پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۰۱۲۰۱۰۱

شروط و مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی,شرایط تحصیل در کره جنوبی,هزینه تحصیل در کره جنوبیطول دوره تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری در حدود ۲ الی ۳ سال است
همزمان با تغییر زبان تدریس دانشگاه های کره جنوبی به زبان انگلیسی و صنعتی شدن این کشور، تحصیل در کره جنوبی در میان دانشجویان اهمیت به سزایی پیدا کرده است. هزینه های تحصیل در کره جنوبی نسبت به سایر کشورهای اروپایی، پایینتر است و حالت رقابتی دارد.

تحصیل در کره جنوبی

کره جنوبی در جهان از تحصیل کرده ترین کشورها محسوب میشود. اکثر افردی که ساکن آن کشور هستند؛ تحصیلاتشان را تمام کرده اند. معیارهای اموزشی در کره جنوبی بسیار بالاست و به جز هزینه و اموزش زبان در بین مدارس دولتی و خصوصی، هیچ تفاوتی وجود ندارد و همین امر باعث جذب افراد بسیاری به این کشور شده است. دانش آکادمیک بحدی ارزشمند است که باعث شده تا کره به یکی از تحصیل کرده ترین کشورها در جهان تبدیل شود و علاوه بر آن موجب پیشرفت اقتصاد این کشور شده که به شناخت بین المللی این سیستم منجر میشود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کره جنوبی

برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی( ویزای D2) به مدارک زیر، نیاز است:

* تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی

* پاسپورت معتبر

* پرداخت هزینه ویزا

* یک قطعه عکس

* گواهی رسمی پذیرش از رییس دانشگاه

* نامه قبولی در دانشگاه

* گواهی یا آخرین مدرک تحصیلی

* صورت حساب بانکی یا گواهی بورسیه

* گواهی و یا مدرک تحصیلی از آخرین مؤسسه اموزشی

* طرح کلی و موضوع تحقیق

* ضمانتنامه امنیت شخصی

نظام اموزشی تحصیل در کره جنوبی

- تحصیل در مدارس کره جنوبی:

سیستم مدارس در کره جنوبی، متشکل از مدارس ابتدایی، متوسطه و دبیرستان می باشد. دبیرستان ها قابل تفکیک به مدارس اموزش علمی و حرفه ای هستند. از مقطع دبیرستان، سطح بالای رقابت علمی در کره جنوبی شروع می شود. در حالیکه این جو فقط باعث رشد چشم‌گیر اقتصادی کشور در چند دهه اخیر شده است و علاوه بر آن به کمک بعضی از بهترین مدارس و مؤسسات اموزش عالی پرداخته است. این فشار ممکن است که برای دانش آموزان بین المللی به شدت احساس نشود ولی والدین باید بدانند که این سطح از فشار پیشرفت تحصیلی را بعضی از مدارس بین المللی تحت تسلط کره ای میتوانند ، ارتقاء دهند.

به طور کلی دانش آموزان خارجی میتوانند به پذیرش در مدارس کره ای از سن دبستان تا مقطع تحصیلات تکمیلی دست پیدا می کنند. در بین دانشجویان بر رشد اخلاقی و اجتماعی علاوه بر تمرکز جدی دانشگاهیان بر دروس، تأکید زیادی شده است و به قدردانی از جامعه و فرهنگ کره ای می پردازد.

تحصیل در کره جنوبی به زبان انگلیسی,وضعیت کار دانشجویی در کره جنوبی,هزینه تحصیل در کره جنوبیبرای فارغ التحصیلی دبیرستان در کره جنوبی، دانشجویان نیازی به کنکور ندارند

دانشجویان در کره جنوبی برای فارغ التحصیلی در مقطع دبیرستان، نیازی به کنکور ندارند. با این حال، افراد علاقمند به ادامه تحصیل در کره جنوبی باید در ازمون مهارت علمی بورس کالج( CSAT) شرکت کنند. در سراسر کشور ، این ازمون هشت ساعته قابل اجراست. دانش آموزان در مورد زبان کره ای، انگلیسی، ریاضیات، تاریخ کره، زبان دوم خارجی و دو موضوع اضافی بر اساس دانششان تست می شوند. بعد از پذیرش دانشجو در دانشگاه، این رقابت سخت، کمی کاهش می یابد.

- تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی:

مدت زمان تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی بمدت۳ الی ۴ سال زمان میبرد. مقطع کارشناسی در دانشگاه های کره جنوبی به دو زبان انگلیسی و کره ای تدریس می شود. البته زبان کره ای به عنوان زبان تدریس بیش تر دانشگاه های کره در مقطع کارشناسی می باشد.

دانشجویان، کلیه دروس عملی و نظری را در این مقطع می گذرانند. در دانشگاه های کشور کره جنوبی، تنوع رشته های تحصیلی بسیار زیاد است؛ بنابراین دانشجویان، مشکلی با انتخاب رشته های تحصیلی ندارند. دانشجویان میتوانند در تمامی رشته ها نظیر فنی مهندسی، علوم پایه و حتی هنر، ادامه تحصیل دهند. تست توانایی کالج اسکولاستیک، یکی از برنامه های اصلی تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی به شمار میرود که به ۵ بخش اصلی نظیر زبان کره ای، زبان انگلیسی، ریاضی، سوالات انتخابی در بخش علوم اجتماعی، علوم طبیعی و زبان های خارجی تقسیم میشود. ارائه مدارک آیلتس ۵.۵ و یا تافل ۸۰ از شروط تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی به زبان انگلیسی می باشد.

زندگی و تحصیل در کره جنوبی,زبان برای تحصیل در کره جنوبی,بورسیه تحصیلی در کره جنوبیتحصیل در کره جنوبی برای مقطع کارشناسی ۳ الی ۴ سال طول می کشد

- تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد:

دانشجویان پس از دریافت مدرک لیسانس خود میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در کره جنوبی اقدام نمایند. از رشته های قابل تدریس در دانشگاه های معتبر این کشور در مقطع ارشد می توان به حوزه های فنی و حرفه ای، مهندسی و رشته های پزشکی و حتی رشته های خوب مدیریتی اشاره کرد. دانشجویانی که میخواهند برای مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی تحصیل کنند، باید دارای مدرک زبان آیلتس ۶.۵ آکادمیک باشند. همچنین آن ها موظف به پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه هستند؛ بدین دلیل که مهاجرین، مجاز به تحصیل رایگان در دانشگاه های خصوصی و اینترنشنال این کشور نیستند. طول دوره تحصیل در کره جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد بمدت دو سال طول میکشد.

- ادامه تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری:

شما باید بمدت ۲ الی ۳ سال برای تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری اقدام کنید. زبان تحصیل در این مقطع، انگلیسی میباشد و دانشجو برای تحصیل در این مقطع، باید مدارکی همچون آیلتس حداقل ۷ و رزومه پژوهشی بسیار قوی و دو الی سه مقاله تحقیقاتی( ISI) برای پذیرش را داشته باشد. دانشجو باید بهمراه مدارک خود، توصیه نامه حداقل دو استاد از دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را علاوه بر انگیزه نامه قوی از تحصیل در دانشگاه مقصد، ارائه کند. تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری شامل ۳ مرحله میباشد که باتوجه به سطح کارشناسی ارشد دانشجو ممکن است نیاز به تکمیل اموزش تحقیقاتی و در بعضی موارد حتی گذراندن۳۶ واحد اموزشی بیش تر نیز باشد.

بورسیه تحصیلی در کره جنوبی

با توجه به گران بودن هزینه تحصیلات دانشگاهی در کره جنوبی، این کشور، مشتاق است تا دانشجویان خارج از کشور را برای تحصیل جذب کند؛ از این رو برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی خارجی، چندین بورسیه و برنامه های بودجه ویژه ارائه می دهد یا گاهی اوقات آن ها باید مبلغ کامل یا جزیی را پرداخت کنند. دانشجویی که قصد دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی را دارد باید دارای رزومه تحصیلی خوب و نمرات عالی باشد که در اینصورت بورسیه، پوشش دهنده ی۵۰ درصد هزینه ها می باشد. وزارت اموزش و پرورش با ارائه ی برنامه بورسیه تحصیلی دولت کره، مقداری از هزینه تحصیل و سفر و زندگی را پرداخت می کند و علاوه بر آن پوشش دهنده ی کل دوره مدرک کارشناسی ارشد دانشجو می باشد.

ورسیه تحصیلی در کره جنوبی,تحصیل در کره جنوبی,تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتریکره جنوبی یکی از تحصیلکرده ترین کشورهای جهان به حساب می آید

وضعیت کار دانشجویی در کره جنوبی

قبل از مهاجرت تحصیلی، این نکته را در نظر داشته باشید که دانشجو در حین تحصیل می تواند مجوز کار دریافت کند؛ چنین کاری هزینه های زندگی دانشجو در دوره تحصیل را پوشش می دهد و اهمیت بسیاری دارد. دانشجویانی که از طریق ویزای موقت دانشجویی برای تحصیل در کره جنوبی به این کشور وارد شده اند، اجازه کار حتی به صورت پاره وقت در ۶ ماهه نخست اقامت خود را ندارند اما پس از گذشت مدت زمان مذکور می توانند از اداره کار این کشور در حین تحصیل در کره جنوبی، مجوز کار بگیرند و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به مدت ۲۰ ساعت در هفته، کار پاره وقت انجام دهند. دانشجویان مقطع دکتری پس از اخذ مجوز کار پس از ۶ ماه می توانند در هر هفته به مدت ۳۰ ساعت کار پاره وقت در رستوران و کارهای خدماتی، کارآموزی و تدریس مشغول شوند.

بررسی ویزای همراه در کره جنوبی

یکی از دغدغه های مهم افراد متاهل، بهمراه داشتن اعضای خانواده در سفر و اقامت در یک کشور خارجی می باشد. دانشجویان می توانند در هنگام تحصیل در کره جنوبی با استفاده از ویزای F3 که به آن ویزای همراه می گویند، با خانواده ی خود نظیر همسر و فرزندان زیر ۲۰ سال دانشجو به کره جنوبی سفر کنند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در کره جنوبی

شرایط اقتصادی کشور کره جنوبی، نسبتا خوب است ولی این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر، مهاجران بسیار کمتری پذیرش می کند و میتوان اقامت موقت این کشور را به روش تحصیلی، دریافت کرد. اشخاص متقاضی میتوانند در این کشور، بعد از این که تحصیلات خود را تمام کردند و اقامتشان را به اقامت کاری تبدیل کردند؛ به مدت ۳ سال زندگی کنند و در نهایت اقامت دائم این کشور را بگیرند. البته شرایط سخت تری برای اخذ پاسپورت کره جنوبی وجود دارد. اشخاصی که قصد دارند پاسپورت کشور کره جنوبی را دریافت کنند باید مسلط به زبان کره ای باشند و نمره ی قبولی در امتحان مربوط به اخذ پاسپورت و آشنایی با تاریخ و فرهنگ این کشور را دریافت کنند و همچنین باید از اقامت آن ها در این کشور، بمدت ۵ سال بگذرد.

وضعیت کار دانشجویی در کره جنوبی,هزینه تحصیل در کره جنوبی,زندگی و تحصیل در کره جنوبیبه همراه داشتن اعضای خانواده در سفر یکی از مزایای تحصیل در کره جنوبی میباشد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش