جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
۱۳:۳۱ - ۰۶ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۴۰۳
سایر ورزشها

روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو

۲ طلا، ۴ نقره و یک برنز برای کاروان ایران/ تکواندو بدون طلا به کارش پایان داد

روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو,بازی‌های آسیایی 2022
روز پنجم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند.

به گزارش تسنیم، روز پنجم بازی‌های آسیایی امروز (پنج‌شنبه ششم مهرماه) برگزار شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

در رقابت‌های امروز و در رشته ووشو، یوسف صبری و افشین سلیمی به مدال طلا، محسن محمدسیفی، شجاع پناهی و الهه منصوریان به مدال نقره دست یافتند.

در رشته تکواندو نیز آرین سلیمی با شکست مقابل حریف چینی صاحب مدال نقره شد. نکته مهم اینکه در این دوره از بازی‌ها هیچ کدام از نمایندگان تکواندو ایران به مدال طلا دست نیافتند و کارنامه این رشته بدون قهرمانی در هانگژو بسته شد.

امروز همچنین تیم شمشیربازی سابر ایران با شکست مقابل چین در مرحله نیمه نهایی، به مدال برنز رسید.

بسکتبال:

تیم ملی بسکتبال ایران در دومین دیدار خود از بازی‌های آسیایی هانگژو، ظهر امروز (پنج‌شنبه) به مصاف عربستان رفت و با نتیجه ۸۱ بر ۶۶ به پیروزی رسید. تیم ملی ایران در آخرین دیدار از مرحله گروهی بازی‌های آسیایی از ساعت ۹ صبح روز شنبه به مصاف قزاقستان می‌رود.

بسکتبال سه نفره:

تیم ملی بسکتبال سه نفره ایران با برتری مقابل ترکمنستان به مرحله بعدی صعود کرد. شاگردان لوکا کاروالیو موفق شدند ترکمنستان را با نتیجه ۱۹ بر  ۱۳شکست بدهند و به دور بعد راه یابند.

تیم ایران در بازی اول به کره‌جنوبی باخته بود، اما پس از آن ژاپن و مالدیو را شکست داد و در نهایت نیز پس از غلبه بر ترکمنستان راهی دور بعد شد.

تیم بسکتبال سه نفره ایران با ترکیب احسان دلیرزهان، محمدمهدی رحیمی، علیرضا شریفی و امیرحسین یازرلو در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی شرکت کرده است.

والیبال ساحلی:

تیم ملی والیبال ساحلی ایران ب (عباس پورعسگری – علیرضا آقاجانی) به مصاف قزاقستان یک (دیمیتری یاکوولو – سرگی بوگاتو) رفت و دو بر صفر مغلوب حریف شد و در رده چهارم قرار گرفت. ملی‌پوشان ساحلی ایران با امتیازهای ۲۵  بر ۲۳ و ۳۰ بر ۲۸ نتیجه را واگذار کردند تا از دریافت مدال برنز بازبمانند.

دوچرخه‌سواری:

مسابقات دوچرخه‌سواری پیست بازی‌های آسیایی هانگژو آغاز شد و تنها نماینده کشورمان در بخش آقایان رقابت خود را در ماده اومنیوم استارت زد.

رشته اومنیوم شامل ۴ ماده اسکرچ، تمپوریس، دورحذفی و دور امتیازی است که لبیب در نهایت با ۱۲۵ امتیاز به مقام چهارم دست یافت و از کسب مدال باز ماند. در این رقابت نمایندگان ژاپن، هنگ‌کنگ و امارات در رده‌های اول تا سوم ایستادند.

تنیس روی میز:

* نوشاد عالمیان در مرحله نخست انفرادی، پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌شانزدهم نهایی به مصاف «علی نور الخدراوی» از عربستان رفت و این حریف را ۴ بر یک شکست داد. عالمیان در دیدار بعدی خود باید مقابل «هاریموتو» نفر ۴ رنکینگ جهانی از چین قرار بگیرد.

* تنیس دو نفره مردان ایران با ترکیب نوشاد عالمیان و نیما عالمیان، پس از استراحت در مرحله نخست، در مرحله یک‌شانزدهم نهایی به مصاف تیم تایلند رفت و در دیداری که تنها ۲۵ دقیقه به طول انجامید، موفق شد حریفش را ۳ بر صفر (۱۱ بر ۸، ۱۴ بر ۱۲ و ۱۲ بر ۱۰) شکست بدهد و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شود. تیم ایران برای حضور به جمع هشت تیم برتر، فردا به مصاف تیمی از چین تایپه برود.

* شیما صفایی تنها بانوی پینگ‌پنگ‌باز ایران به بازی‌های آسیایی، در دور نخست بخش انفرادی به مصاف ««هینا هایاتا» از ژاپن رفت و مقابل نفر ۹ رنکینگ جهانی ۴ بر صفر (۱۱ بر یک، ۱۱ بر ۴، ۱۱ بر ۶ و ۱۱ بر ۳) شکست خورد و حذف شد.

شمشیربازی:

تیم ملی شمشیربازی سابر ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف تیم هنگ‌کنگ رفت و در حالی که از حریف ۳۰ بر ۲۵ نیز عقب افتاده بود، اما در نهایت به پیروزی ۴۵ بر ۳۹ رسید و راهی مرحله بعدی شد.

روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو,بازی‌های آسیایی 2022

تیم ایران در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم چین قرار گرفت و با نتیجه ۴۵ بر ۴۱ شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

محمد رهبری، محمد فتوحی، فرزاد باهر ارسباران و علی پاکدامن ملی‌پوشان ایران در این رقابت بودند.

شنا:

مهرشاد افقری ملی‌پوش شنای ایران، صبح امروز در ماده ۵۰ متر پروانه به آب زد و در رقابت با حریفانی از قطر، قزاقستان، ژاپن،کره جنوبی، تایلند،اردن و هنگ کنگ، با ثبت زمان ۲۴.۶۷ ثانیه در رده ششم ایستاد.

تیراندازی:

امیر جوهری‌خو در مرحله مقدماتی تپانچه بادی مردان با ثبت رکورد ۵۷۸.۱۳ در رده نهم ایستاد. سجاد پورحسینی با رکورد ۵۷۵.۱۸ در رده هجدهم و جواد فروغی با رکورد ۵۷۳.۱۵ در رده بیست و ششم قرار گرفتند. تیم تپانچه بادی مردان با ترکیب جواد فروغی، امیر جوهری‌خو و سجاد پورحسینی با مجموع امتیاز ۱۷۲۶.۴۶ در رده ششم قرار گرفت. در این ماده ۱۴ تیم حضور داشتند.

ووشو:

* یوسف صبری در دیدار نهایی وزن ۷۵- کیلوگرم به مصاف فی لونگ کای از ماکائو رفت و در ۲۶ ثانیه مقتدرانه موفق به ناک‌اوت  کردن حریف خود شد و دومین مدال طلای ووشو کشورمان را کسب کرد.

محسن محمدسیفی  دارنده سه مدال طلای بازی‌های آسیایی در دیدار فینال وزن ۷۰- کیلوگرم به مصاف فنگ هی از چین رفت و در دیداری نزدیک با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریف قدرتمند خود شد و به مدال نقره رسید.

در فینال وزن ۶۵- کیلوگرم، افشین سلیمی به مصاف ساموئل ماربون از اندونزی رفت و در دیداری تماشایی موفق به برتری مقابل حریف خود شد و نخستین مدال طلای ووشو و دومین مدال طلای کاروان ورزشی کشورمان را کسب کرد.

* شجاع پناهی در دیدار نهایی وزن ۶۰- کیلوگرم به مصاف ژوتائو وانگ از چین رفت و در دور راند مقابل حریف خود مغلوب شد و سومین مدال نقره ووشو را کسب کرد.

* الهه منصوریان در دیدار نهایی وزن ۵۲- کیلوگرم ساندا بانوان به مصاف یوئه‌یائو لی دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی جاکارتا از چین رفت و با وجود تلاش در دو راند مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

تکواندو:

* آرین سلیمی نیز در وزن ۸۰+ کیلوگرم در دور نخست به مصاف ساموئل توماس هارپر موریسون از فیلیپین رفت و در دور اند متوالی و با نتایج ۱۹ بر ۷ و ۱۵ بر ۹ مقابل حریف خود به برتری دست یافت.

وی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف اناس صادق از اردن رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۲ بر ۹ و ۶ بر ۴ از سد حریف خود گذشت و ضمن صعود به دیدار نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد.

سلیمی در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف منگ لی دارنده مدال نقره المپیک جوانان ۲۰۱۸ و نایب قهرمان جوانان جهان از چین تایپه رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۴ بر ۱۰ و ۱۶ بر ۱۳ به پیروزی رسید و فینالیست شد.

آرین سلیمی در دیدار نهایی وزن ۸۰+ کیلوگرم به مصاف ژئو ژیانگ سونگ دارنده دو مدال برنز جهان از چین رفت و با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریف خود شد تا به مدال نقره بسنده کند و تکواندوی ایران در حسرت مدال طلا مسابقات را به پایان برساند. راند نخست این دیدار با برتری ۱۷ بر ۱۱ تکواندوکار چینی به پایان رسید، اما سلیمی در راند دوم به برتری ۱۹ بر ۱۳ دست یافت تا سرنوشت این دیدار به راند سوم کشیده شود. در راند سوم نیز با نتیجه ۲۱ بر ۱۵ مغلوب حریف خود شد.

جدول توزیع مدال‌های بازی‌های آسیایی هانگژو در پایان روز پنجم/ ایران در جایگاه نهم قرار گرفت

کاروان ورزشی ایران بعد از کسب ۲ مدال طلا، ۴ نقره و یک برنز در روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو در پایان این روز در جایگاه نهم جدول توزیع مدال‌های بازی‌ها قرار گرفت.

کاروان چین با کسب ۹۰ مدال طلا، ۵۱ نقره، ۲۶ برنز و مجموعاً ۱۶۷ مدال همچنان صدرنشین بلامنازع جدول مدالی بازی‌های آسیایی هانگژو است. 

روز پنجم بازی‌های آسیایی هانگژو,بازی‌های آسیایی 2022

 • 9
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۲۴ خرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دپویتیوو ریسترا - ریورپلاته
  ۲۱:۳۰
 • فینال بسکتبال لیگ آ ایتالیا
  میلانو - بولونیا
  ۲۲:۰۰
 • نیمه نهایی پلی آف لالیگا ۲ اسپانیا
  اسپانیول - اسپورتینگ خیخون
  ۲۲:۳۰
 • جمعه ۲۵ خرداد
  جام ملت های اروپا
  آلمان - اسکاتلند
  ۲۲:۳۰
 • شنبه ۲۶ خرداد
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - بوستون سلتیکس
  ۰۴:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  فیلادلفیا یونیون - اینتر میامی
  ۰۳:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش