۰۸:۳۴ - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۴۱۲۰
سایر ورزشها

امیر علی‌اکبری؛ از کشتی تا UFC و حالا یک برند جهانی

امیر علی‌اکبری,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,ورزش
درست در روزهایی که همه منتظر شکست امیر علی‌اکبری بودندو فکر می کردند که دیگر تمام شده است، او با امضای یک قرار داد جدید همه را شوکه کرد. ورود به رقابت درجه یک که پر بیننده‌ترین مبارزه رزمی در دنیا است.

امیر علی اکبری چهره ویژه و مهم ورزش ایران که در سال‌های اخیر موفقیت‌های زیادی را در عرصه ورزشی به دست آورده و به خبرسازترین چهره ورزش‌ها تبدیل شده ، روز گذشته با اعلام خبر قرار داد جدیدش بسیاری را شگفت زده کرد و حالا به عنوان اولین ورزشکار تاریخ ایران معرفی می‌شود که با پرچم و پاسپورت ایرانی به سازمان UFC راه پیدا کرده است. مسابقاتی که در دنیا بینندگان بیشماری را دارد. داستان امیر علی اکبری در ورزش‌های رزمی از چهار سال پیش شروع شد و حالا به مهمترین بخش خود رسیده است.

 

امیر علی اکبری برای اعلام برنامه‌های خود برای حضور در MMA یک نشست خبری برگزار کرد تا مهمترین خبر ورزش ایران در این روزها را علام کند:« برای اولین بار یک ایرانی به سطحی از مهمترین مسابقات حرفه‌ای دنیا رسیده که تاکنون انجام نشده است. بعد از چهار سال مبارزه این هفته با UFC قرار داد بستم و طی یک سال و نیم و ۴ مسابقه برگزار می‌کنم که بعد از بازی سوم اوپن است و قرداد هم به نحوی است که بازی به بازی جلو می‌رویم.»

 

حضور در UFC یک افتخار بزرگ برای ورزش ایران است که تا پیش از این هرگز برای ورزشکاری از ایران رقم نخورده بود اما حالا امیر با پرچم ایران روی رینگ باید برود:« اتفاق بزرگ در ورزش رزمی در حال رخ دادن است. آمده ام به UFC تا با هر فایتری با تمام وجود بجنگم و قطعاً بعد از دو سه مبارزه با بزرگان این رشته در جهان مبارزه می‌کنم تا نشان دهم ایرانی‌ها توانایی انجام بزرگترین کارها را دارند. برای اولین بار یک ایرانی وارد یک لیگ حرفه ای وارد می شود. لیگی که تا قبل از این هیچکس از ایران در آن حضور نداشته اند. البته برخی از ایران بودند   که در این سازمان فعالیت کرده‌ بودند اما نه با پرچم ایران و نه با پاسپورت ایرانی مسابقه داده بود و من به عنوان اولین نفر چنین افتخاری را داشته باشم که با پسپورت و پرچم ایرانی در این سازمان مسابقه بدهم.»

 

در ماه‌ها و روزهای اخیر شایعاتی به راه افتاد که امیر علی اکبری از دوران اوج خود فاصله گرفته است و در مسابقات روسیه هم حاضر به رقابت نشده است اما این نشست فرصتی خوبی شد تا امیر به خاطر اتفاقاتی که در روسیه افتاد، از خودش دفاع کند:« سه بار مسولان لیگ روسیه خواستند تا هر کسی که حاضر است با من مبارزه کند، اعلام آمادگی کند اما هیچ‌کس حاضر به انجام این کار نشد. این باعث افتخار من است که توان رقابت با من را ندارند. حریف آمریکایی که آخرین مبارزه من بود، با تلاش مسولان لیگ روسیه انتخاب شد و من هرگز نمی‌توانم برای خودم فایتر انتخاب کنم. می‌دانم که خیلی حرف‌ها راه افتاد که من حاضر به مبارزه با حریفم نبودم اما شتباه بود. من هنوز هم آماده مبارزه هستم و قرار داد جدیدم این را نشان می‌دهد. در UFC هم با قدرت وارد می‌شوم و این‌جا هم کاری می‌کنم که توان روبرو شدن با من را ندشاته باشند.»

 

امیر علی اکبری که تا پیش از این هم عنوان شده بود تنها ورزشکاری است که در بخش ورزش‌ها همپای فوتبالیست‌های مطرح توانسته در آمد داشته باشد، وقتی با این سوال روبرو شد که این بار قرار داد او چقدر است، از رویای بزرگش در این ورزش گفت:«  فایترهای حاضر در این سازمان پردرآمدترین ورزشکارهای دنیا هستند. در سال‌های اخیر رده‌های دوم و سوم پر درآمدترین ورزشکاران دنیا به فایترهای این سازمان اختصاص داشته و حالا چرا من به این رده نرسم؟ البته شاید در بازی اول و دوم نتوانم به آن مبلغ برسیم اما مطمئنً هستم که در آینده به جایی می‌رسم که پردرآمدترین ورزشکار در جهان شوم.»

 

علی اکبری در چهار سال گذشته موفقیت‌های زیادی را کسب کرد که بخش قابل توجهی از آن به واسطه همکاری با علیرضضا استکی بود. استکی ابتدای امسال مسیر خود را از امیر جدا کرده است و حالا امیر هم تیم جدیدی را برای خودش انتخاب کرده است:« در این چهار سال علیرضا استکی مثل برادر در کنارم حضور داشت. خیلی خوب با او کار کردم و از تلاش های او تشکر می کنم. برای ادامه راه هم مربیان جدیدی را اضافه می‌کنیم همانطور که با مربی جدید در بوکس قرارداد بستم. شاید در بخش جوجیتسو هم مربی خارجی را استخدام کنم. به طور کلی باید برنامه ریزی جدیدی را داشته باشم.»

 

اهمیت حضور در این سازمان که نامداران زیادی را هم در خودش دارد باعث شده تا علی اکبری به دنبال امضای قرار داد با یک باشگاه سوئدی هم باشد:« توافقی با باشگاه سوئدی داریم که در کمپ آنها می‌توانم حاضر باشم. از سویی با گروهی از دوستان در ایران نیز همکاری می‌کنیم و قصد داریم ۸۰ درصد تمرینات را در ایران برگزار کنیم تا این رشته در ایران توسعه پیدا کند.»

 

یکی از دغدغه‌های مهم ورود به سازمان UFC بحث گرفتن ویزا و سفر به کشور آمریکا برای برگزاری مسابقات است. موضوعی که می‌واند برای امیر دغدغه‌های زیادی را به وجود بیاورد:« این یک مشکل بزرگ است اما مسولان سازمان خیلی خوب در جریان ماجرای اتفاقات سیاسی قرار دارند و حتی اگر قرار بر این باشد که به آمریکا هم بروم حتما در این باره برنامه ریزی می‌کنند اما موضوع اصلی این است که در حال حاضر در کشورهای چین و حتی امارات این مسابقات برگزار می‌شود و فکر می‌کنم اولین مسابقه در ابوظبی باشد که اگر این مسابقه تا شهریور برگزار شود یک اتفاق مهم و ویزه است.»

 

علی اکبری در کنار موفقیت‌های زیادی که به دست آورده همیشه با حواشی زیادی هم روبرو بوده که یکی از آن‌ها بحث وابستگی او به یک نهاد نظامی هم بوده که امیر در این نشست تمامی این موارد را رد کرد:« کسی اگر فکر می‌کند سربند می‌بندم تا حامی مالی داخلی جذب کنم ، اشتباه است. این کار را دلی انجام می‌دهم و همه اسپانسرهای من خارجی بودند و یک ریال هم از داخل ایران کمک نداشتم و حتی ارز زیادی را هم وارد ایران کرده‌ام. تمامی اسپانسرهای من خارجی بودند و در داخل فقط حمایت‌ معنوی است. ضمن این‌که ما همه ایرانی هستیم و سپاه حافظ همه ماست اما تا به امروز فقط زیر پرچم اهل بیت بودم و فقط خدا من را کمک کرده است. زیر پرچم هیچ سازمان و ارگانی نبودم و فقط به کمک خدا و امیرالمومنین به اینجا رسیدم.»

 

از روزی‌که امیر علی اکبری وارد ورزش‌های رزمی شده است، یک دغدغه بزرگ برای او وجود داشته و آن گسترش این ورزش در ایران بوده است. کاری که انجام شده است اما هنوز هم به نوعی زیر زمینی است:« فایترهای خوبی در ایران داریم و قطعاً از ایران در آینده نمایندگان خوبی در UFCمبرزه می‌کنند. قصد دارم کمپی در ایران ایجاد کنیم و ممنوعیت این رشته نیز برداشته شود. البته هیچ نامه‌ای هم وجود ندارد که این ورزش در ایران غیر قانونی است اما برنامه‌ای هم برای گسترش آن وجود ندارد. خیلی وقت است که تلاش می‌کنم تا بتوانم حداقل انجمنی را راه اندازی کنم. چندی پیش هم قصد داشتم شرکتی بزرگ از آمریکا وارد ایران کنم تا در رشته MMA در ایران استعدادیابی کند اما متاسفانه با دخالت فایترهای رشته‌های دیگر این کار نابود شد و من منصرف شدم.»

 

 

ir​an-varzeshi.‎​com
 • 16
 • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۲ مهر
  جام جهانی والیبال
  ایران - ایتالیا
  ساعت: ۰۹:۳۰
 • جام جهانی والیبال
  تونس - استرالیا
  ساعت: ۱۱:۳۰
 • جام جهانی والیبال
  ژاپن - برزیل
  ساعت: ۱۳:۱۵
 • فوتبال دوستانه ملی
  جمهوری چک - ایرلند شمالی
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • مقدماتی یورو ۲۰۲۰
  فرانسه - ترکیه
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • ﺳﻪشنبه ۲۳ مهر
  جام جهانی والیبال
  ایران - لهستان
  ساعت: ۰۷:۰۰
 • جام جهانی والیبال
  ایتالیا - برزیل
  ساعت: ۰۹:۳۰
 • جام جهانی والیبال
  آرژانتین - استرالیا
  ساعت: ۱۲:۱۵
 • مقدماتی جام جهانی
  بحرین - ایران
  ساعت: ۲۰:۰۰
 • مقدماتی یورو ۲۰۲۰
  سوئد - اسپانیا
  ساعت: ۲۲:۱۵
 • چهارشنبه ۲۴ مهر
  جام حذفی ایران
  شهرخودرو - نفت‌ مسجدسلیمان
  ساعت: ۱۶:۱۵
 • پنجشنبه ۲۵ مهر
  جام حذفی ایران
  استقلال - فجر سپاسی
  ساعت: ۱۶:۵۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید