پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۳۴ - ۱۹ آبان ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۸۱۳۰۷
فوتبال ملی

قلعه نویی: تیم ملی جای جوانگرایی نیست/ گل‌محمدی و نکونام از بزرگان فوتبال ایران هستند

امیر قلعه نویی,سرمربی تیم ملی
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: در این شرایط می‌بینم تیم ملی مشکلات و دغدغه‌های درون و بیرون از تیم دارد اما همه در فدراسیون تلاش می‌کنند برطرف شود.

به گزارش فارس، امیر قلعه‌نویی در حاشیه مراسم یادبود مرحوم فریدون رادبوی بازیکن پیشین پاس و همای تهران در ورزشگاه شیرودی اظهار داشت: قبل از هر چیز باید از تک تک رسانه‌ها که همیشه یار و یاور ورزش، فوتبال و به ویژه تیم ملی بودند، تشکر کنم. در این ۶-۵ ماه که سرمربی تیم ملی شدم، چند نفر از اهالی رسانه محبت داشته و حمایت کردند که جای  تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: وقتی آدم به ورزشگاه شیرودی می‌آید به قول بزرگی می‌گوید "چه زود دیر شد". آدم با حضور در این ورزشگاه به ۴۰-۳۰ سال قبل بازمی‌گردد که چه خاطرات، عشق و علاقه‌ای بود‌. خود تماشاگران واقعا عاشق بودند.  من هم کلی در این استادیوم خاطره دارم‌. یکی از آنها همان گل به خودی است که در بازی با دارایی در دقیقه ۸۹ زدم. شرایط ما خیلی سخت و بازی هم خیلی خوب بود.

سرمربی تیم ملی کشورمان عنوان کرد: خدا مرحوم جاوید را بیامرزد که همراه با مصطفی الهی زحمات زیادی برای تیم دارایی کشیدند‌. تیم‌شان در آن زمان چندین هفته نباخته بود و حمید بابازاده گل نمی‌خورد‌. تیم ما در آن مسابقه خیلی خوب بازی کرد اما در دقایق پایانی توپ بی‌دلیل به پای من خورد و به داخل گل رفت‌‌‌. 

* وضعیت خیلی چیزها خوب نیست اما ورزش ما مریض است 

قلعه‌نویی درخصوص شرایط نامناسب زمین ورزشگاه شیرودی عنوان کرد: اگر بخواهید اینگونه حساب کنیم، وضعیت خیلی چیزها خوب نیست(باخنده) ما وارد برخی مسائل نمی‌شویم‌. در درجه اول از خدا می‌خواهم مشکلات و دغدغه‌های ملت بزرگ ایران به ویژه در بعد اقتصادی برطرف شود. بعد باید به ورزش بازگردیم که واقعا مریض است و مشکلات خودش را دارد‌. 

وی افزود: باید از حمید سجادی تشکر کنیم. همچنین از کیومرث هاشمی هم تشکر می‌کنم که در این مدت کوتاه تلاش کرده و نمونه‌اش همین استادیوم جدیدی است که می‌خواهند در تهران بسازند. امیدواریم با حضور او که از لایه‌های زیرین ورزش آمده و دردش را می‌داند، ورزش ما تغییراتی بکند. 

* هاشمی به ورزشگاه امجدیه نیز ویژه نگاه کند

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: باید به استادیوم شیرودی نگاه ویژه‌ای داشته باشند زیرا اینجا خیلی خاطرات دارد. ما به این استادیوم می‌گوییم امجدیه، از دهه ۴۰ این ورزشگاه خاطره دارد. بزرگان فوتبال اینجا رشد و نمو کردند و بازی‌هایی در آن برگزار شده که جزء خاطرات ملی ما ایرانی‌هاست. از هاشمی می‌خواهم همانگونه که به ورزشگاه آزادی نگاه ویژه‌ای داشته به این استادیوم نیز ویژه نگاه کرده و به نوعی اینجا را احیا کند.

* ۳ ماه قبل توافق کرده بودیم آخرین بازی هفته دهم ۱۹ آبان باشد

وی درمورد شرایط کیفی لیگ برتر و رصد آنها توسط کادرفنی تیم ملی، عنوان کرد: در این ۷_۶ ماه فکر، ذکر و تلاش ما این بود لیگ برتر تعطیل نشود. تیم ملی حتی یک هفته نیز بازی‌ها را تعطیل نکرد‌. برای همین بازی پرسپولیس و سپاهان از ۳ ماه قبل توافق کرده بودیم آخرین دیدار هفته دهم، ۱۹ آبان برگزار شود‌. سازمان لیگ نهایت تلاش خود را می‌کند و از آنها ممنون هستیم. دغدغه و مشکلات خودشان را دارند.

* هرچه بازی‌های لیگ برگزار شود بهتر است

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: سازمان لیگ به خاطر برنامه تیم ملی امید، ۳ هفته زمان را از دست داد اما نشستیم و با هم تعامل کردیم. از نظر من هرچه بازی‌های لیگ انجام شود و بازیکنان در شرایط مسابقه باشند، بهتر است‌.  اردوی آتی هم آخرین فرصت ما است و پس از آن جام ملت‌ها برگزار می‌شود. امیدواریم نتایج خوبی کسب کرده و برای جام ملت‌ها آماده شویم.

* تیم ملی از درون و بیرون مشکل دارد

قلعه‌نویی گفت: شرایط را خوب می‌بینم و همه در تلاش هستند. برخی از فدراسیون ایراد می‌گیرند اما تلاش خودش را می‌کند. ما با سختی جلو می‌رویم و دغدغه داریم. زمانی همه چیز سرجای خودش است و آدم از فدراسیون تعریف می‌‌کند. من در این شرایط می‌بینم تیم ملی مشکلات و دغدغه‌های درون و بیرون از تیم دارد اما همه در فدراسیون از مهدی تاج، هیات رییسه و نبی تلاش می‌کنند برطرف شود.

* نباید فرار رو به جلو کنیم

وی اضافه کرد: اینکه مدام بیرون بیاییم و بگوییم کمبود داریم یا فرار رو به جلو کرده و برای خودمان برخی مسائل را درست کنیم تا بگوییم دیدید قبلا گفته بودیم، درست نیست. از بازیکنان بزرگ تیم ملی هم تشکر می‌کنم که در این ۶_۵ ماه ایثار و تلاش کردند. از آنها هم ممنون هستم.

* درمورد وحید امیری تیم ملی به پرسپولیس لطمه نزد

قلعه‌نویی درمورد مصدومیت برخی بازیکنان مثل وحید امیری، توضیح داد: هر هفته بازیکنان داخلی و لژیونر را رصد می‌کنیم. اگر مشکلی پیش بیاید بلافاصله کادر پزشکی ما در جریان بازی یا پس از آن پیگیر مصدومیت بازیکنان می‌شود‌. به سرعت تیم پزشکی باشگاه‌ها هم محبت کرده و اطلاعات صحیح را در اختیارشان قرار می‌دهند‌. تبادل خوبی بین پزشکان باشگاه‌ها و تیم ملی است.

وی اضافه کرد: در کمترین زمان از وضعیت بازیکنان اطلاع پیدا می‌کنیم‌. وحید امیری مشکل قبلی داشت. همسترینگ هم مصدومیت خاصی دارد. در اردوهای قبلی تیم ملی او را از تمرینات گروهی جدا کرده و در اختیار پزشکان قرار دادیم تا تیم ملی به باشگاهش لطمه نزند‌. در نهایت هم به باشگاهش رفت و زیرنظر کادرفنی و پزشکی پرسپولیس قرار گرفت.

* احتمال دارد ۵_۴ جوان به تیم ملی دعوت کنیم

سرمربی تیم ملی با اشاره به احتمال دعوت از نفرات جدید به اردوی آتی، عنوان کرد: احتمال دارد در این اردو ۵_۴ جوان دعوت کنیم زیرا آرام آرام باید پشتوانه‌سازی کنیم. مانند همان کاری که در سال ۲۰۰۶ انجام دادیم.  در آن زمان تیم ملی ب تشکیل دادیم اما الان به دلیل زمان نداشتن و اینکه برخلاف گذشته بازیکنان امید در باشگاه‌ها بازی می‌کنند، چنین کاری نمی‌کنیم. البته ۵_۴ نفر از سپاهان دعوت می‌کنیم و یک تا دو جوان دیگر هم دعوت خواهیم کرد.

* تیم ملی پیر نیست و حاج صفی ۹۰ دقیقه مقابل مارسی بازی کرد

قلعه‌نویی تصریح کرد: آرام آرام باید این نفرات کنار تیم و با ما باشند تا اگر قرار است تغییری بدهیم، در زمان خاص خودش انجام شود و هزینه کمتری داشته باشد‌‌. البته خیلی‌ها می‌گویند تیم ملی پیر است که من چنین اعتقادی ندارم‌. احسان حاج صفی شب گذشته ۹۰ دقیقه مقابل المپیک مارسی بازی کرد. کادر تیم‌شان برنامه‌ریزی کرده و شرایط بدنی او را درآورده که چنین تصمیمی گرفته است.

* تیم ملی جای جوانگرایی نیست

وی خاطرنشان کرد: تا جایی که می‌توانیم باید از این نفرات نهایت استفاده را ببریم زیرا هم از لحاظ رفتاری، هم از لحاظ اخلاقی و هم از نظر فنی مورد تایید ما هستند و واقعا تلاش می‌کنند‌. البته تیم ملی جایی نیست که در آن جوانگرایی شود. این کار باید در باشگاه‌ها انجام شده و ما هم ماحصل این کار را به تیم ملی بیاوریم. البته آرام آرام برخی به ویژه باشگاه سپاهان این کار را انجام می‌دهند که از کادرفنی‌شان تشکر می‌کنم‌. ۴_۳ جوان داریم که شنبه یا یکشنبه درمورد دعوت‌شان به این اردو تصمیم‌گیری می‌کنیم.

* شاید ۲ لیست اعلام‌ کنیم

سرمربی تیم ملی درخصوص زمان اعلام لیست جدید، گفت: یکشنبه لیست را اعلام می‌کنیم. شاید ۲ لیست اعلام‌ کنیم.

* بازی باشد یا نباشد دست کم روزی ۸_۷ ساعت کار می‌کنیم

قلعه‌نویی درپاسخ به اینکه آیا برای تماشای بازی استقلال با تراکتور و سپاهان با پرسپولیس به ورزشگاه می‌رود، توضیح داد: همه بازی‌های پایین و بالای جدول حساس هستند. لیگ پویا و خوبی داریم و وظیفه ماست به این پویایی کمک کنیم. به این خاطر هفته دهم را تعطیل نکردیم. همه بازی‌ها را رصد می‌کنیم. کادرفنی تیم ملی مسابقه باشد یا نباشد از ۱۰ صبح در ساختمان پک حضور دارد. بازی‌های گذشته را آنالیز کرده و دیدارهای لژیونرها را می‌بیند‌. برنامه خیلی خوبی داریم و هر روز دست‌کم ۸_۷ ساعت در آن ساختمان هستیم. بازی‌ها را هم کدام شرایط فراهم باشد می‌بینیم.

وی درخصوص اینکه با توجه به عملکرد خوب لژیونرها کار سختی برای اعلام فهرست تیم ملی دارد، عنوان کرد: از این بابت خدا را شکر.

* خبری از آشتی‌کنان نکونام و گل‌محمدی ندارم

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه آیا برای آشتی دادن جواد نکونام و یحیی گل‌محمدی اقداماتی انجام شده است، تصریح کرد: خبر ندارم و نمی‌دانم اتفاقی افتاده یا خیر.

قلعه‌نویی درواکنش به اینکه جواد نکونام با سکوت امروز خود درمورد گل‌محمدی به نوعی به این تنش پایان داد، گفت: هر ۲ عزیز از بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال کشور ما هستند و برای تیم ملی نیز زحمات زیادی کشیده‌اند. به قول شما خدا را شکر جمع و جور شده است.

 • 18
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
ژاوی هرناندز بیوگرافی ژاوی هرناندز؛ فوتبالیست افسانه‌ای و مربی آینده‌دار

تاریخ تولد: ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰

محل تولد: تراسا، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

پست: هافبک میانی

باشگاه: بارسلونا

قد: ۱ متر ۷۰ سانتی متر

ادامه
یورگن کلوپ بیوگرافی یورگن کلوپ، یکی از برجسته‌ترین مربیان فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۶ ژوئن ۱۹۶۷

محل تولد: اشتوتگارت، آلمان

پست سابق: مهاجم، دفاع راست، مدافع میانی

حرفه: بازیکن سابق فوتبال، مربی فوتبال

قد: ۱ متر ۹۴ سانتی متر

ادامه
گیلدا ویشکی بیوگرافی گیلدا ویشکی بازیگر جوان سینما ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۰

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، نوازنده

تحصیلات: ارشد بازیگر از مدرسه گارجنیدزه لهستان

شروع فعالیت: سال ۱۳۹۳ تاکنون

ادامه
اردلان سرافراز بیوگرافی اردلان سرافراز؛ شاعر آهنگ های پرخاطره

تاریخ تولد: ۲۴ تیر ۱۳۲۹

محل تولد: داراب، استان فارس، ایران

محل زندگی: فرانکفورت، آلمان

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر و ترانه سرا

زمینه کاری: ادبیات فارسی

ادامه
کارلو آنچلوتی بیوگرافی استاد فوتبال کارلو آنچلوتی و تاکتیک های او

تاریخ تولد: ۱۰ ژوئن ۱۹۵۹

محل تولد: رجیولو، ایتالیا

حرفه: فوتبالیست سابق، سرمربی

پست: هافبک

باشگاه کنونی: رئال مادرید

قد: ۱ متر و ۷۹ سانتی متر

ادامه
آناهیتا افشار بیوگرافی آناهیتا افشار، بازیگر سینما، تلویزون و تئاتر (+ تصاویر)

چکیده بیوگرافی آناهیتا افشار

نام کامل: آناهیتا افشار

تاریخ تولد: ۷ مرداد ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: لیسانس نقاشی

ادامه
غلامرضا تختی زندگینامه جهان پهلوان، غلامرضا تختی و ماجرای مرگ او

تاریخ تولد: ۵ شهریور ۱۳۰۹

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، کارمند راه‌آهن

حزب سیاسی: جبهه ملی ایران

درگذشت: ۱۷ دی ۱۳۴۶

آرامگاه: گورستان ابن‌بابویه، شهر ری

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۱ اسفند
  لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - شاندونگ تایشان
  ۱۱:۳۰
 • فینال لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - مهرسان تهران
  ۱۳:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پوهانگ استیلرز - چونبوک موتورز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  فجر سپاسی - سایپا
  ۱۴:۴۵
 • لیگ آزادگان
  مس شهر بابک - چادرملو اردکان
  ۱۴:۴۵
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  بلاروس - کلمبیا
  ۱۵:۰۰
 • لیگ آزادگان
  استقلال آبی پوش ملاثانی - داماش گیلان
  ۱۵:۱۵
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  عمان - پرتغال
  ۱۶:۳۰
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  ژاپن - سنگال
  ۱۹:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الریان - شمال
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الدحیل - العربی
  ۲۰:۳۰
 • جام جهانی فوتبال ساحلی
  مکزیک - برزیل
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - برنتفورد
  ۲۳:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آیندهوون - دورتموند
  ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۲ اسفند
  فینال لیگ برتر هندبال بانوان کشور
  فولاد هرمزگان - سنگ آهن بافق یزد
  ۱۱:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  ونتفورت کوفو - اولسان هیوندای
  ۱۲:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - پیکان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ آزادگان
  دریا بابل - نفت و گاز گچساران
  ۱۴:۴۵
 • لیگ برتر ایران
  استقلال خوزستان - آلومینیوم اراک
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  سایپا - ایفاسرام اردکان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  گیتی پسند - پیکان تهران
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  چادرملو اردکان - پاس گرگان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  فولاد سیرجان - شهداب یزد
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  مس رفسنجان - شهرداری ارومیه
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  شهرداری گنبد - نیان الکترونیک
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر والیبال
  طبیعت - هورسان رامسر
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  نساجی مازندران - مس رفسنجان
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - تراکتور
  ۱۷:۱۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - نسف قارشی
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  النصر - الفیحا
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - لوتون
  ۲۳:۰۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  پورتو - آرسنال
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  ناپولی - بارسلونا
  ۲۳:۳۰
 • پنج شنبه ۳ اسفند
  لیگ برتر ایران
  هوادار - شمس آذر قزوین
  ۱۵:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  صنعت نفت آبادان - فولاد
  ۱۶:۰۰
ویژه سرپوش