سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۱۸:۴۳ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۱۶۱۷
لیگ برتر و جام حذفی

واکنش بیرانوند به دریافت سوپرجام اسنپی

علیرضا بیرانوند,واکنش بیرانوند به دریافت سوپرجام اسنپی
دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: حرف‌های قبلی من در دفاع از حق پرسپولیس و هوادارانش بود.

به گزارش ایلنا، علیرضا بیرانوند پس از جلسه امروز کمیته انضباطی در مورد رسیدگی به تخلف خودش پس از دیدار با آلومینیوم اراک، اظهار داشت: به هر حال با توجه به دعوت کمیته انضباطی به این جلسه آمده و صحبت‌هایی انجام دادم که به نفع باشگاه پرسپولیس و هوادارانش بود. در حرف‌های قبلی‌ام به هیچ کس بی‌احترامی نکردم و فقط خواستم از هواداران و پرسپولیس دفاع کنم. گفتم اگر قرار است بازی‌های ما به خاطر شرایط ورزشگاه آزادی بدون تماشاگر باشد، محل بازی ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عوض کنید. امروز هم این مسائل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ توضیح دادم و جلسه بسیار خوبی بود.

*برگزاری جشن قهرمانی پرسپولیس بدون هوادار فایده ندارد

وی در مورد اینکه آیا قبول دارد ترمیم ورزشگاه آزادی تنها به عهده فدراسیون فوتبال و رئیس آن نیست و نیاز به حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه دارد، گفت: من نمی‌توانم در مورد این چیزها نظر بدهم و تنها چیزی که می‌توانم در موردش صحبت کنم، دفاع کردن از پرسپولیس و هوادارانش است. تیم ما سال گذشته در ۳ جام قهرمان شد و دوست داشتیم اولین بازی فصل جدید با حضور هواداران برگزار شود. تا جایی که من و شما می‌دانیم چندین هفته قرار است در استادیوم آزادی بازی‌ها بدون حضور تماشاگر برگزار شود. شنیده‌ام رضا درویش به فدراسیون فوتبال سازمان لیگ نامه داده که باید در روز بازی پرسپولیس و ذوب آهن جشن قهرمانی ما در سوپرجام برگزار شود. باید این مسابقه با هوادار باشد، زیرا برگزاری جشن قهرمانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بدون هوادار قبول نمی‌کنیم و این موضوع بدون هواداران فایده‌ای ندارد.

*طبق توافق جام قهرمانی در هفته سوم به ما داده می‌شود

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: روز گذشته با منصور قنبرزاده صبحت کرده و گفتم به این دلیل که قرار است در هفته سوم سوپرجام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ما بدهند، باید بازی با ذوب آهن با هوادار باشد. می‌خواهند ورزشگاه آزادی میزبان مسابقه باشد یا هر جای دیگری، تنها چیزی که من می‌دانم همین است. طبق توافق باشگاه و سازمان لیگ سوپرجام در هفته سوم به پرسپولیس داده می‌شود و صد درصد هواداران دوست دارند در جشن قهرمانی شرکت کنند.

*تراکتور تیم باکیفیتی است

وی در مورد دیدار بعدی پرسپولیس مقابل تراکتور توضیح داد: تراکتور تیم خیلی خوبی است که کادر فنی خوبی هم دارد. بازیکنان با کیفیتی نیز گرفته، همه تیم‌ها در هفته اول لیگ شرایط خاصی دارند. تراکتور نیز در این مسابقه نتیجه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ واگذار کرد، اما می‌دانیم با چه تیم باکیفیتی بازی داریم. این مسابقه خارج از تهران و در زمین حریف برگزار می‌شود. امیدوارم نتیجه برای ما خوب باشد. همیشه دعا می‌کنم بازیکنان هر دو تیم صحیح و سالم و بدون مصدومیت از زمین بیرون بیایند. هر کسی هم از موقعیت‌هایش خوب استفاده کند، خوب بجنگد و تمرینات خوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پشت سر بگذارد، مسلم است که می‌تواند برنده باشد.

*اطمینان دارم، اتفاق بدی برایم نمی افتد

دروازه‌بان پرسپولیس در خصوص واکنش کمیته انضباطی به دفاعیاتش با توجه به اینکه او محرومیت تعلیقی نیز دارد، گفت: من صحبت‌های خیلی خوبی در این جلسه کردم و حس می‌کنم تصمیم خوبی هم می‌گیرند. اطمینان دارم اتفاق بدی برای من نمی‌افتد.

*از هفته هفتم به بعد می‌توان، تیم‌های مدعی را انتخاب کرد

بیرانوند در خصوص شرایط لیگ برتر پس از گذشت تنها یک هفته از این رقابت‌ها پاسخ داد: هنوز هیچ چیز مشخص نیست. برخی وقت‌ها تیم‌هایی بودند که می‌گفتند شاید نتوانیم نتیجه بگیریم و شرایط خاص خودشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و می‌گفتند تمریناتمان دیر شروع شده و بازیکن نگرفته‌ایم. در هفته اول تا سوم نمی‌توان گفت کدام تیم خوب است،‌ قهرمان می‌شود و یا ممکن است مدعی باشد. از هفته هفتم به بعد می‌توانید تیم‌های مدعی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کنید. ساختارشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ببینید و با نگاه کردن به نوع بازی‌هایشان در برابر تیم‌های دیگر، مشخص می‌شود که کدام تیم‌ها رقیب سرسختی هستند.

وی در پاسخ به این سؤال که پرسپولیس هنوز دروازه‌بانی جذب نکرده و اگر خودش مصدوم شود شرایط سختی برای او ایجاد خواهد شد، اظهار داشت: می‌خواهم یک سؤال بپرسم؛ اگر بحث جذب یک دروازه‌بان خارجی باشد، اطلاع دارید که هر بازیکن خارجی پس از ورود به فوتبال ایران باید در ۶۰ درصد مسابقات بازی کند. هر باشگاه نیز فقط می‌تواند ۶ بازیکن خارجی به خدمت بگیرد. هر بازیکن خارجی که نتواند امسال این میزان بازی کند، سال آینده یک نفر از سهمیه باشگاه سوخته می‌شود. پرسپولیس در حال حاضر سه بازیکن خارجی دارد که شاید یکی از آنها ۵۰-۴۰ درصد بازی کند.

*جذب دروازه بان زیر ۱۹ سال و برزیلی در پرسپولیس

دروازه‌بان پرسپولیس خاطرنشان کرد: تا جایی که من می‌دانم تیم ما با یک بازیکن خارجی تمام کرده، این دروازه‌بان زیر ۱۹ سال و برزیلی است، اما صد درصد یک سهمیه خارجی سال آینده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌سوزاند.

*انتقاد بیرانوند از اقدام پرسپولیس

بیرانوند در واکنش به این موضوع که با حضور خودش ممکن است این دروازه‌بان خارجی یک تا ۱۰ درصد هم برای پرسپولیس بازی کند، خندید و گفت: می‌دانید دنبال این نیستم که بخواهم در همه مسابقات بازی کنم. در بازی با نساجی احمد گوهری با من کار می‌کرد، دیدم زحمت می‌کشد و بدون حاشیه کنار من حضور دارد. دوست داشتم در آن بازی منجر به قهرمانی ما سهمی داشته باشد. به همین دلیل از کادر فنی خواستم او را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در دقیقه ۸۵ جای من به زمین بفرستد. به این دلیل که در طول یک سال همراه من بود و بدون حاشیه کار کرد، هیچ حرفی نمی‌زد. در حال حاضر یک دروازه‌بان خارجی زیر ۲۳ سال فقط سهمیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌سوزاند. ای کاش این کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌کردند، زیرا جدا از سوزاندن سهمیه ۱۵-۱۴ میلیارد پول می‌گیرد که باشگاه می‌توانست این مبلغ را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای هزینه هتل، هواپیما و سایر امکانات کنار می‌گذاشت.

*دروازه بان جوانی داریم که باشگاه هوادار به دنبال جذب اوست

وی در مورد اینکه منظورش این است به‌جای دروازه‌بان زیر ۲۳ سال خارجی باید به یک جوان ایرانی اعتماد می‌شد، گفت: صد درصد ما جوانان خیلی خوبی داریم. همین الان در پرسپولیس جوانی داریم که باشگاه هوادار واقعا به دنبال جذب او است. که باشگاه هوادار برای دروازه‌بان دوم صد درصد به دنبال جذب اوست، اما به دلیل داشتن قرارداد پنج ساله با پرسپولیس گل محمدی اجازه جدایی قطعی‌اش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌دهد.

*به خالدآبادی گفتم، ای کاش پرسپولیس می آمدی

بیرانوند با اشاره به شرایط محمدرضا خالدآبادی توضیح داد: خیلی با او صحبت کردم و گفتم ای کاش به پرسپولیس می‌آمدی. قبل از رفتنش به استقلال نیز با خالدآبادی حرف زدم و گفتم به پرسپولیس بیا. گفتم کمکت می‌کنم. او دروازه‌بان اصلی تیم امید ایران است و اکنون چیزهایی در موردش می‌شنوم که ناراحتم می‌کند. سال گذشته یک دروازه‌بان‌ خیلی خوب و با کیفیت نشان داد. تیم امید ما چند ماه دیگر باید در رقابت‌های انتخابی المپیک و بازی‌های آسیایی شرکت کند. به همین دلیل شرایط خالدآبادی خیلی مهم است و باید رضا عنایتی نیز شرایطی داشته باشد که بدون دردسر از این دروازه‌بان استفاده کند.

* کلین شیت مربوط به کل تیم است، نه فقط من

دروازه‌بان پرسپولیس در مورد شرایط فعلی خودش تأکید کرد: تمام سعی و تلاش من این است برای پرسپولیس بهترین عملکرد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته باشم. خدا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شکر این اتفاق برای من افتاده، همه صحبت از کلین شیت می‌کنند اما این موضوع مربوط به کل تیم است. اگر قرار است فقط بگوییم بیرانوند دروازه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نجات داده و گل نخورده، پس باید تک نفره برود و مقابل تیم‌های دیگر بازی کند. از مهاجمی که از جلوی زمین دوندگی و پرس می‌کند تا مدافعانی که مقابل من حضور دارند، مثل پورعلی گنجی، گِولسیانی، فرشاد فرجی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی فر، حسین کنعانی‌زادگان زحمت می‌کشند. من در کلین شیت کردن تیم نقش خیلی کوچکی دارم. در تمام ۹۰  دقیقه بچه‌ها زحمت می‌کشند. من هم تمام تمرکز خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌گذارم تا به تیم کمک کنم.

*واکنش بیرانوند به حریف تدارکاتی احتمالی تیم ملی

وی در واکنش به احتمال برگزاری دیدار دوستان تیم ملی مقابل آنگولا گفت: شی‌گولا؟ این تیم هم جدید است؟ صلوات بفرستید.

 • 10
 • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۵ تیر
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۸ تیر
  کوپا آمریکا
  پاناما - آمریکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - بولیوی
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش