سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
۱۲:۴۱ - ۱۲ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۷۸۱
دولت

نباید ز وضعیت هشدار به وضعیت قرمز در موضوع کرونا تغییر وضعیت دهیم

روحانی: بايد هرکسی بتواند پشت بام خانه‌اش را تبديل به نيروگاه خورشيدی کند

حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
حسن روحانی گفت: هر کسی پشت بام خودش را تبدیل به نیروگاه خورشیدی کند و مازاد را به دولت بفروشد.

رییس جمهور اظهار‌کرد: نباید بگذاریم که از وضعیت هشدار به وضعیت قرمز در موضوع کرونا تغییر وضعیت دهیم.

به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو، گفت: از این که از ظرفیت انرژی های تجدید پذیر استفاده خوبی شده و باتوجه به شرایط اقلیمی کشورمان، از انرژی خورشیدی بهره کافی برده شود، خوب است. نیروگاه خورشیدی انرژی پاک و بدون آب است.

او ادامه داد: این خوب است که در نیروگاه های خورشیدی از کیلووات به مگاوات آمده ایم. این کار بزرگی است که امروز نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی افتتاح می کنیم. این مسئله برای ما بسیار مهم است. باید با توسعه تکنولوژی به سمتی برویم که هر کسی پشت بام خودش را تبدیل به نیروگاه خورشیدی کند و مازاد را به دولت بفروشد. ما برای آینده باید به این سمت حرکت کنیم.

روحانی گفت: این خوب است که با افتتاح سد و خط انتقال آب، مردم از آب آشامیدنی با کیفیتی برخوردار خواهند شد. همانطور که وزیر نیرو گفتند، اگر این افتتاح نبود به مانند سال پیش با مشکل قطعی آب رو به رو بودیم. کار بسیار ارزشمندی است که انجام گرفته و خط انتقالی به طول ۷۷ کیلومتر امروز افتتاح می شود. همینطور مردم سعادت شهر هم امروز از این طرح برای بهره بردن از آب آشامیدنی بهره می برند. همان طور که اشاره کردم ما در هر فرصت دو ماهه به یک تصفیه خانه می رسیم. در طول این هشت سال از شروع دولت تا پایان آن، هر دو ماه یک تصفیه خانه افتتاح می کنیم که این برای ما بسیار خوب است. در ایام باسعادت میلاد امام رضا (ع) هستیم و با توسل به ایشان امروز این افتتاح ها را انجام می دهیم.

رییس جمهور اظهار‌کرد: از مردم عزیز فارس می خواهم که به توصیه های بهداشتی گوش دهند تا به خوبی از شرایط سخت امروز عبور کنیم. نباید بگذاریم که از وضعیت هشدار به وضعیت قرمز در موضوع کرونا تغییر وضعیت دهیم.

او بیان کرد: به مردم شیراز برای افتتاح تصفیه خانه آب و فاضلاب و افتتاح نیروگاه خورشیدی تبریک می گویم و قدم خوبی برداشته شده است. امروز مردم میتوانند هم از لحاظ محیطزیست آرامش داشته باشند و هم منابع آب جدیدی برای آشامیدن، مصارف صنعتی و کشاورزی در دسترس خواهند داشت. استان کرمانشاه از جمله استان هایی است که در وضع کرونا (corona) دارای وضعیت قرمز است و در بحث امروز جلسه کرونا، در خصوص وضعیت مناطق قرمز صحبت خواهیم کرد.

رییس جمهور در ادامه این مراسم با تبریک تولد امام رضا (ع) خدمت مردم عزیز ایران، گفت: همیشه این برای ما ایرانیان افتخار بوده است که در پناه و لطف امام رضا بوده و هستیم.

روحانی افزود: امروز شاهد افتتاح طرح و پروژه هایی در استان فارس و کرمانشاه بودیم. چون بخشی از این افتتاح ها در زمینه تصفیه خانه آب، فاضلاب و سد بود و با توجه به اینکه هر دوی این استان ها از لحاظ آب، وضعیت خوبی ندارند، بسیار مهم بودند. من از همه مدیران، مهندسان و کارگران در وزارت نیرو و بخش خصوصی تشکر می کنم. کارهای بزرگی صورت گرفته که در حوزه شهری ما امروز بنا به آمار وزیر نیرو حدود ۹۹.۹۹ درصد جمعیت از آب آشامیدنی پایدار برخوردارند و در بخش روستایی بیش از ۸۲ درصد از آب بهداشتی بهره می برند. این برای جمهوری اسلامی یک افتخار است.

رییس قوه مجریه ادامه داد: این که در دولت یازدهم و دوازدهم به طور متوسط هر دو ماه سد مخزنی ملی را افتتاح کنیم، هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح کنیم و هر ۵۰ روز یک تصفیه خانه آب شهری را افتتاح کنیم، برای ما بسیار اهمیت دارد.

روحانی گفت: مردم ما می دانند در زمان پیروزی انقلاب اسلامی کل تصفیه خانه های فاضلاب کشور فقط چهار عدد بوده که امروز به تعداد ۲۴۲ تصفیه خانه فاضلاب رسیدیم. امروز در واقع دویست و چهل و دومین تصفیه خانه را افتتاح کردیم و تا آخر دولت باز هم افتتاح خواهیم کرد. در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ما تنها ۲۷ تصفیه خانه داشتیم و امروز تعداد ۱۵۶ تصفیه خانه را افتتاح کردیم که ۳۷ تصفیه خانه در دولت یازدهم و دوازدهم بود.

رییس جمهور گفت: این به معنای این است که از شروع کار دولت یازدهم و دوازدهم یک حرکت بسیار خوب، جهش وار و جهادی در این زمینه تحقق پیدا کرده و امروز شاهد ثمرات خوب آن هستیم. ما در شرایط فشار، کرونا، تحریم و شرایطی هستیم که هر روز ستمگر و ابرقدرتی مثل آمریکا ما را تحت فشار و تهدید و تحریم قرار می دهد.

حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت

روحانی افزود: آنچه پیش از انقلاب اسلامی و بعد از انقلاب بوده باعث شده است تا ما با افتخار حرف می زنیم. این که از چهار تصفیه خانه به ۲۴۲ تصفیه خانه فاضلاب برسیم و از ۲۷ تصفیه خانه آب به ۱۵۶ تصفیه خانه برسیم، افتخار ما است.

وی گفت: این به معنی آن است که حرکت ما حرکتی پر شتاب بوده است. هم بخش دولتی و هم خصوصی برای آبادانی سرزمین خود تلاش کرده اند. من در این جا باید به دو نکته اشاره کنم. نکته نخست مسئله نظم، ترتیب، زمانبندی و وعده دقیق دادن به مردم است. گاهی به مردم می گوییم ان شاءالله در این دولت تعدادی سد را افتتاح می کنیم؛ ولی بعضی مواقع دقیقتر صحبت می کنیم و می گوییم تا امروز ۴۳ سد را افتتاح کردیم و تا پایان دولت هم ۵۸ سد را افتتاح می کنیم.

روحانی گفت: این یکی از آرزوهای من بود که دقیق و با آمار وزمانبندی صحبت کنم. در کشورهای غربی و اروپایی این چنین است و تاریخ دقیق را برای پایان پروژه اعلام می کنند. در کشور ما بحمدالله در زمینه الف و ب یعنی در بخش آب و برق به این مرحله رسیدیم. البته باید تا آخر به پیش برویم.

او اظهار کرد: این که وزیر ما می گوید در این ۶ ماه چه طرح های افتتاح شده، در ۶ ماه چه طرح های افتتاح می شود و در سال آینده که حدود ۵ الی ۶ ماه در دولت ما است، نیز چه طرح هایی افتتاح می شود، بسیار خوب است. منظم بودن، با برنامه بودن، با محاسبه حرکت کردن و دقیق بودن مردم را بانشاط و امیدوار می کند.

  • 19
  • 6
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۱۸
جدیدترین
قدیمی ترین
چرا در مناطق کویری با انهمه وسعت وبادهای شدید وشدت گرما دستگاههای تولید انرژی بادی وخورشیدی برنامه ریزی نم کنید تا هم ان مناطق محروم اباد بشن وهم از انرژی مازاد در جاهای دیگر استفاده شو د واکمتر از انرژی گران قیمت اب استفاده شود.موفق باشید
هنوز بعد گذشت چهل سال از انقلاب معیار مقایسهقبل انقلاب وبعد انقلابه؟یعنی چهل سال چیز کمی برای انجام کار ساخت نیروگاه وسد وتصفیه خانه فاضلاب نیست؟بابا جون امریکا زمین های مریخ رو ده ساله که فروخته وداره همه امکانیه میبره اونجا اون وقت ما هنوز تصفیه خونه فاضلابی میزنیم خیلی خوشحالین؟
فعلا که تبدیل کردن به محل اجاره به پشت بام خوابها!!!!!!
خخخخخخخخخخخخخ !!!
طبق معمول مملکت گل و بلبله
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش