چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۲
۱۴:۳۳ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۳۵۹
آموزش و پرورش

حداقل هزینه سرویس مدارس در تهران ۸ میلیون تومان!

سرویس در تهران,حداقل هزینه سرویس مدارس در تهران
دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران با اشاره به اینکه حداقل هزینه سالانه سرویس مدارس در تهران ۸ میلیون تومان است، بازگشت هزینه سرویس مدارس به ازای روز‌های تعطیل را به شروط جدیدی منوط کرد!              

به گزارش تسنیم، وضعیت سرویس مدارس در سال تحصیلی جاری، کلاف سردرگمی شده که از همان روز‌های نخست مهر با نبود سرویس مدارس و پس از آن در میانه سال تحصیلی و تعطیلات متعدد مدارس به دلیل آلودگی یا برودت هوا با دریافت هزینه به ازای روز‌های تعطیل خود را به نمایش گذاشت.

هم‌اکنون دریافت هزینه سرویس مدارس از خانواده‌ها به ازای روز‌های تعطیل به دردسری جدید تبدیل شده است که حتی با وجود دو اطلاعیه آموزش و پرورش برای جبران هزینه خدمات ارائه نشده در روز‌های تعطیلی مدارس، همچنان لاینحل باقی مانده و خبری از بازگشت هزینه به حساب خانواده‌ها نیست.

در حالی که طی روز‌های اخیر شهلا باقری؛ مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش و مهدی وحدت‌کار؛ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران هر کدام دیگری را مسئول تعیین تکلیف بازگشت هزینه سرویس مدارس در روز‌های تعطیل دانسته و سعی کردند از زیر بار این موضوع شانه خالی کنند این بار دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران، از شروط جدیدی برای بازگشت این هزینه به خانواده‌ها رونمایی کرد!

مهدیان؛ دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران درباره بازگشت هزینه سرویس مدارس به ازای روز‌های تعطیلات به خانواده‌ها در شهر تهران گفت: در مدت اخیر شاهد بودیم که تعطیلات مدارس به صورت روزانه اعلام می‌شد یا اینکه راننده ساعت ۹ شب متوجه می‌شد صبح فردا تعطیل است در حالیکه رانندگان سرویس مدارس حتی اگر خدمات هم ارائه نکرده باشند مانند یک سرباز آماده‌باش کامل هستند!

وی افزود: رانندگان سرویس مدارس در تعطیلات اخیر بلاتکلیفی را شاهد بودند از سوی دیگر تعطیلات قهری ارتباطی به راننده ندارد با این حال تعطیلات پیش‌بینی نشده در برخی قرارداد‌های سرویس گنجانده شده است و بر این اساس اگر تعطیلی به صورت غیرپیوسته و تا سقف ۳۰ روز باشد، نیمی از هزینه به خانواده‌ها تحویل می‌شود.

دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران بیان کرد: اگر تعطیلات مدارس به صورت پیوسته و ناپیوسته بیش از یک ماه باشد، قرارداد سرویس معلق می‌شود و بعد از جلسه با کمیته پشتیبانی انجمن اولیا و مربیان ادامه همکاری منوط به نرخ جدید می‌شود البته اگر قرار باشد از یک ماه تعطیلی مدارس هزینه ۱۵ روز به خانواده‌ها برگردانده شود این موضوع در قرارداد تیپ سرویس ذکر نشده که این ضعف قرارداد است.

مهدیان ادامه داد: قراداد تیپ سرویس مدارس بسیار ناقص است و از سال ۸۶ به آن اعتراض داریم همچنین آخرین مصوبات مربوط به سرویس مدارس برای سال ۸۹ و متن قرارداد برای تمام مدارس یکسان است.

قرارداد‌های ناقص سرویس مدارس

وی با اشاره به اینکه در قرارداد‌های بسیاری از مدارس، وضعیت بازگشت هزینه سرویس به ازای روز‌های تعطیل ذکر نشده است، متذکر شد: در برخی قرارداد‌ها این موضوع ذکر شده و بر این اساس هزینه نیمی از روز‌های تعطیل باید به خانواده‌ها بازگشته یا جایگزین داشته باشد البته برخی پیمانکاران اعلام کردند اگر قرار است مبلغی برگردانده شود مابقی کار را با نرخ جدید ادامه می‌دهند با این حال ما تأکید کردیم که شرایط باید پایدار بماند تا خرداد ماه که مشخص شود کلاس جایگزین خواهیم داشت یا خیر و آن وقت تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

مهدیان در پاسخ به این پرسش که آیا رانندگان سرویس مدارس تنها کارشان در حوزه سرویس مدارس است؟ متذکر شد: عمده رانندگان سرویس مدارس، کارمندانی هستند که در کنار کار خود، رانندگی سرویس را انجام می‌دهند؛ اگر قرار باشد تعطیلات مدارس به صورت روزانه اعلام شود قیمت سرویس مدارس در سال بیش از ۳۰ درصد افزایش می‌یابد از سوی دیگر رانندگان موظف را که هر روز صبح دانش‌آموز را به مدرسه آورده و عصر او را به خانه می‌آورند، از دست می‌دهیم.

بازگشت هزینه‌ها به یک شرط

دبیر انجمن صنفی پیمانکاران سرویس مدارس استان تهران درباره سرانجام بازگشت هزینه‌ها به خانواده‌ها گفت: اگر قرار باشد هزینه ۱۵ روز برگردانده شود، ادامه کار با قرارداد و نرخ جدید است، چون هنگامی که ما کار سرویس مدارس را در مهر ماه شروع کردیم، قیمت مثلا کوییک ۱۸۰ میلیون تومان بود و اکنون هزینه تعمیرات و نگه‌داری به قدری برای رانندگان افرایش یافته است که کار شدنی نیست! برخی رانندگان به ما اعلام کردند اگر قرار باشد هزینه ۱۵ روز را برگردانیم باید افزایش عجیب هزینه‌ها را هم در نظر بگیریم که در برخی قرارداد‌ها تا ۳۰ درصد لحاظ شده است با این حال بسیاری از پیمانکاران گفتند که از هزینه خودمان حقوق رانندگان را پرداخت می‌کنیم و ۱۵ روز خرداد ادامه خدمات خواهیم داشت.

۸ میلیون تومان حداقل هزینه سرویس در تهران

وی تأکید کرد: در سرویس‌های خصوصی و تاکسیرانی، امکان برگشت پول منطقی و شدنی نیست و اگر راننده کار را رها کند، جایگزین خواهیم داشت؟

مهدیان با انتقاد از نرخ مصوب شورای شهر برای سرویس مدارس گفت: وضعیت ترافیک در مناطق مختلف تهران و ساعات تعطیلی مدارس متفاوت است بنابراین شورای شهر نمی‌تواند یک نرخ ثابت اعلام کند، امسال کمترین مبلغ برای اجرای سرویس در شهر تهران ۸ میلیون تومان در سال است.

  • 12
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
ویژه سرپوش