یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۲۹

زندگینامه وانگ جیانلین تاجر و سیاست مدار چینی + تصاویر

وانگ جیانلین,سربازی وانگ جیانلین,عکس از وانگ جیانلینجیانلین سرمایه دار مشهور چین
وانگ جیانلین کارآفرین، نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی چینی است. او بعنوان ثروتمندترین شخص در جمهوری خلق چین، شناخته می شود و در سال ۲۰۱۷ در فهرست مجله فوربز در رتبه ۱۸ از ثروتمندترین افراد جهان، قرار گرفت.

چکیده ای ازبیوگرافی وانگ جیانلین

نام کامل: وانگ جیانلین

زاده: ۲۴ اکتبر ۱۹۵۴

زادگاه: میانیانگ، سیچوآن

ملیت: چینی

تحصیلات: دانشگاه لیاولینگ

وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی وانگ جیانلین

وانگ جیانلین، تاجر و سیاست مدار چینی، در ماه اکتبر ۱۹۵۴ متولد شد. وانگ جیانلین در یک خانواده پرجمعیت بزرگ شده و بزرگترین فرزند از بین ۵ پسر این خانواده است. پدر او در ارتش آزادسازی خلق چین می جنگید و از فرماندهان ارتش سرخ بود. خانواده وانگ سابقه محکم نظامی دارند، به همین علت او تصمیم گرفت که سرباز شود.

ازدواج وانگ جیانلین,وانگ جیانلین,فعالیت های وانگ جیانلینعکس های وانگ جیانلین

سربازی وانگ جیانلین

دوره آموزشی سخت زمستانی که جوانان در آن باید رژه ها و پیاده روی های طولانی را تحمل می کردند، تجربه دورانی سخت را برای وانگ جیانلین رقم زد. به گفته ی وانگ جیانلین، آن ها طی دو ماه مسیری حدود یک هزار و ۲۰۰ کیلومتری را راه رفتند. وانگ جیانلین در سال ۱۹۷۸، به درجه سرجوخه ارتقاء یافته و به او تحصیل در یک مؤسسه نظامی توصیه شد. هرچند او سربازی بااراده بود، ولی اصلاً در فعالیت های بدنی مثل حمله، سینه خیز و عبور از موانع عملکرد خوبی نداشت. تنها چیزی که به وانگ جیانلین در تحمل سختی های آموزش نظامی کمک میکرد، عقیده راسخش به انقلاب و کمونیسم بود.

ازدواج وانگ جیانلین

وانگ جیانلین با لین نینگ ازدواج کرده است. حاصل این ازدواج یک پسر به نام وانگ سیکانگ است که در انگلستان تحصیل کرده و درحال حاضر عضو هیأت مدیره گروه واندا است و در پکن یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی دارد.

بیوگرافی وانگ جیانلین,زندگی نامه وانگ جیانلین,وانگ جیانلینوانگ جیانلین و همسرش

شعار وانگ جیانلین

عبارتی که به برترین شکل در مورد وانگ جیانلین ثروتمندترین شخص در چین بکار می آید به این شرح است:« هیچوقت یک کسب و کار را تنها برای به دست آوردن پول انجام ندهید. کارتان را برای این انجام دهید که تغییری بوجود آورید».

وانگ جیانلین,وانگ جیانلین سرمایه دار مشهور چین,زندگینامه وانگ جیانلینعکس از وانگ جیانلین

فعالیت های وانگ جیانلین

وانگ جیانلین در ۱۵ سالگی به ارتش آزادی بخش مردمی پیوست و به بازه زمانی ۱۶سال در آن جا کار کرد. وی در ابتدا نگهبان مرزی بود ولی در آخر به سمت فرماندهی رسید، گرچه در اواسط دهه ۸۰ هنگامی که ارتش چین برنامه کاهش تعداد نفرات را دنبال میکرد، او هم از خدمت مرخص شد و سمت ریاست دفتر منطقه جیانگ در شهر دالیان را برعهده گرفت. آشکار بود که زندگی کارگزار دولت برای وانگ جیانلین مناسب نیست، پس وی در سال ۱۹۸۸ به منزل مادر همسرش منتقل شد و شغلی در یک شرکت املاک و مستغلات بدست آورد. چندی بعد او در سال ۱۹۹۲ همان شرکت را خرید و نامش را به دالیان واندا تغییر داد. وی این شرکت را با مبلغی معادل ۸۰ هزار دلار که قرض گرفته بود، خریداری کرد و از آن پس هیچ کس نتوانست وی را متوقف سازد.

وانگ جیانلین در ابتدا مدیر شرکت توسعه مسکن شیگانگ شد و سپس به ریاست یک کارخانه رسید. بعد از آن که شرکت دولتی شیگانگ به شرکتی سهامی با مسولیت محدود تبدیل شد، وانگ جیانلین بعنوان مدیر کل آن انتخاب شده و وارد بازار پر رونق املاک و مستغلات چین شد ولی روزهای خوب دائمی نبوده و با مداخله دولت چین در این بازار، تامین منابع مالی برای بخش املاک و مستغلات در کل کشور متوقف شد. تلاش های مکرر و حتی انتظار یکروزه دربرابر بانک ها برای دریافت وام نتیجه ای برای او بهمراه نداشت ولی این مسئله انگیزه او برای ایجاد یک برند و دفاع از خود را بیش از پیش تقویت کرد. در واقع، تجربه ۱۷ سال آموزش نظامی ظرفیت تحمل اضطراب و فشار در او را افزایش داده و عزم و اراده راسخ او برای کسب موفقیت را بهمراه داشت.

