پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۸۰۰۶۴

بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

پاتریک دمپسیپاتریک دمپسی
در این مقاله از سرپوش به بررسی زندگی و حرفه پاتریک دمپسی می‌پردازیم. بازیگر و راننده مشهور، پاتریک دمپسی با بازی‌های برجسته و نقش‌های متنوع در صنعت سینما و تلویزیون شناخته شده است. زندگی شخصی و حرفه‌ای این هنرمند توجهات زیادی را به خود جلب کرده و او را یکی از نام‌های برجسته در عرصه فیلمسازی می‌سازد.

بیوگرافی پاتریک دمپسی

نام کامل: پاتریک گالن دمپسی

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

بیوگرافی پاتریک دمپسیبیوگرافی پاتریک دمپسی

بیوگرافی پاتریک دمپسی

پاتریک دمپسی متولد ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶ در لویستون، مین، بازیگر آمریکایی و راننده ماشین مسابقه است. دمپسی که به خاطر ظاهر زیبا و مهارت های بازیگری همه کاره اش شناخته می شود، تاثیر قابل توجهی در صنعت تلویزیون و سینما گذاشته است. او با ایفای نقش دکتر درک «مک دریمی» شپرد در سریال پزشکی موفق «آناتومی گری» به شهرت رسید.

دمپسی در یک خانواده کارگری بزرگ شد و در سنین جوانی اشتیاق به بازیگری پیدا کرد. در نوجوانی در تئاترهای محلی مختلف شرکت کرد و تجربیات ارزشمندی کسب کرد. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، دمپسی به شهر نیویورک نقل مکان کرد تا حرفه بازیگری را دنبال کند.

عکس های پاتریک دمپسیپاتریک دمپسی بازیگر جذاب ایرانی

فعالیت های هنری پاتریک دمپسی

در اواسط دهه ۱۹۸۰، دمپسی سفر بازیگری حرفه ای خود را با حضور در فیلم هایی مانند "بهشت به ما کمک می کند" (۱۹۸۵) و "کوفته III: شغل تابستانی" (۱۹۸۶) آغاز کرد. با این حال، این نقش او به عنوان نقش اول رمانتیک در فیلم «نمی توانم برای من عشق بخرم» در سال ۱۹۸۷ بود که او را به رسمیت شناخت و او را به عنوان یک هنرمند معرفی کرد.

در طول دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰، دمپسی به تکمیل رزومه خود با بازی های قابل توجهی در فیلم هایی مانند "Loverboy" (1989)‎، "Mobsters" (1991)‎، و "Sweet Home Alabama" (2002)‎ ادامه داد. با این حال، این بازی او از دکتر درک شپرد در سریال درام پزشکی "Grey's Anatomy" بود که او را به یک ستاره بین المللی سوق داد. شخصیت دمپسی با نام مستعار "مک دریمی" در بین بینندگان بسیار محبوب شد و او به یکی از شخصیت های اصلی سریال تبدیل شد. او از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ در سریال ظاهر شد و در فصل‌های بعدی بار دیگر به عنوان مهمان حضور داشت.

دمپسی پس از جدایی از «آناتومی گری»، حرفه بازیگری خود را با ایفای نقش های متنوع گسترش داد. او در فیلم هایی مانند "بچه بریجت جونز" (۲۰۱۶) و "هنر مسابقه در باران" (۲۰۱۹) ظاهر شد و طیف خود را به عنوان یک بازیگر به نمایش گذاشت. علاوه بر این، او با مینی سریال «حقیقت درباره ماجرای هری کوبرت» (۲۰۱۸) و سریال درام «شیاطین» (۲۰۲۰) به تلویزیون بازگشت.

از بازیگری تا اتومبیل‌رانی پاتریک دمپسی

پاتریک دمپسی علاوه بر بازیگری، علاقه بسیاری به رانندگی اتومبیل‌رانی دارد. او در مسابقات اتومبیل‌رانی حرفه‌ای، از جمله ۲۴ ساعت لو مانس، حضور داشته و چندین پیروزی نیز کسب کرده است. دمپسی همچنین بنیان‌گذار و مالک تیم اتومبیل‌رانی Dempsey Racing است که در مسابقات مختلف اتومبیل‌رانی شرکت می‌کند.

پاتریک دمپسی در کنار اتومبیلشمسابقات اتومبیل رانی پاتریک دمپسی

زندگی شخصی و خانوادگی پاتریک دمپسی

زندگی شخصی دمپسی فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است. او در سال ۱۹۸۷ با مدیر و بازیگر خود، راکی پارکر، ازدواج کرد، اما این زوج در سال ۱۹۹۴ طلاق گرفتند. در سال ۱۹۹۹، دمپسی با جیلیان فینک، آرایشگر و آرایشگر ازدواج کرد. این زوج دارای سه فرزند، یک دختر به نام تالوله و دو پسر به نام های سالیوان و داربی هستند. در اوایل سال ۲۰۱۵، دمپسی و فینک جدایی خود را اعلام کردند، اما آنها در نهایت آشتی کردند و در اواخر همان سال طلاق را لغو کردند.

پاتریک دمپسی در کنار همسر اولشهمسر اول پاتریک دمپسی

پاتریک دمپسی در کنار همسر دومشهمسر دوم پاتریک دمپسی

فیلم‌های شاخص پاتریک دمپسی

پاتریک دمپسی در طول دوران حرفه‌ای خود در بیش از ۴۰ فیلم و سریال تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته است. از جمله فیلم‌های شاخص او می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- افسون‌شده (Enchanted)

- روز والنتاین (Valentine’s Day)

- فرشته‌های آرواره آهنین (Sweet Home Alabama)

- نویسندگان آزادی (Freedom Writers)

- تبدیل‌شوندگان: نیمه تاریک ماه (Transformers: Dark of the Moon)

پاتریک دمپسی در سریال آناتومی گریفیلم آناتومی گری از پاتریک دمپسی

جوایز پاتریک دمپسی

پاتریک دمپسی برای بازیگری خود جوایز و تقدیرهای بسیاری دریافت کرده است. از جمله این جوایز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- نامزدی جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر مرد نقش اول در سریال درام تلویزیونی برای سریال «گریز آناتومی»

- نامزدی جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر مرد نقش اول در سریال درام تلویزیونی برای سریال «گریز آناتومی»

- People’s Choice Award برای بازیگر مرد مورد علاقه در سریال درام تلویزیونی برای سریال «گریز آناتومی»

عکس های اینستاگرامی پاتریک دمپسیعکس های شخصی پاتریک دمپسی

جذابترین مرد ۲۰۲۳

مجله پیپل people هرساله جذابترین مرد سال زنده سال را انتخاب کرده و اعلام می کند. در سال ۲۰۲۳ این مجله پاتریک دمپسی را برنده این عنوان انتخاب کرد. این بازیگر توانست در سن ۵۷ سالگی این لقب را از آن خود کند. 

پاتریک دمپسی گفت زمان اعلام این خبر در هواپیما بوده است و کاملا از آن تعجب کرده است، وی سپس اعلام کرد که اگر فرزندانم این موضوع را متوجه شوند حتما مرا مسخره می کنند همچنین در ادامه بیان کرد: 

”من‌ پایان دهنده ی این خط هستم و دیگر کسی جذابتر از من در سال ها ی اینده نیست!”

در سال های گذشته کریس ایوانز،  پائول راد ، مایکل بی جوردن ، جان لجند و … توانستند عنوان جذابترین مرد سال را از آن خود کنند. 

پاتریک دمپسی و همسرش در فرش قرمزپاتریک دمپسی و همسرش

فعالیت های خیرخواهانه پاتریک دمپسی

پاتریک دمپسی علاوه بر استعداد هنری و علاقه به ورزش، انسان خیرخواه و فعالی در عرصه مسائل اجتماعی نیز می باشد. او بنیاد Dempsey Racing Foundation را تأسیس کرده است که به کودکان مبتلا به سرطان کمک می‌کند. این بنیاد با جمع‌آوری کمک‌های مالی، به خانواده‌های این کودکان در تأمین هزینه‌های درمان و سایر نیازهای آن‌ها یاری می‌رساند.

پاتریک دمپسی و فرزندان و همسرشپاتریک دمپسی در کنار فرزندان و همسرش

سخن نهایی درباره پاتریک دمپسی

به طور خلاصه، حرفه پاتریک دمپسی با موفقیت او به عنوان یک بازیگر در تلویزیون و سینما مشخص شده است. بازی او در نقش دکتر درک شپرد در «آناتومی گری» او را به شهرت جهانی رساند و از آن زمان تاکنون نقش های مختلفی را ایفا کرده است که استعداد و تطبیق پذیری او را به نمایش می گذارد. در کنار فعالیت های بازیگری، دمپسی به مسابقات اتومبیل رانی نیز اختصاص داده است و کمک های بشردوستانه قابل توجهی به ویژه در زمینه حمایت از سرطان داشته است.

پاتریک دمپسی با استعداد، پشتکار و فعالیت‌های خیرخواهانه خود، به الگویی برای نسل جوان تبدیل شده است. او نشان داد که می‌توان با تلاش و سخت‌کوشی به موفقیت‌های بزرگ دست یافت و در عین حال به دیگران نیز کمک کرد.

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 17
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش