یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۰۳۵

شرایط تحصیل در قزاقستان چیست؟

تحصیل در قزاقستان,مدارک مورد نیاز برای تحصیل در قزاقستان,شرایط تحصیل در قزاقستانبسیاری افراد جهت مهاجرت به قزاقستان معمولا از طریق تحصیل در قزاقستان اقدام می کنند
 یکی از کشورهای ثروتمند و مناسب برای تحصیل، کشور قزاقستان می باشد. مردم قزاقستان به زبان روسی و قزاقی صحبت میکنند. به علت نزدیک بودن فرهنگ قزاقستان به ایران، تحصیل در این کشور، توصیه شده است. در این مطلب از سرپوش مدارک مورد نیاز برای تحصیل در قزاقستان آورده شده است.

تحصیل در قزاقستان

نظام آموزشی در قزاقستان بگونه ای است که فرد درصورتی مجوز آموزش متوسط در آموزشگاه عالی دولتی به صورت مجانی را دارد که از اتباع قزاقستان باشد. دولت در تلاش است تا بطور دقیق، استانداردهای عمومی اموزش را اعمال نماید. شرکت در کنکور سراسری قزاقستان، یکی از شروط ورود به اموزشگاه های این کشور می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی در قزاقستان

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در قزاقستان عبارتست از:

- ۶ قطعه عکس مربوط به پاسپورت

- گواهی تعهد و اثبات توانایی پرداخت( این گواهی توسط خود شخص، پدر او و یا قیم صادر می شود)

- گواهی اشتغال به کار پدر یا قیم

- پرینت حساب انگلیسی ۶ ماه اخیر پدر و یا قیم

- پرینت حساب بانکی دانشجو

- شهریه کالج یا ترم اول دانشگاه پس از تکمیل پرونده سفارت نیز بطور دقیق ارائه شود

- کپی از همه صفحات پاسپورت

- ترجمه مدارک و ریزنمرات دیپلم ۱۲ ساله

نظام آموزشی قزاقستان

تحصیل در قزاقستان در مقاطع گوناگون به شرح زیر میباشد :

- تحصیل در قزاقستان ( مقطع ابتدایی):

تحصیل در قزاقستان در مقطع ابتدایی به صورت رایگان و اجباری برای عموم مردم کشور فراهم شده است که بیانگر میزان سواد ملی بیش از ۹۹٪ از مردم می باشد. مدارس عالی در قزاقستان، بصورت دولتی و خصوصی است و دانش آموزان باید از سن ۶ سالگی برای تحصیل در این مقطع اقدام کنند. دو گروه از دانش اموزان در شیفت صبح و بعدازظهر به منظور اشتراک امکانات حضور دارند. این برنامه آموزشی توسط وزارت اموزش و پرورش در مدارس خصوصی و دولتی تعيين شده است.

تحصیل در قزاقستان در مقطع دکترا,تحصیل دندانپزشکی در قزاقستان,کار و تحصیل در قزاقستانتحصیل در قزاقستان در مقطع ابتدایی برای عموم مردم کشور رایگان و اجباری می باشد

تحصیل در قزاقستان در مقطع ابتدایی به دو الی سه سال، زمان نیاز دارد. طول دوره ی اموزش متوسط حرفه ای در کالج ها ۳ الی ۴ سال میباشد که بر اساس اموزش های اصلی عمومی دنبال می شود. بطور کلی، شرایط اموزش های متوسط در این کشور، خاص است. شرط ورود دانش آموزان به دانشگاه عالی در قزاقستان، قبولی در امتحانات نهایی و شرکت در ازمون سراسری نیز می باشد.

- تحصیل در قزاقستان در مقطع لیسانس:

طول دوره ی تحصیل در قزاقستان در مقطع لیسانس بمدت ۴ سال می باشد. دانش آموزان باید ۸ مرتبه در طول این ۴ سال در امتحانات نهایی که به زبان های روسی و یا قزاقی است؛ شرکت کنند. بنابراین تسلط کافی بر این زبان ها اهمیت دارد. زبان تحصیل در قزاقستان در برخی از رشته های مقطع لیسانس، انگلیسی است که البته بسیار محدود می باشد.

شما باید در این مقطع در یک ازمون ورودی شرکت کنید که در وضعیت ملی و هماهنگ شده برگزار می شود. ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۵ و نیم، از دیگر شروط تحصیل در قزاقستان در مقطع لیسانس به شمار می رود.

- تحصیل در قزاقستان در مقطع فوق لیسانس:

تحصیل در قزاقستان در مقطع کارشناسی ارشد به ۲ سال، زمان نیاز دارد. برای تحصیل در این مقطع باید مدرک آیلتس ۶.۵ و مدرک کارشناسی معتبر داشته باشید. دانشجو در پایان تحصیل، موظف به دفاع از پایان نامه خود است.

- تحصیل در قزاقستان در مقطع دکترا :

از شروط تحصیل در قزاقستان در مقطع دکترا می توان به ارائه مدرک تحصیلی معتبر دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل خوب اشاره کرد. برای این که در مقطع دکتری تحصیل کنید، نباید در دوره های تحصیلی قبلی پرونده انضباطی نامناسبی داشته باشید. دیگر مدارک لازم برای دکترا، داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس با نمره بالای ۶.۵ و همچنین به ثبت رساندن دو مقاله، بسیار مهم است. با توجه به اینکه در کشور قزاقستان، مقطع دکترا از رده های تحصیلی بالا به شمار می رود؛ دانشگاه، حقوقی را برای افراد در نظر می گیرد.

 برای تحصیل در این مقطع باید علاوه بر اینکه در ازمون شرکت میکنید؛ در دوره های مصاحبه نیز حضور داشته باشید. تحصیل در قزاقستان در مقطع دکترا، ۵ سال طول میکشد و نهایتا دانشجو موظف است که از تز دکترای خود دفاع کند. درواقع تحصیل در قزاقستان در مقطع دکترا دارای رویکردهای مشخصی میباشد و افراد باید رتبه خوبی را در این مسیر کسب کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در قزاقستان

یکی از راه‌های مهاجرت به قزاقستان، تحصیل در این کشور می باشد. بطور کلی برای اخذ شهروندی یا تابعیت قزاقستان باید اقامت تحصیلی و پذیرش تحصیلی خود در این کشور را بگیرید. همچنین روش های دیگری برای مهاجرت به قزاقستان وجود دارد که شامل ویزای کار در قزاقستان و سرمایه گذاری در قزاقستان است. این نکته را در نظر بگیرید که تابعیت قزاقستان از طریق تولد فرزند در قزاقستان، از راه های مهاجرت به قزاقستان محسوب نمیشود.

تحصیل دندانپزشکی در قزاقستان

تحصیل در قزاقستان در رشته دندانپزشکی به مدت ۵ سال، طول می کشد و فرد در طول این دوره آشنایی کاملی با تمام بافت های داخلی دهان پیدا میکند. این دوره نسبت به دوره ی پزشکی، کمی دشوارتر است و دارای ازمون های عملی گسترده ایست. شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور الزامیست و افراد باید بتوانند امتیاز ۱۱۰ را کسب کنند. هزینه ی این دوره گران است؛ به همین خاطر، شرایط بورسیه تحصیلی در برخی از دانشگاه های دولتی به افراد داده می شود. نهایتا افراد، ملزم به شرکت در ازمون مشخصی هستند.

تحصیل پزشکی در قزاقستان

تحصیل در قزاقستان در رشته پزشکی بمدت ۴ سال میباشد که فرد، موظف به گذراندن تحصیل عمومی پزشکی در این دوره است. دقت کنید که برای تحصیل در قزاقستان در رشته پزشکی باید در ازمون مشخصی شرکت کنید و سعی کنید که بطور دقیق، دوره ی مقطع بالینی و مقاطع آناتومی داخلی بدن را طی کنید. تحصیل در قزاقستان در رشته ی پزشکی نسبت به ایران، آسان‌تر است و نیازی به شرکت در کنکور نیست. افراد باید دارای مدرک آیلتس با نمره ۶ باشند و اشنا به زبان روسی باشند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در قزاقستان

متقاضیان تحصیل در قزاقستان در مقطع لیسانس باید سعی کنند که هر هفته نهایتاً بمدت ده ساعت کار کنند و همچنین باید مجوز داشته باشند در حالی که اشخاصی که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند باید هر هفته حداقل ۱۵ ساعت کار کنند. دانشجویان باید بمدت ۳۰ ساعت در هفته در مقطع دکترا کار کنند. یکی از موارد بسیار مهم برای دانشجویان، انجام کارهای دانشجویی در داخل دانشگاه در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی و یا انجام کارهای خدماتی در بیرون دانشگاه می باشد.

 بورسیه تحصیلی کشور قزاقستان

تحصیل در قزاقستان به صورت رایگان در چندین بخش مهم قرار دارد و در نظر داشته باشید که شهریه دانشگاه های کشور قزاقستان نیز ارزان هستند. شرط استفاده از بورسیه های دانشگاهی کشور قزاقستان، تکمیل دقیق فرم درخواست خود و پرداخت هزینه فرم می باشد.

تحصیل پزشکی در قزاقستان,مزایای مهاجرت به قزاقستان,تحصیل در قزاقستان در مقطع ابتداییتحصیل لیسانس در قزاقستان ۴ سال زمان نیاز دارد

همچنین نمره های SAT و تافل شما باید خوب باشد و علاوه‌براین ریزنمرات بالا و سطح علمی بالایی داشته باشید. در صورت تمایل به دریافت مدرک برای مقطع کارشناسی ارشد به نمرات GMAT و یا GRE نیاز دارید تا وضعیت تحصیلی شما را نشان دهد.

مزایای مهاجرت به قزاقستان

>> قزاقستان برای دانشجویان بین المللی، فرصت های متنوع و برجسته ای را فراهم میکند. هزینه دانشگاه های دولتی قزاقستان برای تبعه هایش مناسب است درحالیکه این هزینه برای متفاضیان خارجی، بیشتر است. توجه داشته باشید که هزینه های دانشگاه برای مهاجرین، بعد از گذشت یکسال اقامت تحصیلی آنها، با تبعه قزاقستان یکسان می شود و درواقع آن ها هزینه های كمتری را می پردازند.

>> یکی از خصوصیات مردم قزاقستان، صمیمی و خونگرم بودن آن ها می باشد. در این کشور، طیف گسترده ای از کنسرت ها، نمایش ها، گروه‌های باله و سیرک ها با قیمت های بسیار خوب در شهرهای بزرگ تر وجود دارد.

>> دریافت امتیاز کار دانشجویی، یکی از مزایای  تحصیل در قزاقستان به شمار میرود که مخارج زندگی را در حین کار و تحصیل، تامین می کند. همچنین از دیگر امتیازات مثبت تحصیل در قزاقستان می توان به یادگیری یک زبان دیگر به غیر از زبان مادری اشاره کرد.

>> تصمیم مدارس بین المللی اینست که معلمانی را در این کشور استخدام کند که از خارج هستند و تحصیلات عالی دارند. مدارس بین المللی بسیاری به دلیل تقاضای زیاد در این کشور، در حال تأسیس هستند تا والدین برای تحصیل فرزندانشان گزینه های بیشتری داشته باشد.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در قزاقستان

سیستم خوابگاهی در قزاقستان، مشکلاتی از نظر بهداشتی دارد؛ ب همین خاطر باید بهداشت و سلامت خود را رعایت کنید. سرقت های کوچک، یکی از خطرات احتمالی برای دانشجویان این کشور می باشد.

شرایط تحصیل در قزاقستان,تحصیل در قزاقستان,تحصیل در قزاقستان در مقطع فوق لیسانستحصیل دندانپزشکی در قزاقستان یک دوره مشخص ۵ ساله است

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش