۱۴:۳۶ - ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۱۰۵۴۱۶
امنیتی و دفاعی

سردار سلامی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:

هر جنگی اتفاق افتد، کوچکترین هدف محو موجودیت رژیم صهیونیستی است

حسین سلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
جانشین فرماندهی کل سپاه خطاب به صهیونیست‌ها گفت: شما راه فراری جز ریخته به دریا ندارید؛ به پایگاه‌های هوایی‌تان اعتنا نکنید آن‌ها در دسترس است؛ به آمریکا و فرانسه وانگلیس دل نبندید آن‌ها وقتی می‌رسند که شما نیستید مانند آمبولانسی که به سراغ یک مرده می‌رود و فقط می‌تواند او را به قبرستان بفرستد؛ پس مراقبت رفتارتان باشیدو محاسبات خطرناک نکنید.

به گزارش میزان، سردار حسین سلامی جاشنین فرماندهی کل سپاه پاسداران امروز همزمان با ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار طی سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار کرد: امام حسین (ع) در برابر ستمکاران ایستاد و همه موجودیت خود را برای دفاع از دین خدا به صحنه آورد؛ نهضت حسینی به همه آموخت که تنها راه نجات و سعادت مسلمانمان از مسیر جهاد می‌گذرد.

 

وی گفت: ۱۴۰۰ سال پس از نهضت حسینی امام بزرگ انقلاب اسلامی بر اساس مفاهیم عاشورا، سرشت وجود یک نهاد نیرومند به نام سپاه پاسداران را شکل داد بنابر این سپاه امروز در عاشورایی ۶۱ هجری شکل گرفت به همین دلیل است که می‌بینید مردان این سپاه از روزی که لباس مقدس سبز جهاد را به تن کردند یک لحظه هم میدان جهاد را ترک نکردند و از خطرات نهراسیدند و مانند کوهی در قلب امواج حوادث ایستادند.

 

سردارسلامی تصریح کرد: آن‌ها در خلال جنگ‌های بزرگ قطعه قطعه شدند، اما بیرق جاودانه جهاد و عزت اسلام از دستشان نیافتاد؛ آن‌ها از ارتفاعات و بلندی‌ها اعماق زمین را نظاره می‌کنند تا مبادا یک انسان حرامی نفوذی پا در این سرزمین بگذارد.

 

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران بیان داشت: امام بزرگ این انقلاب حضرت روح الله می‌دانست که وقتی خورشید اسلام طلوع کند منافقان و مشرکان در مقابل آن می‌ایستند لذا با یک معجزه ذهنی، نهاد سپاه را شکل داد.

 

وی با برشمردن مواردی از غلبه سپاه پاسداران و سایر نیرو‌های مسلح بر توطئه‌های دشمنان در طول ۴ دهه اخیر اظهار کرد: ما از جنگ آموختیم باری عزیز و شریف بودن باید قوی بود و آموختیم که باید راه‌های غلبه دشمن بر خود را مسدود کنیم؛ ما فهمیدیم که توطئه‌ها علیه ما از مقیاس آمریکا پایین‌تر نیست و لذا برای نبرد با او قدرتمند شدیم.

 

سردار سلامی افزود: به سپاهتان نگاه کنید فرزندان شما در نیروی دریایی سپاه با شناورهایشان پهنه دریا را می‌شکافند؛ دیدید وقتی تفنگداران آمریکایی چند کیلومتری وارد آب‌های ایران شدند، چگونه در مقابل فرزندان این ملت در نیروی دریایی سپاه کرنش کردند و تسلیم شدند.

 

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران بیان داشت: امروز فرزندان شما در نیروی زمینی سپاه هزاران گردان رزمی را آماده کردند؛ تا جایی که جنگ در زمین حتی در تصورات دشمنان ما هم دیگر جایی ندارد.

 

وی بیان کرد: فرزندان شما در نیروی زمینی در جنوب شرق کشور در مقابل شرارت اشرار وابسته به آل سعود ایستاده اند و در شمال غرب کشور نیز فرزندان شما در برابر توطئه‌ها مقابله می‌کنند.

 

سردار سلامی با بیان اینکه که مرز‌ها تحت کنترل و اشراف فرزندان شما در نیرو‌های زمینی سپاه و ارتش قرار دارد گفت: دست‌ها روی ماشه است و موشک‌ها آماده است و هر لحظه دشمن اراده شومی علیه ملت و سرزمین ایران کند آن‌ها شلیک می‌شوند و دشمنان ما نیز این قدرت عظیم ما را به رسمیت شناخته اند و آماده اند که هر دشمنی را به خاک مذلت بکشانند.

 

وی گفت: فرزندان شما در شرق مدیترانه و در شمال دریای سرخ دشمنان را سرگردان کرده اند؛ به نحوی که آمریکایی‌ها در سوریه دیگر هیچ راهبردی ندارند و وقتی عملیات می‌کنند عملیات‌شان مضحک و بی منطق است مانند عملیاتی که چند روز گذشته خود داشتند.

 

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران تاکید کرد: ما می‌توانیم منافع حیاتی دشمن را در هر منطقه‌ای که بخواهیم هدف قرار دهیم و این رمز بازدارندگی ماست.

 

سردار سلامی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران با هدف فلج کردن کشور گفت: دشمنان به ترور دانشمندان هسته‌ای ما هم روی آوردن که البته ما کاری کردیم که دیگر این ترور‌ها متوقف شد و آن‌ها فهمیدند.

 

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی که گریبان کشورهای غربی را گرفته است، گفت: شما آمریکایی‌ها با ۴۰ میلیون زیر خط فقر خود چه می‌کنید؟ می‌دانید همه آن‌ها کارت‌های تغذیه ملی دارند و شب‌ها در خیابان‌ها می‌خوابند، به آن‌ها برسید. انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها به مشکلات اقتصادی مردم خود توجه کنید. همچنین ۳۵ درصد از جمعیت سعودی‌ها زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

 

وی با اشاره به جنگ روانی دشمنان علیه ایران اظهار کرد: دشمنان رهبری عظیم الشأن این انقلاب را که در بحران‌های سخت بهترین هدایتگر بوده است را مورد هدف قرار داده اند و فرماندهان سپاه را در فهرست تحریم قرار داده اند؛ آن‌ها عملیات روانی خود را علیه سپاه متمرکز کرده اند البته از دشمن گله نداریم، اما گاهی برخی دوستان البته انگشت‌شمار  چشم در چشم ما می‌دوزند و به ما تبریک می‌گویند ولی پژواک صدای دشمن می‌شوند و زخم زبان می‌زنند؛ البته ما از ملامت ملامت‌کنندگان نمی‌هراسیم، اما زیبنده برخی نیست که همانند برخی دشمنان با دوستان خود رفتار کنند.

 

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران با بیان اینکه این یک ادراک اشتباه است که ایران تحت هر شرایطی به تعهدات خود پابرجا می‌ماند گفت: ما نه دست از دفاع از مظلوم برمی داریم و نه قدرت دفاعی امان را کاهش می‌دهیم؛ آیا عاقلانه است در حالی که دشمنان تهدید می‌کنند ما خود را خلع سلاح کنیم این ممکن نیست و دشمنان این آرزو را به گور می‌برند.

 

وی در ادامه خطاب به صهیونیست‌ها گفت: ما شما را خوب می‌شناسیم؛ شما بسیار آسیب پذیر هستید؛ شما نه عمق دارید نه عقبه. شما به اندازه یک عملیات بیت المقدس ما هستید؛ هر نقطه از سرزمین اشغالی شما تقاطع آتش از شمال و غرب است؛ شما راهی برای فرار ندارید.

 

سردار سلامی با بیان اینکه جبهه مقاومت بسیار قدرتمندتر از گذشته است تصریح کرد: جنگ‌های جدید مانند جنگ‌های سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ نخواهد بود. دیده اید که جبهه مقاومت چگونه تکفیری‌ها را جارو کرد شما هرگز از آن‌ها قوی‌تر نیستید.

 

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران بیان داشت: صهیونیست‌ها گوش کنند؛ هر جنگی که اتفاق افتد محو آن‌ها را به همراه خواهد داشت و کوچکترین هدف موجودیت آن‌ها است.

 

وی در پایان بار دیگر خطاب به صهیونیست‌ها گفت:به پایگاه‌های هوایی‌تان اعتنا نکنید آن‌ها در دسترس است؛ به آمریکا و فرانسه و انگلیس دل نبندید آن‌ها وقتی می‌رسند که شما نیستید مانند آمبولانسی که به سراغ یک مرده می‌رود و فقط می‌تواند او را به قبرستان بفرستد؛ پس مراقبت رفتارتان باشید و محاسبات خطرناک نکنید.

 

 

  • 9
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
2.8 stars from 16 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید