با همسرش را از اینستاگرام پاک کرد این شایعه مهر تایید خورد. 

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,همسر اول مهدی پاکدلمهدی پاکدل در کنار بهنوش طباطبایی

فریبا نادری هم در یکی از مصاحبه های خود خبر جدایی مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی را تایید کرد، همچنین خانم طباطبایی در یکی از مصاحبه هایش دلیل کم کاری خود در سینما و تلویزیون را به علت جدایی از همسر سابقش مهدی پاکدل عنوان کرد. این خبر هیچگاه از جانب مهدی پاکدل به رسمیت شناخته نشد و اکنون بعد از گذاشت پنج سال از این موضوع خبری مبنی بر طلاق خود عنوان نکرده است. 

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,همسر اول بهنوش طباطباییمهدی پاکدل در کنار همسر اولش

ازدواج مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور:

رعنا آزادی ور تعدادی عکس دونفره خود و مهدی پاکدل را در موقعیت های مختلف در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. پس شایعه شد که این زوج با همدیگر وارد رابطه ای عاشقانه شده اند. بعد از گذشت مدتی هم خبر ازدواج این دو بازیگر در فضای مجازی تایید شد. عاطف رضوی همسر برادر مهدی پاکدل عکسی دونفره از این زوج منتشر کرد و خبر ازدواج آنها را تبریک گفت، اینگونه مشخص شد که مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور زن و شوهر هستند. 

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,رعنا آزادی ورمهدی پاکدل و رعنا آزادی ور

شایعه جدایی از رعنا آزادی ور و ازدواج سوم:

برخی از سایت های زرد شایعاتی درباره جدایی مجدد مهدی پاکدل منتشر کرده اند، دلیل آن هم مربوط به عکسی است که مهدی پاکدل در کنار دختر خانمی جوان دارد و در اینترنت منتشر شده است.

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,همسر دوم مهدی پاکدلازدواج مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور

علایق مهدی پاکدل:

مهدی پاکدل از جمله بازیگران پرکار است در کنار بازیگری، طراحی صحنه و اجرای ده ها پوستر تئاتر را نیز برعهده دارد. وی از سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۱ فعالیت تدوین انجام داده است و به عنوان گرافیست از سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۳ در این حیطه فعالیت داشته است. 

مهدی پاکدل به عکاسی نیز علاقه مند است و یک نمایشگاه انفرادی از تصاویر خود و یک نمایشگاه مشترک با هنرمندان دیگر برپا کرد.

مهدی پاکدل از جمله بازیگران خوش سیماست که کارهای تبلیغاتی انجام می داد و برای مدت ها مدلینگ شرکت های مختلف بود. وی بعد از تجربه بازی در فیلم سیاسی «ماجرای نیمروز» سال ۱۳۹۵ در نقش مسعود کشمیری ،وارد عرصه مدلینگ و فوتو مدلینگ شد.

این بازیگر در کنار بازیگری فعالیت موسیقی نیز دارد و یک یک آلبوم به نام «در انعکاس کوچه‌های خیس» منتشر کرده‌است.

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,مهدی پاکدل در مدلینگحرفه مدلینگ مهدی پاکدل

مصاحبه با مهدی پاکدل:

برای من سینما یک حرفه فوق العاده جدی محسوب می شود، از نظر من راه های بهتری برای درآمد وجود دارد اما درباره سینما این قضیه درست نیست. بخاطر علاقه زیادم به سینما اصلا دوست ندارم کاری را در این فضا انجام دهم که دوست ندارم.

عکاسی و اینستاگرام:

اینستاگرام در دید هنری و عکاسی انسان به او کمک بسیاری کرده، از زمانی که این برنامه آمده است؛ برایم بسیار لذت بخش است زیرا از این طریق می توانم عکس های را به اشتراک بگذارم. 

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,عکس های اینستاگرامی مهدی پاکدلعکس های اینستاگرامی مهدی پاکدل

خسرو شکیبایی علت بازیگری ام:

خسرو شکیبایی کسی که است از طریق او عاشق بازیگری شدم، سریال خانه سبز را که در دوران نوجوانی می دیدم همان موقع تصمیم گرفتم بازیگر شوم، یعنی منشاء آرزوهایی که در آن دوران در سرم می پروراندم خسرو شکیبایی بود. 

تجربه کارگردانی:

همواره در کنار بازیگری ساختن یک فیلم هم برای جالب بوده و دوست داشتم کارگردانی را نیز تجربه کنم، منتظر یک فرصت مناسب بودم که بالاخره اتفاق افتاد، من همراه با ایمان افشاریان در سال ۱۳۹۲ فیلم فردا را به عنوان کارگردان و نویسنده ساختیم و وارد فستیوالی در ژنو نیز شد. 

مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,مهدی پاکدل بازیگرمهدی پاکدل بازیگر مستعد ایرامی

آثار سینمایی مهدی پاکدل:

بدون اجازه۱۳۸۹
دلواپسی۱۳۸۹
دایره زنگی۱۳۸۶
مخمصه۱۳۸۶
مصائب دوشیزه۱۳۸۵
شبانه۱۳۸۴
ماجراهای اینترنتی (چای نت)۱۳۸۳
ماهی‌ها عاشق می‌شوند۱۳۸۳
آبی۱۳۷۹

آثار تلویزیونی مهدی پاکدل:

با من بمان۱۳۸۱
تله‌فیلم یک روز معمولی۱۳۸۲
مروارید سرخ۱۳۸۳
خاموشی دریا۱۳۸۴
اولین شب آرامش۱۳۸۴
ما چند نفر۱۳۸۵
بی‌گناهان۱۳۸۶
تله‌فیلم گزارش یک اعدام۱۳۸۶
تله‌فیلم استخوان۱۳۸۶
ضامن۱۳۸۶
تله‌فیلم دوباره بهار۱۳۸۷
شب می‌گذرد۱۳۸۷
گمشده۱۳۸۸
تله‌فیلم عزیزی که ناپدید شد۱۳۸۸
تله‌فیلم هویت۱۳۸۹
ستایش۱۳۸۹
کیمیا۱۳۹۴

مهدی پاکدل در شبکه نمایش خانگی:

شام ایرانی۱۳۹۰
وقت خواب۱۳۹۵
هم گناه۱۳۹۸
جیران۱۴۰۰
آمستردام۱۴۰۰

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش