جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
۱۰:۵۱ - ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۲۰۰۲۰
اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی

غدیر فرصتی برای فرهنگ‌سازی و همدلی اجتماعی

چکیده : به‌دلیل اهمیت بالای این عید در میان مسلمانان، بسیاری از مشاغل به‌دنبال سفارش بنر، پوستر و طرح لایه باز عید غدیر هستند؛ اما چرا سفارش بنر لایه باز عید غدیر اهمیت دارد؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

مرجع دانلود طرح لایه باز عید غدیر – طرح دات آی آرمرجع دانلود طرح لایه باز عید غدیر – طرح دات آی آر

عید سعید غدیر خم یکی از بزرگ‌ترین اعیادی است که هر سال شیعیان منتظر هستند تا این روز مهم فرا برسد. در این روز که در هجدهم ذی‌الحجه برگزار می‌شود، حضرت محمد(ص)، پیامبر بزرگ مسلمانان به دستور خدا‌وند متعال، امیرالمؤمنین، امام اول مسلمین را به‌عنوان ولی و امام منصوب و معرفی کرد.

عید غدیر مخصوص شیعیان است و در آن اصل اسلام مورد ستایش قرار می‌گیرد. این روز در ایران به‌عنوان تعطیل رسمی در نظر گرفته شده است. به‌دلیل اهمیت بالای این عید در میان مسلمانان، بسیاری از مشاغل به‌دنبال سفارش بنر، پوستر و طرح لایه باز عید غدیر هستند؛ اما چرا سفارش بنر لایه باز عید غدیر اهمیت دارد؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای مقاله را مطالعه کنید.

منظور از طرح لایه باز غدیر چیست؟

عید غدیر یکی از اعیاد بزرگ و فرصتی برای ایجاد اتحاد و همدلی اجتماعی میان مسلمانان است. از این‌رو، طرح لایه باز غدیر ازجمله طرح‌هایی است که در این عید مورد بحث قرار گرفته و توسط مشتریان سفارش داده می‌شود. شاید علاقه‌مند باشید بدانید که بنر لایه باز عید غدیر چیست؟ پوستر خام عید غدیر از نوع لایه باز به طرح‌ها و فایل‌های گرافیکی گفته می‌شود که امکان اعمال هرگونه ویرایش روی آن‌ها امکان‌پذیر است.

طراح در طرح لایه باز عید غدیر به تمامی قسمت‌های طرح دسترسی دارد و قادر است تغییرات و ویرایش‌هایی را روی آن اعمال کند. به‌طور مثال، طراح قادر است تمامی تصاویر، متون، افکت یا هر المان دیگری که در بنر لایه باز عید غدیر به‌کار گرفته شده را به آسانی تغییر داده و با در نظر گرفتن سلیقه و علایق مشتری، آن را تنظیم و سفارشی‌سازی کند. حتی طراح در این طرح، امکان حذف قسمت‌هایی از طرح و اضافه کردن بخش‌های جدید را خواهد داشت.

ویژگی‌های بنر لایه باز عید غدیر

طرح لایه باز عید غدیر که در آن از تایپوگرافی، اشعار و المان‌های مرتبط با عید سعید غدیر استفاده شده، در کیفیت بالایی طراحی می‌شود. اطلاعیه عید غدیر و آگاهی‌رسانی در مورد مراسم برگزاری جشن عید غدیر، یکی از طرح‌هایی است که در این مناسبت بسیار کاربرد دارد. پوستر عید غدیر، بیلبورد، بنر و .... در مکان‌هایی که قرار است عید غدیر در آن‌جا برگزار شود، نصب شده و این مسأله اهمیت بزرگداشت این مراسم بسیار فرخنده و مهم را نشان می‌دهد.

طی سال‌های گذشته، شاهد خلاقیت‌های بسیار در طرح بنر عید غدیر و همچنین بنر ایستگاه صلواتی غدیر برای برگزاری مراسم عید غدیر بوده‌ایم. بسیاری از این طرح‌های زیبا با حدیث "من کنت من مولا فهذا علی مولا" تزئین شده است. با سفارش طرح لایه باز این حدیث زیبا ویژه عید غدیر، امکان ویرایش و سفارشی‌سازی آن با ابزار فتوشاپ وجود دارد.

از سوی دیگر، رزولوشن و کیفیت پوستر بسیار بالاست و سایز آن نیز مناسب چاپ بر بنر یا پوستر است. فایل JPG هر طرحی در فایل فشرده تحویل داده می‌شود و امکان استفاده از آن برای مقاصد مختلف امکان‌پذیر است.

انواع مختلف طرح لایه باز بنر عید سعید غدیر خم عبارت‌اند از:

* طرح بنر تبریک عید غدیر

* طرح بنر موکب عید غدیر

* طرح بنر پشت منبر عید غدیر

* طرح بنر اطعام عید غدیر

نمونه طرح پوستر عید غدیر قابل ویرایش جهت تبریک – tarh.irنمونه طرح پوستر عید غدیر قابل ویرایش جهت تبریک – tarh.ir

مزایای پوستر لایه باز عید غدیر

پوستر لایه باز عید غدیر به منظور اطلاع‌رسانی در مورد پیامی که واقعه غدیر و ولایت ‌امیر‌المؤمنین با خود به همراه داشته، به‌کار گرفته می‌شود. البته برای اطلاع‌رسانی در مورد مراسم و جشن عید غدیر از کارت دعوت عید غدیر و بنر نیز استفاده می‌کنند. پوستر عید غدیر می‌بایست بیشتر روی جنبه گرافیکی تمرکز کرده و حاوی اطلاعاتی بسیار جامع و محدود باشد تا پیام را به درستی به مخاطب منتقل کند. رنگ‌ها و فونت‌هایی که در طرح لایه باز عید غدیر به‌کار گرفته می‌شوند، تأثیر به‌سزایی در انتقال این پیام دارند.

پوستر عید غدیر در مدل‌های مختلفی طراحی می‌شود که عبارت‌اند از:

* پوستر تبریک عید غدیر

* پوستر اطعام عید غدیر

* پوستر جشن عید غدیر

* پوستر ایستگاه صلواتی عید غدیر

* پوستر اطلاعیه عید غدیر

هدف از طراحی پوستر عید غدیر چیست؟

عید غدیر خم به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین اعیاد مسلمانان بسیار مورد توجه شیعیان است و مراسمی که هر ساله برگزار می‌شود، از نظر جهانی بازتاب بسیار خوبی داشته است و این مسأله اهمیت ویژه این عید را نشان می‌دهد. طراحی پوستر و بنر به‌خصوص برای کسب‌وکارها و مشاغل اهمیت زیادی دارد تا از این طریق این مناسبت مهم را به مشتریان تبریک بگویند؛ اما برای طراحی هرگونه طرح لایه باز عید غدیر، بنر خام عید غدیر، پوستر و ... باید از خدمات مجموعه‌ای استفاده کنید که در این زمینه از دانش و تجربه کافی برخوردارند.

هدف از طراحی پوستر عید غدیر در حقیقت، جلب توجه دیگران است؛ اما در این راستا لازم است که طراحی پوستر خام عید غدیر به‌گونه‌ای انجام شود که پیام و مفهوم موردنظر به خوبی منتقل شود. برای انجام این کار باید از استاندارد‌هایی همچون قلم، فونت و رنگ مناسب استفاده شود که این موضوع تخصصی بوده و بهتر است به مجموعه‌ای معتبر در این زمینه سپرده شود. پیام یک بنر یا دعوتنامه عید غدیر باید مختصر باشد و مخاطب را در عرض کمتر از ۲۰ ثانیه به هدف و متنی که قرار است به وی منتقل شود، برساند.

همیشه باید در نظر داشته باشیم که بیننده زمان کمی برای دیدن پوستر دارد؛ بنابراین، باید به مختصر بودن پیام آن اهمیت دهیم. بنر لایه باز عید غدیر خم که با استفاده از نرم‌افزار فوتوشاپ قابل ویرایش و نمایش است، در ابعاد مختلف به شکلی عمودی و افقی طراحی و ساخته می‌شود. بنر عید غدیر را می‌توان در قالب بنر استندی، بنر لمپوست، بنر استند شهری و همچنین پلاکارد طراحی کرد.

طرح موکب عید غدیر و بنر ایستگاه صلواتی غدیر لایه باز جهت تزیین دکور موکب غدیر – طرح دات آی آرطرح موکب عید غدیر و بنر ایستگاه صلواتی غدیر لایه باز جهت تزیین دکور موکب غدیر – طرح دات آی آر

جمع‌بندی

سفارش طرح لایه باز عید غدیر و پوستر ایستگاه صلواتی غدیر برای مشاغل و سازمان‌های مختلف اهمیت زیادی دارد؛ چرا که می‌توانند از آن برای تبریک این عید به مخاطبان هدف خود استفاده کنند. طرح دات‌آی‌آر به‌عنوان یکی از مجموعه‌های بزرگ و معتبر با در اختیار داشتن طراحان باتجربه و ماهر، انواع طرح لایه باز غدیر را طراحی کرده و امکان سفارش پوستر، بنر، طرح لایه باز، دعوتنامه و ... را مطابق با سلیقه افراد فراهم کرده است.

  • 9
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش