شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۸۰۰۸۳

آشنایی با شرایط و مزایای تحصیل در پاکستان

تحصیل در پاکستان,شرایط تحصیل در پاکستان,مدارک مورد نیاز برای تحصیل در پاکستانزبان رسمی تحصیل در پاکستان زبان اردو است
دانشگاه های پاکستان در سراسر جهان، مدارک معتبری را به دانشجویان اعطا می کنند و همچنین یکی از امکانات این دانشگاه ها این ست که دانشجویان، مجوز ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی در سطح جهانی را دارند. در این مطلب از سرپوش درباره مدارک و شرایط تحصیل در پاکستان توضیحاتی داده شده است.

تحصیل در پاکستان

پاکستان، شبکه پیشرفته ای از بیش از ۲۰۰ دانشگاه دارد که در همه رشته های مهم دانشگاهی، اموزش با کیفیتی را ارائه می دهد. این کشور، موجب جذب دانشجویان بین المللی قاره های آسیا و آفریقا به دلیل هزینه های مناسب زندگی و محیط زندگی دوستانه شده است. روابط صنعتی دانشگاه های پاکستان، قوی است به گونه ای که کارآموزی و فرصت های شغلی را پس از فارغ التحصیلی دانشجویان، ارائه می دهند.

مدارک موردنیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی پاکستان

مدارک موردنیاز جهت درخواست ویزای دانشجویی پاکستان عبارتند از:

>> گذرنامه معتبر

>> نامه پذیرش از یکی از دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی پاکستان

>> تکمیل فرم درخواست ویزا

>> رزومه تحصیلی

>> گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در پاکستان

>> عکس پاسپورتی

تحصیل به زبان انگلیسی در پاکستان

زبان اردو به عنوان زبان رسمی کشور پاکستان شناخته میشود و ارائه ی دروس در دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی این کشور با همین زبان میباشد ، دانشجویان نیز می توانند در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند. این رشته ها در تمامی مقاطع تحصیلی به ویژه تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶، از شروط تحصیل به زبان انگلیسی در پاکستان میباشد.

مقاطع تحصیلی پاکستان

- تحصیل در مقطع لیسانس

ارائه مدرک دیپلم و یا مدرک فوق دیپلم، از شروط تحصیل در پاکستان در مقطع لیسانس یا کارشناسی می باشد. شما باید در ازمون ورودی برای گرفتن پذیرش در برخی از دانشگاه های این کشور، شرکت کنید درحالیکه شروط پذیرش در برخی از دیگر دانشگاهها، مصاحبه و یا بررسی رزومه ی تحصیلی و معدل دیپلم می باشد.

طول دوره ی تحصیل در پاکستان در مقطع لیسانس، بمدت ۳ تا ۴ سال است. آشنایی با زبان انگلیسی و اردو از پیش نیازهای شرکت در این دوره محسوب میشود. البته زبان انگلیسی، زبان اصلی بسیاری از دانشگاه های کشور پاکستان میباشد ولی دیگر ملزومات تحصیل در این کشور، آشنایی به زبان اردو است.

مدارک مؤثر در پذیرش دانشجویان در برترین دانشگاه های پاکستان، شامل برگه ی درخواست پذیرش در دانشگاه موردنظر ، ارائه مدرک زبان آیلتس و یا تافل و همین طور مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده توسط مراجع مورد تائید سفارت پاکستان، رزومه تحصیلی و کاری می باشد.

مقاطع تحصیلی پاکستان,مدارک مورد نیاز برای تحصیل در پاکستان,شرایط تحصیل در پاکستانتحصیل در پاکستان در مقطع فوق لیسانس ۱ تا ۲ سال به طول خواهد انجامید

- تحصیل در مقطع فوق لیسانس:

مقطع فوق لیسانس در کشور پاکستان، از کیفیت اموزشی بسیار بالایی برخوردار است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی، می توانند وارد بازارهای کار بین المللی شوند. تحصیل در پاکستان در مقطع فوق لیسانس بمدت ۱ تا ۲ سال، زمان میبرد. درصورت داشتن ایده های پژوهشی نو و خلاقانه در طول دوره ی تحصیل در این مقطع، امکانات بسیار زیادی را به شما میدهند و می توانید از بورسیه ی تحصیلی بعنوان یک نخبه، بهره مند شوید و خدمات ارزنده ای را بدست آورید.

مدارک لازم برای تحصیل در پاکستان در مقطع فوق لیسانس، شامل ارائه مدرک دوره لیسانس و دیپلم به همراه ریزنمرات به صورت ترجمه شده، توصیه نامه و انگیزه نامه، رزومه ی تحصیلی و کاری، ویزای تحصیلی و مدرک زبان در صورت نیاز و درخواست دانشگاه موردنظر می باشد.

- تحصیل در مقطع دکتری:

تحصیل در پاکستان در مقطع دکتری، این امکان را به شما می دهد تا در برترین مراکز تخصصی پاکستان، استخدام شوید و پیشرفت بسیار بالایی داشته باشید.

تحصیل در پاکستان در مقطع دکتری بمدت سه تا پنج سال، زمان میبرد. در این دوران باید در کلاس های تخصصی، شرکت کنید و در دانشگاه و یا مراکز درمانی، فعالیت داشته باشید. از مدارک موردنیاز برای تحصیل در پاکستان در مقطع دکترا می توان به ویزای تحصیلی در پاکستان، ارائه مدرک فوق لیسانس و لیسانس بهمراه معدل و ریزنمرات به صورت ترجمه شده، فرم درخواست پذیرش، مدرک زبان در صورت درخواست دانشگاه، رزومه تحصیلی و کاری، انگیزه نامه و توصیه نامه اشاره کرد.

تحصیل پزشکی در پاکستان

سیاست کشور پاکستان این است که سرعت رشد سیستم اموزش به گونه ای باشد که به جایگاه خوبی دست یابد. دانشگاه های کشور پاکستان، متشکل از دو دسته خصوصی و دولتی هستند و اکثر آن ها به متقاضیان، تحصیلات پزشکی را ارائه می دهند. تحصیل در پاکستان به زبان انگلیسی، امکانپذیر است و ارائه ی مدرک و تسلط نسبی به این زبان، از شرایط پذیرش در این دانشگاه ها به شمار میرود .

دانشگاه های پاکستان برای متقاضیانش ازمون ورودی برگزار می کنند و آن ها برای تحصیل در این دانشگاه ها باید در ازمون ورودی به نام MCATپذیرفته شوند. دروس اولیه پیش نیاز رشته پزشکی در این آزمون آورده شده است و دانشجویان باید بتوانند حداقل نمره قبولی را کسب کنند. بخش مهمی از ازمون را زبان انگلیسی تشکیل می دهد؛ از این رو دانشجویان باید بتوانند علاوه بر ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶، به سوالات این بخش در ازمون ورودی پاسخ دهند.

ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از دیگر شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی پاکستان به شمار می رود. به این صورت که شما ملزم به ارائه ی این دو مدرک بهمراه ریز نمرات به دانشگاه هستید. طول دوره ی تحصیل در پاکستان در رشته پزشکی، حدود ۶ سال میباشد که دانشجویان پس از گذراندن دوره کار آموزی خود در بیمارستان در سال آخر تحصیلی و قبولی در امتحان نهایی می توانند مدرک خود را بعنوان پزشک دریافت کنند .

شرایط تحصیل در پاکستان,مزایای تحصیل در پاکستان,تحصیل پزشکی در پاکستان,تحصیل در پاکستانگرفتن بورسیه‌های تحصیلی از کشور پاکستان شرایط مختلفی دارد

بورسیه تحصیلی در پاکستان

توجه کنید که شرایط خاصی برای اخذ بورسیه های تحصیلی از کشور پاکستان وجود دارد و هر دانشگاه برای دادن این شرایط به دانشجویان، سیاست های خاصی دارد. تمامی دانشجویان در هر مقطع تحصیلی، می توانند بورسیه بگیرند.

البته دانشجویان خارجی برای گرفتن بورسیه نسبت به دانشجویان بومی، شانس خیلی بیشتری دارند؛ جون دولت پاکستان برای بهبود روابط علمی خود با سایر کشورها و جذب دانشجویان بین المللی در تلاش است.

مزایای تحصیل در پاکستان

مزایای تحصیل در پاکستان عبارتند از:

- کشور پاکستان، یک مکان اموزشی برتر برای آموزش عالی محسوب میشود.

- پاکستان، محیط خوبی برای تحصیل می باشد.

- تحصیل در پاکستان به ارزش رزومه تحصیلی شما می افزاید.

- از مزایای تحصیل در پاکستان می توان به یادگیری فرهنگ ناب آسیایی اشاره کرد.

- ایجاد روابط مادام العمر، از دیگر مزایای تحصیل در پاکستان به شمار می رود.

- یکی از مزایای تحصیل در پاکستان اینست که با دوستانتان سرگرمی پیدا میکنید.

- یکی از دیگر مزایای تحصیل در پاکستان، فرصت های شغلی بهتر است.

- کشور پاکستان، دانشگاه هایی دارد که توسط وزارت علوم، تائید شده است.

معایب تحصیل در پاکستان

> هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی پاکستان، زیاد است.

> یکی از معایب تحصیل در پاکستان اینست که برای ارتباط برقرار کردن و زندگی در این کشور باید به زبان اردو مسللط باشید.

معایب تحصیل در پاکستان,تحصیل به زبان انگلیسی در پاکستان,بورسیه تحصیلی در پاکستانفرصت های شغلی بهتر یکی از مزایای تحصیل در پاکستان میباشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 12
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش