پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۷:۵۴ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۳۱۰۰۶
دولت

قدیس سازی نکنید/ دولت سیزدهم طبقه متوسط از بین برد و فقر به مردم تحمیل کرد!

گسترش فقر در دولت رئیسی,انتقاد از دولت رئیسی
در همین سه سال بسیاری از نخبگان، پزشکان، پرستاران و حتی صاحبان سرمایه مهاجرت کردند و نه تنها سرمایه‌های مادی بلکه سرمایه‌های معنوی کشور نیز از دست رفت. کاش آقایان سری به بیمارستان‌های دولتی می‌زدند تا بدانند مردمی که پول درمان در بیمارستان‌های خصوصی را ندارند چگونه با کمبود جا دست و پنجه نرم می‌کنند و روی ویلچر یا تخت‌های کنار راهرو بستری می‌شوند. کاش آقایان سری به کادر درمان بزنند تا بدانند که هر کدام از آنها حداقل جای ۳ نفر کار می‌کنند و تمام بار درمانی کشور را به دوش می‌کشند. چرا وزیری که نمی‌تواند حداقل خواسته و مطالبه مردم برای داشتن درمان رایگان – به توجه به تاکید قانون اساسی – را محقق کند، سر کار باقی بماند؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ کاظم صدیقی، امام جمعه تهران در خطبه‌های نمازجمعه تاکید کرده است: «رئیس جمهوری که بخواهد همه استانداران و طرح‌های کشور را کنار بگذارد به درد نمی‌خورد.»

این در حالی است که نمایندگان مجلس هم نمی‌توانند در انتخاب کابینه یا مدیران و استانداران دخالتی کنند و دولت باید آنها را انتخاب کند تا بتواند در موقع مقرر و در بزنگاه‌های تاریخی پاسخگوی مجلس و مردم باشد نه آن که به جای پاسخگویی بگوید: «مجبور به انتخاب این وزیر، مدیر یا استاندار و... شده بودم.»

از سوی دیگر این روزها بسیاری بر این عقیده‌اند که ادامه راه ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم که در سقوط هلی‌کوپتر جان باخت ادامه پیدا کند. این در حالی است که شرایط کشور فقط برای عده‌ای خاص و کم تعداد بهبود پیدا کرده است. چرا باید دولت سیزدهم همچنان ادامه پیدا کند؟ چه اتفاقی برای بهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم رخ داده است؟ مگر نه آن که از دوره دولت دوازدهم به ریاست حسن روحانی به دلیل شرایط بد اقتصادی، قشر متوسط جامعه حذف و به سمت فقر رانده شدند؟ مگر نه آن که در دولت رئیسی این فقر با افزایش قیمت دلار و موضوعات اقتصادی که مطرح شد، شرایط اقتصادی مردم عادی بدتر شد؟ مگر نه آن که «ریشه‌کن کردن فقر مطلق» در حد شعار دولت سیزدهم باقی ماند؟ کدامیک از شعارهای دولت سیزدهم، محقق شد؟ مگر نه آن که ابراهیم رئیسی به صراحت گفت: «خدا رحم کرد که ما رئیس‌جمهور نشدیم که دلار ۵هزار تومان شود؟» این شعار می‌تواند انقلابی در اقتصاد کشور ایجاد کرده و اقتصاد کشور را متحول کند. چرا وزیری که نتوانست شعارهای رئیس جمهوری دولت سیزدهم را محقق کند بر سرکار بماند؟

در همین سه سال بسیاری از نخبگان، پزشکان، پرستاران و حتی صاحبان سرمایه مهاجرت کردند و نه تنها سرمایه‌های مادی بلکه سرمایه‌های معنوی کشور نیز از دست رفت. کاش آقایان سری به بیمارستان‌های دولتی می‌زدند تا بدانند مردمی که پول درمان در بیمارستان‌های خصوصی را ندارند چگونه با کمبود جا دست و پنجه نرم می‌کنند و روی ویلچر یا تخت‌های کنار راهرو بستری می‌شوند. کاش آقایان سری به کادر درمان بزنند تا بدانند که هر کدام از آنها حداقل جای ۳ نفر کار می‌کنند و تمام بار درمانی کشور را به دوش می‌کشند. چرا وزیری که نمی‌تواند حداقل خواسته و مطالبه مردم برای داشتن درمان رایگان – به توجه به تاکید قانون اساسی – را محقق کند، سر کار باقی بماند؟

اگر قرار باشد راه آقای رئیسی ادامه پیدا کند، حتما رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش هم باید بر سر وزارت ابقا شود. فردی که می‌گوید: «ما در آستانه الگو شدن برای جهان هستیم،ما به قله نزدیک شده ایم و کسی که می تواند این الگو شدن را رقم بزند نظام تعلیم و تربیت کشور است.» در حالی که در صدور کارتهای ورود به جلسه مانده‌اند. چرا باید آموزش و پرورش تحت سیطره وزیری باشد که ۱۲ مهر امسال، اعلام شد که ۲۳ هزار مدارس با کمبود معلم و خالی ماندن کلاس‌های درس در کشور وجود دارد؟  محمد وحیدی، نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کمبود معلم و خالی ماندن کلاس‌های درس در کشور اعتراض کرده و گفت: «با وجود آغاز سال تحصیلی در کشور اما ما شاهد آن هستیم که ۲۳ هزار کلاس درس فاقد معلم بوده است.»

قطعی اینترنت و کاهش سرعت آن سرمایه‌های بسیاری را به باد داد و فیلتر کردنش میلیاردها هزار تومان پول باد آورده را به جیب کاسبان فیلترشکن سرازیر کرد. چرا باید عیسی زارع‌پور همچنان بر مسند وزارت ارتباطات باقی بماند؟

صولت مرتضوی که حالا برای انتخابات ریاست جمهوری هم ثبت نام کرده است چه رفاهی را برای مردم به ارمغان آورده که در صورت رای نیاوردن در انتخابات ریاست جمهوری باز هم بر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حکمرانی کند؟ مهرداد بذرپاش چرا باید بر مسند راه و شهرسازی بماند؟ جواد اوجی وزیر نفت چه آورده‌ای برای کشور داشته است؟ دستاورد کیومرث هاشمی در وزارت وزیر ورزش و جوانان چه بوده است؟ اگر دستاوردی داشته چرا جوانان حالا نه تنها امیدی به آینده ندارد بلکه به دنبال راهی برای مهاجرت می‌گردند؟ محمدعلی زلفی‌گل، چقدر توانست استادان دانشگاه و دانشجویان نخبه را حفظ کند؟ مگر در زمان وزارت او در وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اساتید دانشگاه اخراج نشدند؟ عباس علی‌آبادی که پس از فاطمی امین بر مسند وزارت صنعت، معدن و تجارت تکیه زد چقدر توانست صنعت ایران را شکوفا کند؟ توانست مصوبه مجلس مبنی بر واردات خودرو و مقابله با مافیای خودرو را محقق بخشد؟

همه بر این عقیده‌ایم که «روح ابراهیم رئیسی شاد.» اما کاش به جای  قدیس‌سازی به فکر منافع ملی و مردم باشیم و بدانیم هر اظهارنظری از سوی مسئولان کشور می‌تواند تبعات خاص و زیادی را در پی داشته و آسیب‌های جبران ناپذیری را به کشور وارد کند.

  • 10
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
اگر جلوشون گرفته نشه براش گنبد و بارگاه هم مى سازن
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش