سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۹۹۰۲۰۰۱۰۶

فواید و نحوه استفاده از ماسک مو

ماسک مو,ماسک مو چیست,انواع ماسک موماسک مو به جهت رفع مشکلات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد
ماسک مو روشی سریع و در عین حال بسیار قوی و مؤثر برای زیبایی و سلامت موهای شما است. ماسک مو دارای تمام ویتامین هایی است که از نازک و شکننده شدن مو ها پيش‌گيري می کند و ایستادگی آنرا در برابر موخوره (Trichptylosis) و استفاده از وسایل آرایش مو مثل سشوار و اتو افزایش می دهد.

ماسک مو چیست؟

ماسک مو یک محصول درمانی و آرایشی محسوب می شود. انواع مختلف ماسک موها کاربردهای متنوعی هم دارند ولی تقویت و نرم کنندگی را میتوان کاربرد مشترک ماسک موها عنوان کرد. برای از بین بردن مشکلات مو های خود باید ميزان رسیدگی به مو ها را بیشتر کرده و از ماسک مو و دیگر محصولات مراقبت از مو استفاده کنید.

فواید ماسک مو,ماسک مو,معایت ماسک موبهترین ماسک مو را برای موهای تان انتخاب کنید

ماسک مو یک نرم کننده ی قدرتمند است که به درمان موهای اسیب دیده کمک می کند. این محصول دارای مواد مغذی برای مو، مثل روغن های طبیعی می باشد. بطور کلی ماسک مو محصول قوی تر و چند جانبه تری برای موهای شما می باشد. داشتن موهای سالم و درخشان احتیاج به رسیدگی و مراقبت دارد. یکی از آیتم های تقویت و محافظت از مو استفاده از ماسک مو است.

به طور کلی هر ماده ای که برای تقویت و بهبود وضعیت موها برای مدتی روی مو قرار بگیرد را میتوان جزء دسته ماسک های مو قرار داد. درصورتی که موهای بلندی دارید، موهایتان به مراقبت بیشتری نیاز دارد. پس بهتر است از ماسک مو استفاده کنید و ماسک مو را جایگزین نرم کننده ی خود کنید. ولی اگر موهای سالم و کوتاه تری دارید یک نرم کننده ی ملایم برایتان کافی است.

انواع ماسک مو

فواید ماسک مو,ماسک مو,انواع ماسک مویکی از راه‌های تقویت مو استفاده از انواع ماسک مو است

ماسک مو مناسب کلیه انواع مختلف مو نیست. به عقیده متخصصان مراقبت از مو، افردی که موهای مجعد، فِر، مات و خشک دارند، بیش از همه به ماسک مو احتیاج دارند. ماسک مو غیر از درمان برای مقاصد آرایشی نیز کاربرد دارد. از انواع ماسک مو برای پرپشت کردن مو و حالت دادن به مو برای آرایش بهتر مو هم میتوانید استفاده کنید.

ماسک مو انواع مختلفی از نظر کاربرد و نوع مو دارند و باید توجه داشته باشید که ماسک مو را متناسب با نوع مو های خود و کاربردی که مورد نظرتان است انتخاب کنید.ماسک مو ها بر دو نوع می باشند که یک نوع آن مخصوص استفاده پس از حمام و نوع ديگر باید در استحمام استفاده شود و بعد از چند دقیقه آبکشی شود.

فواید استفاده از ماسک مو

ماسک مو از مواد تقویت کننده مو و مواد مغذی مو مانند روغن آرگان، ویتامین A، ویتامینe ، اسیدهای چرب غیر اشباع، امگا ۳، امگا ۶، امگا ۹، کراتین (Keratin)، دایمتیکون، سیلیکون و ... تشکیل شده در نتیجه خوبه که افراد از ماسک مو استفاده کنند.

ماسک مو بافت موهای شما را با کمک ترکیباتش به حالت اولیه باز می گرداند. استفاده از ماسک مو برای جلوگیری از ریزش مو هم انتخاب مناسبی است. فراموش نکنید که ماسک مو تنها در مراحل ابتدایی میتواند مشکل موهای اسیب دیده را رفع کند.

یکی ديگر از کاربردهای ماسک مو، مراقبت از موهای رنگ شده است. ترکیبات موجود در ماسک موی مخصوص موهای رنگ شده، سبب حفظ رنگ مو و تثبیت آن می شود. ماسک موی مخصوص موهای رنگ شده، از تغییر رنگ تدریجی موها جلوگیری می کند.

ماسک مو بافت مو های شما را با کمک ترکیباتش به حالت اولیه باز می گرداند. استفاده از ماسک مو برای جلوگیری از ریزش مو هم انتخاب مناسبی است از انواع ماسک مو برای پرپشت کردن مو و حالت دادن به مو برای آرایش بهتر مو هم میتوانید استفاده کنید.. فواید مشترکی در بین همه ماسک مو ها وجود داره که در اینجا به آن اشاره می کنیم.

تفویت مو با ماسک مو,نحوه انتخاب ماسک مو,ماسک موتقویت موی آسیب دیده با ماسک مو

 • رفع موخوره مو
 • درخشان کننده مو
 • ترميم کننده مو
 • محافظ مو
 • تقویت کننده مو
 • سالم ماندن پوست سر
 • رفع وزی مو
 • براق کننده مو
 • نرم کننده مو

معایب استفاده از ماسک مو

 • استفاده به صورت طولانی مدت موجب افزایش ریزش مو می شود
 • عدم درمان مشکلات پوست سر با ماسک مو

نکات مهم درباره نحوه ی استفاده از ماسک مو:

ماسک مو برای موهای اسیب دیده,ماسک مو,ماسک مو چیستدرمان موخوره با ماسک مو

استفاده از ماسک مو برای سر موهای اسیب دیده میتواند حسابی کارساز باشد چون شما هرروز به سر موهای تان رطوبت رسانی می کنید، بدین ترتیب مانع از خشکی آن و البته موخوره می شود. میزان ماسک مو موردنیاز کاملا به اندازه موهای شما بستگی دارد و اگر موهای بلندی داشته باشید، مقدار لازم از این مواد در هر بار مصرف احتیاج خواهید داشت. برای صرفه جویی در زمان میتوانید ماسک مو را روی موهای خشک استفاده کنید. اجازه دهید ماسک حدود ۲۰ دقیقه جذب موهای تان شود. بعد از آن موها را بشویید.

در زمان استفاده از ماسک مو بیشتر به انتهای موهای خود تمرکز کنید. استفاده هفتگی با تمرکز بر انتهای مو، به آبرسانی موهای شما کمک می کند و از شکنندگی آن ها جلوگیری خواهد کرد. و این روند هرگز به پایان نمی رسد، همیشه مراقبت یک امر حیاتی است، با استفاده از یک شانه پهن، و ماسک مو، موهای خود را شانه کنید تا از شکنندگی موهای خود جلوگیری کرده و به رشد مناسب آن کمک کنید.

یکی از نکاتی که باید در هنگام استفاده از ماسک مو دقت داشت ميزان استفاده از آن است.برخی از از افراد به غلط تصور می کنند که ماسک بیشتر بر روی موها مفید تر است در حالی که با این کار شما فقط محصول را هدر میدهید در مقابل ، اطمینان حاصل کنید که موهای شما به آرامی در ماسک پوشیده شده است. هنگامی که لایه ی ضخیمی از ماسک مو را روی موهایتان قرا می دهید ميزان بیشتری از حد نیاز جذب موهایتان نمی شود و فقط همان ميزان لازم جذب موها خواهد شد. پس در هنگام استفاده از ماسک موها به این نکته دقت کنید. استفاده از شانه های عریض و بزرگ به جذب بهتر "ماسک مو" به تمام تارهای مو کمک می کند.

ماسک مو,طریقه استفاده ماسک مو,ماسک مو برای مراقبت و زیباییمراقبت از مو با ماسک مو

شیوه استفاده از ماسک مو در حمام:

بعد از استفاده از شامپو و آبکشی مو، ماسک مو را به ساقه ی موهایتان بزنید. موها را ماساژ دهید تا مطمئن شوید ماسک در همه جای مو وجود دارد. بعد از مدت زمان معمول که حداکثر ۱۰ دقیقه میباشد و باتوجه به مدت هنگامی که روی ماسکتان ذکر شده است موهایتان را آبکشی کنید. بعد از آن موهایتان را با حوله خشک کنید. موهایتان را داخل حوله نکشید یا فشار ندهید تنها بگذارید تا آب داخل مو خارج شود. بافت زبر حوله ممکن است در صورت اصطحکاک موهایتان را خشک کند و باعث موخوره شود.

بسياري به علت این که فکر می کنند استفاده از ماسک مو زمان زيادي را از آن ها می گیرد، موهای شان را از این روش مراقبتی محروم می کنند. شما میتوانید در مدتی که در حمام، ماسک مو روی موهای تان است، به کارهای دیگرتان بپردازید. تنها با صرف چند دقیقه، رطوبت رسانی مورد نیاز موهای تان با ماسک مو انجام می شود.

شستشو مو با آب سرد از وز شدن آن جلوگیری می کند. کوتیکول های مو با آب سرد بسته می شوند. این کار به خصوص زمانی مؤثر است که با استفاده از ماسک مو همراه باشد. آب سرد علاوه بر بستن کوتیکول، رطوبت را در موها به دام می اندازد.

ماسک مو,زیبایی مو با ماسک مو,استفاده از ماسک موماسک مو برای جلوگیری از مو خوره

شیوه استفاده از ماسک موها پس از حمام:

پس از حمام، بر روی موهای مرطوب روی ساقه مو اسپری کنید توجه داشته باشید که به پوست سر تماس نداشته باشد و سعی کنید قسمت های اسیب دیده کاملاً به ماسک آغشته شود.( ابتدا ماسک مو دوفاز رو تکان بدهید). پس از اسپری روی مو، هم می توانید موهایتان را برس کنید و هم می توانید مو را سشوار کنید.

گردآوری: بخش سلامت سرپوش

 • 15
 • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
ویژه سرپوش