سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۴۴ - ۰۸ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۶۰۱۷۴۶
احزاب، تشکل ها، شخصیت ها

حمله حسن عباسی به انیمیشن باب اسفنجی!

حسن عباسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها

یک وقت‌هایی از فرهنگ و گاهی از سیاست و بعضی اوقات از اقتصاد و اگر هم شد از تاریخ و... خلاصه در همه زمینه‌ها صاحبنظر مآبانه! حرف می‌زند، به‌عنوان یک اهل فن، پشت این تریبون و آن تریبون، پشت این میز و آن میز، در این دانشگاه و آن دانشگاه حضور می‌یابد و سخنرانی‌های جنجالی به پا می‌کند و ولوله‌ای در بین مخاطبانش ایجاد.

 

کسینجر اسلامی، نظریه‌پرداز اصولگرا، استراتژیست همه‌دان، اقتصاد بلد دلواپس یا هر چیز دیگری که نامش را بگذاریم. حسن عباسی هنوز که هنوز است با اظهارنظرهایش بسیاری را به خنده وامی‌دارد و برخی دیگر را به شرمندگی و البته شاید همفکرانش را به تامل، اما تئوریسین دوآتیشه جناح راست در جدیدترین اظهاراتش اینبار نه به حسن روحانی و نه به توافق هسته‌ای تاخته است، بلکه به مجموعه انیمیشن‌های باب اسفنجی حمله کرده و در سخنانی افشاگرانه(!)

 

هدف از ساخت انیمیشن باب اسفنجی را تربیت لیبرالیسم دانسته و حتی به کارتون‌های شیرشاه و پونی‌ها هم حمله کرده و گفته: «روح حاکم بر این انیمیشن تربیت کودکان با تفکر لیبرالیسم است، هفت گناه کبیره مسیحیت در قالب هفت شخصیت اصلی این انیمیشن آمده است، در خانواده سیمون‌ها و شیرشاه نیز همین‌طور است.»

 

کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه عنوان کرد: «این مسئله روی ناخودآگاه کودک اثر می‌گذارد و او فقط همین هفت گناه را بد می‌داند و دیگر نمی‌فهمد که ربا و هم‌جنس‌بازی هم گناه کبیره است، چراکه انیمیشن‌های غربی این‌چنین نمی‌گوید، انیمیشن پونی‌ها یکی از آن برنامه‌هایی است که بر مبنای تفکر کابالایی عرفان یهود ساخته‌ شده است؛ جنگ امروز جنگ شناختی است.»

 

پیروان آینده‌پژوه

جالب آنکه خبرگزاری‌های پیرو او نیز این حرف‌ها را با آب و تاب تیتر کرده‌اند و البته در میان القاب استادی به او آینده‌پژوه ایران نیز اطلاق کرده‌اند. هرچند نظردادن جرم نیست و هر بیانی و حکایتی، قابل احترام یا لااقل شایسته گوش‌دادن، اما چون کسی که نام استادی را با خود حمل می‌کند باید اندکی با بقیه تفاوت داشته باشد، مردم توقعشان این است که از استاد و یک آینده‌پژوه، سخنانی بشنوند کارشناسانه‌تر و مستندتر و در ورای تصورات و به هم ربط‌دادن کلمات. ولی ظاهرا سوزن استاد به روی انیمیشن‌ها و کارتون‌ها گیر کرده است(!)

 

شاید این از فرط علاقه او به این انیمیشن‌ها باشد. حسن عباسی باب اسفنجی -که از تلویزیون پخش می‌شود- و شیرشاه را توطئه دشمن می‌داند، اما دست خودش نیست، چراکه با تمرکز روی برخی موضوعات سالهاست که پشت تریبون‌ها هم خود را آزار می‌دهد و هم مخاطبانشان را.

 

توطئه از یوگی شروع و به چیپس و پنیر ختم شد

این نخستین باری نیست که او یک انیمیشن کارتونی را توهم غرب می‌داند، بلکه ظاهرا تئوریسین اصولگرای عصر حاضر در مقام منتقد فیلم و کارتون، چند سال پیش هم کارتون یوگی و دوستان را توهین به حضرت نوح توصیف کرد، سریال‌هایی چون «فرار از زندان» و «لاست» را هم دست‌های پنهان غرب دانست.

 

حتی اگر درباره «چیپس و پنیر» حرف بزنیم! بازهم به خیال استاد، دست امپریالیسم و صهیونیسم و غرب در کار است تا جان فرزندان مردم را به خطر بیندازد؛ البته این گفته ما هم مبالغه نیست، چراکه گویا یکی از سخنرانی های معروف وی درباره توطئه در مورد چیپس و پنیر بوده!

 

وقتی کوروش صهیونیست می‌شود

یکی از اظهارات مافوق تصور آقای آینده‌پژوه، صهیونیست خواندن کوروش کبیر بوده است. او در یک سخنرانی به دلیل آزادی یهودیان در بابل توسط کوروش وی را صهیونیست خطاب کرد. ایده‌های تئوریسین اصولگرا بیشتر از آنکه از ذهن یک تحلیلگر بربیاید از یک نوع نگاه فانتزی نشات گرفته است که زمین و زمان را به‌هم می‌بافد. با این حال حسن عباسی گهگداری هم که خیلی جدی شود سینه می‌درد و پلاک مخصوص مردان جبهه و جنگ

را نشان می‌دهد.

 

وقتی زیباکلام ۹۹ برابر بدتر از ابوبکر بغدادی شد

شانزدهم آذر سال پیش و روز دانشجو بود که کت از تن به در‌آورد و در مقابل چشمان نامحرم یقه‌های پیراهن خویش را باز کرد تا پلاک جنگی خود را نشان دهد و به همه ثابت کند که او یک مبارز انقلابی است و همین الان هم در حال جنگ حق علیه باطل است ... عباسی آن روز برجام را لکه ننگ و ترکمانچای می‌خواند، رئیس‌جمهور را بی‌ادب و عصبی‌ترین رئیس دولت تاریخ ایران برمی‌شمرد، داستان مذاکره‌کنندگان ایرانی با آمریکایی‌ها را داستان روباه و لک لک تعبیر کرد تا پشت اصلاحات و اعتدال را به خاک بمالد!

 

او در پاسخ به یک دانشجو که گفته بود چرا شما به سوریه نمی‌روید؟ از واژه مجهول و مجعول داعش وطنی نام برد و گفت: «شما (اصلاح‌طلبان) یک شهید در جبهه‌تان ندارید، یک مرد در جبهه‌تان ندارید، یک آدم بزرگ ندارید! هزار تای آن را ما داریم، با کمک چه‌کسی می‌خواهید به جنگ بروید با کمک زیباکلام و سریع‌القلم و...» این به اصطلاح استراتژیست سخنور از سوال این دختر دانشجو آنگونه به ستوه آمد که ادامه داد: «نوچه‌های من گوش آمریکا و اسرائیل را می‌گیرند... شاگردان من شهید می‌شوند!

 

اما امثال شماها سر از صدای آمریکا درمی‌آورید.»عباسی در اینجا از واژه مجهول داعشی‌های وطنی! استفاده کرد و گفت: «ما داعشی‌های وطنی را بی‌آبرو می‌کنیم.»این استاد فلسفه‌دان! یکی از اهداف جریان لیبرالیسم را در ایران رابطه دختر و پسر و حرکت به سمت حرامزادگی توصیف می‌کند و ادامه می‌دهد«پیگیری حلال‌زادگی مبارزه ماست.»

 

او مدام می‌گوید: «به من گفته‌اند جلو داعشی‌های وطنی بایستم! در داخل ما در جهاد کبیر هستیم، بی‌آبروکردن خط فکری سریع‌القلم‌ها و صادق زیباکلام‌ها (دو چهره اصلاح‌طلب) ۹۹ است، بی‌آبروکردن ابوبکر البغدادی۱ است.»

 

اظهارنظر اخیر و اسفنجی حسن عباسی

بار دیگر وضعیت خاص اصولگرایان را بر سر زبان‌ها انداخته است. اینکه کمبود نفرات شاخص در جناح راست آنقدر توی ذوق می‌زند که باعث می‌شود چهره‌هایی چون حسن عباسی با نقد شیرشاه و یوگی، تیتر خبرگزاری‌هایی چون فارس شوند. حسن عباسی اما تنها چهره اصولگرایی نیست که گهگداری با اظهارنظرهایش باعث زیرسوال رفتن بخشی از جریان محافظه‌کار شده است، بلکه از این دست اساتید کم نیستند، نمونه‌اش علی‌اکبر رائفی‌پور است.

 

او نیز نه آینده‌پژوه بلکه شیطان‌شناس و فراماسون‌دانی است که تمام فکر و ذکرش شده شناسایی علامت‌های شیطان‌پرستان یا فراماسونرها بر سردر ساختمان‌ها و ساخت‌وسازهای دنیا و البته کشور. از دید رائفی‌پور کفش‌های پاشنه بلند خاص زنانه نیز گاه خبر از نفوذ شیاطین در کشور می‌دهد. رائفی‌پور از همان کسانی است که عدد ۶ را به همین دسته از آدم‌ها(شیطان‌پرستان) نسبت می‌دهد.

 

ناگفته نماند که وی در انتخابات ۹۶ از رئیسی پشتیبانی می‌کرد و البته از آنجایی که خدا در و تخته را خوب جور می‌کند او در نامه‌ای به امیر تتلو، به‌نوعی به جمع تتلیتی‌ها هم پیوست و از امیر تتلو حمایت کرد.

 

امیر تتلو را هم باید سومین عضو این مثلث دانست. در وصف کمالات امیر تتلو نیز همین بس که این روزها نه خواننده پاپ زیرزمینی بلکه یک فعال سیاسی اصولگرا خوانده می‌شود، فعالی که رئیسی را در آغوش می‌گیرد، به جشن تولد خبرگزاری فارس دعوت می‌شود و در اینستاگرامش به روش‌های عجیب و غریب خود، زنان را به حفظ حجاب و مردم را به راه راست ارشاد می‌کند و دیگر کمتر از «بغ‌بغو»هایی که در اینستاگرام از خود سر می‌داد خبری هست.

 

تتلو این روزها تزهای انرژی‌درمانی به شیوه خود می‌دهد و اندرزهای حکیمانه‌ای که هوش از سر می‌برد ساطع می‌کند. به نظر می‌آید از این پس عباسی را نیز که لقب کسینجر اسلامی به او می‌دادند باید در کنار رائفی‌پور و امیر تتلو به‌عنوان مثلث تئوریسین‌های این روزهای اصولگرایان بگذاریم. موضوعی که بیانگر فقدان جدی ماهوی در نوع منش جناح محافظه‌کار است.

 

 

aftabeyazd.ir
  • 17
  • 37
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱۶
غیر قابل انتشار: ۲۲
جدیدترین
قدیمی ترین
چه خوش گفت خدا در قرآن درود بر کسانی که همه گفته ها را میشنوند و از میان آنها بهترین را بر می‌گزیند.
خیلی حرفاتون مزخرفه واقعا مشخصه چه کسانی از دولتی مثل روحانی طرفداری میکنن، افرادی بی خرد و بی منطق و....
واقعا با ای مقالتون خجالت بکشین چطور اسمون ریسمون میبافین خجالت بکش فقط تخریب کردی اونم با نامردی و تمسخر
حالا که به همه ثابت شد برجام در حقیقت چیزی جز مذاکره روباه و لک لک نبود
با عرض معذرت، باید بگم که مخالفان دکتر عباسی، عمدتا دو گروه هستند، یکی کسانی که میفهمن چی ميگه و برخلاف اهدافشون هست، یا اینکه اصلا نمیفهمن چی گفته و فقط میخان اظهار وجود کنن!دکتر عباسی، از کتابی حرف زده و نقل قول کرده ازش! این کتاب توسط چند تن از اساتید فلسفه دانشگاه‌های آمریکا نوشته شده و ایشان اثبات کرده‌اند که باب اسفنجی فرهنگ لیبرالیستی را القا می‌کند؛ بیان استاد عباسی صرفاً نقل از همین کتاب بوده است؛ در همان سخنرانی روز ششم شهریور نیز به این کتاب اشاره می‌کنند. #مدافعان_لیبراایسم اگر کمی تحمل به خرج داده و سرچ عادی گوگل می‌کردند، به حرف اربابان آمریکایی خود می‌رسیدند و امروز چنین ضایع نمی‌شدند.
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه

مجلس

دولت

ویژه سرپوش