دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱
۱۴:۰۳ - ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۰۶۵۴
مجلس

نماینده مجلس: آبان ۹۸ بسیاری از مردم در خیابان‌ها به ناحق مورد اصابت گلوله قرار گرفتند

احمد علیرضابیگی,اعتراضات آبان 98
نماینده تبریز می‌گوید: آبان ۹۸ بخش قابل توجهی از مردم در خیابان‌ها به ناحق مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و پس مدتی نیز برای دلجویی؛ آنها شهید یا جانباز اعلام شدند. همین موضوع ثابت می‌کند که این اتفاقات بر اساس یک دستور غلط قهرآمیز شکل گرفته بود.

به گزارش قرن نو، وضعیت فعلی اقتصاد در کشور و نگاهی به زندگی و معیشت مردم نشان می‌دهد که وزرای اقتصادی دولت سید ابراهیم رئیسی هنوز نتوانسته‌اند گامی مهم در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم بردارند و در چنین شرایطی مجلس شورای اسلامی نیز به دلیل قرابت با تفکر دولت مستقر از ابزارهای نظارتی خود همچون استیضاح استفاده نمی‌کند.

در همین رابطه احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در پارلمان یازدهم تأکید می‌کند؛ وقتی بدنه اصلی مجلس فعلی خواستار حضور رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری می‌شود، نباید انتظار داشته باشیم که از دل چنین مجلسی دولت مورد سوال جدی و یا استیضاح قرار بگیرد.

او که نماینده نزدیک به محمود احمدی نژاد است، معتقد است؛ بخشی زیادی از بهارستان‌نشینان اعتبار خود را به دولت سیزدهم گره زده‌اند و طبیعی است که مخالف صدمه دیدن دولت رئیسی از طریق ابزارهای نظارتی پارلمان باشند.

علیرضابیگی نماینده تبریز : مردم در حوادث آبان ۹۸ به ناحق کشته شدند/ هیات رئیسه مجلس یازدهم اجازه نداد از وزیر کشور وقت، بازخواست کنیم

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی  درباره علل مماشات بهارستانی‌ها با برخی از اعضای کابینه سیزدهم، اظهار داشت: استیضاح پررنگ‌ ترین وجه نظارتی اعضای پارلمان در قبال دولت‌های مستقر است. نمایندگان مجلس زمانی که از طریق سوال و تذکر نتوانند جنبه نظارتی خود بر دولت را پیش ببرند، متوسل به استیضاح می‌شوند.

نباید برای هر موضوعی متوسل به استیضاح شویم

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: بنده معتقدم نباید برای هر موضوعی و از ابتدا به سمت استیضاح برویم و باید روندی که پیش‌بینی شده را دنبال کنیم.

اکثریت مجلس اعتبار خود را در گروی دولت گذاشته اند

نماینده مردم تبریز در پارلمان در پاسخ به این پرسش که چرا نمایندگان مجلس یازدهم با وجود برخی کاستی‌های آشکار از ابزار استیضاح علیه دولت استفاده نمی‌کنند، بیان داشت: وقتی ۲۲۰ نماینده مجلس فعلی با ارسال نامه به آقای رئیسی از وی درخواست کردند در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت و پس از آن ۲۵۰ نماینده به رقبای سید ابراهیم رئیسی نامه نوشتند که از صحنه انتخابات کناره‌گیری کنند تا ایشان با آرای قطعی رئیس‌جمهور شود، به این نتیجه می‌توان رسید که بخش زیادی از مجلس فعلی اعتبار خود را در گروی دولت سیزدهم گذاشته‌اند.

علیرضابیگی تأکید کرد: طبیعی است که بخش زیادی از مجلس یازدهم علاقه نداشته باشد که با موضوعی همانند استیضاح به دولت مستقر صدمه وارد شود.

دولت دچار سردرگمی اقتصادی است، خاندوزی مورد حمله قرار می‌گیرد

وی در مواجهه با این پرسش که کدام بخش از کابینه دولت سیزدهم دارای ضعف است و باید از طریق استیضاح ترمیم شود، اظهار داشت: اکثرا مشکلات داخلی منشأ اقتصادی دارد و به همین دلیل نیاز داریم تا دولت بر اساس یک برنامه همه جانبه اقتصادی این مشکلات را برطرف کند.

علیرضابیگی گفت: باید دولت یک طرح اقتصادی کلان برای بهبود زندگی و معیشت مردم تدوین و ارائه کند و اجرای آن را نیز بر عهده وزیر اقتصاد بگذارد. زیرا وزارت اقتصاد به نوعی رابطه مستقیم با بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی و بورس دارد.

نماینده مردم تبریز در پارلمان یازدهم تصریح کرد: دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد دچار یک بلاتکلیفی است که به همین دلیل وزیر اقتصاد در سیبل انتقادات قرار می‌گیرد، اما واقعیت این است که باید دولت برنامه فراگیر خود را تدوین کند تا وزارت اقتصاد بر همان اساس عمل کند.

ماجرای حمایت هیأت رییسه مجلس یازدهم از وزرای روحانی

وی  در پاسخ به این سوال که آیا هیأت رییسه مجلس عقد اخوت با دولت سیزدهم دارد که مانع از به جریان افتادن برخی از استیضاح‌ها می‌شود، بیان داشت: هیأت رییسه فعلی پارلمان کارهای بسیار زیادی در زمینه نادیده گرفتن درخواست استیضاح وزرای دولت دوازدهم و کابینه آقای روحانی انجام داد و طبیعی است که تلاش مضاعف نسبت به گذشته را برای دولت فعلی انجام دهد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تشریح مسامحه هیأت رییسه مجلس یازدهم با دولت روحانی، یادآور شد: با وجود ضرباتی که بخش اقتصادی دولت دوازدهم به زندگی مردم وارد کرد، هیچگاه هیات رییسه حاضر به اعلام وصول استیضاح وزیر اقتصاد پیشین نشد.

برخی از مردم در آبان ۹۸ به ناحق کشته شدند

وی اضافه کرد: در موضوع تلاش نمایندگان مجلس یازدهم برای استیضاح آقای رحمانی فضلی نیز شاهد بی اعتنایی هیأت رییسه پارلمان به خواست نمایندگان بودیم. در ماجرای آبان ۹۸ بخش قابل توجهی از مردم در خیابان‌ها به ناحق مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و پس مدتی نیز برای دلجویی؛ آنها شهید یا جانباز اعلام شدند. همین موضوع ثابت می‌کند که این اتفاقات بر اساس یک دستور غلط قهرآمیز شکل گرفته بود و باید هیأت رییسه مجلس اجازه می‌داد وزیر وقت کشور در این خصوص مورد بازخواست و مواخذه قرار می‌گرفت که متاسفانه این اتفاق رخ نداد.

هیأت رییسه مجلس فعلی حامی دولت رئیسی است

علیرضابیگی در پایان گفت: هیأت رییسه فعلی ثابت کرده با تغییر دولت‌ها رفتار حمایتی خود را تغییر نمی‌دهد ‌و بلکه با شدت بیشتری حمایت خود را در قبال دولت سیزدهم به کار گرفته است.

  • 14
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۷
غیر قابل انتشار: ۹
جدیدترین
قدیمی ترین
ننگ بر هرکی که سکوت کرده
مشاهده کامنت های بیشتر
سمیرا سیاح,بیوگرافی سمیرا سیاح,زندگینامه سمیرا سیاح بیوگرافی سمیرا سیاح بازیگر سینما و تلویزیون ایران (+ تصاویر)

متولد : ۲۴ آذر ۱۳۵۲

زادگاه: تهران

زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون

پیشه : بازیگر

مدرک تحصیلی : کارشناسی بازیگری سینما

قد : ۱۶۵ سانتیمتر

ادامه
امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,تصاویر امیر جعفری بیوگرافی امیر جعفری بازیگر خانواده دوست و پرتلاش ( + تصاویر همسر و فرزندش)

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریهمسر امیر جعفری؛ ریما رامینفر

خانواده امیر جعفری:

همسر امیر جعفری ریما رامین فر؛ یکی از بازیگران موفق در سینما و تلویزیون ایران است. این زوج در سال ۱۳۷۳ در طی کلاس های بازیگری زنده یاد حمید سمندریان و در نمایش دوجلاد با هم آشنا شدند و بعد از گذراندن دوره طولانی آشنایی ازدواج کردند. امیر جعفری هنگام آشنایی ۱۹ سال سن داشت و ریما رامین فر ۴ سال از امیر جعفری بزرگ تر است، به دلیل کم سن و سال بودن امیر جعفری و مشکلات اقتصادی که داشتند دوران آشنایی بسیار طولانی شد و حدود ۱۱ سال طول کشید.

امیر جعفری,بیوگرافی امیر جعفری,همسر امیر جعفریبوسه روی پیشانی امیر جعفری برای همسرش

این زوج یکی از وفادارترین زوج های هنرمند هستند و زندگی و عشق آنها بین سایرین زبانزد است، یکی از دلایل این معروفیت تمجید و تعریف های مثبتی است که در برنامه ها و مراسمات مختلف از یکدیگر می کنند، آنها از خصوصیات، مهربانی و اخلاق خوب همدیگر صحبت می کنند. عشق او به خانواده و همسرش بسیار زیاد است و اعلام کرده سیمرغ من همسرم است که در خانه دارم، در یکی از مراسمات امیر جعفری پیشانی همسرش را در جمع حضار به نشانه احترام بوسید.

ادامه
وینیسیوس جونیور,بیوگرافی وینیسیوس جونیور,زندگینامه وینیسیوس جونیور بیوگرافی وینیسیوس جونیور، جوان‌ترین گلزن ال‌کلاسیکو در سال ۲۰۲۱ (+ تصاویر)

زاده:۱۲ ژوئیهٔ ۲۰۰۰

زادگاه:برزیل

سمت:فوتبالیست

قد:۱۷۷ سانتی متر

ملیت:برزیلی

ادامه
کریم بنزما,بیوگرافی کریم بنزما,زندگینامه کریم بنزما بیوگرافی کریم بنزما مهاجم فوتبال فرانسوی (+ تصاویر خانوادگی)

متولد:۲۸ آذر ۱۳۶۶

زادگاه:فرانسه

زمینه فعالیت: ورزش فوتبال

پیشه:بازیکن فوتبال

مدرک تحصیلی:دیپلم

قد:۱۸۵ سانتیمتر

ادامه
سید رضا فاطمی امین,بیوگرافی سید رضا فاطمی امین,زندگینامه سید رضا فاطمی امین بیوگرافی سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱۳۵۳

زادگاه:شاهرود، ایران

ملیت:ایرانی

سمت:وزیر صنعت، معدن و تجارت

شروع به فعالیت:۳ شهریور ۱۴۰۰

دین:اسلام

ادامه
همسر یوسف صیادی,تصاویر یوسف صیادی,یوسف صیادی بیوگرافی یوسف صیادی بازیگر سینما و تلویزیون کشور (+ تصاویر)

زاده:۵ اسفند ۱۳۴۸

زادگاه:نازی آباد تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بازیگر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
خلاصه داستان زندگی حضرت یحیی,زندگینامه حضرت یحیی,ولادت یحیى زندگینامه حضرت یحیی (ع) و نحوه ی به شهادت رسیدنش

محل تولد:فلسطین

آرامگاه:مسجد جامع اموی

خویشاوندان مهم:زکریا، مریم

پیامبران هم عصر :زکریا، عیسی

پیروان:بنی اسراییل

ادامه
غیاث الدین جمشید کاشانی,زندگینامه غیاث الدین جمشید کاشانی,بیوگرافی غیاث الدین جمشید کاشانی زندگی نامه غیاث الدین جمشید کاشانی، ریاضی‌دان و اخترشناس

تولد:۷۹۰ قمری

محل تولد:کاشان، ایران

درگذشت:۱۹ رمضان ۸۳۲ قمری

محل درگذشت:سمرقند اکنون در ازبکستان

پیشه:ریاضیات، ستاره شناسی

ادامه
آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانی بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش