یکشنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
۱۲:۵۲ - ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۲۵۱۲
فوتبال ملی

حضور بانوان در بازی ایران با روسیه و کنیا/ تاج: وظیفه همه ما حمایت از قلعه‌نویی و تیم ملی است

مهدی تاج,رئیس فدراسیون فوتبال
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از انتخاب قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی خوشحالم و وظیفه همه ما این است که از او و تیم ملی حمایت کنیم.

به گزارش تسنیم،  مهدی تاج امروز یکشنبه ۲۸ اسفند در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که به صورت آنلاین برگزار شد گفت: امیدوارم با حضور امیر قلعه‌نویی گام‌های بسیار موثری در تیم ملی برداریم. این موضوع دور از انتظار نیست و شرایط را بسیار مطلوب می‌بینیم. همچنین انتخاب مجدد اینفانتینو را به عنوان رئیس فیفا تبریک می‌گویم و اعضای محترم AFC هم خوشامد می‌گویم.

وی ادامه داد: مثل همه سازمان‌ها که متناسب با شرایط جامعه اساسنامه را تغییر می‌دهند، ما هم برخی از تغییرات بندهای اساسنامه که قبلاً مغایرت داشته و برخی هم ضرورت موجود فوتبال کشور است را در دستور کار داریم. تمام این مسائل برای همه عزیزان ارسال شده و همه در جریان کم و کیف موضوع هستند. بحث بعدی ‌عملکرد فدراسیون فوتبال در ۶ ماه گذشته است. باید در جام جهانی قطر شرکت و  سرمربی تیم ملی را هم انتخاب می‌کردیم. ۳ بازی قابل قبول در قطر داشتیم و صرف‌نظر از نتایج، شرایط بسیار مطلوبی را رقم زدیم. تیم ملی در قطر بازی‌هایی انجام داد که موفق بود. بازی اول و سوم را باختیم و دیدار دوم را هم بردیم و همین‌جا از همه اعضای تیم ملی تقدیر و تشکر می‌کنم.

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: تیم فوتبال نوجوانان ما هم باید در مسابقات برون‌مرزی شرکت کند و ان‌شاءالله موفق شود. در حد توان برای همه تیم‌ها اردوهایی را پیش‌بینی کردیم. خیلی امیدواریم که تیم نوجوانان، تیم فوتبال ساحلی‌، تیم ملی فوتسال و همچنین تیم فوتبال بانوان‌مان نتایج قابل قبولی بگیرند. برای تیم ملی بزرگسالان هم آرزوی توفیق دارم. تیم ملی ما شرایط بسیار خوبی در آسیا دارد. تیم دوم قاره و تیم ۲۴ رنکینگ فیفا هستیم و یک قدرت بسیار مهمی در آسیا محسوب می‌شویم و امیدوارم مجدداً جایگاه اول آسیا را که چند وقتی است به ژاپن واگذار کردیم به دست بیاوریم. برای مسابقات دوستانه تیم ملی در فروردین ماه می‌خواستیم داور داخلی بگذاریم اما اگر این کار را می‌کردیم در رنکینگ فیفا تاثیری نداشت، به همین دلیل داور خارجی انتخاب کردیم. مسابقات دوستانه برای تعیین شرایط تیم ملی اهمیت دارد.

تاج با اشاره به انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی عنوان کرد: از انتخاب سرمربی تیم ملی خوشحال هستم و وظیفه همه اعضای هیئت رئیسه، مجمع فدراسیون فوتبال و تمام باشگاه‌ها این است که ‌از سرمربی تیم ملی و تیم ملی دفاع کنیم و نباید کوتاه بیاییم. از همه عزیزان تشکر می‌کنم و امیدوارم تمامی موانع را برطرف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌های ما بانوان است و امیدواریم با انتخاب خانم منظمی بتوانیم روند روبه‌رشدی را رقم بزنیم و از همه موجودی کشور استفاده کنیم. انتظارم این است که سطح پراکندگی فوتبال بانوان در کشور بیشتر باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: بحث بعدی ما حق پخش تلویزیونی است، اگر درآمدی برای فوتبال نباشد فوتبال سکون خواهد داشت، مثل یک تاکسی که بگوییم ۷۰ درصد از مسافرانش را رایگان سوار کند. این تاکسی یک جایی می‌ایستد چون هزینه و درآمدش با هم نمی‌خواند. ۷۰-۸۰ درصد از درآمد فوتبال در دنیا از حق پخش است. هیچ جای دنیا یک بخش از کشور را به خاطر بخش دیگری فدا نمی‌کنند. حوزه فوتبال به دلیل نبود اصلی‌ترین درآمدش  فدا شده در حالی که  این حقوق شناخته شده فوتبال است.

تاج یادآور شد: ۵ حق برای فوتبال وجود دارد؛ یکی حق پخش تلویزیونی است، ترانسفر بازیکن حق دیگر فوتبال است، تبلیغات دور زمین و روی پیراهن و درآمد روز مسابقه جزو دیگر درآمدهای فوتبال است که ما از بخشی از آن محروم هستیم. چون باشگاه‌های‌مان ورزشگاه اختصاصی ندارند از درآمد روز مسابقه محروم هستند و امیدواریم کشور برای این موضوع راه‌حلی پیدا کند چون فدراسیون به تنهایی توان حل این مشکل را ندارد. برخی از باشگاه‌های ما از کمک دولت استفاده و برخی باشگاه خودشان هزینه می‌کنند.

تاج افزود: الان در فوتسال جزو قدرت‌های مهم دنیا و در فوتبال ساحلی هم جزو خوب‌های دنیا هستیم. اگر به این مسائل توجه نکنیم دیر یا زود آسیب‌های جدی خواهیم دید. فوتبال با هیچ پدیده اجتماعی قابل مقایسه نیست و بسیاری از کشورها با فوتبال قدرت‌ خودشان را به رخ می‌کشند و همه به دنبال این هستند که با فوتبال پرچم کشورشان را بالا ببرند. اینکه آهسته آهسته به سکون برویم چون حقوق شناخته شده‌مان را نداریم، درست نیست. هم تولید فوتبال را مُفتی می‌برند و هم به آن انتقاد می‌کنند که خیلی‌ از آنها جهت‌دار است. جای بسیار خوشحالی دارد که فیفا به دنبال این است که این حقوق را برای صدور مجوز حرفه‌ای به رسمیت بشناسند و دیر یا زود ابلاغ خواهد کرد. باشگاه‌ها باید برای صدور مجوز حرفه‌ای فرمی را پُر کنند که ۵۱ درصد از درآمدشان از فوتبال باشد. می‌دانیم در فوتبال چقدر هزینه می‌شود و دلیلی هم ندارد که محرمانگی داشته باشیم، وقتی ما هزینه اصلی فوتبال را می‌دانیم همین را بیایند به صداوسیما بدهند و بگویند به باشگاه‌ها بده تا قانونی باشد و همه کشور از آن منتفع خواهد شد.

وی تصریح کرد: فوتبال را جایی بردیم که کارخانه‌های بزرگ هستند و در یک استان ممکن است ۶ تیم داشته باشیم. پذیرفتیم که در شیراز، کردستان، لرستان و مشهد و ... تیم نداریم چون اسپانسر و امکاناتی وجود ندارد و فوتبال پا نمی‌گیرد. باید منتظر این باشیم که در همه استان‌های‌مان یک تیم لیگ برتری یا لیگ یکی داشته باشیم تا مسابقات جذاب‌تر شود. امیدواریم فدراسیون فوتبال در این موضوع توفیقاتی حاصل کند هرچند راه سختی است و موانع خیلی خیلی جدی وجود دارد. همین الان ما مورد انتقاد قرار می‌گیریم و اگر در همین راه قدم برداریم انتقادها بیشتر خواهد شد ولی فدراسیون این مسیر را باید برود و ما به کمک مجمع این کار را انجام می‌دهیم.

تاج گفت: امیدوارم دو بازی دوستانه پیش‌روی تیم ملی برابر روسیه و کنیا را با حضور بانوان برگزار کنیم و آهسته آهسته به سمتی برویم که بازی‌ها با حضور بانوان برگزار شود. انتظارمان از جامعه فوتبال این است که این اتفاق آغازی برای گام‌های موثر بعدی باشد. انتظار من از تماشاگران، رعایت کردن شئونات است تا مجموعه تصمیم‌گیرندگان به ورود بانوان ترغیب بیشتری پیدا کنند. هم‌اکنون منعی وجود ندارد اما نگرانی این است که تماشاگران اتفاقاتی را علیه تیمی دیگر رقم می‌زنند که مشکل ساز می‌شود. انتظارم این است که تلاش برای ورود بانوان به ورزشگاه با کمترین دردسر انجام شود و اتفاق خاصی نیفتد و دیدار ایران با روسیه مقدمه‌ای برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها باشد. موانعی که باعث هتک حرمت شود، به خصوص برای تیم رقیب، اتفاق نیفتد تا ما را در انجام این تکلیف راحت‌تر کند.

وی در مورد حضور سیستم VAR در فوتبال ایران یادآور شد: انتظارم از اعضای مجمع و هیئت رئیسه این است که به صورت جدی بحث VAR‌ را دنبال کنند تا برای لیگ آینده داشته باشیم. خوشبختانه فیفا برای یک مرحله به ما مجوز داد و الان در مرحله آموزش داوران هستیم. چند باشگاه خوب از جمله، فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و تا اندازه‌ای گل‌گهر سیرجان و ذوب‌آهن اصفهان تلاش و امکاناتی فراهم و ما را امیدوار کرده که در زمان موعد آماده شود. استقلال و پرسپولیس هم خوب پیش آمده‌اند ولی موضوع‌شان شرکت توسعه و تجهیز است و باید موانع برداشته شود. در بازی‌ها، داور تصمیمی می‌گیرد که شاید به نظر تماشاگران غلط باشد و برخی شروع به ناسزاگویی می‌کنند اما اگر VAR باشد داور می‌تواند تصمیمش را قطعی کند. وقتی VAR باشد و همه صحنه را ببینند، دیگر تصمیم را می‌پذیرند.

 • 12
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - لهستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر هندبال
  مس کرمان - فراز بام دهدشت
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - ایتالیا
  ۱۶:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  لیدز - ساوتهمپتون
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آمریکا
  ۱۷:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  سلتاویگو - والنسیا
  ۱۷:۴۵
 • لیگ برتر امارات
  الوصل امارات - شباب الاهلی امارات
  ۱۹:۱۰
 • لیگ برتر فوتبال ساحلی
  شهرداری بندرعباس - چادرملو اردکان
  ۱۹:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  آتالانتا - تورینو
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - لچه
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - هلند
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - آلمان
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی پرتغال
  پورتو - اسپورتینگ
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  امپولی - آاس رم
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  هلاس ورونا - اینتر
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  سویا - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۷ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آرژانتین
  ۰۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - مینه سوتا تیمبرولوز
  ۰۳:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  النصر - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الوحده - الهلال
  ۲۱:۳۰
 • سه شنبه ۸ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  ایندیانا پیسرز - بوستون سلتیکس
  ۰۳:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  فولاد - پیکان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  هوادار - نساجی مازندران
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  استقلال - گل گهرسیرجان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  آلومینیوم اراک - سپاهان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  شمس آذر قزوین - پرسپولیس
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  مس رفسنجان - استقلال خوزستان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  تراکتور - ملوان
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - صنعت نفت آبادان
  ۲۰:۰۰
ویژه سرپوش