شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
۰۸:۳۶ - ۱۳ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۱۱۵۱
فوتبال ملی

چطور بازیکنان تیم‌ملی آن زمان که ۱۰ سکه از رئیسی گرفتند روحیه داشتند؟

محمد مایلی کهن,سرمربی سابق تیم ملی
سرمربی سابق تیم‌ملی فوتبال ایران در کافه خبر می‌گوید:«یعنی تا الان نمی دانستیم سیستان و بلوچستان مشکل دارد؟تازه یادمان افتاده است؟»

 رک و راست مثل همیشه.این محمد مایلی کهن است؛بدون رتوش.دلش خیلی پر است،از همه چیز و همه کس.از فوتبال،از جام جهانی،از اوضاع کشور و از اینکه چرا خیلی از پول های این مملکت صرف کارهایی می شود که عایدی چندانی ندارد.ابتدا می خواستیم با او از حذف ایران از جام جهانی حرف بزنیم که بحث کشیده شد به صنعت،مقایسه ایران با ژاپن و کره و عربستان و البته حسرت هایی که در این سال ها( از هر قشر و قومیتی) خورده ایم.مایلی کهن می گوید:«دلم می سوزد.چرا تازه یادمان افتاده که سیستان و بلوچستان مشکل دارد،ایلام و گیلان مشکل دارند و چرا دراین سال ها هیچ کسی توجهی به آنها نکرده است.»

شما قطعا بازی های ایران در جام جهانی را دیده اید.نظر شما در این باره چیست؟

اجازه بدهید من اصلا بحث را طور دیگری برای شما شروع کنم.گروه ما سخت بود یا گروه کره،ژاپن،استرالیا یا عربستان؟کدام یک سخت تر بود؟گروه مراکشی که در جام جهانی قبل هم با ما همگروه بودند چطور؟سه تیم آسیایی چطور از گروه خودشان صعود کردند؟شایسته بودند،آرامش داشتند یا اینکه سرمربی تیم شان برنامه و هدف داشت؟

خب خیلی ها می گویند که بازیکنان ایران روحیه برای بازی کردن نداشتند،به خصوص در بازی اول.

این هم از آن حرف ها است.من خودم بازیکن بودم.یک بازیکن وقتی وارد زمین می شود هر چه در چنته دارد را می گذارد تا بهترین بازی خودش را انجام بدهد؛یعنی چه که روحیه نداشتند؟ از نظر من ترکیب تیم اشتباه بود.شما بازی با انگلیس را ببینید و با بازی با ولز مقایسه کنید.زمین تا آسمان فرق دارد.

پس مقصر اصلی این ناکامی را کی روش می دانید؟

من الان نمی خواهم دنبال مقصر بگردم اما سوالی می پرسم.آقای کی روش در مصر چه نتایجی به دست آورد؟کلمبیا کی در تاریخ فوتبالش ۶ گل خورده بود؟آیا این ها دستاورد و موفقیت است؟

در فضای مجازی و به خصوص شبکه های معاند،بی روحیه بودن بازیکنان را به مسائلی که در داخل کشور در جریان است ربط داده بودند و...

من اصلا این را قبول ندارم که می گویند بچه ها ما حال شان خوب نبود،روحیه نداشتند و از این طور حرف ها.اینها غیر از بهانه هیچ چیزی نمی تواند باشد.بچه ها می دانستند و می توانستند بازی خودشان را بکنند.من امروز سوال های زیادی دارم.شما دوست دارید کشور ما مثل ژاپن شود.یا مثل کره جنوبی؟اصلا نه،مثل مالزی؟دوست ندارید؟خب دوست دارید دیگر!حرف من این است که خیلی از ماها دوست داریم اما فاصله هم زیاد است.همین قطر که حالا میزبان جام جهانی هست را مثال بزنم برای تان؟

بله حتما.

شما ورزشگاه های آنها را قطعا دیده اید.پر هستند از امکانات با بهترین تکنولوژی های روز دنیا.ما چند تا استادیوم مثل قطر داریم؟

مثل قطر که نه،شاید یک ورزشگاه آزادی تا حدودی استاندارد باشد و ...

آن هم برای ۵۰ سال پیش است.من دانشجو بودم که آزادی را ساختند.این را هم قبول ندارم که می گویند شاه آن را ساخت یا هر چیز دیگری،این ورزشگاه را از دید من یک ایرانی ساخت.بحث من الان فوتبال نیست.همه ما دیده ایم که می آیند جوان ها را تشویق به ازدواج و فرزندآوری و ... می کنند.خب با کدام پشتوانه و پول؟آیا این ازدواج هزینه نمی خواهد؟آیا فرزند آوری فقط همان تولدش است؟این بچه خوراک و پوشاک و مدرسه و دانشگاه نمی خواهد؟

محمد مایلی کهن,سرمربی سابق تیم ملی

البته برای فرزندآوری وام می دهند!

چه وامی؟می گویند در کشوری که جمعیتش زیاد است تفکر و اندیشه هم زیاد است.متناسب آن باید امکانات هم باشد.خب کدام امکانات در مملکت ما وجود دارد؟اما تا دلتان بخواهد مشکلات هست.اجازه بدهید من شفاف حرف بزنم چون حرف بدی هم نمی زنم.آقایان مسئول!آیا تا به امروز نمی دانستید مشکلات سیستان و بلوچستان چیست؟نمی دانستید کردستان چه دردی دارد؟ایلام و گیلان را چطور؟ژاپن بالای ۱۰۰ میلیون جمعیت دارد بدون هیچ منابع طبیعی.چطور می شود که بعد از آن بمباران عظیم که کشورشان را نابود کرد حالا در این نقطه از جهان قرار دارند؟دو ضربدر دو می شود چهار درست است؟آقای مسئول آیا از خودت سوال کرده ای که چرا مردم در رفاه نیستند؟چین الان یکی از ابرقدرت های جهان است درست است؟می دانید که باعث پیشرفت ورزش آنها ما بودیم؟

چطور؟

ما میزبان بازی های آسیایی در سال ۱۹۷۴ بودیم.آن سال چینی ها برای نخستین بار در این رقابت ها (با وساطتت ما ،چون اجازه نمی دادند) شرکت کردند!البته تا جایی که من می دانم.حالا شما ببینید که ورزش آنها کجا است و ورزش ما کجا؟من نمی خواهم این طور تداعی شود که خیلی ها بیایند و بگویند قدیم خوب بود،نه قدیم و قبل از انقلاب اگر خوب بود که ما انقلاب نمی کردیم.من مهرماه سال ۵۲ دانشجو شدم و زمان انقلاب هم دانشجو بودم.در منطقه ای به نام سی متری جی و سلسبیل و همان طرف هایک باران که می آمد همه چیز بهم می ریخت.در خیلی از مکان های شهر آب برای خوردن نبود و در بعضی از محله ها یکی از این فشاری های آب بود و همه از آنجا آب بر می داشتند.یادمان باشد ۴۵ – ۵۰ سال از آن زمان گذشته است.در آن شرایط هیچ کدام از این کشورها نمی توانستند میزبان رویدادی باشند اما ما توانستیم.ولی حالا با همان کشورها قابل قیاس نیستیم.

خب دلیل این اتفاق از نظر شما چه چیزی می تواند باشد؟

دنیا،دنیای ارتباطات است.در کشور ما وقتی نمی خواهند کاری را انجام بدهند یا تا یک چیزی کم و کسر می آید خیلی زود آن را گردن تحریم های ظالمانه می اندازیم؛فقط کافی است یک چیزی به ضررشان باشد آن وقت زمین و زمان را بهم می دوزند و می گوییم همه چیز به دلیل تحریم های ظالمانه است!خب نمی شود که.مگر آمریکا ژاپن را بمباران نکرد؟آنها چه کار کردند؟در عرض چند سال حالا خیلی از محصولات شان در کشور آمریکا فروش دارد.از تلفن های همراه شان گرفته تا تویوتا و دیگر محصولات شان که واقعا نمی شود شمرد.آنها راه ارتباط گرفتن را بلد هستند.

فکر کنم بحث از فوتبال وارد صنایع شد.

مهم است.مگر ما کارخانه های تولید خودرو نداریم؟کدام خودرو را از صفر تا صد آن را در ایران تولید می کنیم؟با چین قرارداد گیربکس می بندیم می گوییم روی آن بزن ساخت ایران! آن هم با چه کیفیتی؟این خودروها با کدام خودروهای تولید روز دنیا قابل قیاس هستند؟

آقای مایلی کهن شما در پس همه این انتقادها راهکار هم ارائه کنید.

کار من این نیست که راهکار ارائه کنم.من دیدگاه خودم را می گویم.اگر الان به جای کی روش من سرمربی تیم ملی بودم رسانه ها چه برخوردی داشتند؟من خودم می گویم که آن زمان اشتباهی سرمربی تیم ملی شدم.

یعنی نباید سرمربی تیم ملی می شدید؟

خیلی ها بودند که از من شایسته تر بودند!

پس چرا قبول کردید و روی نیمکت تیم ملی نشستید؟

اجازه بدهید!این را دارم خودم می گویم.از من شایسته تر خیلی بود اما من آمدم و هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم.من تحصیل کرده ورزش بودم و ۱۴ سال در پرسسپولیس و اواخر هم کاپیتان این تیم.این طور نبود که من را از کف کوچه و خیابان بیاورند و سرمربی تیم ملی کنند.خب من سرمربی تیم ملی فوتسال بودم و برای نخستین بار چهارم جهان شدیم.کاپ اخلاق را گرفتیم.سعید رجبی شد آقای گل و سید مهدی ابطحی بهترین بازیکن ما.اگر اشتباه نکنم تا امروز آقای گل در جام جهانی در فوتسال نداشته ایم.شمسایی گل های زیادی زده است اما یادم نمی آید یا من حضور ذهن ندارم که آقای گل جام جهانی شده باشد.تیم ما در جام ملت ها هم نتیجه خوبی گرفتم.خداداد عزیزی پس از آن مسابقات بهترین بازیکن آسیا شد،علی دایی آقای گل شد،کریم باقری هم جزو تیم منتخب آسیا ش و ۶ گل هم به کره جنوبی زدیم.مگر به راحتی به کسی کاپ اخلاق می دهند.در همین بازی اروگوئه با غنا.آیا با لگدی که کاوانی به سیستم VAR زد کاپ اخلاق را به این تیم می دهند؟

به نظر شما مدیریت رییس فدراسیون باعث ناکامی ایران در جام جهانی است یا شخص کی روش؟

من نمی خواهم دنبال مقصر بگردم و بگویم کار فلانی بود اما در کل از نتایج می شود خیلی از چیزها را فهمید.چرا ما باید ۶ گل از انگلیس بخوریم و یکی از ضعیف ترین تیم های جام باشیم؟ما کدام موقعیت خطرناک را در این رقابت ها داشتیم؟یک زمانی هست که تیمی می بازد اما جسور بازی می کند.آن وقت آدم ناراحت نمی شود اما ما هم بازی را باختیم و هم جسور نبودیم.ما در این رقابت ها قوی بازی نکردیم.

من یک بار دیگر این سوال را بپرسم؟به خصوص در بازی اول انگار که حال بازیکنان تیم ملی خوب نبود.

چطور آن زمان که رفتند پیش رییس جمهور و ۱۰ سکه گرفتند حال شان خوب بود؟چطور آن زمان روحیه داشتند؟همان جا یا نباید سکه ها را می گرفتند یا باید می گفتند که می خواهیم برای یک کار خیر هزینه کنیم.شما شنیدید که بازیکنی این حرف ها را بزند؟من که نشنیدم.فقط بعد از بازی با ولز شنیدم که ۱۵ هزار دلار هم پاداش گرفتند.فکر کنم کی روش پاداش بیشتری گرفت؛۳۰ هزار دلار.

محمد مایلی کهن,سرمربی سابق تیم ملی

و البته حواله خودرو...

کاری به این ها ندارم اما بازیکنان می توانستند بگویند که ما در این تورنمنت برای مردم کشورمان می جنگیم.می جنگیم تا آنها را سربلند کنیم.هیچ کدام شان این حرف ها را نزدند.

امسال ظاهرا تعداد زیادی از افراد مسئول و غیر مسئول راهی جام جهانی شده بودند.نظر شما درباره این اعزام های غیر ضروری چیست؟

من نمی دانم که از نمایندگان مجلس کسی به این سفر رفته است یا نه؟خب وزیر ورزش که اشکالی ندارد اما در فضای مجازی پر شده بود از افرادی که تا دیروز نمی دانستند ورزش چیست اما سر از قطر در آورده بودند.از آن طرف تا می خواهند ۲ قران حقوق یک کارمند را زیاد کنند می گویند بیت المال است.این کارها را می کنید بیت المال نیست و وقتی به کارگر می رسد می شود بیت المال؟

شما موافق ماندن کی روش در ایران هستید؟خبرهایی رسیده که ممکن است دوباره قرارداد ایشان تمدید شود.

اصلا ایشان برای چه الان در ایران مانده اند؟کاخ گردی و تهران گردی؟آن زمان که تیم حذف شده بود و باید در ایران می ماندید چرا نماندید؟آن زمان فرار کردید،حالا چه دلیلی دارد که در ایران مانده اید؟نمی دانم حتما مانده اند تا با این وضع مدیرت فوتبال ما قراردادش را تمدید کند.

نظر شما درباره سرمربی ایرانی چیست؟خیلی ها می گویند جواد نکونام و حتی فرهاد مجیدی می توانند هدایت تیم ملی را برعهده بگیرند.

من اسمی از کسی نمی آورم اما اگر می خواهیم سرمربی ایرانی بگذاریم باید حمایتش کنیم.به نظرم برای این مسابقات اگر سرمربی ایرانی داشتیم بهتر نتیجه می گرفتیم.باز هم می گویم اگر من مایلی کهن سرمربی ایران بودم چشمم را در می آوردید اما کسی به کی روش چیزی نگفت که چه طوری از انگلیس ۶ تا خوردی!او حتی یک عذرخواهی ساده هم نکرد.مقصر بود و باید اشتباه خودش را گردن می گرفت.کی روش همیشه طلب کار بوده و این بار هم همین طور بود.او حرف هایی می زند که اتفاق من بلدم خیلی قشنگ تر از آن را بزنم.او فقط دنبال دلار می گردد.دلار ۳۶ هزارتومانی.

نقش مارکار آقاجانیان در کادر فنی را چطور می بینید؟

مارکار از بازیکنان خوب ایران است.دوستش دارم.از بازیکنان خوب و هم وطنان ارامنه ماست.

اما می توانم بپرسم مارکار چه زمانی به تیم اضافه شد؟

آیا مارکار در این چند سال اخیر در ایران حضور داشته؟ مارکار دقیقا زمانی به تیم اضافه شد که ملی پوشان به دیدار آقای رئیس جمهور رفتند آیا مارکار می توانست کمکی بکند یا اینکه اصلا کی روش اجازه می داد که او کمکی کند؟در این جام کی روش در نهایت ضعف بود.فقط هم دنبال اینکه رکورد دایناسورها را بشکند.او می خواست در ردیف مربیانی قرار بگیرد که بیشترین حضور را در جام جهانی داشته اند.

نظر شما درباره خواندن یا نخواندن سرود تیم ملی چیست؟در مقطعی حساسیت های زیادی ایجاد شده بود.

شما بروید فیلم جام جهانی قبل را ببینید.آیا بازیکنان ما سرود جام جهانی را خواندند یا نخواندند؟خواندند.چه اتفاقی افتاد که امسال خیلی ها این سرود را نخواندند؟این به خاطر وضعیت مردم است.مردم ما کلی مشکل دارند که کسی به آن توجهی نمی کند.ما مگر در استان های مان استاندار نداریم؟وظیفه یک استاندار چیست؟رسیدگی به امور استان،درست است؟او باید سرکشی کند و از غم و غصه های هم استانی های خودش با خبر باشد.یعنی آقای استاندار نمی داند در منطقه تحت امرش چه می گذرد؟یعنی نمی داند مشکلات مردم چیست؟من که چیزی از سیاست نمی دانم این مشکلات را درک کرده ام!چه دلیلی دارد که در حضور استاندار و مقام های استانی نماینده رهبری یا امام جمعه تهران به سیستان و بلوچستان برود؟آیا آن مقام مسئول به مشکلات واقف نیست؟مگر آنجا فرماندار نداریم؟مگر بخشدار نداریم؟همه استان ها چنین مسئولانی دارند.

شما به نظر ...

یک لحظه اجازه بدهید! ما در طول سال ۳۶۵ روز و ۵۲ هفته داریم.هر هفته را هم برای یک مناسبت نامگذاری کرده اند.دیگر داریم روز و هفته کم آورده ایم.یک روز هفته بهداشت است،یک روز هفته پرستار، و یک روز هفته ارتش و ...در همه این هفته ها هم کلی پول خرج می شود خب برای چه؟آیا این ها هزینه نیست؟چرا مثلا هزینه های این هفته ها را خرج بیمارستان ها و سربازها و پرستارهای خودمان نمی کنند؟ما در مملکت مان پول داریم ،خوب هم داریم ولی خرج کارهای دیگر می شود.استادیوم ۹۷۴ قطر را می دانید چرا به این نام گذاشته اند؟اول اینکه از ۹۷۴ کانتینر ساخته شده است و دوم اینکه پیش کد جهانی قطر برای برقراری مخابراتی ۹۷۴ است.چطور می شود که ما با ۸۰ میلیون جمعیت و این همه ثروت طبیعی اینقدر مشکلات داریم؟چرا باید کشور ما در چنین شرایطی باشد؟حرف زیاد است.

 • 19
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۴
جدیدترین
قدیمی ترین
بیسوادی حکمرانان
بیسوادی حکمرانان...
و زرنگی و توانمندی چاپلوسان در فریب حکمرانان .
قصه ی پر غصه ی ما امان از نادانی حکمرانان
مشاهده کامنت های بیشتر
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
لیلا حاتمی,بیوگرافی لیلا حاتمی,عکس های لیلا حاتمی بیوگرافی لیلا حاتمی فرزند مرحوم علی حاتمی

تاریخ تولد: ۹ مهر ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع به کار: سال ۱۳۶۱ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته برق

همسر: علی مصفا

ادامه
عسجدی,زندگینامه عسجدی,آثار عسجدی زندگینامه عسجدی شاعر دربار غزنویان

دوران زندگی: قرن چهارم و پنجم هجری

پادشاهی: پادشاهای غزنوی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۴۳۲ هجری قمری

عسجدی,زندگینامه عسجدی,عسجدی شاعرزندگینامه عسجدی

ادامه
مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,عکس های مهدی پاکدل بیوگرافی مهدی پاکدل و ماجرای ازدواجش

تاریخ تولد: ۱۰ تیر ۱۳۵۹

محل تولد: اصفهان

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر، خواننده، مدل

شروع فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی گرافیک

نام همسر: رعنا آزادی ور

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۷ بهمن
  جام جهانی هندبال
  اسپانیا - دانمارک
  ۲۳:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  لایپزیش - اشتوتگارت
  ۲۳:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچسترسیتی - آرسنال
  ۲۳:۳۰
 • شنبه ۸ بهمن
  لیگ برتر امارات
  البطائح - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  امپولی - تورینو
  ۱۷:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  وردربرمن - ولفسبورگ
  ۱۸:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  بریستول سیتی - وست برومویچ
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  ساوتهمپتون - بلکپول
  ۱۸:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  فولام - ساندرلند
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - بارسلونا
  ۱۸:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  کرمونزه - اینتر
  ۲۰:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - آینتراخت فرانکفورت
  ۲۱:۰۰
 • جام حذفی انگلیس
  پرستون - تاتنهام
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - سمپدوریا
  ۲۳:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  ختافه - رئال بتیس
  ۲۳:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچستریونایتد - ردینگ
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۹ بهمن
  سری آ ایتالیا
  آث میلان - ساسولو
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  وایادولید - والنسیا
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  برایتون - لیورپول
  ۱۷:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - مونزا
  ۱۷:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  شالکه - کلن
  ۱۸:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - اتلتیکومادرید
  ۱۸:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - دورتموند
  ۲۰:۰۰
 • سه شنبه ۱۱ بهمن
  لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا - سریک
  ۱۳:۰۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  نیوکسل - ساوتهمپتون
  ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۱۲ بهمن
  لیگ برتر ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۵:۰۰
 • پنج شنبه ۱۳ بهمن
  لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - هوادار
  ۱۷:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - والنسیا
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۴ بهمن
  لیگ برتر انگلیس
  چلسی - فولام
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش