پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۴۰

مزایا و معایب تحصیل در چین چیست؟

تحصیل در چین,تحصیل در چین در مقطع لیسانس,شرایط تحصیل در چینیکی از مزایای تحصیل در چین، هزینه‌های بسیار مناسب این کشور به نسبت دیگر کشورهاست
تحصیل در چین برای افرادی که قصد تحصیل در یکی از کشورهای پیشرفته جهان با هزینه های مناسب را دارند، بسیار مفید است. تحصیل به زبان انگلیسی در چین به عنوان یکی از مزیت های تحصیل در کشور چین به شمار می رود.

تحصیل در چین

یکی از کشورهای شرقی آسیا، کشور چین میباشد که رشد اقتصادی بسیار عالی در چندین دهه گذشته داشته است و توانسته در دنیا تبدیل به دومین قدرت اقتصادی شود. سیستم آموزشی با کیفیت چین، باعث شده تا دانش آموزان و دانشجویان زیادی در هر سال به این کشور بروند. هزینه های بسیار مناسب چین در مقایسه با کشورهای دیگر از مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود. به همین علت از بهترین مقاصد مهاجرتی برای افراد مختلف می توان به این کشور اشاره کرد.

اعزام دانشجو به چین و مدارک لازم برای پذیرش

برای این که دانشجو به چین مهاجرت کند باید مراحل و مقدماتی را انجام دهد. فراهم کردن مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه یکی از شروط تحصیل در چین محسوب میشود. در ادامه با شروط پذیرش دانشجویان بین المللی در دانشگاه های چین اشنا شوید:

> دانشجو باید مدارک ترجمه شده و گواهی های تحصیلی مقاطع قبلی را ارائه دهد.

> متقاضی تحصیل در چین باید دارای ویزای دانشجویی یا ویزای موقت بازدید باشد.

> عدم داشتن سو سابقه کیفری از دیگر شرایط تحصیل در چین به شمار می رود.

> فرد باید برای تحصیل در دانشگاه های چین از تسلط کافی به سطح مطلوب زبان چینی برخوردار باشد.

> ارائه ی مدرک زبان انگلیسی مثل تافل و آیلتس، یکی از شروط تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان چین است.

> دانشجو باید اظهارنامه هدف از تحصیل را ارائه دهد.

> از دیگر مدارک موردنیاز برای تحصیل در چین می توان به ارائه تمکن مالی بانک اشاره کرد.

> یکی از شرایط متقاضی تحصیل در چین، احترام گذاشتن به قوانین دولت چین و تمام نظامات موجود در این کشور می باشد.

ارائه امتیاز امتحان GMAT یا GRE به عنوان یکی از شرایط تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد محسوب می شود. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که باتوجه به نوع دوره و مؤسسه آموزشی، مدارک موردنیاز ، متنوع است.

تحصیل در چین با بورسیه,هزینه زندگی و تحصیل در چین,تحصیل در چین پزشکیاز جمله شرایط تحصیل در چین ، فراهم آوردن مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه می باشد

اعزام دانشجو به چین در مقاطع مختلف تحصیلی

به دلیل هزینه های کم مهاجرت تحصیلی به چین، دانشجویان بسیاری به این کشور جذب میشوند. تحصیل در چین در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است.

- تحصیل در مدارس چین:

از اولین مقاطع تحصیل در چین می توان به مقطع مدارس و دبستان اشاره کرد. سن شروع تحصیل در چین در مقطع ابتدایی، ۶ سالگی است. مدارس کشور چین به دو صورت دولتی و خصوصی برای دانش آموزان فراهم شده است. زبان تحصیل در مدارس دولتی چین، زبان چینی است درحالیکه مهاجران در مدارس خصوصی می توانند به زبان انگلیسی، آموزش ببینند. مهاجران برای تحصیل در مدارس دولتی چین، باید هزینه کمتری بپردازند درحالیکه اتباع چینی می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در صورت عدم حضور والدینشان در چین می توانند از Homestay استفاده کنند. Homestay به یکی از اعضای خانواده میگویند که دانش آموزان در کنار آن ها زندگی می کنند و برای نگهداری از بچه ها تاییدات لازم را از دولت و مدارس دریافت کرده اند.

- تحصیل در چین در مقطع لیسانس:

در هر کشوری از عمومی ترین مدرک تحصیلی در سطح تحصیلات دانشگاهی می توان به مقطع لیسانس اشاره کرد. طول دوره ی تحصیل در چین در مقطع لیسانس بمدت ۳ سال الی ۴ سال است. از محبوب ترین رشته های مقطع لیسانس می توان به مدیریت، پزشکی، حساب داری، مهندسی، کشاورزی، علوم طبیعی، فضانوردی و… اشاره کرد. امکان اخذ پذیرش پزشکی در چین، بدون آزمون ورودی وجود دارد. طول مدت تحصیل در چین در رشته پزشکی بمدت ۵ تا ۶ سال زمان میبرد.

- تحصیل در چین در مقطع فوق لیسانس:

تحصیل در چین در مقاطع فوق لیسانس به دو زبان انگلیسی و چینی ارائه میشود ولی صرفا بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شود که نظیر تجارت، پزشکی، مهندسی و علوم کامپیوتری( IT) می باشد. ارائه مدرک زبان انگلیسی نیازی برای افراد بومی انگلیسی، الزامی نیست ولی درصورتی ملزم به اثبات سطح زبان خود هستید که دانشجوی بین المللی باشید. طول دوره ی تحصیل در چین در مقطع فوق لیسانس بمدت ۱.۵ سال، ۲ سال و ۳ سال می باشد.

- تحصیل در مقطع دکتری درچین:

پذیرش از استاد راهنما یا سوپروایزر به عنوان اولین شرط تحصیل در چین در مقطع دکتری محسوب میشود. دانشجویان برای این که از استاد راهنما، پذیرش بگیرند؛ باید از یک رزومه تحصیلی و سوابق کاری مرتبط با رشته کارشناسی ارشد برخوردار باشند. رزومه شخص دانشجو برای اخذ پذیرش از استاد راهنما به اینصورتست که باید حتما شامل سوابق تحصیلی، سوابق کاری، مدرک زبان، پروپوزال دکتری، مقالات isi و هر مدرک دیگری که در اثبات تواناییش کمک می کند، باشد. تحصیل در چین در مقطع دکتری بین ۳- ۵ سال زمان میبرد.

تحصیل رایگان در چین

دولت چین برای بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی، شش برنامه را ارائه داده است که از انها می توان به برنامه دو جانبه، برنامه دیوار چین، برنامه دانشگاه چینی، برنامه کشورهای آسیایی، برنامه اتحادیه اروپا و برنامه بهبود عملکرد اشاره کرد. بورسیه تحصیلی پوشش دهنده ی هزینه های کامل تحصیل، بیمه درمانی و زندگی می باشد.

هزینه زندگی و تحصیل در چین,تحصیل در چین پزشکی,شرایط تحصیل در مدارس چین,متقاضیان بورسیه‌‌‌‌‌های تحصیلات تکمیلی در چین می‌بایست به زبان چینی تحصیل کنند

دانشجویان متقاضی تحصیل در چین با دریافت بورسیه تحصیلی از پرداخت شهریه بمیزان زیادی معاف می شوند و اگر شخص متقاضی از امکاناتی نظیر نمره زبان آیلتس یا تافل، سابقه کار و رزومه پژوهشی قوی برخوردار باشد؛ کلیه هزینه های او مشمول بورسیه میشود. بهترین سن دریافت بورسیه های چین در مقطع ارشد، ۳۵ سالگی است درحالیکه در مقطع دکتری ۴۰ سالگی می باشد.

تحصیل در چین و وضعیت ویزای همراه

اعزام دانشجو به چین طبیعتا دارای شرایط الحاق خانواده نیز می باشد. منظور از خانواده، همسر و فرزندان می باشند. معنی الحاق خانواده اینست که هر فردی در کشور چین با هر ویزایی که زندگی می کند، باتوجه به قوانین رسمی کشور چین می تواند برای الحاق خانواده اش درخواست دهد. همچنین در نظر داشته باشید که شخص اصلی که قصد اقامت کوتاه مدت و یا بلند مدت در کشور چین را دارد؛ به شخص فرعی که تحت عنوان خانواده به فرد اصلی ملحق می شود، منتقل می شود. به این معنی که اگر فردی ویزای توریستی چین را داشته باشد، برای الحاق خانواده خود به همان نوع ویزا میتواند درخواست دهد.

شخص اصلی که در چین اقامت دارد؛ برای درخواست ویزای الحاق خانواده، باید به مقامات ذی صلاح مراجعه کند و در قالب یک دعوت نامه نسبت به درخواست الحاق خانواده خود اقدام کند. تمکن مالی فرد اصلی در این دعوت نامه باید اثبات شود. بعضی از دانشگاه های چین( تعداد محدود) قابلیت هایی را برای دانشجویان فراهم کرده اند که از آن ها می توان به دانشگاه، خوابگاه و یا مکانی برای اسکان موقت خانواده شخص اصلی اشاره کرد. این موضوع که نسبی است باتوجه به نوع دانشجو و نوع اقامتش فرق دارد.

معایب تحصیل در چین,تحصیل در مقطع دکتری درچین,تحصیل در چینامکان تحصیل به دو زبان چینی و انگلیسی از مزایای تحصیل در چین بشمار میرود

مزایای تحصیل در چین

در ادامه با مزایای تحصیل در چین آشنا شوید:

* هزینه های زندگی و تحصیل در چین در مقایسه با کشور های دیگر، بسیار کم است.

* از مزایای تحصیل در چین می توان به امکان دریافت بورسیه های تحصیلی ارائه شده اشاره کرد.

* یکی از مزایای تحصیل در چین اینست که به دو زبان چینی و انگلیسی تدریس می کنند.

* هزینه های تحصیلی در کشور چین، بسیار مناسب است.

* یکی از فواید تحصیل در چین، دانشگاه های با کیفیت آن می باشد.

معایب تحصیل در چین

با توجه به انگلیسی بودن زبان تدریس دانشگاه های پزشکی چین، دانشجویان باید زبان چینی را به منظور ارتباط و تعامل با بیماران در بیمارستان ها یاد بگیرند. دانشجویان بعضی از دانشکده های پزشکی، ملزم به گذراندن آزمون HSK( مهارت های زبان چینی)، قبل از فارغ التحصیلی خود هستند. همچنین متقاضیان بورسیه های تحصیلات تکمیلی باید به زبان چینی به تحصیل خود بپردازند و علاوه باید به مدت یک تا دو سال تحصیلی، دوره های زبان چینی را اموزش ببینند تا بتوانند سطح زبان خود قبل دورۀ اصلی با نیاز دانشگاه های میزبان تطبیقدهند.

تحصیل در چین پزشکی,شرایط تحصیل در مدارس چین,تحصیل در چین هزینهاولین مقاطع تحصیل در چین ، تحصیل در مقطع مدارس و دبستان می باشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 10
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
امین اسماعیل نژاد,بیوگرافی امین اسماعیل نژاد,زندگینامه امین اسماعیل نژاد بیوگرافی امین اسماعیل نژاد، فوق ستاره جدید والیبال آسیا و دنیا (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ آذر ۱۳۷۵

محل تولد:ملکان تبریز

قد:۲۰٣ سانتیمتر

پیشه:ورزشکار( والیبالیست)

پست:پشت خط زن

ادامه
عکس های فرانسوا پینو,بیوگرافی فرانسوا پینو,بیوگرافی میلیارد معروف فرانسوا پینو زندگی نامه فرانسوا پینو؛ کارآفرین و بازرگان میلیاردر فرانسوی

تاریخ تولد: ۲۱ اوت ۱۹۳۶

محل تولد: کوت-دارمور، فرانسه

حرفه: کارآفرین و بازرگان فرانسوی

دارایی: ۱۵ میلیارد دلار

فرزندان: فرانسوا هنری پینو

ادامه
دوئین جانسون,فیلم های دوئین جانسون,زندگی نامه دوئین جانسون بیوگرافی دوئین جانسون معروفترین بازیگر هالیوود + عکس همسر و فرزندانش

تاریخ تولد: ۲ مه ۱۹۷۲

محل تولد: هیوارد، کالیفرنیا، ایالات متحده

حرفه: کشتی‌گیر حرفه‌ای، بازیگر و تهیه ‌کننده

قد: ۱۹۶ سانتی متر

وزن: ۲۶۰  پوند

ادامه
ویژه سرپوش