پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
کد مقاله: ۹۹۱۱۰۰۰۴۸

روش صحیح پاس دادن در فوتبال چگونه است؟

پاس دادن در فوتبال,بهترین پاس دادن در فوتبال,انواع پاس دادن در فوتبالپاس دادن در فوتبال یک عامل تكنيكي است كه اصل اساسي در ورزش گروهي را تشکیل می دهد
بدون پاس دادن در فوتبال، خلاقیتی در این بازی وجود ندارد. در دنیا تمام ترفند های بازی برحسب خلاقیت و پاسکاری نهاده شده است. پاس، توافق ضمنی بین دو بازیکن است که به دو نقطه رابطه توپ (یکی توپ را می فرستد و دیگری برای تصاحب آن حرکت خود را کامل می کند) تبدیل می شوند. 

پاس دادن در فوتبال

پاس دادن در فوتبال یکی از وسایل ارتباط بوده که از این طریق بازیکنان را به هم پیوند می دهد. زمانی که بازیکنان در فوتبال پاس می دهند، با یکدیگر تماس یافته و توپ را از ناحیه دفاع به ناحیه خط حمله می برند. هر میزان که بهتر بتوانید این رابطه را برقرار کنید در پیروزی تیمتان موفق تر خواهید بود. یکی از بازی های گروهی فوتبال است که در آن یازده بازیکن با یکدیگر مشارکت می کنند. این بازیکنان مثل شرکای یک شرکت می باشند. آن ها در جهت کسب امتیاز تیم به وسیله به نتیجه رساندن گل ها کمک کرده و به هر ترتیب که شده سعی می کنند در مسابقه پیروز شوند.

نحوه پاس دادن در فوتبال,پاس دادن در فوتبال,آموزش انواع پاس دادن در فوتبالپاس دادن در فوتبال عنصر اصلی تاکتیک تیمی است

از آنجایی که در زمین فوتبال بیش از یک توپ وجود ندارد به همین علت شخصی که بر توپ مسلط است میتواند گل را به نتیجه برساند. روش نگه داشتن توپ در کنترل تیم پاس کاری می باشد. برای تکمیل کردن کار بازیکن، برترین و ساده ترین راه پاس است که در تمام موارد وجود دارد. برای پاس دادن در فوتبال روش های مختلفی وجود دارد.

ساده ترین راه پاس دادن در فوتبال به وسیله قسمت داخل پا است که جزء موثرترین روش هاست چون ناحیه تماس میان پا و توپ بیشتر بوده و بازیکن را دقیقتر می کند. برای تماس طولانی‌تر باید از بالای پا( روی پا) استفاده کنید بدین دلیل که ضربه، قوی تر اجرا میشود. برای پاس ها و ضربه های مورب از خارج پا( بیرون پا) استفاده می شود به خصوص هنگامی که بر توپ تسلط داشته، حریف در جلوی شما و بازیکن تیم در کنارتان قرار می گیرد. مهمترین نکته آموختن این مهارت و پیاده کردن آن در زمین فوتبال است. برای این که به این مهارت برسید باید به صورت منظم و مداوم تمرین داشته باشید تا سبب افزایش مهارت کلی فوتبالتان شود. پاس دادن در فوتبال توسط پاشنه پا، زانو، سر و حتی شانه ها امکان پذیر است ولی خیلی از انواع پاس کاری ها صرفا در موارد ضروری اجرا می گردند.

ویژگی های پاس دادن در فوتبال,چگونگی پاس دادن در فوتبال,پاس دادن در فوتبالبرای پاس دادن در فوتبال لازم نیست بازیکنان حتما به شکلی مخروطی جاگیری کنند

انواع پاس دادن در فوتبال

پاس داخل پا به عنوان راحت ترین، مؤثرترین و برترین پاس شناخته میشود. در این نوع پاس دادن سطح تماس پا با توپ زیاد است. ازهمین رو این پاس در قیاس با پاس های دیگر کیفیت بهتری دارد و باید برای رساندن توپ به هم تیمی هادر بیشتر مواقع از این پاس استفاده کرد. انواع دیگر پاس دادن در فوتبال، در مواقع ضروری که امکان دادن پاس داخل فراهم نباشد مورد استفاده قرار می گیرد. چهار نوع پاس در بازی وجود دارد که هدف یکسان ندارند:

- پاس کوتاه:

چنانچه از پاس کوتاه با سطح تماس زیاد( مثلا درون پا) استفاده کنید،  مطمئن تر است. این پاس کوتاه میتواند به گونه های مختلفی همچون عرضی، عمقی یا به عقب باشد. پاس دادن در فوتبال، متناسب با فاصله و دقت در انجام آن، به صورت کشیده، زمینی یا هوائی انجام می گیرد. در پاس کوتاه غیراز درون پا( که در این مورد پای ضربه زننده چرخیده و به نسبت پای تکیه گاه زاویه ای ۹۰ درجه می سازد، به وسط توپ ضربه زده می شود)، از روی پا یا بیرون پا هم استفاده می شود.

پاس دادن در فوتبال,چگونگی پاس دادن در فوتبال,نکاتی درباره ی پاس دادن در فوتبالپاس دادن در فوتبال را فقط محدود به پای راست یا چپتان کنید

- پاس بلند:

به سبب این که در پاس بلند مسافت زیاد میشود، بدین ترتیب قدرتش زیاد ولی دقتش کم است. توجه کنید که از درون پا برای پاس بلند استفاده نکنید. در صورتی که تمایل دارید پاس بلند خود را به عمق فرستاده و از شکاف دفاع عبور دهید یا از فضای خالی استفاده کنید، بین مسافت و دقت تعادل برقرار کنید. چنانچه میخواهید پاس دور به یار خود بدهید، زمان رسیدن توپ به آن نقطه و زمان عکس العمل حریف متناسب با زمان دریافت توپ را باید قبلا پیش بینی کنید. انواع دیگر پاس بلند  شامل پاس مورب،  فرستادن توپ به روی دروازه یا پاس به عقب (حتی الامکان از انجام آن خودداری کنید)  بر خلاف پاس کوتاه که از درون پا استفاده می شود،  در این نوع پاس دادن در فوتبال باید از قسمت درونی پنجه پا استفاده کرد. برای این که توپ را به جهت دلخواه هدایت کنید پای تکیه گاه و پای ضربه زننده را در جای صحیح بگذارید تا بتوانید. روی پا (که از آن بسیار استفاده می شود) و بیرون پا نیز سطوح تماس مناسب برای انجام پاس بلند می باشند.

- پاس جهت دار:

پاس جهت دار به پاس کوتاهی گفته میشود که باعث افزایش ارزش بازی دو نفره میشود. جهت پاس باید در مسیر حرکت یار باشد.

نکاتی درباره ی پاس دادن در فوتبال,پاس دادن در فوتبال,روش صحیح پاس دادن در فوتبالپاس دادن در فوتبال جهت روشن به بازی می دهد

- پاس سر ضرب و نیمه سر ضرب:

پاس سر ضرب یا نیمه سر ضرب یکی از دیگر  انواع پاس دادن در فوتبال غالبا با درون پا انجام می گیرد. برای انجام دادن این پاس باید خونسردی و روشن بینی بازی را زیر نظر بگیرد. زمانی پاس سر ضرب مفید واقع میشود که فوتبالیست قصد خود را هر چه بیشتر پنهان کند. حریف بیشتر انتظار کنترل توپ دارد تا پاس سر ضرب.

ویژگی های پاس دادن در فوتبال

برای اینکه بازیکن بتواند یک پاس مناسب ارسال کند باید به چند مسئله توجه داشته باشد. اول از همه فرستادن پاس به صورت دقیق است که بازیکن در مسیر مناسب  باید توپ را به یار خود برساند. دومین خصوصیت پاس دادن در فوتبال سرعت آن میباشد که باید نه آن قدر آرام باشد که به مقصد نرسد و در بین راه به بازیکن های حریف برسد. نه آن قدر محکم که بازیکنان خودی را به دردسر بیندازد.

بهترین پاس دادن در فوتبال,انواع پاس دادن در فوتبال,پاس دادن در فوتبالهنگام پاس دادن در فوتبال توپ را با پنجه پا پاس بدهید تا راحت تر و سریعتر حرکت کند

گردآوری: بخش فوتبال سرپوش

 • 20
 • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
آرش کمانگیر,آرش کمانگیر عکس,بیوگرافی آرش کمانگیر زندگی نامه آرش کمانگیر یکی از اساطیر ایرانی

دین:اسلام

پیشه:پهلوان

ملیت:ایرانی

علت مرگ:بی جان شدن پس از پرتاب تیر

منصب:سردار

ادامه
علی یاسینی,تصاویر علی یاسینی,کنسرت علی یاسینی زندگینامه علی یاسینی خواننده و ترانه سرای ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵

زادگاه:تهران

پیشه:خواننده

ملیت:ایران

بیوگرافی علی یاسینی

علی یاسینی خواننده جوان و پرطرفدار ایرانی در تاریخ ۱۴ آذر ماه ۱۳۷۵ در تهران متولد شد. وی در یک خانواده چهار نفره بزرگ شده است و یک خواهر بزرگتر از خودش دارد.علی یاسینی فارغ التحصیل رشته معماری می باشد. قد علی یاسینی ۱۹۳ سانتیمتر است.

ادامه
امیر روستایی,امیر روستایی بازیکن پرسپولیس,شروع فوتبالی امیر روستایی بیوگرافی امیر روستایی بازیکن فوتبال + تصاویر

تاریخ تولد:۱۴ مرداد ۱۳۷۶

محل تولد:تهران

پست:مهاجم، وینگر

شغل:فوتبالیست

قد:۱۸۲ سانتی متر

ادامه
مجید اخشابی,بیو گرافی مجید اخشابی,زندگی نامه مجید اخشابی بیوگرافی مجید اخشابی خوانندهٔ موسیقی پاپ و سنتی کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۷ دی ۱۳۵۱

زادگاه:تهران

سبک:پاپ، سنتی

ساز:سنتور،  سه تار

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، آهنگساز، نوازنده، پژوهشگر، مدرس دانشگاه

ادامه
امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی (ع),امام هادی علیه السلام زندگی نامه امام هادی (ع) امام دهم شیعیان

زاده:۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ هجری قمری

زادگاه:یکی از محله های نزدیک مدینه به نام صریا 

درگذشته:۳ رجب سال ۲۵۴ هجری قمری

محل دفن:سامرا

والدین:جواد ، سمانه مغربیه معروف به سیّده  

ادامه
مهستی گنجوی,زندگی نامه مهستی گنجوی,رباعیات عاشقانه مهستی گنجوی زندگینامه مهستی گنجوی یکی از شاعران زن متقدم ادبیات فارسی

زاده: پنجم/ششم قـ.

زادگاه:گنجه

پیشه:دبیر

ملیت:ایرانی

آرامگاه:گنجه، آذربایجان

ادامه
هوروش بند,بیوگرافی هوروش بند,تشکیل هوروش بند بیوگرافی هوروش بند یکی از گروههای موسیقی پاپ (+ تصاویر)

متولد:۱۷ مرداد ۱۳۷۲

زادگاه:کوهدشت

فعالیت:خوانندگی

ملیت:ایرانی

شروع فعالیت در هوروش بند: از سال ۱۳۹۵ تاکنون

ادامه
عباس جدیدی,عباس جدیدی کیست,کشتی عباس جدیدی بیوگرافی عباس جدیدی نماینده چهارمین دوره شورای شهر تهران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ دی ۱۳۴۸ خورشیدی

زادگاه:تهران

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

دین:اسلام

ادامه
مایک پومپئو,بیوگرافی مایک پومپئو,زندگی نامه مایک پومپئو بیوگرافی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا (+ تصاویر)

زاده:۳۰ دسامبر ۱۹۶۳

زادگاه:اورنج، کالیفرنیا

حزب سیاسی:حزب جمهوری خواه ایالات متحده آمریکا

محل تحصیل:آکادمی نظامی وست پوینت

مدرسه:حقوق هاروارد

همسران:لزلی لیبرت، سوزان جاستیس مُستروس

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۱ ارديبهشت
  جام حذفی فرانسه
  پاری سن ژرمن - آنژه
  ساعت: ۲۱:۱۵
 • هفته ۲۹ لیگ برتر انگلیس
  تاتنهام - ساوتهمپتون
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الدحیل - استقلال
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • هفته ۳۰ بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - یونیون برلین
  ساعت: ۲۳:۰۰
 • هفته ۳۲ سری آ ایتالیا
  اسپزیا - اینتر
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته ۳۲ سری آ ایتالیا
  یوونتوس - پارما
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • هفته ۳۲ لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۳:۴۵
 • پنجشنبه ۲ ارديبهشت
  هفته ۳۱ لالیگا اسپانیا
  کادیز - رئال مادرید
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • فینال لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ساعت: ۲۱:۰۰
ویژه سرپوش