شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
۱۴:۳۳ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۵۹
آموزش و پرورش

حداقل هزینه سرویس مدارس در تهران ۸ میلیون تومان!

سرویس در تهران,حداقل هزینه سرویس مدارس در تهران
دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران با اشاره به اینکه حداقل هزینه سالانه سرویس مدارس در تهران ۸ میلیون تومان است، بازگشت هزینه سرویس مدارس به ازای روز‌های تعطیل را به شروط جدیدی منوط کرد!              

به گزارش تسنیم، وضعیت سرویس مدارس در سال تحصیلی جاری، کلاف سردرگمی شده که از همان روز‌های نخست مهر با نبود سرویس مدارس و پس از آن در میانه سال تحصیلی و تعطیلات متعدد مدارس به دلیل آلودگی یا برودت هوا با دریافت هزینه به ازای روز‌های تعطیل خود را به نمایش گذاشت.

هم‌اکنون دریافت هزینه سرویس مدارس از خانواده‌ها به ازای روز‌های تعطیل به دردسری جدید تبدیل شده است که حتی با وجود دو اطلاعیه آموزش و پرورش برای جبران هزینه خدمات ارائه نشده در روز‌های تعطیلی مدارس، همچنان لاینحل باقی مانده و خبری از بازگشت هزینه به حساب خانواده‌ها نیست.

در حالی که طی روز‌های اخیر شهلا باقری؛ مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش و مهدی وحدت‌کار؛ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران هر کدام دیگری را مسئول تعیین تکلیف بازگشت هزینه سرویس مدارس در روز‌های تعطیل دانسته و سعی کردند از زیر بار این موضوع شانه خالی کنند این بار دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران، از شروط جدیدی برای بازگشت این هزینه به خانواده‌ها رونمایی کرد!

مهدیان؛ دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران درباره بازگشت هزینه سرویس مدارس به ازای روز‌های تعطیلات به خانواده‌ها در شهر تهران گفت: در مدت اخیر شاهد بودیم که تعطیلات مدارس به صورت روزانه اعلام می‌شد یا اینکه راننده ساعت ۹ شب متوجه می‌شد صبح فردا تعطیل است در حالیکه رانندگان سرویس مدارس حتی اگر خدمات هم ارائه نکرده باشند مانند یک سرباز آماده‌باش کامل هستند!

وی افزود: رانندگان سرویس مدارس در تعطیلات اخیر بلاتکلیفی را شاهد بودند از سوی دیگر تعطیلات قهری ارتباطی به راننده ندارد با این حال تعطیلات پیش‌بینی نشده در برخی قرارداد‌های سرویس گنجانده شده است و بر این اساس اگر تعطیلی به صورت غیرپیوسته و تا سقف ۳۰ روز باشد، نیمی از هزینه به خانواده‌ها تحویل می‌شود.

دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران بیان کرد: اگر تعطیلات مدارس به صورت پیوسته و ناپیوسته بیش از یک ماه باشد، قرارداد سرویس معلق می‌شود و بعد از جلسه با کمیته پشتیبانی انجمن اولیا و مربیان ادامه همکاری منوط به نرخ جدید می‌شود البته اگر قرار باشد از یک ماه تعطیلی مدارس هزینه ۱۵ روز به خانواده‌ها برگردانده شود این موضوع در قرارداد تیپ سرویس ذکر نشده که این ضعف قرارداد است.

مهدیان ادامه داد: قراداد تیپ سرویس مدارس بسیار ناقص است و از سال ۸۶ به آن اعتراض داریم همچنین آخرین مصوبات مربوط به سرویس مدارس برای سال ۸۹ و متن قرارداد برای تمام مدارس یکسان است.

قرارداد‌های ناقص سرویس مدارس

وی با اشاره به اینکه در قرارداد‌های بسیاری از مدارس، وضعیت بازگشت هزینه سرویس به ازای روز‌های تعطیل ذکر نشده است، متذکر شد: در برخی قرارداد‌ها این موضوع ذکر شده و بر این اساس هزینه نیمی از روز‌های تعطیل باید به خانواده‌ها بازگشته یا جایگزین داشته باشد البته برخی پیمانکاران اعلام کردند اگر قرار است مبلغی برگردانده شود مابقی کار را با نرخ جدید ادامه می‌دهند با این حال ما تأکید کردیم که شرایط باید پایدار بماند تا خرداد ماه که مشخص شود کلاس جایگزین خواهیم داشت یا خیر و آن وقت تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

مهدیان در پاسخ به این پرسش که آیا رانندگان سرویس مدارس تنها کارشان در حوزه سرویس مدارس است؟ متذکر شد: عمده رانندگان سرویس مدارس، کارمندانی هستند که در کنار کار خود، رانندگی سرویس را انجام می‌دهند؛ اگر قرار باشد تعطیلات مدارس به صورت روزانه اعلام شود قیمت سرویس مدارس در سال بیش از ۳۰ درصد افزایش می‌یابد از سوی دیگر رانندگان موظف را که هر روز صبح دانش‌آموز را به مدرسه آورده و عصر او را به خانه می‌آورند، از دست می‌دهیم.

بازگشت هزینه‌ها به یک شرط

دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران درباره سرانجام بازگشت هزینه‌ها به خانواده‌ها گفت: اگر قرار باشد هزینه ۱۵ روز برگردانده شود، ادامه کار با قرارداد و نرخ جدید است، چون هنگامی که ما کار سرویس مدارس را در مهر ماه شروع کردیم، قیمت مثلا کوییک ۱۸۰ میلیون تومان بود و اکنون هزینه تعمیرات و نگه‌داری به قدری برای رانندگان افرایش یافته است که کار شدنی نیست! برخی رانندگان به ما اعلام کردند اگر قرار باشد هزینه ۱۵ روز را برگردانیم باید افزایش عجیب هزینه‌ها را هم در نظر بگیریم که در برخی قرارداد‌ها تا ۳۰ درصد لحاظ شده است با این حال بسیاری از پیمانکاران گفتند که از هزینه خودمان حقوق رانندگان را پرداخت می‌کنیم و ۱۵ روز خرداد ادامه خدمات خواهیم داشت.

۸ میلیون تومان حداقل هزینه سرویس در تهران

وی تأکید کرد: در سرویس‌های خصوصی و تاکسیرانی، امکان برگشت پول منطقی و شدنی نیست و اگر راننده کار را رها کند، جایگزین خواهیم داشت؟

مهدیان با انتقاد از نرخ مصوب شورای شهر برای سرویس مدارس گفت: وضعیت ترافیک در مناطق مختلف تهران و ساعات تعطیلی مدارس متفاوت است بنابراین شورای شهر نمی‌تواند یک نرخ ثابت اعلام کند، امسال کمترین مبلغ برای اجرای سرویس در شهر تهران ۸ میلیون تومان در سال است.

  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش