پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۱۲:۰۲ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۱۶۲۴
سرپوش فوتبالی

رونمایی از تخلفات عجیب در قراردادهای استقلال/ اسناد ومدارک گم شد!

ساپینتو علیه استقلال شکایت می‌کند/ استقلال رسیدِ پرداخت پول پادوانی را منتشر کرد

ریکاردو ساپینتو,شکایت ساپینتو از استقلال
نشریه پرتغالی از اقدام عملی سرمربی پرتغالی علیه باشگاه استقلال خبر داد.

به گزارش فارس، ریکاردو ساپینتو سرمربی سابق استقلال دو روز پیش از با انتشار پستی از آبی های پایتخت خداحافظی کرد و با باشگاه آپوئل قبرس قرارداد امضا کرد. ساپینتو بیانیه ای دو روز پیش منتشر کرد و از استقلالی ها خداحافظی کرد.

نشریه «رکورد» پرتغال امروز در گزارشی از اقدام عملی ساپینتو برای شکایت از استقلال پرداخت و نوشت: ساپینتو درباره جدایی اش از استقلال، گفت: در باشگاه ایرانی با چالش‌هایی مواجه شدم که دیگر نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت، از جمله بی‌احترامی برخی از حریفان، ۸ ماه حقوق معوقه و تصمیم‌های مشکوک داوران و کمیته انضباطی.

ساپینتو تاکید کرد پیشنهادی برای ادامه حضور در استقلال دریافت نکرده و قصد دارد برای حل این مشکل(عدم دریافت حقوق معوقه) به دادگاه(فیفا) مراجعه کند و در این زمینه، گفت: این تصمیم منعکس کننده احساس من در مورد باشگاه و هواداران نیست. این یک گام برداشته شده برای تصحیح اشتباه و اجرای عدالت است.

ساپنتو برای احقاق حقش می خواهد به دادگاه فیفا شکایت کند تا بتواند دستمزد عقب افتاده اش را از باشگاه استقلال ایران دریافت کند.

***

پادوانی باز هم ادعای مدیران استقلال را تکذیب کرد!

مدافع سابق استقلال گفت: می‌گوید هنوز پولی به حسابش واریز نشده است.

ریکاردو ساپینتو,شکایت ساپینتو از استقلال

به گزارش طرفداری، حجت کریمی به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال طی روزهای اخیر چندین بار مدعی شده مطالبات لئاندرو پادوانی به حساب مرد برزیلی نشسته و پرونده او برای همیشه بسته شده است.

برای تایید این موضوع با پادوانی تماس گرفتیم که او این ادعا را رد کرد.

پادوانی در این باره گفت: من فقط زمانی می‌توانم دریافت پول را تایید کنم که در حساب من باشد و الان پولی در حسابم نیست. شنیده ام باشگاه پول را فرستاده اما بانک به دلیل نیاز به مدارک آن را فعلا دریافت نکرده است.

پادوانی درباره جدایی ریکاردو ساپینتو از استقلال گفت: در مورد مربی تحلیل سخت است چون دور هستم اما او قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی ایران را از دست داد و طبیعتا شکست تبعات سنگینی دارد.

پادوانی در پایان درباره اینکه آیا از باشگاه استقلال دلخور است یا نه گفت: من هیچ مشکلی با باشگاه استقلال ندارم، مشکل من با کسانی است که این باشگاه را اداره می‌کنند. استقلال سال هاست از سومدیریت رنج می‌برد. هر سال مربی و بازیکنان مهم را عوض می‌کنند و این تفاوت زیادی به وجود می‌آورد. تا زمانی که افراد نالایق سرپرستی باشگاه را برعهده دارند، هواداران آسیب خواهند دید. 

استقلال رسیدِ پرداخت پول پادوانی را منتشر کرد

رسانه رسمی باشگاه استقلال نوشت: «به جهت تنویر افکار عمومی، به استحضار هواداران محترم استقلال می‌رساند کلیه مطالبات آقای پادوانی پرداخت شده و اسناد مربوط به پرداخت طلب ایشان به پیوست منتشر می‌شود.

به نظر می‌رسد برخی بیشتر از خود پادووانی، پیگیر و نگران انتقال این پول بودند اما باشگاه استقلال دیگر دینی از ایشان بر گردنش نیست، هر چند که همچنان از حادثه‌ دلخراشی که برای پادوانی رخ داد، متأثریم و آرزوی سلامت کامل و بهبودی برای او داریم».

ریکاردو ساپینتو,شکایت ساپینتو از استقلال

***

رونمایی از تخلفات عجیب در قراردادهای استقلال/ اسناد ومدارک گم شد!

باشگاه استقلال در چند قرارداد با بازیکنان و مربیان خود مرتکب تخلفاتی شده است که عدم رسیدگی و توجه به آن از سوی مسئولان ذی ربط و همچنین سازمان لیگ عجیب به نظر می‌رسد.

ریکاردو ساپینتو,شکایت ساپینتو از استقلال

به گزارش مهر، در شرایطی که هنوز چند روز از ماجرای افشای قرارداد «لئاندرو پریرا» مهاجم برزیلی پرسپولیس و بندهای عجیب این قرارداد نمی‌گذرد حالا بررسی قرارداد بعضی از بازیکنان و مربیان استقلال نشان می‌دهد که تخلف و اقدامات عجیب فقط مختص پرسپولیس نبوده و مدیران استقلال هم تصمیماتی گرفته‌اند که ممکن است شرایط باشگاه را تحت تاثیر خودش قرار بدهد.

از جمله این اتفاقات می‌توان به قرارداد «کوین یامگا» بازیکن فرانسوی استقلال اشاره کرد.

یامگا سال ۱۴۰۰ قرارداد دو ساله اس با باشگاه استقلال امضا کرد که برای سال اول ۳۰۰ و برای سال دوم ۳۶۰ هزار دلار مبلغ قراردادش بود. از یک تاریخ به بعد، قرارداد اول یامگا ناخالص بوده است، یعنی هم پرداخت پورسانت ایجنت و هم مالیات بر عهده بازیکن بوده است.

این مسئله در برنامه تلویزیونی «ورزشگاه» هم مورد بررسی قرار گرفت. طبق اطلاعات عوامل این برنامه، چند ماه بعد متمم جدیدی با تمدید دو ساله به قرارداد یامگا اضافه می‌شود.

در قرارداد جدید مبلغ سال دوم که ۳۶۰ هزار دلار بود را به ۴۶۰ افزایش داده‌اند و برای سالهای بعد هم همینطور تا جایی که مبلغ این قرارداد به بیش از ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد و عجیب اینکه از قرارداد ناخالص به خالص تبدیل می‌شود یعنی هم مالیات هم کمیسیون ایجنت بر عهده باشگاه می‌افتد.

مجری برنامه ورزشگاه گفت: اسنادش هست ولی به خاطر بند محرمانگی نشان نمی‌دهیم. پایین این متمم قید می‌شود این قرارداد را تا فلان تاریخ احتمالاً تا دی ماه در سازمان لیگ ثبت کنید که ثبت نمی‌شود. اصلاً این قرارداد گم می‌شود. بعد از یک مدت پیدا می‌شود در حالی که ثبت نشده. بدون ثبت قرارداد، مبلغ ۱۸۰ هزار دلار هم به یامگا پرداخت شده است. اگر قرارداد ثبت نشود فاقد اعتبار است و قرارداد یامگا هم پرداخت شده. تبدیل ناخالص به خالص هم تخلف است.

موضوع عجیب دیگر در قرارداد استقلالی‌ها مربوط به «آمانوف» است که در میانه‌های این فصل، استقلال را به مقصد تیم نسف قارشی ازبکستان ترک کرد؛ آن‌هم در حالی که استقلالی‌ها مدعی بودند در شکایت این بازیکن به فیفا، دست بالا را دارند و محکوم نمی‌شوند.

آمانوف برای دریافت مطالباتش به استقلال ۱۰ روز مهلت داد که در این ۱۰ روز فقط بخشی از پول واریز می‌شود و اخطار سر جایش باقی می‌ماند. با این وضعیت، دست بالا در شکایت به فیفا برای آمانوف است؛ آن‌هم در حالی که استقلال باید از ۷۵۰ هزار دلار مطالبه شده از سوی بازیکن ازبک، مابه التفاوت قرارداد جدیدش با نسف قارشی را پرداخت کند.

مجری این برنامه تلویزیونی همچنین به گم شدن اسناد و مدارک روی ایمیل‌های باشگاه استقلال در زمان مدیریت مصطفی آجورلو اشاره کرد و در خصوص مطالبات «گابریله پین» مربی ایتالیایی و دستیار وقت فرهاد مجیدی گفت: قرارداد پین با استقلال بیش از ۲۰۰ هزار دلار بوده با پرداخت مالیات. مالیات پین ۷۰ هزار دلار می شده است که از سوی او پرداخت نشده. با این حال وقتی این مربی ۵۰ هزار دلار برای قهرمانی استقلال درخواست پاداش داشته، این پاداش پرداخت شده است. فکر می‌کنم مناسباتی بین ایران و ایتالیا هست که استقلال می‌تواند وضعیت گابریله پین را به عنوان فرار مالیاتی پیگیری کند.

 • 13
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش