شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۳۵

بهترین لیفتراک کدام است؟

لیفتراک,بهترین لیفتراکلیفتراک

ماشین‌های لیفتراک امروزی تجهیزات همه کاره و مفیدی هستند که نه تنها در انبارها بلکه در انواع صنایع و مشاغل دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. پیشرفت‌های کنونی در فناوری لیفتراک فابکو، آن‌ها را به ماشین‌هایی با تکنولوژی بالا در جابه‌جایی مواد تبدیل می‌کند که می‌توانند تقریبا هر باری که فکرش را بکنید، حمل کنند.

از انواع لیفتراک می‌توان لیفتراک دوگانه (گاز و بنزین)، لیفتراک برقی، لیفتراک دیزل و .. نام برد. لیفتراک فابکو وارد کننده بهترین لیفتراک، می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین‌ها به شما کمک کند. در اینجا حقایق جالبی در مورد لیفتراک‌ها وجود دارد که ممکن است ندانید.

لیفتراک تویوتا ماشینی پرقدرت با ظرافتی مثال زدنی در طراحی بوده که فراتر از تصور در امور انبار و حمل نقل داخلی شرکت‌ها تاثیرگذار است. شرکت فابکو به عنوان واردکننده و ارائه کننده محصولات لیفتراک تویوتا، بستری مناسب برای خرید و استفاده از این فناوری کاربردی را برای هموطنان فراهم کرده است.

لیفتراک چیست؟

لیفتراک یکی از سازگارترین و کاربردی‌ترین وسایل نقلیه برای صنایع، بازرگانان و... است. این ماشین اغلب برای جابه‌جایی بارهای سنگین در انبار یا هر نقطه از شرکت‌ها، کارخانجات، کارگاه‌ها و... استفاده می‌شوند. لیف تراک‌ بخش حیاتی هر انبار بزرگ یا محل کار دیگری است که مواد سنگین را حمل، ذخیره و انبار می‌کند. بدون آن، انتقال کالا به جایی که باید بروند بسیار کندتر و غیرموثر خواهد بود.

در حقیقت این ماشین می‌تواند به طور ایمن، بارهایی را که انسان نمی‌تواند جابه‌جا کند یا انتقال دهد را بردارد و آن‌ را در هر مکان مشخصی که مدنظر است قرار دهند. از آنجایی که سبک‌ها و مدل‌های زیادی از انواع لیفتراک در دسترس است، در زیر شناخته شده‌ترین انواع لیفتراک به لحاظ کارآیی آمده است:

•    لیفتراک انبار

•    لیفتراک تله هندلر

•    لیفتراک لودر جانبی

•    لیفتراک زمین ناهموار

•    لیفتراک تعادلی

•    لیفتراک سنگین

•    سفارش لیفتراک جمع کننده

•    لیفتراک جک پالت

•    لیفتراک واکی استکر

•    لیفتراک ریچ فورک

•    لیفتراک کاغذ و...

انتخاب بین انواع لیفتراک می‌تواند مشکل ساز باشد. چه برای اجاره این ماشین یا خرید برای یک پروژه، نیاز است ابتدا رایج‌ترین انواع آن را را بررسی کرد.

لیفتراک,ماشین‌های لیفتراکماشین‌های لیفتراک

رایج‌ترین انواع لیفتراک

همان طور که گفته شد انواع مختلفی از لیفتراک وجود دارد که هر کدام به دقت برای کاربردهای ویژه‌ای طراحی شده‌اند و هر کدام مجموعه‌ای از مزایا و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را ارائه می‌دهند. یکی از مهم‌ترین طبقه‌بندی‌های لیفتراک بر طبق نوع موتوری است که به ماشین نیرو می‌دهد. موتور تفاوت زیادی در نحوه عملکرد این ماشین ایجاد می‌کند و همچنین در قیمت لیفتراک هم موثر است.

نکته: هرگز بدون اطلاع از هزینه های احتمالی خرید یک لیفتراک مانند هزینه های سوخت، روغن، زباله های زیست محیطی، هزینه های دفع فیلتر و هزینه آموزش مربی اقدام به خرید لیفتراک نکنید.

در زیر لیستی از پنج نوع موتور رایج لیفتراک آورده شده است که در ادامه به بررسی بعضی از آن‌ها پرداخته می‌شود:

•    لیفتراک برقی

•    لیفتراک دوگانه (گاز و بنزین)

•    لیفتراک دیزل

•    لیفتراک گازی

•    لیفتراک بنزینی

لیفتراک دوگانه سوز

لیفتراک دوگانه (گاز و بنزین) از طریق گاز "LPG" و بنزین، انرژی مصرف می‌کنند. این امر با یک سوئیچ در صفحه کنترل اپراتور قابل انجام است. لیفتراک دوگانه سوز داراری موتور کلاس جهانی بوده و کم مصرف، کم صدا و در مقایسه با مدل دیزلی با قدرت متوسط هستند. لیفتراک دوگانه (گاز و بنزین) برای فضای بسته و باز کاربرد دارد و می‌تواند با کمترین سوخت بدون توقف کار کند.

به دلیل محبوبیت لیفتراک دوگانه (گاز و بنزین) و کمی ایستگاه‌های عمومی سوخت رسانی بنزین، در محل انبارها، استفاده از لیفتراک منحصر با سوخت بنزین در صنعت حمل و نقل مواد بسیار نادر است. البته برای مشتریانی که جایگاه‌های سوخت‌گیری را به راحتی در دسترس دارند و در موقعیت مناسبی قرار گرفته‌اند، انتخاب مناسبی است. با این وجود لیفتراک دوگانه (گاز و بنزین) معمولا قدرتمندتر از سایر جایگزین‌های لیفتراک دیزل هستند و می‌توانند کمتر از مدل دیزلی سوخت مصرف کنند. پس باید در زمان خرید لیفتراک به نوع کاربرد آن دقت داشته باشیم.

لیفتراک دیزل

لیفتراک‌های دیزلی به دلایل زیادی لیفتراک بهتری برای استفاده در فضای باز هستند. موتور آن قدرت بیشتری در مقایسه با سایر لیفتراک‌ها ارائه می‌دهد. لیفتراک دیزل برای زمین‌های ناهموار و هر شرایط آب و هوایی طراحی و ساخته شده‌ است. اما از آنجایی که دود و سروصدا تولید می‌کنند برای فضای بسته چندان مناسب نیستند. با این حال این مشکل در فضای باز احساس نمی‌شود.

لیفتراک,انواع لیفتراکانواع لیفتراک

لیفتراک برقی

لیفتراک‌های برقی نسخه مدرن و بهبود یافته نمونه‌های هیدرولیک هستند و منحصرا با برق کار می‌کنند و در فضای بسته کارآیی بهتری دارند. موتور لیفتراک برقی وسیله‌ای است که انرژی الکتروشیمیایی را که توسط باتری صنعتی تامین می‌شود، به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند. این روزها به دنبال جایگزینی موتورهای درون سوز یا در کنار آن‌ها، لیفتراک برقی در حال تبدیل شدن به یک موتور محبوب است.

لیفتراک برقی جایگزینی واقع بینانه برای این ماشین‌ها با سوخت مایع است و کارکرد آن مقرون به صرفه‌تر، به همان اندازه قدرتمند، نگهداری آسان‌تر، ایمن‌تر، کم صداتر و تمیزتر است. از طرفی لیفتراک‌های برقی دوستدار محیط زیست هستند و این مزیت بزرگ را دارند که با انتشار صفر آلایندگی، ردپای کربن صاحبان مشاغل و صنایع را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشند.

مقایسه لیفتراک برقی و لیفتراک دیزل

دو نوع از محبوب‌ترین موتورها برقی و دیزلی هستند. وقتی صحبت از لیفتراک دیزلی در مقابل مدل لیفتراک برقی است، کدام یک برای کار بهتر است؟ پاسخ کوتاه «هیچ‌کدام» یا «هر دو» است. هر کدام کارایی ویژه خود را دارد. از این میان، عامل اصلی این است که برای جابه‌جایی به لیف تراک نیاز است. لیفتراک دیزل می‌تواند کارهایی را انجام دهد که برقی نمی‌تواند. لیفتراک برقی می‌تواند کارهایی را انجام دهند که دیزل نمی‌تواند انجام دهند. به همین دلیل است که بسیاری از صنایع و شرکت‌ها از هر دو نوع استفاده می‌کنند.

همان طور که متوجه شدید انواع لیفتراک از جمله لیفتراک دوگانه (گاز و بنزین)، لیفتراک برقی، لیفتراک دیزل است که انتخاب بین آن‌ها تا حدودی مشکل به نظر می‌رسد. شرکت‌هایی که قصد خرید لیفتراک، جایگزینی یا ارتقای قابلیت‌های لیفتراک فعلی خود را دارند، ابتدا باید نیازهای عملیاتی خود را ارزیابی کنند و بعضی سوالات اساسی خود را از مشاوران لیفتراک فابکو در مورد خدمات مورد نیاز این ماشین بپرسند. این اولین قدم در تصمیم‌گیری است.

لیفتراک صنعتی فابکو

ما به شما کمک می‌کنیم تا به اهداف تجاری خود برسید. اگر سوالی دارید یا می‌خواهید در مورد انتخاب لیفتراک مناسب برای عملیات حمل و نقل مواد خود راهنمایی بگیرید، ما اینجا هستیم تا یک مشاوره حرفه‌ای را به شما ارائه دهیم. آدرس سایت لیفتراک فابکو (fubco.ir) ، تلفن دفتر مرکزی لیفتراک فابکو: ۴۴۷۶۹۶۷۹ - ۴۴۷۶۹۵۱۵ - ۴۴۷۶۹۵۸۴ – ۴۴۷۶۹۶۶۷ همین امروز با ما تماس بگیرید. آدرس لیفتراک فابکو: تهران _ چیتگرشمالی _ بلوار کوهک _ مجتمع تجاری اداری طوبی _ بلوک A _ طبقه ۱۴ _ واحد ۱۱۴۳

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ویژه سرپوش