زندگینامه وانگ جیانلین,وانگ جیانلین,عکس از وانگ جیانلینوانگ جیانلین سیاست مدار چینی

وانگ جیانلین در سال ۱۹۸۸ شرکت «دالیان واندا» را که به بزرگترین شرکت توسعه املاک در چین تبدیل شد تأسیس کرد. این شرکت درحال حاضر در میلیون ها مترمربع ملک سرمایه گذاری کرده و چند مرکز خرید، هتل لوکس، سینما، فروشگاه و مرکز تفریحی در سراسر چین دارد. در سال ۲۰۱۱ واندا به شرکتی چند ملیتی تبدیل شد. شرکت واندا در سال ۲۰۱۲ پس از خرید تئاتر AMC بزرگترین مالک سالن تئاتر در دنیا معرفی شد. بعد از این که ولع آقای وانگ در خرید املاک و کسب وکارهای گوناگون به پایان رسید در چند سال گذشته رویه خود را عوض کرد و دست به فروش بخش عمده ای از دارایی های خود مانند هتل ها، سهام باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید و همچنین تئاتر AMC زد. او در کنار همه اینها آن قدر مورد توجه است که از نخست وزیر یادداشت تشکر شخصی دریافت می کند و چهره های معروف هالیوود برای شرکت در گردهمایی های او به چین سفر می کنند. وی نیز یکی از اندک افرادی است که با گروه محدود جامعه بازرگانان به دیدار اوباما رفت و سعی کرد که برای سرمایه گذاری خارجی حمایت جلب کند.

شرکت های گروه واندا با روش سختگیرانه نظامی اداره می شود؛ تصمیماتی که وانگ جیانلین می گیرد، توسط کارکنان اجرا میشود و اگر آن ها دستورات را سریعاً انجام ندهند، ناچارا باید جریمه پرداخت کنند. اقتصاد دولتی در کشور چین جریان دارد و برای شرکت های چینی کسب موفقیت و رشد سخت است.

ازدواج وانگ جیانلین,وانگ جیانلین سرمایه دار مشهور چین,وانگ جیانلینتصاویر وانگ جیانلین

شرکت واندا در سال ۲۰۱۴ وارد بازار بورس هنگ کنگ شد و به این ترتیب ارزش دارایی های وانگ را به ۲۵ میلیارد دلار رساند و او را در چین به ثروتمندترین شخص تبدیل کرد. در ابتدای سال ۲۰۱۵ شرکت ۲۰درصد از سهام باشگاه فوتبال اسپانیایی اتلتیکو مادرید را نیز به مبلغ ۴۵ میلیون یورو خریداری کرد. همینطور در سیدنی، لندن، شیکاگو و لس آنجلس میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرد، به این ترتیب او به بزرگترین صاحب هتل های ۵ستاره دنیا هم تبدیل شد. وانگ جیانلین در سال ۲۰۱۶، در خصوص قرارداد با فیفا برای راه اندازی جام جهانی چین، که تیمهای ملی فوتبال هر سال در آسیا رقابت می کنند، توافق کرد.

وانگ جیانلین در طول دوره، مشاور اقتصادی استان یونان (Yunnan) و همینطور مشاور ساختمانی دولت گوییانگ (Guiyang) بود، شهروند نمونه شهر چانگچون (Changchun) و یکی از سرمایه گزاران برجسته در تأسیس شهر دالیان شناخته شد. ارزش خالص سرمایه وانگ در فوریه ۲۰۱۸ توسط فوربز ۳۰.۱ میلیارد دلار تخمین زده شد که وی را بعنوان یکی از ثرومتمندترین مردان چین و جهان شناساند.

گروه دالیان واندا

گروه شرکت هایی را که وانگ جیانلین اداره می کند، در چین مستقر هستند و گروه واندا در لیست ۵۰۰ شرکت برتر دنیا قرار گرفته که شامل سه گروه املاک تجاری، گروه صنایع فرهنگی و گروه مالی است. بخش املاک تجاری واندا بزرگترین شرکت املاک دنیاست و در کشور چین تنها شرکتیست که مجوز فروش املاک را دارد و صاحب زنجیره ای از بخش های ارزشمند در املاک و مستغلات تجاری از جمله برنامه ریزی تجاری، پژوهش و طراحی هتل ها، ساخت املاک تجاری و مدیریت زیرمجموعه های تجاری است. از طرفی بزرگترین شرکت فرهنگی چین اگروه صنایع فرهنگی واندا ست. در کنار اینها گروه مالی واندا در امور مالی کسب و کارهای اینترنتی، سرمایه گذاری و بیمه مشغول است. همینطور خدمات مالی برای طرح های خلاق خرده فروشان و مشتریان عرضه می کند. 

وانگ جیانلین,زندگی نامه وانگ جیانلین,سربازی وانگ جیانلینافتخارات وانگ جیانلین

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوس

  • 22
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش