یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۲۰

مزایا، معایب و شرایط تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا,شرایط تحصیل در اسپانیا,تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبانتحصیل در اسپانیا در هر مقطعی بدون داشتن مدرک زبان مثل آیلتس و تافل امکان‌پذیر است
تحصیل در اسپانیا برای متقاضیان مهاجرت، امری جذاب به شمار می رود. بدین دلیل که فرهنگ این کشور، به فرهنگ ایرانیان نزدیک است و پیوسته کشور اسپانیا از خون گرم ترین مردمان قاره اروپا محسوب میشوند.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا بطور رسمی پادشاهی اسپانیا نامگذاری شده است. این کشور در شبه جزیره ایبری قرار دارد و مرز مشترکی با کشورهای فرانسه و پرتغال دارد. کشور اسپانیا بافرهنگ بسیار غنی به خاطر داشتن معماری زیبا، غذاهای خوشمزه، مناظر زیبا، تفریحات متنوع و آب وهوای عالی شهرت یافته است.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در اسپانیا

متقاضیان تحصیل در اسپانیا میتوانند بعد از نامه پذیرش را از دانشگاه مورد نظرشان در این کشور دریافت کردند و برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا، مدارک دیگری مانند نامه تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی به مدت یک سال، STUDY PLAN  و … را برای ارائه به سفارت در زمان تعيين شده بفرستند. معمولاً سفارت، بعد از گذشت ۲ الی ۶ هفته به درخواست ویزای تحصیلی شما پاسخ میدهد. برای مراجعه به سفارت اسپانیا داشتن مدارک زیر الزامیست:

>> نامه پذیرش

>> عکس

>> گذرنامه

>> نامه تائید بیمه درمانی

>> اثبات محل سکونت

>> گردش و تمکن مالی

>> فرم وقت سفارت

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا,شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا,مدارک اخذ ویزای تحصیل در اسپانیاهزینه تحصیل در اسپانیا نسبت به کشورهای دیگر معقول تر می باشد

تحصیل در اسپانیا در مقاطع مختلف

* تحصیل در مدارس اسپانیا:

درصورت تحصیل در اسپانیا قبل از ۶ سالگی، در مقطع مدارس به آن مهد کودک یا دوره های آمادگی میگویند. این دوره شامل دو گروه جزئی دیگر میباشد که در ادامه شرح می دهیم. دوره اول که تا ۳ سالگی میباشد در حالی که از ۳ تا ۶ سالگی به عنوان دوره دوم محسوب میشود. تحصیل در اسپانیا در سن های ۶ تا ۱۶ سالگی در مقام آموزش های رسمی تحصیلی، به دو گروه تقسیم شده است. مقطع دبستان برای دوره ی اول میباشد که سن های ۶ تا ۱۲ سالگی به تحصیل می پردازند و مقطع دبیرستان برای دوره ی دوم میباشد که از سن های ۱۲ تا ۱۶ سالگی مشغول به تحصیل هستند.

دوره دبستان متشکل از سه قسمت می باشد. دسته ی اول دبستان شامل سنین ۶ تا ۸ سال، دسته ی دوم دبستان شامل سنین ۸ تا ۱۰ سال و دسته سوم این مقطع تحصیلی از سن های ۱۰ تا ۱۲ سال می باشد. در اصطلاح تخصصی آموزشی، به چنین دسته هایی، چرخه گفته میشود. در این مقاطع، تعداد دانش آموزان کلاس ۲۵ نفر می باشد. هدف تحصیل در این مقاطع در اسپانیا اینست که بچه ها در سطوح اساسی مختلف مثل عناصر فرهنگی، یادگیری بیان و صحبت شفاهی در جمع به نقطه ی مشترکی از آموزش برسند. مدرک ارائه شده در پایان این مقطع به افراد، معادل مدرک سیکل است.

مقطع دبیرستان از دو دسته تشکیل شده است. در یک دسته سنین ۱۲ تا ۱۴ سال و در دسته دیگر سنین ۱۴ تا ۱۶ سال مشغول به تحصیل هستند. در سطح بعدی، افراد به دو قسمت تقسیم میشوند که شامل لیسانس و دوره های آمادگی ورود به بازار کار اسپانیا می باشد. این رشته های لیسانس برای افراد در زمینه های گوناگونی ارائه می شود که از انها می توان به هنر، علوم طبیعی و بهداشت، علوم انسانی و اجتماعی و فن آوری اطلاعات اشاره کرد. دانشجویان با دوره های آمادگی ورود به بازار کار، می توانند تحصیلاتشان را صرفا برای مشاغل خاص بگذرانند و غالباً برای افردی که تمایل به دوره دانشگاهی کمتر دارند، توصیه میشود. بعد از این که موفق به دریافت این مدرک تحصیلی شدید، میتوانید به کار در زمینه  رشته ی خودتان بپردازید.

* تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی:

برای تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی به ۴ سال زمان نیاز دارید، البته طول دوره مقطع کارشناسی در برخی از رشته ها حدود ۳ سال می باشد. دانشجویان برای این که در اسپانیا مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند باید ۲۴۰ واحد را بگذرانند. زبان کلیه رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی، اسپانیولی می باشد؛ به همین خاطر یکی از شروط تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی تسلط بر زبان اسپانیولی می باشد. لازم بذکر است که زبان برخی از دوره های تحصیلی به انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان برای این دوره ها میتوانند با دانش زبان انگلیسی اقدام کنند.

تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی,تحصیل در اسپانیا,درباره تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسیتحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد شانس دریافت بورسیه  را افزایش می دهد

* تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد:

برای تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد نیز بدون ارائه مدرک زبان میتوان برای اکثر رشته های تحصیلی به منظور اخذ پذیرش اقدام کرد. همچنین تحصیل در اسپانیا در مقطع فوق لیسانس حدود دو سال زمان میبرد. دانشجو با تحصیل در مقطع ارشد اسپانیا می تواند بطور پیوسته در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهد.

* شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا:

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا به صورت رایگان می باشد. هیچ آزمون ورودی برای وارد شدن به دوره دکترا وجود ندارد. هیچ مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی برای این که در اسپانیا در مقطع دکترا درس بخوانید، از شما درخواست نمی شود و همین که از  دانش و مهارت زبان انگلیسی یا اسپانیایی برخوردار باشید، اکتفا میکند. دوره دکترا، دوره ای پژوهش محور میباشد و کلاس تئوری ندارد. برای بهره مند شدن از انواع بورسیه در اسپانیا نیازمند پیشینه علمی و عملی خوب و رزومه مناسب می باشید. در سایت وزارت علوم ایران، مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه هایی که به عنوان برترین دانشگاها معرفی شده اند، توسط وزارت علوم ایران تائید شده است.

کار حین تحصیل در اسپانیا

برای دانشجویان اروپایی، میزان ساعات کار برای مقاطع مختلفی تحصیلی متفاوت میباشد در حالی که در کشور اسپانیا چنین قانونی وجود ندارد. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اسپانیا مجوز کار بمدت ۲۰ ساعت در ایام هفته را دارند و میزان ساعات اختصاص داده شده به دانشجویان مقطع دکتری برای کار در اسپانیا، حدود ۳۰ ساعت در هفته می باشد.

اقامت پس از تحصیل در اسپانیا

برای این که بعد از تحصیل در اسپانیا، اقامت این کشور را دریافت کنید، حتماً باید پیشنهاد کاری از شرکت ها و کارفرمایان این کشور  را داشته باشید. انواع مختلفی از مجوزهای کاری در اسپانیا باتوجه به وضعیت کاری شما وجود دارد. اکثر شهروندان غیراروپایی برای این که در این کشور، زندگی و کار کنند، نیازمند اجازه کار می باشند؛ هرچند برای دانشگاهیان و دانشمندانی که روی پروژه های خاص کار می کنند، استثنائاتی وجود دارد.

پس از یافتن شغل، کارفرما موظف است که برایتان درخواست اجازه کار را صادر کند تا بتوانید در کشور اسپانیا به صورت قانونی مشغول بکار شوید. اگر آن موقعیت کاری جزء لیست مشاغلی محسوب شود که کمبود نیروی انسانی در آن شغل دارند یا موقعیت کاری هیچ متقاضی مناسبی از شهروندان اسپانیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا برایش پیدا نشده باشد، آن شغل متعلق به شماست. پس از تائید مجوز کار که بهمراه اجازه اقامت شما خواهد بود، میتوانید برای ویزای کار درخواست دهید.

شرایط تحصیل در اسپانیا,تحصیل در اسپانیا رایگان,تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبانبا تحصیل در اسپانیا، امکان ادامه تکمیل تحصیلات در دانشگاه‌های آمریکا برای شما وجود خواهد داشت

کارفرمای شما از طرف شما درخواست اجازه کار را به وزارت کار ارسال میکند. از طرف وزارت کار در حین انجام این پروسه، به شما یک کپی از فرم درخواست بهمراه تمبر و شماره فایل ارسال میشود. شما میتوانید برای ویزای کار یا اقامت، آن ها را بعنوان بخشی از درخواست تان به سفارت یا کنسولگری اسپانیا بفرستید. اداره کار منطقه توسط سفارت مطلع می شود که درخواستتان را در اختیار دارد و به این ترتیب اداره کار پروسه رسیدگی به درخواستتان را شروع می کند که ممکن است بعد از گذشت ۸ ماه به اتمام برسد. سفارت و یا کنسولگری موظف است که درصورت موافقت اداره کار با اجازه کار شما، ویزای اقامت یا کارتان را صادر کند.

مزایای تحصیل در اسپانیا

- از مزایای مهم تحصیل در اسپانیا می توان به هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی اشاره کرد. 

- یکی از مزایای دیگر تحصیل در اسپانیا اینست که خانواده ی دانشجو اجازه دارند با فرزندشان به این کشور بروند. دانشجویان بین المللی متاهل، طبق قوانین مهاجرتی اسپانیا می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالشان را به اسپانیا بیاورند. 

- امکان اخذ اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی از دیگر مزایای قابل توجه تحصیل در اسپانیا به شمار می رود.

معایب تحصیل در اسپانیا

یکی از ارزان ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین المللی، تحصیل در اسپانیا میباشد که معایبی را بهمراه دارد. در ادامه با این معایب آشنا میشوید:

> اکثر دوره ها برای تحصیل در اسپانیا در مقطع اولیه به زبان اسپانیایی ارائه می شوند و شاید در مقطع اولیه برای پیدا کردن دوره های انگلیسی به جستجوی بیشتری نیاز باشد.

> بعد از این که تحصیل خود را در اسپانیا تمام کردید و در جستجوی کار در این کشور بودید، لازم است برای یافتن کار مناسب با مشتریان، از تسلط نسبی به زبان اسپانیایی برخوردار باشید تا بتوانید از این طریق درامد و شغلی که مناسب شماست، را پیدا کنید.

شرایط ادامه تحصیل در اسپانیا,تحصیل در اسپانیا,شرایط تحصیل و کار در اسپانیادانشجویان در حین تحصیل در اسپانیا، اجازه انجام کار نیز دارند

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 10
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گروه بی تی اس,گروه BTS,بیوگرافی گروه بی تی اس بیوگرافی اعضای گروه بی تی اس (BTS)، گروه موسیقی کره ای

تعداد اعضا: هفت نفر

نام اعضا: شوگا، جین، جی-هوپ، آراِم، جیمین، وی، جونگ‌کوک

خواستگاه: کره جنوبی، سئول

تاریخ تشکیل گروه: ۲۰۱۰

تاریخ آغاز فعالیت: ۲۰۱۳

زمینه فعالیت: کی-پاپ،  پاپ ، هیپ هاپ، آراندبی، ئی‌دی‌ام

ادامه
پارسا پیروزفر,بیوگرافی پارسا پیروزفر,عکس های پارسا پیروزفر بیوگرافی و عکس های پارسا پیروزفر

تاریخ تولد: ۲۲ شهریور ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر ،کارگردان نمایش، نقاش، نمایشنامه نویس و مترجم

تحصیلات: کارشناسی در رشته نقاشی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
خشایار اعتمادی,زندگینامه خشایار اعتمادی,بیوگرافی خشایار اعتمادی بیوگرافی خشایار اعتمادی خواننده سبک‌ موسیقی پاپ کلاسیک (+ آثار)

نام مستعار : خشایار

تولد : ۱۱ فروردین ۱۳۵۰

ملیت : ایرانی

سبک‌ : موسیقی پاپ کلاسیک

ساز : پیانو، آكاردئون

سال‌های فعالیت : ۱۳۷۴ تا کنون

ادامه
شهره لرستانی,بیوگرافی شهره لرستانی,تغییر جنسیت شهره لرستانی بیوگرافی شهره لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون و ماجرای تغییر جنسیت او(+ تصاویر)

نام خانوادگی:صالحی لرستانی

تاریخ تولد:۳۱ خرداد ۱۳۴۵

تحصیلات:فوق لیسانس فیلمنامه نویسی

سالهای فعالیت:از ۱۳۶۴ تاکنون

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
علی قلی زاده,بیوگرافی علی قلی زاده,عکس های علی قلی زاده بیوگرافی و عکس های علی قلی زاده

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۴

محل تولد: تهران

حرفه: فوتبال

پست: مهاجم، وینگر

قد: ۱ متر ۷۶ سانتی متر

ادامه
محمدرضا آشتیانی,محمدرضا قرایی آشتیانی,بیوگرافی محمدرضا آشتیانی بیوگرافی محمدرضا آشتیانی (+عکس)

تاریخ تولد: زاده ۱۳۳۹

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکتری مدیریت دفاعی را نیز از دانشگاه عالی دفاع ملی

سمت: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

درجه: سرتیپ

ادامه
عزیر نبی,زندگینامه حضرت عزیر نبی,حضرت عزیر نبی زندگینامه حضرت عزیر نبی

نام پدر: خلقیا

خویشاوندان مهم: هارون

دین: یکتاپرستی

سن: ۵۰ سال

تکرار نام در قرآن: یکبار در آیه ۳۰ سوره توبه

نسب: بنی اسرائیل و حضرت یعقوب

ادامه
عکس های امیرحسین اسفندیار,امیرحسین اسفندیار والیبالیست,امیرحسین اسفندیار در پاریس بیوگرافی امیرحسین اسفندیار؛ بازیکنن حرفه ای والیبال ایران

تاریخ تولد: ۴ بهمن ۱۳۷۷

محل تولد: ایران، آمل

حرفه: بازیکن حرفه ای والیبال

قد: دو متر و ۹ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

ادامه
ریکاردو ساپینتو,بیوگرافی ریکاردو ساپینتو,تصاویر ریکاردو ساپینتو بیوگرافی ریکاردو ساپینتو، بازیکن سابق و مربی فوتبال (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۰ اکتبر ۱۹۷۲( ۱۸ مهر ۱۳۵۱)

محل تولد:پرتغال

حرفه:بازیکن و مربی فوتبال

وضعیت تاهل:متاهل

قد:۱٫۷۸ متر

ادامه
ویژه سرپوش