۱۴:۴۲ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۹۰۳۸۲۹
سایر ورزشها

بازیکن بیلیارد:

در ابتدا به من گفتند برای مصاحبه علیه فدراسیون محروم شدی و بعد شد مشکلات اخلاقی!

اکرم محمدی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش

این روزها، بحث محرومیت دوساله اکرم محمدی از تمامي فعاليت های مربوط به فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس، جزو داغ‌ترین موضوعات ورزش ایران است. ورزشکاری که اولین مدال آور تاریخ بیلیارد بانوان کشور محسوب می شود حالا با رای کمیته انضباطی فدراسیون باید خودش را از میز بیلیارد دور نگه دارد!

 

محمدی دارای عنوان سومی در آسیاست و مدال های رنگارنگ زیادی را نیز در مسابقات کشوری به دست آورده است. شاید از نظر فنی ایرادی به او وارد نباشد اما به نظر می رسد یک مصاحبه برخلاف میل ريیس فدراسیون، به راحتی او را در وضعیت تعلیق قرار داد. ريیسی که انتقادات زیادی به او وارد است و شبهاتی نیز درباره انتخاب دوباره او وجود دارد اما به جای برطرف شدن شبهات، خبر محرومیت مدال‌آور تیم ملی منتشر می شود. بانوی محروم شده بیلیارد کشورمان معتقد است انتقاد از اعزام تیم ملی با هزینه ورزشکاران باعث شده تا مسئولان فدراسیون علیه او موضع بگیرند. محمدی حتی یک‌بار نیز در این مورد با معاونت بانوان وزارت ورزش نیز صحبت کرده اما شهریان مدتی بعد منکر این گفت و گو شده است!

 

عضو سابق تیم ملی همچنین می گوید همیشه فکر می کرده، فدراسیون بودجه ای از وزارت ورزش دریافت نمی‌کند و به همین دلیل همیشه در مصاحبه‌هایش از وزارت تقاضای اختصاص بودجه به فدراسیون را می کرده است! موضوع محرومیت عجیب و غریب این ورزشکار باعث شد تا با او گفت و گو کنیم. این گفت و گو را از دست ندهید.

 

حکمی علیه شما صادر شد و امروز در همه جا از محرومیت شما صحبت می شود.

به جز محرومیت، قبل از اینکه جلسه ای تشکیل شود من سه مسابقه رسمی شامل دو مسابقه کشوری و یک مسابقه جهانی را از دست دادم و فکر می کنم این کار غیرقانونی باشد.

 

چرا این مسابقات را از دست دادید؟

به من گفتند که محروم هستم.

 

دلیل این محرومیت چه بود؟

دقیقا این سوال را از خانم اسدالهی، نایب رييس بانوان فدراسیون پرسیدم و ایشان به من گفتند چون در سال۹۶ یک مصاحبه علیه فدراسیون انجام دادید و گفتید با هزینه شخصی اعزام شدم. من هم گفتم فکر نمی کنم حرف بدی زده باشم. قبل از انتخابات که سه ماه پیش بود، از بازرسی وزارت ورزش با من تماس گرفتند و ما مراجعه کردیم و آنجا نوشتیم که با هزینه شخصی رفتیم. بعد از انتخاب مجدد اسکندری برای ریاست فدراسیون، خودشان در مصاحبه ای اعلام کردند که خیلی ها را برکنار خواهم کرد که الان این مساله را به خوبی می بینیم. بعد از اینکه ایشان دوباره رای آوردند، برای مسابقات درخواست دادم اما اجازه ندادند. به نظرم در حال حاضر به صورت سلیقه ای برخورد می شود و تک تک کسانی که در لیست سیاه ایشان قرار دارند، در حال حذف شدن هستند.

 

پیش از این، افراد دیگری هم در مورد این هزینه شخصی صحبت کرده بودند...

در سایت خود فدراسیون اعلام می کنند که اعزام به مسابقات با هزینه شخصی است.

 

گفته می شود فدراسیون به بازیکنان اعلام می کند که این هزینه ها را از وزارت ورزش می گیرد تا به آن‌ها بدهد اما در عمل پولی به بازیکنان نمی رسد.

به من، همین را هم نگفته اند اما این مساله از بعضی بازیکنان آقایان شنیده ام. فقط به من گفتند با هزینه شخصی است و من هم پول داده ام و رفته ام.

 

پس به شما قول بازگرداندن هزینه ها را نداده اند و از ابتدا مشخص بوده که باید با هزینه شخصی خودتان به مسابقات بروید.

بله. همین‌طور است در صورتی‌که از بعضی پسران تیم شنیدم که چنین مساله ای وجود داشته‌است.

 

یعنی هزینه را جمع می کردند و بعد به نام هزینه اعزام ورزشکاران، پولی هم از وزارت ورزش می گرفتند؟

این را نمی دانم اما چیزی که بازرسی وزارت به ما گفت این بود که ما تمام هزینه های شما را به فدراسیون پرداخت کردیم.

 

آیا فقط به خاطر مصاحبه و اینکه گفته‌اید با هزینه شخصی اعزام شدم، این حکم را برای شما صادر کردند؟

خانم اسدالهی این حرف را زدند اما پس از اینکه این موضوع رسانه‌ای شد، گفتند که این خانم مشکلات اخلاقی دارد. در جلسه کمیته انضباطی به موضوعاتی مانند عدم رعایت شئونات اسلامی و بی حجابی، به صورت کلی پرداختند. هیچ موردی را جزيی به من نگفتند که کجا بوده و چه تاریخی بوده تا بتوانم از خودم دفاع کنم. بعد ازپنج ساعت رای‌شان را اعلام کردند. یعنی ۹صبح جلسه بود و سه بعدازظهر در سایت اعلام کردند من دو سال محروم هستم. فکر می کنم حکمی که صادر شد وجاهت قانونی ندارد چون بدون حضور نماینده ای از وزارت ورزش برگزار شد.

 

شما در جریان این جلسه بودید؟

به من اطلاع دادند که جلسه کمیته انضباطی روز شنبه و در تاریخ ۱۰/۹/۹۷ برگزار می شود و من فکر می کردم یک جلسه رسمی با حضور نماینده وزارت ورزش و ریاست فدراسیون خواهد بود اما در این جلسه تنها سه نفر حضور داشتند. دبیر، نایب ريیس بانوان و ريیس کمیته انضباطی فدراسیون.

 

شاید به شکل برگزاری جلسه نتوان ایرادی گرفت اما اینکه به چه دلیلی این جلسه برگزار شده جای سوال دارد.

در ابتدا به من گفتند به دلیل مصاحبه علیه فدراسیون بوده و بعد شد مشکلات اخلاقی! من در مرداد امسال، در مسابقات کشوری شرکت کردم. آیا این مشکلات اخلاقی در عرض سه ماه به وجود آمدند؟! دقیقا بعد از انتخاب مجدد ريیس فدراسیون؟!

 

شما در دوره قبلی ریاست اسکندری هم اعزام شده بودید.

بله. من تا حدودی در تمام اعزام ها بوده ام. جایی که می‌توانستم هزینه ها را پرداخت کنم در مسابقات شرکت می کردم.

 

چگونه در آن زمان جزو نفرات اصلی تیم ملی بودید اما در حال حاضر...

نمی دانم!

 

در مورد انتخابات این دوره انتقاداتی مطرح شده است. شما صحبتی ندارید؟

فکر می کنم من به عنوان تنها مدال آور و نماینده بانوان باید در مجمع انتخاباتی حاضر می شدم که این‌گونه نشد. این موضوع نیز می تواند جزو تخلفات باشد چون بر اساس قانون نفر اول بانوان باید شرکت می کرد. البته من به این موضوع هیچ اعتراضی نکردم. چون نمی خواستم در حاشیه قرار بگیرم اما پس از انتخابات وقتی این تصمیم در مورد من گرفته شد، شوکه شدم.

 

پس از اعلام رای، شما اقدامی انجام ندادید؟

این موضوع از طریق نهادهای نظارتی و بازرسی در حال پیگیری و رسیدگی است. چیزی که من شنیده‌ام این است که خود این کمیته انضباطی هیچ وجاهت قانونی نداشته و ندارد. بنابراین حرف های‌شان نمی تواند درست باشد. ابتدا باید مسائلی را اثبات کنند. این کشور بی قانون نیست و باید به خاطرکارهایی که فدراسیون خودسرانه و سلیقه‌ای انجام می دهد، پاسخگو باشند. از نهادهای بازرسی و نظارتی تقاضا کردم به این مسائل ورود کنند و بررسی کنند که تخلفی از جانب من صورت گرفته یا فدراسیون؟ باید منتظر باشیم ببینیم چه اتفاقي می افتد.

 

فقط با وزارت ورزش صحبت کرده اید؟

خیر، به نهادهای دیگری هم رجوع کرده ام.

 

امکان دارد بگویید به چه نهاد های دیگری مراجعه کرده اید؟

خیر. در حال حاضر نمی توانم در مورد آن ها صحبت کنم اما باید بگویم که به من قول بر خورد با تخلفات را داده اند. در مورد محروم کردن از طرف فدراسیون بولینگ و بیلیارد باید بگویم، یکی از بازیکنان زیر۲۱ سال نیز به همین صورت از مسابقات داخلی و خارجی محروم شد و سه مسابقه مهم را از دست داد اما او سکوت کرد و بعد از دادن تعهد با فدراسیون به توافق رسید.

 

در گذشته اعتراض نکردید که چرا اعزام تیم ملی باید با هزینه شخصی ورزشکار انجام شود؟

یادم است که دو سال پیش، در اردویی که قبل از اعزام به مسابقات امارات داشتیم، خانم شهریان که در آن زمان معاونت ورزش بانوان در وزارت ورزش بودند برای بازرسی به محل اردوی ما آمدند. در آن بازدید، خانم اسدالهی نایب ريیس ما و دبیر فدراسیون، به همراه۷-۶ بازیکن خانمی که قرار بود اعزام شویم، حضور داشتند. خانم شهریان در آنجا اعلام کردند تمام هزینه های آسیایی و جهانی به شما پرداخت می شود. همه ما تعجب کرده بودیم که مگر می شود و به خانم اسدالهی نگاه می کردیم که آیا این مساله واقعیت دارد یا خیر؟! حتی خودم از خانم شهریان سوال کردم که شما مطمئن هستید هزینه سفر ما پرداخت شده است؟ گفتند بله. اما سال گذشته که در مسابقات ترکمنستان خانم شهریان را دیدم، گفتم یادتان هست در آن زمان این موضوع را اعلام کردید؟ گفتند خیر! به هیچ وجه چنین چیزی نبوده است! در واقع منکر آن حرف شدند. ضمن اینکه باید بگویم، اگر کسی بخواهد مانند من صحبتی کند شامل اتهامات و محرومیت‌ها می شود و باید این را نیز در نظر بگیریم که ممکن است از طرف فدراسیون عواقب این چنینی را به همراه داشته باشد. اعتراض کردن راحت نیست.

 

درباره اعزام با هزینه شخصی حتی سوال هم نمی کردید؟

بارها سوال کردیم. همیشه جوابی که می‌شنیدیم این بود که وزارت ورزش هیچ بودجه ای به ما نداده است. اگر شما صحبت های گذشته من را نگاه کنید، می بینید که بارها از وزارت خواهش کرده ام به فدراسیون ما بودجه بدهد! در واقع قبل از اینکه بدانم به فدراسیون پول می دهند، همیشه در مصاحبه هایم می خواستم که وزارت بودجه بدهد تا شرایط برای ما مهیا شود! غافل از اینکه...! من در تمام مصاحبه هایم این مساله را عنوان می‌کردم و الان که در موردش صحبت می کنم خنده ام می‌گیرد!

 

با این شرایط امیدی برای بازگشت به تیم ملی دارید؟

همیشه امیدم به خدا بوده و خواهد بود. فکر می‌کنم کار درستی کردم. زمانی که با عزت و آبروی من که یک خانم هستم بازی می شود و برای اینکه نقص ها و کمبودهای خودشان را بپوشانند به من اتهام می زنند تا کارشان را قانونی نشان دهند، فکر می کنم بهترین کار را کردم. امیدوارم خدا کمک کند و مسئولان به داد ما برسند تا بتوانیم حق‌مان را بگیریم. همه چیز را به خدا سپرده ام.

 

به نظر می رسد در دوره اسکندری دیگر امیدی برای بازگشت شما نیست!

حداقل سرم پیش خودم و خدای خودم بالاست که راه درست را رفتم.

 

می توان گفت با شما که افتخارات زیادی را در بیلیارد دارید این‌گونه برخورد شد، وای به حال دیگران!

شاید یکی از دلایلی که وضعیت ما به اینجا رسیده است، همین باشد که اگر صحبتی کنید و حق‌تان را بخواهید ممکن است این برخوردها با شما بشود.

 

g​hanoondaily.‎​ir
 • 11
 • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.4 stars from 16 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌ زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌ زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌ زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
مریم معصومی,بیوگرافی مریم معصومی,عکس های مریم معصومی بیوگرافی مریم معصومی + عکس‌های جدید و مصاحبه جذاب او

نام کامل: مریم معصومی

تاریخ تولد:۲۴ اسفندماه ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: لیسانس علوم سیاسی

پیشه: بازیگر

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر، تلویزیون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۵ اسفند
  هفته ۱۹ لیگ برتر ایران
  سایپا - تراکتورسازی
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ۲۷ لیگ برتر انگلیس
  منچستریونایتد - لیورپول
  ساعت: ۱۷:۳۵
 • هفته ۱۷ لیگ برتر ایران
  استقلال - ذوب آهن
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • جام اتحادیه انگلیس
  چلسی - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • هفته ۲۵ لالیگا اسپانیا
  لوانته - رئال مادرید
  ساعت: ۲۳:۱۵
 • ﺳﻪشنبه ۷ اسفند
  جام حذفی ایتالیا
  لاتزیو - آث میلان
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید