یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۶۰

معرفی بخشهای مختلف موزه هنر میلواکی (+ تاریخچه)

سقف موزه هنر میلواکی,تاریخچه موزه هنر میلواکی,آثار هنری موزه هنر میلواکیموزه هنر میلواکی در نیمه دوم قرن بیست میلادی با تغییراتی در سازه روبرو شد
یکی از موزه های هنری موجود در شهر میلواکی ویسکانسن، موزه هنر میلواکی نام دارد. بیش از بیست و پنج هزار اثر در این موزه وجود دارد که باعث شده جز یکی از با ارزش ترین و غنی ترین موزه های جهان شود.

موزه هنر میلواکی

در نیمه دوم قرن بیست میلادی، سازه موزه هنر میلواکی دچار تغییراتی شد که همین امر بر شهرت و اعتبار آن افزود، سپس با طراحی جدیدی از سانتیاگو کالاتراوا که معمار معروف اسپانیایی بود در سال ۲۰۰۱ میلادی رو به رو شدیم. پاویون مرکزی از یک سایبان متحرک و بال مانند سفیدی تشکیل شده که برای ایجاد یک سایه ی گسترده تا ارتفاع ۶۶ متری در طول روز بالا می رود درحالیکه در طول شب جمع می شود. همین ویژگی بهمراه طراحی هوشمندانه این سایبان توسط سانتیاگو کالاتراوا از سوی مؤسسه بین الملی مهندسی پل و سازه، جایزه بهترین سازه سال ۲۰۰۴ میلادی را برای وی به ارمغان آورد. امروزه از این سایبان به عنوان نماد موزه هنر میلواکی یاد میشود و بسیاری از افراد از طریق سایبان سفید آن، موزه هنر میلواکی را می شناسند. سه بخش اصلی طرح کالاتراوا شامل پاویون، سازه ی بال شکل و پل می باشد. در ادامه به نکاتی درباره‌ی این موزه توجه کنید:

> یکی از لوکیشن های اصلی فيلمبرداري فیلم« تغییر شکل دهندگان:تاریکی ماه» در موزه هنر میلواکی است.

> همچنین موزه هنر میلواکی در سال ۲۰۱۰ میلادی، محل برگزاری ازمون های ابتدایی« امریکن آیدل( فصل ۱۰)» بود.

تاریخچه موزه هنر میلواکی

تا پایان قرن نوزدهم میلادی در موزه هنرهای میلواکی هیچ تشکیلات هنری وجود نداشت. میلادی گروهی از موسسات خصوصی و دولتی در سال ۱۸۷۲ در ایالت ویسکانسین به فکر تأسیس یک گالری هنری افتادند در حالی که بعد از گذشت ۹ سال شکست خوردند. البته الکساندر میشل پس از یک سال، مجموعه هنری خود را به این گالری اهدا کرد و از این طریق به افراد در حال تلاش، جانی دوباره بخشید.

تأسیس مؤسسه هنری میلواکی در سال ۱۸۸۸ میلادی، با تلاش هنرمندان آلمانی صورت گرفت، فردریک لایتون که یک تاجر بریتانیایی بود، در همان سالها گالری شخصی اش به نام هنری لایتون را تأسیس کرد. و بعد از آن گالری میلواکی برای نگهداری آثار مجموعه هنری خود، مرکز جدیدی را تأسیس کرد. میلادی مؤسسه هنری میلواکی در سال ۱۸۸۸ نخستین گالری هنری شهر میلواکی بود که راه اندازی شد. نام مرکز هنری میلواکی، امروزه به موزه هنر میلواکی تغییر یافته است. سانتیاگو کالاتراوا معمارانی که از فرم های موجود در طبیعت، نظیر فرم ها و فیگورهای حیوانات یا تناسبات بدن انسان، در تمامی آثار خود الهام گرفته و در زمینه نوآوری و خلق سازه های جدید، همتایی ندارد. او در جهت طراحی سازه های متحرک، گامی بلند را با طراحی این موزه برداشته است.

آثار هنری موزه هنر میلواکی,مرکز هنری میلواکی,موزه هنر میلواکیمعماری داخلی موزه هنر میلواکی 

کالاتراوا بعد از این که ساختمان اولیه موزه هنر میلواکی که طراحی آن را اروسارینن در سال ۱۹۵۷ انجام داد، تصمیم گرفت که در سال ۱۹۹۴ طراحی و ساخت فضایی الحاقی به موزه هنر میلواکی را به مساحت ۱۳۰۰۰ مترمربع برعهده بگیرد. در سال ۲۰۰۱ عملیات احداث این بخش الحاقی پایان یافت و اینک به عنوان مهم ترین شاخصه موزه و شهر میلواکی شناخته میشود و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کرده است. طرح کالاتراوا در آمریکا به عنوان نخستین اثر او محسوب میشود که دو بخش اصلی دارد؛ سقف ورودی و سالن چند منظوره ی آن متحرک است و مقداری در زمین فرورفته و طول فضای نمایشگاهی آن ۱۳۴ متر است درحالیکه عرض آن ۳۷ متر است که انتهای آن به ساختمان قدیمی موزه وصل شده است.

این نمایشگاه دارای سازه ای با فرم طبیعی و ارگانیک است که سبب شده تا در سالن، ریتمی زیبا بوجود آمده است. از اجزای تشکیل دهنده ی سالن می توان به عناصر سازه ای، دیوارها و کف، همچون نماهای خارجی به رنگ سفید اشاره کرد که همین امر در ابعاد سالن، باعث تقویت ریتم و اغراق شده است. در مرکز مستطیل این سالن، یک گالری کشیده و سالن آمفی تئاتر ۳۰۰ نفره وجود دارد و در دو سمت آن، دو گالری خطی و طویل قرار گرفته است که از نور طبیعی زیبایی در این دو سالن استفاده شده است. ساختمان الحاقی، محل ورودی اصلی مجموعه میباشد که با سازه کابلی از طریق پلی زیبا به یکی از راستاهای تجاری شهر وصل شده است. نور مناسب موجود در سالن چند منظوره به شکل سهمی است و ارتفاع سقف آن، تقریباً ۳۰ متر است و صفحه خورشیدی پرنده مانندی بر فراز آن حول یک محور بالا و پائین میرود که این صفحه دارای ۷۲ پرک استیل میباشد و به منظور کنترل دما و نور طراحی شده است.

بخش های مختلف موزه هنر میلواکی

این طرح که نخستین کار کالاتراوا در آمریکا است در حقیقت بعنوان یک ورودی برای بخش قدیمی موزه که توسط سارینن طراحی شده بود می باشد.

اولین کار کالاتراوا این بود که موزه هنر میلواکی را در آمریکا طراحی کرد در حقیقت سارینن برای بخش قدیمی موزه، این طرح را بعنوان یک ورودی طراحی کرده بود. از نظر نشریه تایم، بهترین طراحی سال ۲۰۰۱، طرح موزه هنر میلواکی بود.

بخش های مختلف موزه هنر میلواکی متشکل از قسمتهای زیر میباشد :

* پل ورودی موزه هنر میلواکی:

طراحی ورودی موزه هنر میلواکی به شکل یك پل معلق است. این پل شبیه به یک دست میباشد كه از سمت موزه به شهر دراز شده است. سازه پل یک دکل است که به وسیله کابل ها از دو سو، متصل به پل و به سازه A شکل پاویون مرکزی می باشد.

سقف موزه هنر میلواکی,تاریخچه موزه هنر میلواکی,آثار هنری موزه هنر میلواکیموسسه هنری میلواکی به عنوان نخستین گالری موزه هنر میلواکی محسوب میشود

* پاویون مرکزی:

قلب موزه هنر میلواکی، پاویون مرکزی میباشد که تراس جنوبی در سمت راست آن قرار گرفته درحالیکه نمایشگاه در سمت چپش واقع شده و دریاچه در روبروی آن می باشد.

* سقف متحرک:

طراحی بی نظیر در سقف موزه هنر میلواکی باعث شده تا بازدید کننددگان با فضا ارتباط بهتری داشته باشند، درواقع شکل این سقف، مثلثی است و ساختار آن به صورت تقسیمات عمودی پوشیده شده با شیشه های مخصوص می باشد. با استفاده از یک سازه ی متحرک، قسمت خارجی این سقف را ایجاد کرده اند ، در حقیقت این سازه به عنوان نقطه عطف این كار شناخته میشود. سقف موزه میلواکی استعاره ای از بال های پرنده است. این سقف در دو سوی محور اصلی از ۲۴ فین متحرك تشکیل شده است، بحرانی ترین و پیچیده ترین عملكرد ساختمان موزه میلواكی زمانیست که این بال پرنده( سقف متحرك) باز و بسته میشود و به این ترتیب افراد زیادی را به خود جذب کرده است. چنانچه این عملكرد با موفقیت انجام نشود، خسارت بسیاری به این پروژه صد میلیون دلاری وارد میشود. از این رو ساخت سیستم های كنترل بال پرنده با دقت زیاد و پیش بینی تمامی موارد صورت گرفته است.

* تراس جنوبی:

طراحی تراس جنوبی موزه هنر میلواکی مشابه قسمت جلویی یك قایق می باشد. درحقیقت پلان و خطوط به كار رفته در نما نشانگر یك قایق است كه محل قرارگیری آن در كنار دریاچه میشیگان می باشد. سانتیاگو كالاتراوا به خاطر شیشه های مناسبی که در تراس جنوبی استفاده کرده، موفق شده جایزه شركت سلوتیا را دریافت کند.

* نمایشگاه با پلان مستطیل:

رابط ورودی با قسمت قدیمی موزه هنر میلواکی، نمایشگاه با پلان مستطیل است که طراحی آن به صورت تكرار یك ساختار معین با فرم های طبیعی می باشد. این قسمت بدین دلیل بطور كامل پوشیده شده که از طرفین، نور نامناسبی به آن می تابیده است. وقتی که بازدید کنندگان در این قسمت راه میروند ، احساس می کنند که در ستون فقرات یا قفسه سینه در حال حرکت کردن هستند.

آثار هنری موزه هنر میلواکی,تحلیل موزه هنر میلواکی,بخش های مختلف موزه هنر میلواکینام دیگر موزه هنر میلواکی ، مرکز هنری میلواکی میباشد

* ساختمان SHIELDS:

در سال ۲۰۱۵ میلادی موزه هنر میلواکی شاهد توسعه ای به میزان ۳۴ میلیون دلاری بود که کمپین پایتخت موزه هزینه آنرا پرداخت کرد. جیمز شیلدز که معمار اهل میلواکی بود، موفق شد ساختمان جدید موزه را با نام شیلدز طراحی کند، به این منظور فضای نمایشگاهی این موزه را به میزان۲۸۰۰ متر افزایش دادند که بخش هایی از آنرا برای عکاسی و فيلمبرداري اختصاص دهند. سازه های کالاتراوا و کاهلر با طراحی ساختمان جدید موزه هنر میلواکی که شامل آتریومی عظیم، کنسول و ستون های بتنی بود، تکمیل شد ولی اختلاف نظر بین معمار و کارفرما به دلیل انصراف و بازگشت مجدد معمار سبب شد تا عملیات توسعه این موزه بیش از مدت معمول به طول انجامد.

* باغ های CUDAHY:

مجموعه ای از باغها در بین فضای موزه هنر میلواکی و شهر قرار گرفته است که طراح آن، دن کیلی بوده است. مجموعه ای از گیاهان و درختان در این باغ دیده می شود که با فواره های آبی بسیار زیبا پر شده و برای این موزه فضای بسیار زیبا و دلنشینی را به ارمغان آورده است. پرچین های موجود در درون این باغ که پنج متر ارتفاع دارد، باعث تفکیک فضای آن شده است و از سنگ فرش برای کف این باغ ها استفاده شده است.

آثار هنری موزه هنر میلواکی

نزدیک به ۲۵.۰۰۰ اثر هنری درون موزه هنر میلواکی نگهداری می شود که تمامی آن ها در چهار طبقه تقسیم شده اند. درواقع درون این موزه، آثاری از دوران باستان تا دوران معاصر به نمایش گذاشته شده است. از آثار موجود در این موزه می توان به نقاشی، عکسها ، مجسمه سازی ، هنر های تزئینی، کتاب های خطی و چاپی، هنر های محلی و خود آموز و ... اشاره کرد که بهترین مجموعه های این موزه نظیر هنر های تزئینی آمریکایی، هنر های محلی و هائیتی، اکسپرسیونیسم آلمانی و هنر های آمریکایی می باشد. بزرگ ترين مجموعه آثار جورجیا اوکیف که هنرمند بومی ویسکانسین بود، در این موزه نکهداری میشود.

مرکز هنری میلواکی,موزه هنر میلواکی,موزه هنر میلواکی کالاترواسقف موزه هنر میلواکی استعاره ای از بال های پرنده است

گردشگری در موزه هنر میلواکی

تمامی عموم می توانند از موزه هنر میلواکی بازدید کنند. افراد به منظور مشاهده ی آثار هنری باستانی تا آثار معاصر واقع در طبقه اول این موزه باید بلیط تهیه کنند. بلیط های تهیه شده برای ورود به موزه، زمان بندی شده هستند، به همین خاطر شما باید بلیط موزه را قبل از بازدید، رزرو کنید. ساعات فعالیت موزه از ۹.۳۰ صبح تا ۵ عصر می باشد. در ساعت ۱۰ صبح تا ظهر، بال های معروف ساختمان موزه هنر میلواکی باز می شود و از ساعت ۵ بعدازظهر و یا زود تر، این بال ها بسته می شوند.

گردآوری: بخش فرهنگ و اندیشه سرپوش

  • 10
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
الکسیا پوتیاس,بیوگرافی الکسیا پوتیاس,زندگینامه الکسیا پوتیاس بیوگرافی الکسیا پوتیاس، هافبک تهاجمی فوتبال اسپانیا (+ تصاویر)

زادهٔ:۴ فوریهٔ ۱۹۹۴

زادگاه:میت دل بایس

پست:هافبک تهاجمی، مهاجم

قد:۱٫۷۳ متر

بیوگرافی الکسیا پوتیاس

الکسیا پوتلاس سگورا در تاریخ ۴ فوریه ۱۹۹۴ دیده به جهان گشود. این بازیکن اسپانیایی در یک خانواده بسکتبالیست پرورش یافت؛ اما وقتی که به سن شش سالگی رسید یعنی در سال ۲۰۰۱ بازی فوتبال را شروع کرد.

ادامه
رابرت شیلر,بیوگرافی رابرت شیلر,رابرت شیلر کیست زندگینامه رابرت شیلر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

سال تولد:۱۹۴۶

زادگاه:دیترویت, میشیگان

تابعیت:آمریکا

پیشه:اقتصاددان

مکتب فکری:اقتصاد کینزی نو

ادامه
قصه حضرت ایوب,زندگینامه حضرت ایوب,همسر حضرت ایوب زندگینامه حضرت ایوب (ع) و عاقبت سرگذشت او

تکرار نام در قرآن:چهار بار

دین:یکتاپرست

خویشاوندان مهم:ابراهیم

زادگاه:روم

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
دستاوردهای علمی ادوین هابل,ادوین هابل کاشف کهکشان‌ها,تحصیلات ادوین هابل زندگی نامه ادوین هابل اخترشناس آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ نوامبر ۱۸۸۹

زادگاه:مارشفیلد، میسوری، ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:دانشمند اخترشناس آمریکایی

درگذشت:۲۸ سپتامبر ۱۹۵۳

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی دارا حیایی، فرزند امین حیایی (+ تصاویر)

نام:دارا حیایی

تاریخ تولد:۱۱ شهریور ۱۳۷۶

زادگاه:تهران

والدین:امین حیایی و مونا بانکی پور

پیشه:بازیگر

سالهای فعالیت:از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
لوییس سوارز,لوئیس سوارس,بیوگرافی لوییس سوارز زندگینامه لوییس سوارز فوتبالیست مشهور اروگوئه ای (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۴ ژانویهٔ ۱۹۸۷

محل تولد:سالتو، اروگوئه

پست:مهاجم

قد:۱٫۸۲ متر

وضعیت تأهل:متاهل

ادامه
زندگی نامه وصال شیرازی,پایان عمر وصال شیرازی,بیوگرافی وصال شیرازی زندگینامه وصال شیرازی یکی از شاعران دوره ی قاجار

زاده:۱۱۹۷( قمری)

زادگاه:شیراز

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر و خوش نویس

آرامگاه:شاهچراغ

ادامه
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه

درواقع حکایت ضرب المثل شیری یا روباه، نمادی از پیروزی و شکست میباشد در بین همه ی مردم، حکایت ضرب المثل شیری یا روباه بعنوان یک سؤال طنز آمیز استفاده میشود و کاربرد آن بیشتر در مواقع امتحانات بین دانش آموزان و دانشجویان استفاده می شود.

...[ادامه]
ویژه سرپوش