چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۹:۰۹ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۱۳۹۴
ایران

جلوگیری از ثبت قرارداد بازیکن ۱۰۰میلیاردی/ افزایش ابهامات تیم مدعی

قرارداد آل کثیر و دابو با سپاهان ثبت نشد/ «رانجلو یانگا» خارجی استقلال در تهران سرگردان است!

عیسی آل کثیر,عدم ثبت قرارداد آل کثیر
عیسی آل‌کثیر و برایان دابو دو بازیکنی هستند که منصور قنبرزاده دو روز پیش از رسانه‌ای کردن نام‌هایشان خودداری کرد.

به گزارش ورزش‌ سه، منصور قنبرزاده، نایب رئیس فدراسیون فوتبال، دو روز پیش در مقابل ساختمان سازمان لیگ مصاحبه‌ای انجام داد و طی آن به عدم حضور دو بازیکن سرشناس سپاهان در بازی افتتاحیه اشاره کرد. قنبرزاده در این مصاحبه بیان کرد که قرارداد این دو بازیکن برای اینکه سپاهان از سقف بودجه عبور نکند، نیاز به اصلاح دارد.

حالا خبر می‌رسد که عیسی آل‌کثیر یکی از دو بازیکن غایب سپاهان در بازی افتتاحیه مقابل تراکتور خواهد بود؛ مهاجمی که در انتقالی غیرمنتظره به سپاهان پیوست و حالا ثبت قرارداد او در سازمان لیگ به دلیل مبلغ قراردادش میسر نیست.

برایان دابو دیگر بازیکنی است که سپاهانی‌ها با او برای اضافه شدن به اردوی تیم به توافق رسیده بودند، اما قرارداد این بازیکن هم به دلیل رسیدن باشگاه اصفهانی به سقف بودجه در سازمان لیگ ثبت نشده است.

عیسی آل‌کثیر و برایان دابو دو مهره مهم برای مورایس به شمار می‌روند که در حال حاضر و با توجه به قوانین جدید فوتبال ایران، امکان ثبت قراردادشان وجود ندارد. باید دید مدیران باشگاه اصفهانی که سرانجام این معضل را با غیبت این دو ستاره در هفته اول به خوبی درک خواهند کرد، چه واکنشی به آن خواهند داشت.

گفتنی است با غیبت این دو بازیکن اگرچه مورایس در خط هجومی با در اختیار داشتن چندین بازیکن شاخص چندان جای خالی عیسی را حداقل در مصاف با تراکتور حس نخواهد کرد، اما جای برایان دابو که قرار بود به خط میانی سپاهان اضافه شود و پس از جدایی ۴ بازیکن این منطقه از زمین را تقویت کند، به شدت احساس می‌شود.

***

جلوگیری از ثبت قرارداد بازیکن ۱۰۰میلیاردی/ افزایش ابهامات تیم مدعی

بیست و سومین دوره رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر در حالی آغاز شد که همچنان بحث اصلی بر سر انتقال بازیکنان وجود دارد. باشگاه‌های مدعی قهرمانی در لیگ برتر برای ثبت قرارداد بازیکنان تازه وارد خود چاره‌ای جز تبعیت از قوانین جدید نقل و انتقالات فوتبال و سقف بودجه مشخص شده ندارند.

یکی از باشگاه‌های صنعتی فوتبال کشور که فعالیت چشمگیری نیز در لیگ برتر داشته است برای جذب بازیکنان مطرح داخلی قراردادهای دو ساله‌ای را به طور قانونی امضا کرده است که نوع جدیدی از دور زدن قوانین نقل و انتقالاتی محسوب شده است.

ورود ناظران سازمان بازرسی کشور به این قراردادها باعث دریافت اطلاعات قابل تأملی از قراردادهای ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومانی شده است.

پیگیری‌های خبرنگار مهر، نشان می‌دهد یکی از بازیکنان داخلی که در آخرین اردوی تیم ملی ایران نیز حضور داشت برای عقد قراردادی به مدت دو فصل درخواست ۱۰۰ میلیارد تومانی داشته است که مورد توافق مسئولان باشگاه نیز قرار گرفته است.

آنها برای اینکه سقف بودجه مشخص شده از سوی فدراسیون فوتبال را رعایت کنند برای فصل اول مبلغ ۳۰ میلیارد تومان را ثبت کرده اند اما برای فصل دوم مبلغ ۷۰ میلیارد تومان را درج کرده اند تا اینگونه پاسخ مثبتی به خواسته بازیکن جدید خود بدهند.

باشگاه مذکور حدود ۲۵ درصد از مبلغ قرارداد سال اول را نیز به طور کامل پرداخت کرده است اما مسئولان سازمان بازرسی امضای چنین قراردادی را با افزایش حدود ۲۵۰ درصدی برای سال دوم نپذیرفته اند تا مورد ابهام قرار بگیرد.

همین امر باعث نشست‌های متوالی بین باشگاه و چند بازیکن تازه وارد به این باشگاه شده است تا بتوانند آن را طور دیگری رتق و فتق کنند اما هنوز موفق به انجام آن نشده اند.

براساس اطلاعات، پس از آنکه سازمان بازرسی به موضوع قرارداد این بازیکن ۱۰۰ میلیاردی ورود کرد، اجازه ثبت قرارداد و صدور کارت بازی وی را به باشگاه مذکور نداد. با این حال این باشگاه برای حل این مشکل و گرفتن مجوز حضور این بازیکن در دیدار حساس تیمش رایزنی هایی را انجام داده و امیدوار است قبل از اولین بازی لیگ کارت او را دریافت کند.

***

خارجی استقلال در تهران سرگردان است!

در شرایطی که یک بازیکن خارجی با دعوت باشگاه استقلال در تهران حضور دارد، ولی وضعیت او برای حضور در تیم نامشخص است.

استقلال در آستانه برگزاری نخستین دیدار خود در لیگ بیست و سوم، وضعیت عجیبی را سپری می‌کند. تقریباً تمامی اهالی فوتبال از اختلافات میان مدیریت باشگاه و سرمربی خبردار شده‌اند و حالا این موضوع به بحث جذب بازیکن نیز کشیده شده است.

با حضور علی خطیر در رأس مدیریت باشگاه، نکونام خواستار جذب چند بازیکن خارجی شد ولی مدیران قادر به جذب آن‌ها نبودند و در این میان، منتظر محمد به عنوان کاپیتان تیم امید عراق و سهمیه زیر ۲۳ سال به استقلال پیوست که گفته می‌شود سرمربی تیم زیر بار جذب این بازیکن نرفته و قصد استفاده از او را ندارد.

عیسی آل کثیر,عدم ثبت قرارداد آل کثیر

نکته عجیب دیگر این است که علی خطیر موفق شده با مهاجم فصل قبل کلوژ رومانی به توافق برسد و حتی این بازیکن در تهران حضور دارد اما گفته می‌شود که نکونام زیر بار استفاده از او نمی‌رود! رانجلو یانگا نام بازیکن هلندی است که برای حضور در استقلال با مدیران باشگاه به توافق رسیده است.

او که متولد هلند است، همبازی یورگن لوکادیا در تیم ملی کوراسائو بوده ولی فصل گذشته برای کلوژ رومانی به میدان رفت و در ۴۷ مسابقه موفق به زدن دوازده گل شد و ۲ بار نیز پاس گل داد. او که سابقه بازی در ۱۰ تیم مختلف را در کارنامه دارد، برای رده‌های پایه تیم ملی هلند نیز بازی کرده است.

بهترین دوران فوتبالی این بازیکن به فصل ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ برمی‌گردد که در کمال تعجب او برای سه تیم خنت بلژیک، ترنچین اسلواکی و آستانه قزاقستان به میدان رفت و در ۴۶ بازی موفق به زدن ۲۵ گل شد و ۵ بار پاس گل داد. البته طبق قوانین فیفا هر بازیکن در طول یک فصل قادر به بازی در بیشتر از ۲ تیم نیست اما از آنجایی که لیگ قزاقستان در یک سال تقویمی برگزار می‌شود، پس از پایان لیگ بلژیک، رانجلو یانگا بدون استراحت راهی آستانه شد و برای این تیم به میدان رفت.

عیسی آل کثیر,عدم ثبت قرارداد آل کثیر

این در شرایطی است که پس از بازگشت آرمان رمضانی و امید حامدی فر، لیست بازیکنان بزرگسال استقلال پر شده و این تیم قادر به جذب رانجلو یانگا ۳۱ ساله نیست مگر اینکه تا پیش از اتمام پنجره نقل و انتقالاتی، آبی پوشان نام یک بازیکن خود را از لیست خارج کنند.

به هر شکل و در شرایطی که جواد نکونام به دلیل عدم جذب بازیکنان خارجی موردنظرش تاکنون زیر بار استفاده از منتظر محمد نرفته و قراردادی هم با رانجلو یانگا امضا نشده، باید دید سرنوشت بازیکنان خارجی که با نظر علی خطیر جذب شده‌اند، چه خواهد شد.

 • 12
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش