یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
۱۱:۱۰ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۱۶۸۶
لیگ برتر و جام حذفی

اگر شرایط ما را داشتند به جای قهرمانی دنبال سجده شکر برای بقا بودند

احمد موسوی: از وقتی استقلالی شدم معنی تبعیض را فهمیدم❗️

سید احمد موسوی,مصاحبه جنجالی موسوی در استقلال
احمد موسوي يكي از مصدومان استقلال بود كه قرار است طي چند روز آينده به اردوي آبي پوشان بازگردد.

 به گزارش روزنامه گل،به نظر می‌رسد اوضاع با شروع دوباره تمرینات استقلال بر وفق مراد فرهاد مجیدی باشد چون مصدومان این تیم کم کمک در حال رسیدن هستند. یکی از این مصدومان استقلال احمد موسوی است که امسال در سمت راست آبی‌ها در دفاع نمایش خوبی داشته و رسیدن او یعنی اضافه شدن یک عصای دست دیگر به تیم فرهاد مجیدی که بدجور به دنبال نتیجه گیری در ادامه مسابقات این فصل به خصوص در جام حذفی است که در این مرحله باید دربی پایتخت را برگزار کند. احمد موسوی هم در حرف هایش از تبعیضی می‌گوید که در حق استقلال روا می‌دارند و حالا با لباس این تیم بیشتر از قبل این مسائل را احساس می‌کند و برای او سوال است چرا در این مقطع همیشه برای این تیم اینقدر حواشی ایجاد می‌شود.

از آخرین وضعیت مصدومیتی که بدموقع گریبان تو را  گرفت شروع کنیم و اینکه در چه شرایطی قرار داری و کی به تیم اضافه خواهی شد؟

متاسفانه مصدومیت من از بازی‌های آسیایی شروع شد اما بعد از آن مدتی با درد کار می‌کردم که در نهایت باعث تشدید آن شد. در حال حاضر در این مدت کارهای درمانی را زیر نظر فیزیوتراپ دنبال می‌کنم و به امید خدا ظرف چند روز آینده به تمرینات اضافه خواهم شد.

در این مدت گویا خیلی دلتنگ تمرینات بودی چون در دوران مصدومیت زیاد به تمرینات می‌رفتی و به بچه‌های تیم سر می‌زدی؟

واقعا مصدومیت بدترین اتفاق برای هر بازیکنی است آنهم وقتی در شرایط خوبی داری و می‌توانی به تیم خودت کمک کنی. این تعطیلات خدا را شکر کمک کرد تا بتوانم مصدومیتم را رفع کنم و در این مدت هم کارهای درمانی را زیر نظر فیزیوتراپ انجام دادم و هم با مربی بدنسازم به شکل اختصاصی کار کردم تا با شروع مسابقات با آمادگی مناسبی به تیم اضافه شوم. در این مدت هم به خاطر همین دلتنگی زیاد به تمرینات تیم سر می‌زدم و خدا را شکر شرایط تیم خوب است. خبر خوب این است که کم کم مصدومان تیم در حال اضافه شدن به تیم هستند تا با شروع مسابقات یک تیم کامل را داشته باشیم.

استقلال با آمدن فرهاد مجیدی توانست روزهای بهتری را تجربه کند اما از روزی که مجیدی آمد حواشی زیادی برای تیم او ایجاد شده است که این مسائل قطعا کار را برای او و شاگردانش سخت می‌کند. با این اوصاف جدا از لیگ که هنوز شانس دارید در جام حذفی هم مدعی هستید و در آسیا هم به مرحله بعد صعود کردید. اوضاع استقلال رو در ادامه چطور می‌بینی؟‌

واقعا این موضوع جای سوال دارد که چرا همیشه در این مقاطع برای استقلال حاشیه درست می‌شود. این موضوع را جدا از اینکه امسال خودم در تیم از نزدیک شاهد هستیم سال‌های قبل هم در رسانه‌ها و اخبار می‌دیدم. واقعا نمی‌دانم این مسائل از کجا نشأت می‌گیرد و بعضی مواقع یک حسی می‌گوید که در این زمینه عمدی وجود دارد چون چند سال است که این اتفاق به کرات افتاده است. همه تلاش ما این است که این حواشی کمتر باشد اما تا یک جایی دست بازیکن و مربی است و بقیه موارد به مدیریت بر می‌گردد که باید این موارد را رفع کنند تا تیم آسیب نبیند.

پس تو هم از این تبعیض هایی که این روزها حرف در مورد آن زیاد دل پری داری و به قولی آن را تایید می‌کنی؟

راستش را بخواهید وقتی به استقلال نیامده بودم به این فکر می‌کردم که چطور عوامل بیرونی می‌تواند روی قهرمانی تیم‌ها اثر بگذارد اما حالا که به این تیم آمدم و لباس آن را برتن دارم تبعیض را می‌بینم و برایم مشهود است. عواملی که باعث می‌شود نتیجه گرفتن و شرایط متفاوت باشد. هواداران استقلال هم این موضوع را فهمیده‌اند و اعتراض شان و اینکه به دنبال رساندن حرف شان به گوش مسئولان هستند به همین خاطر است.

همین مسائل بود که فرهاد مجیدی به این وضعیت اعتراض کرد و یک مصاحبه بلند در خصوص شرایط استقلال انجام داد.

به هرحال آقا فرهاد سال‌ها در استقلال بوده‌اند و کاملا با شرایط این تیم آشناست و بدون شک بی جهت در مورد مسائل صحبت نمی‌کند. حرف‌های اقا فرهاد حرف همه ما بازیکنان استقلال است و جای تاسف دارد که این شرایط را برای تیمی مثل استقلال با این همه هوادار رقم می‌زنند.

در مورد شانس قهرمانی استقلال در جام‌های پیش رو صحبت نکردی؟

همان طور که گفتید در لیگ که شانس داریم و با غفلت رقبا می‌توانیم خودمان را به آن‌ها برسانیم و از این حیث امیدوار هستیم تا اتفاقاتی بیفتد که به نفع ما باشد و به این حق که واقعا استقلال استحقاق آن را دارد دست پیدا کند.

در جام حذفی و آسیا هم شانس دارید اما قرعه کشی این مرحله جام حذفی دربی پایتخت را رقم زد. بازی را چطور می‌بینی؟

دقیقا همین طور است! واقعا این استقلال مستحق کسب بیش از یک جام است. باور کنید هر تیمی دیگر به جای استقلال بود و این اتفاقات برایش می‌افتاد الان پایین جدول بود و این اتفاق نیفتاده چون نام استقلال بزرگ است و همت کلیه اعضای تیم اجازه ندادند این شرایط پیش بیاید. داوری‌های امسال هم که ما خیلی خیلی اذیت شدیم و این قشر زحمتکش در بعضی مسابقه‌ها سوت هایی زدند که روی نتایج ما تاثیرگذار بود و اگر اشتباه نمی‌کردند الان از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ بودیم. برای تیمی که به دنبال قهرمانی است حریف فرقی ندارد و این مساله مهمی برای استقلال است که شدیدا به قهرمانی جام حذفی است. به هرحال دربی بازی مهمی است و در این بازی تنها به برد فکر می‌کنیم هرچند که فعلا اولویت ما این بازی نیست و به وقتش در مورد آن کادرفنی برنامه ریزی خواهد داشت. بااین همه در بازی قبلی همه دیدند که ما در دربی سرتر از حریف بودیم و موقعیت‌های به مراتب بیشتری داشتیم و حتی هواداران آن‌ها هم این موضوع را قبول داشتند. باور کنید اگر داوری به ضرر ما نبود و شرایط مساوی داشتیم نتیجه فرق می‌کرد اما قطعا انتقام بازی قبل را خواهیم گرفت و از این قرعه کشی خوشحال هستیم.

از روز اولی هم که به استقلال آمدی هواداران از عملکرد تو راضی بودند و تو را خرید خوبی برای این تیم می‌دانند.

به استقلال آمدن برایم یک هدف بود و وقتی به آن رسیدم دوست داشتم با تمام وجود و قلبم در این تیمی که دوستش دارم بازی کنم. قطعا وقتی شما دلی بازی کنید هوادار به خصوص هواداران تیمی مثل استقلال آن را کاملا متوجه می‌شوند چون به شدت شعور فوتبالی بالایی دارند. از وقتی که به استقلال آمدم لطف هواداران شامل حال من بوده به خصوص در این روزها که به واسطه مصدومیت از تمرینات دور هستم و خودشان می‌دانند که قلبا دوست شان دارم و آماده هستم تا برگردم و خوشحال شان کنم.

این روزها استقلال دو نماینده در تیم ملی دارد هرچند که عارف غلامی اخیرا اضافه شده است. خیلی‌ها از اینکه در لیست اول اسکوچیچ تنها یک مهدی قایدی بود تعجب کرده بودند.

این مساله برای ما هم سوال بود که چرا تیمی که در بازی‌های بین المللی و آسیایی اینقدر خوب بوده باید در تیم ملی کشورش یک نماینده داشته باشد. هرچند که عارف هم این اواخر اضافه شد و امیدواریم موفق باشند. انتظار ما اما چیز دیگری بود چون بازیکنانی داریم که به راحتی می‌توانستند به تیم ملی در این مرحله کمک کنند. به این نظر کادرفنی تیم ملی احترام می‌گذاریم و برای آن در ادامه راه مقابل عراق آرزوی موفقیت داریم. به هرحال بچه‌های ما که زحمت کشیده بودند از این اتفاق ناراحت بودند اما الان صلاح به حمایت از تیم است. مهدی هم خدا را شکر نماینده خوبی برای استقلال در تیم ملی بوده و بازی درخشانی داشته است. نمایش قایدی ثابت می‌کند که استقلال چه بازیکنان با کیفیتی دارد و بچه‌های دیگر هم می‌توانستند دعوت شوند قطعا همین عملکرد را به نمایش می‌گذاشتند. بازی مهمی با عراق داریم که برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت دارم.

*سیدیاسر رضوی

  • 14
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مجید تخت روانچی,بیوگرافی مجید تخت روانچی,عکس مجید تخت‌روانچی بیوگرافی مجید تخت روانچی سیاستمدار و دیپلمات ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۳ مهر ۱۳۳۷

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:دیپلمات

ادامه
عبید زاکانی,زندگینامه عبید زاکانی,سبک و ویژگی عبید زاکانی زندگینامه عبید زاکانی، شاعر و نویسنده ی قرن هشتم هجری

زاده:۷۰۱ ه.ق

زادگاه:توابع قزوین

ملیت:ایرانی

مذهب:اسلام سنی شافعی

لقب:ارباب الصدور

بیوگرافی عبید زاکانی

طبق قرینه هاى موجود، ولادت عبید زاکانی در پایان قرن هفتم و آغاز قرن هشتم رخ داده است. او برخاسته از خاندان زاکانیان قزوینی است که برای خود، نام عبیداللّه زاکانی را انتخاب کرده است ( گر کنی با دگران جور و جفا/ با عبیدالله زاکانی مکن). خاندان زاکان از اعرابی محسوب میشدند که به ایران مهاجرت کرده بودند و در نزدیکی شهر همدان زندگی کردند و از آنجا در دیگر نقاط ایران پراکنده شدند.

ادامه
 سرخیو راموس,بیوگرافی سرخیو راموس,زندگینامه سرخیو راموس بیوگرافی سرخیو راموس و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۳۰ مارس ۱۹۸۶

زادگاه: کاماس، Flag of Spain.svg اسپانیا

قد:۱ ٬ ۸۳ متر

پُست: دفاع راست و دفاع وسط

ملیت:اسپانیایی

ادامه
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
خسرو پرویز و شیرین,بیوگرافی خسرو پرویز,خسرو پرویز زندگینامه خسرو پرویز پادشاه ساسانی ایران

زاده:۵۷۰ م.

ملیت:ایرانی

دین و مذهب:مزدیسنا

خاندان:خاندان ساسان

درگذشته:فوریهٔ ۶۲۸ م.

ادامه
نظریۀ موج توماس یانگ,نظریه توماس یانگ,زندگی نامه توماس یانگ زندگینامه توماس یانگ فیزیکدان معروف قرن هجدهم و نوزدهم (+ تصاویر)

زاده: ۱۳ ژوئن ۱۷۷۳

زادگاه: میلورتون، سامرست،  انگلستان

درگذشت: ۱۰ مهٔ ۱۸۲۹ 

دین: کواکر

ملیت: انگلستانی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • یکشنبه ۱۰ مرداد
    والیبال المپیک توکیو
    ژاپن - ایران
    ساعت: ۱۵:۱۰
ویژه سرپوش