یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۰۶ - ۲۷ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۱۵۲۵
مدیریت ورزش

تکذیب ادعای جنجالی دبیرکل فدراسیون فوتبال علیه استقلال

هدایت ممبینی,ادعای جنجالی دبیرکل فدراسیون فوتبال علیه استقلال
دبیرکل فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به حراست این فدراسیون خواهان رسیدگی به موضوع استفاده باشگاه استقلال از سربرگ فدراسیون شد.

به گزارش تسنیم، هدایت ممبینی در این نامه مدعی شده که باشگاه استقلال بدون آگاهی او از سربرگ و امضایش برای ارسال نامه‌ای به فیفا استفاده کرده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در این نامه که رونوشت آن به رئیس فدراسیون و حراست وزارت ورزش ارسال شده خواهان رسیدگی به این اتفاق شده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه ای به محمدحسین حمیسی مدعی شد که استقلال بدون اطلاع او از امضایش و همچنین سربرگ فدراسیون جهت مکاتبه با فیفا استفاده کرده است. ممبینی در این نامه نوشته است: روز پنجشنبه مورخ ۱۶ آذر ۱۴۰۲ نامه ای از باشگاه استقلال جهت ارسال به فیفا دریافت گردید که در آن بدون آگاهی اینجانب از سربرگ فدراسیون و امضای اینجانب استفاده شده است. لذا ضمن ارسال تصویر نامه مقتضی است مراتب را به قید فوریت بررسی و پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت اعلام فرمایید.

هدایت ممبینی,ادعای جنجالی دبیرکل فدراسیون فوتبال علیه استقلال

تکذیب ادعای هدایت ممبینی توسط فدراسیون

فرهیختگان نوشت: ساعاتی پیش برخی رسانه‌ها از نامه‌ای خبر داده‌اند که باشگاه استقلال با سربرگ فدارسیون و امضای دبیرکل به فیفا ارسال کرده است. منابع خبری نزدیک به فدارسیون با تکذیب این خبر می‌گویند استقلال نامه‌ای با سربرگ باشگاه به دبیرکل داده تا برای فیفا ارسال شود. 

نامه مذکور اساسا در سربرگ فدارسیون نبوده و احتمالا درز چنین خبری از سمت دریافت کننده‌نامه دبیرکل یعنی حراست به فضای پس از دربی مربوط است. اتفاقی عجیب که پای دعوا‌ها و چالش‌های رنگی را به مهم‌ترین نهاد نظارتی فوتبال ایران باز می‌کند.

جزئیات ماجرای سربرگ فدراسیون؛ از بی توجهی دبیرکل به درخواست استقلال تا برخورد با منتشرکنندگان نامه

فارس نوشت: از شب گذشته اخباری مبنی بر جعل امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال توسط باشگاه استقلال و سوء استفاده از سربرگ این فدراسیون منتشر شد که واکنش‌های مختلفی را در پی داشت.

براساس پیگیری‌ها مشخص شد خواسته استقلال در مکاتبه با فیفا، پرداخت مطالبات دستیاران ساپینتو از محل درآمدهای این باشگاه بوده و هیچ ارتباطی به مسابقات نداشته است.

باشگاه استقلال با توجه به اینکه برای پرداخت بدهی و جلوگیری از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی به ددلاین (فرصت پایانی) رسیده بود و از طرفی نمی‌توانسته به صورت مستقیم با فدراسیون جهانی فوتبال مکاتبه کند، از فدراسیون فوتبال کشورمان درخواست می‌کند تا هرچه سریع‌تر اقدامات لازم را انجام دهد.

با اینحال و با وجود زمان کمی که وجود داشته، به باشگاه استقلال اعلام می‌شود که نامه را تنظیم و برای واحد بین الملل فدراسیون ارسال کنید. بخش روابط بین الملل باشگاه استقلال نیز با تنظیم نامه آن را برای فدراسیون فوتبال ارسال می‌کند اما گفته می‌شود در ادامه با بی توجهی هدایت ممبینی به نامه استقلال و درخواست ارسال این باشگاه برای مکاتبه با فیفا مواجه می‌شود.

به همین خاطر مدیران استقلال با پیگیری این موضوع در فدراسیون فوتبال، درخواست خود مبنی بر ارسال هرچه سریع‌تر نامه به فیفا را بار دیگر تکرار می‌کنند و در نهایت پس از پیگیری‌های زیاد این نامه به فیفا ارسال می‌شود.

باشگاه استقلال معتقد است درحالیکه تنظیم نامه هم بر عهده فدراسیون فوتبال بوده، در این ماجرا هیچ سوء استفاده‌ای از امضا و سربرگ فدراسیون نکرده و فقط نامه تنظیم شده را در اختیار فدراسیون قرار داده است. فدراسیون هم همان نامه تنظیمی باشگاه استقلال را هرچند با تاخیر به فیفا ارسال کرده است و هدف از طرح چنین اتهامی مشخص نیست.

ضمن اینکه پیگیری‌ها نشان می‌دهد قرار است مسئولان فدراسیون فوتبال با منتشر کننده این نامه برخوردی جدی داشته باشند چرا که نامه ممبینی به حراست فدراسیون فوتبال (در تاریخ (۱۴۰۲/۰۹/۱۷) موضوعی داخلی و مانند سایر مکاتبات در حال پیگیری و بررسی بوده است. به همین خاطر پرونده رسانه‌ای شدن این نامه که مسئولان فدراسیون را زیر سوال برده، به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال ارجاع داده شده تا با منتشرکنندگان برخوردی جدی شود.

***

دلیل انفعال فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق در ماجرای عضو متخلف هیئت رئیسه چیست؟
تسنیم نوشت: سازمان بازرسی کل کشور مدت‌هاست که با ارسال دو نامه جداگانه به فدراسیون فوتبال خواهان برخورد رکن قضایی فدراسیون با تخلف یکی از اعضای هیئت رئیسه شده اما با وجود گذشت بیش از یک سال از حکم قطعی، شاهد انفعال فدراسیون و به ویژه کمیته اخلاق هستیم.

این فرد که تحت عنوان نماینده باشگاه‌ها وارد هیئت رئیسه شده و اکنون نیز حضورش در هیئت رئیسه به واسطه اتفاقاتی که اخیراً در مورد او رخ داده با حرف و حدیث‌هایی همراه است، طبق رأی قطعی در تاریخ ۶ آذر سال ۱۴۰۱ به بازگرداندن ۴۵ میلیون تومان، ۵۵ هزار و ۶۰۰ دلار و ۳۷ هزار ۶۷۰ یورو محکوم شده است. او البته باید همین مبلغ که حدود ۵ میلیارد تومان می‌شود را به صندوق دولت واریز کند.

اکنون این پرسش به وجود می‌آید که دلیل انفعال بیش از حد فدراسیون فوتبال در این پرونده چیست؟ چرا کمیته اخلاق فدراسیون به این ماجرا ورود نکرده و طبق قانون با فردی که محکوم شده برخورد نمی‌کند؟ چرا فدراسیون و رکن قضایی آن در این ماجرا سکوت اختیار کرده‌اند؟ چه عامل یا عواملی وجود دارد که باعث شده فدراسیون فوتبال در اجرای قانون کوتاهی کند؟

سازمان بازرسی کل کشور چندی پیش دومین نامه را نیز در این باره به فدراسیون ارسال کرد و خواهان اجرای قانون شد. اینکه پاسخ این نامه‌ها داده شده یا خیر موضوعی است که مسئولان فدراسیون باید به آن پاسخ دهند. نکته مهم اما این است که فدراسیون فوتبال ملزم به رعایت قانون است و کمیته اخلاق باید به این پرونده ورود کند و جلوی تخلفات بایستد.


 

 • 16
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۳ تیر
  بازی دوستانه باشگاهی
  آژاکس - رنجرز
  ۱۷:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  اسلوونی - مصر
  ۲۰:۰۰
 • بازی دوستانه باشگاهی
  بنفیکا - سلتاویگو
  ۲۱:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - آلمان
  ۲۲:۰۰
 • یکشنبه ۲۴ تیر
  کوپا آمریکا
  کانادا - اروگوئه
  ۰۳:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین تایپه - کره جنوبی
  ۱۲:۳۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  قطر - ژاپن
  ۱۴:۱۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هنگ کنگ - بحرین
  ۱۶:۰۰
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  چین - کویت
  ۱۷:۴۵
 • هندبال قهرمانی جوانان پسر آسیا ۲۰۲۴
  هند - عمان
  ۱۹:۳۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  لهستان - اسلوونی
  ۲۰:۰۰
 • والیبال جام یادبود هوبرت واگنر
  آلمان - مصر
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش