سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۸:۵۷ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۰۶۶۲
سرپوش فوتبالی

انتقاد تند رادوشوویچ از مدیران پرسپولیس: وقت برداشته شدن ماسک‌هاست

رادوشوویچ,انتقاد تند رادوشوویچ از مدیران پرسپولیس
دروازه‌بان کروات سابق پرسپولیس می‌گوید بر سر پرداخت مطالباتش حاضر به مذاکره با مدیران این باشگاه نیست.

باشگاه پرسپولیس بر اساس حکم فیفا محکوم شده است که علاوه بر بدهی ۲۰۰ هزار یورویی، ۲۰۰ هزار یورو دیگر بابت دیرکرد پرداخت قسط به بوژیدار رادوشوویچ بپردازد. نکته جالب در این میان این است که فقط بخشی از قسط ۲۰۰ هزار یورویی رادوشویچ با تاخیر چند روزه به حساب این دروازه‌بان واریز شد و همین موضوع هم برگ برنده را به او داد تا بتواند پرسپولیس را محکوم به پرداخت جریمه ۲۰۰ هزار یورویی کند.

بوژیدار رادوشوویچ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اینکه آیا بر سر پرداخت مطالباتش با مدیران باشگاه پرسپولیس مذاکره کرده است یا خیر؟ گفت: من با آنها هیچ مذاکره‌ای نمی‌کنم چون در تمام این مدت سعی کردند اعتبار من را مقابل هواداران خراب کنند. رئیس باشگاه درباره من همیشه بد صحبت کرده است. او مرا در تلویزیون «مسی» خطاب کرد اما حالا انتظار دارند که آنها را درک کنم؟ به هیچ وجه درک نمی‌کنم. رفتار من کاملا درست بود.

فکر می‌کنند فیفا احمق است

وی افزود: من توافق کردم که باشگاه طی یک زمان یک ساله طلب من را به صورت اقساطی بپردازد، درحالی که باید به صورت یک جا پراخت می‌کردند. با این حال آنها به من دروغ گفتنند و چند رسید جعلی را به من دادند. آنها واقعا فکر می‌کنند فیفا احمق است؟ آیا فیفا شرایط ایران را نمی‌داند؟ این موضوع به تحریم مربوط نیست و بحث من هم تاخیر پرداخت ۳ الی ۴ روز نیست. بحث درباره دروغ و پرداخت نکردن طلبم است. الان وقت آن است که ماسک‌ها برداشته شود.

این اظهارات رادوشوویچ درحالی مطرح می‌شود که در دروه مدیریت محمد حسن انصاری‌فرد قرارداد او به عنوان دروازه‌بان دوم به مدت ۴ سال با رقمی در حدود ۱ میلیون یورو تمدید شد و در ادامه در دوره مدیریت مجید صدری مطالبات این دروازه‌بان کروات به موقع پرداخت نشد تا او بتواند بعد از فسخ قراردادش و جدایی از پرسپولیس، با طرح شکایت در فیفا، پرسپولیس را محکوم کند و تمام مبلغ قرارداد او مربوط به ۴ سال را بپردازد. این یعنی طبق حکم فیفا پرسپولیس محکوم شد ۹۹۰ هزار یورو بابت کار انجام نشده به رادوشوویچ بپردازد.

در دوره مدیریت رضا درویش با رادوشوویچ مذاکراتی انجام شد تا مطالبات او به صورت اقساطی پرداخت شود اما در این توفق عنوان شده بود در صورت تاخیر در پرداخت اقساط، جریمه شامل حال پرسپولیس شود. حالا هم به خاطر تاخیر چند روزه در پرداخت قسط، پرسپولیس ۲۰۰ هزار یورو جریمه شده تا در مجموع (با احتساب قسط ۲۰۰ هزار یورویی پایانی) ۴۰۰ هزار یورو به رادوشوویچ بدهکار باشد.

بیانیه پرسپولیس علیه رادوشوویچ

باشگاه پرسپولیس علیه دروازه‌بان کروات پیشین و بدهکار خود مطلب جدیدی منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است؛ پرداختن به این موضوع واقعا در حوصله این باشگاه نیست و افکار عمومی خود اشراف لازم را نسبت به موضوع دارد. به هر حال وقت اضافه برای بحث و جدل با افراد بر سر موضوعاتی از این دست را نداریم. فقط از باب روشنگری و پاسخ‌گو بودن در محضر هواداران و رسانه‌های محترم، توضیح مختصری ارایه می‌شود.

او هم پول و جان پرسپولیس را می‌گیرد و هم نسبت به آن بی حرمتی می‌کند. آن چه وی از پرسپولیس مطالبه دارد مبتنی بر قوانین و مقررات فوتبال است ولی او خوب می‌داند در واقع برای کاری که انجام نمی‌دهد این مبالغ را که با توجه به مشکلات مالی در حکم شیره جان پرسپولیس است، می‌نوشد.

از سوی دیگر، هنوز برای ما سوال است که چرا قرارداد بازیکنی ذخیره، آن هم در آستانه سن بازنشستگی از فوتبال با روند افزایشی در طی چند سال منعقد شد. همچنین فسخ قرارداد این بازیکن به جهت عدم پرداخت دستمزدش در زمان مدیریت‌های پیشین باشگاه اتفاق افتاده است. مدیریت کنونی از ابتدای امر فقط به دنبال حل و فصل این موضوع بود. توافق با وی برای پرداخت چند مرحله‌ای هم در این راستا صورت گرفت و از سوی رادوشویچ هم قدم مثبتی بود ولی شاید حداقل کاری بود که از نظر اخلاقی باید در قبال پرسپولیس و هوادارانش انجام می‌داد. از همان ابتدا هم نیروهای آشنا به روحیات این بازیکن در باشگاه هشدار می‌دادند وی تلاش خواهد کرد در اولین فرصت موضوع غرامت ۲۰۰ هزار یورویی را فعال کند. با این وجود چاره‌ای هم نبود و راهکاری غیر از این وجود نداشت. حالا هم مشکلات ناشی از تحریم‌های بانکی او را به خواسته و آرزویش رسانده است. از این رو ناراحتی وی را درک نمی‌کنیم. او باید خوشحال باشد که مفت و مسلم و بدون زحمت می‌تواند ۲۰۰ هزار یوروی دیگر از جان پرسپولیس و هوادارانش بکند. حالا نگران قضاوت هواداران پرسپولیس درباره خود است؟ خب باشد. ما که حرف و سخنی نداشتیم. الان هم سخنی نمی‌گفتیم اگر این مسایل را مطرح نمی‌کرد. از گفتن این حرف‌ها هم خوشحال نیستیم. این که هواداران و تحلیلگران در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در این چند روز چه گفتند و چه نوشتند که در کنترل ما نیست. خودش هم می‌داند که نیست. پس چرا این قدر بی‌ادبانه و غیرمنصفانه درباره پرسپولیس سخن می‌گوید برای ما قابل درک نیست.

پرسپولیس از ابتدای توافق حسن نیت خود را نشان داد. او باید هم بگوید مشکل از تحریم‌ها نیست چون جای ما نیست که بداند به خاطر تحریم‌ها به منابع و درآمدهای ارزی خودمان دسترسی نداریم. نمی‌داند یا می‌داند و خودش را به ندانستن می‌زند که این ۶۵۰ هزار دلار با چه جان‌کندنی تهیه و با چه جان کندن و استرس بیشتر منتقل شد. آن وقت برای تاخیری چند روزه به خاطر ۳۵ هزار یورو، غرامت ۲۰۰ هزار یورویی را فعال کرد. در حالی که بازیکنان این جا در زمین مسابقه جان می‌کنند و به خاطر ناعدالتی‌ها در فوتبال نمی‌توانیم حق و حقوق‌شان را به موقع پرداخت کنیم او می‌تواند پایش را روی پایش بیندازد و از این پول لذت ببرد ولی دیگر چرا حرمت پرسپولیس را می‌شکند؟ خب این پول بادآورده و بی زحمت به قدر کافی لذت نمی‌دهد که باید لذت توهین و حاشیه‌سازی برای پرسپولیس هم به آن اضافه شود؟

و اما در باب مسایلی که مطرح شد توضیح چند نکته ضروری است. چه‌طور او می‌گوید رسید جعلی از سوی باشگاه ارایه شده است در حالی که اگر فیفا به این نتیجه رسیده بود باید این ۳۵ هزار یورو را هم به رقم ۴۰۰ هزار یورو اضافه می‌کرد. حکم فیفا خود به تنهایی موید این است که مستندات ما در این باره پذیرفته شد. همچنین هر سندی که از سوی باشگاه ارایه شد، سندی بود که شرکت صرافی در اختیار قرار می‌داد. این شرکت تمام پرداخت‌های دو مرحله اول و مرحله سوم را با موفقیت انجام داده بود. هر مرحله خود به چند بخش تقسیم می‌شد. فقط آخرین ۳۵ هزار دلار به مشکل خورد. سند واریز آن هم برای ما ارسال شد و ما هم برای بوژیدار و وکیلش ارسال کردیم. ما می‌گفتیم واریز شد. وکیل بوژیدار می‌گفت دریافت نشد. وقتی نشستن پول به حساب به تاخیر افتاد و به مشکل برخورد، پرداخت از راه دیگری انجام شد، همین. او تمام ۲۰۰ هزار دلار سوم را هم دریافت کرد. حالا از کدام دروغ و طلب ناگرفته سخن به میان آمده است؟ حکم فیفا هم موید همین نکته است. ما واقعا توقع داشتیم با توجه به دریافت‌های قبلی، این بازیکن نسبت به دریافت غرامت کوتاه بیاید. حالا نخواسته کوتاه بیاید و باز هم ما حرفی نزدیم ولی دیگر این توهین و افترا قابل قبول نیست.

 • 15
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  جی لیگ ژاپن
  اف سی توکیو - جوبیلو ایواتا
  ۱۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • سری آ برزیل
  کورینتیانس - سائوپائولو
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۲۸ خرداد
  جام ملت های اروپا
  رومانی - اوکراین
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  بلژیک - اسلواکی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اتریش - فرانسه
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  سری آ برزیل
  اتلتیکو مینیرو - پالمیراس
  ۰۳:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - دالاس ماوریکس
  ۰۴:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش