یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱
۲۲:۳۹ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۲۶۷۲
کشتی - وزنه برداری

تیم کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان جهان شد

تیم کشتی آزاد جوانان ایران,قهرمانی تیم کشتی آزاد جوانان ایران
تیم کشتی آزاد جوانان ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۴ مدال برنز به عنوان قهرمانی رقابتهای جهانی ۲۰۲۲ بلغارستان دست یافت.

به گزارش مهر، رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان در شهر صوفیه بلغارستان روزهای ۲۴ تا ۲۶ مردادماه برگزار شد که تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۴ مدال برنز، قهرمانی سال گذشته خود در این مسابقات را تکرار کرد.

برای تیم کشتی آزاد کشورمان، سبحان یاری در وزن ۷۹ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند. آرمین حبیب زاده در وزن ۶۱ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و احمد محمدنژاد جوان در وزن ۵۷ کیلوگرم، حسین محمدآقایی در وزن ۷۰ کیلوگرم، عارف رنجبری در وزن ۸۶ کیلوگرم و امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

در رده بندی تیمی، ایران با ۱۵۹ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، آمریکا با ۱۳۲ امتیاز دوم شد و تیم هند با ۱۱۲ امتیاز سوم شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان و رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر سیمون پیرودو از ایتالیا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب جوری وولک از آمریکا شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. محمدنژاد جوان در این گروه با نتیجه ۱۱ بر صفر عزیزبک نایموف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار مقابل لوکا گوینجیلیا از گرجستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب زاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر میکیتا آبراموف از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یکچهارم نهایی رفت. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ نیکولاس بوزاکیس از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حبیب زاده در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر حمزات ارسامرزویف از فرانسه را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب یوتو نیشیوچی از ژاپن شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم محمدرضا شاکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۳ موحامد بکتمیروف از اتریش را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب روبرت کورنلا از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان حذف شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم حسین محمد آقایی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ بگیجان کولداشیف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۴ بر ۴ مارسل ناگی از مجارستان را مغلوب کرد و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۷ مغلوب میشل مسنبرینک از آمریکا شد و با توجه حضور این کشتی گیر در دیدار پایانی، نماینده کشورمان به گروه بازنده‌ها رفت. محمدآقایی در این گروه مقابل کانات کریمبکوف از قرقیزستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ از سد هایک پاپیکیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم عرفان الهی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد الکساندر فاکوندو از آمریکا گذشت و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ساگار جاگلان از هند با نتیجه ۱۰ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف هندی مقابل حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۱ از سد برایدیو تامپسون از آمریکا گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۸ بر صفر اویج بکایر از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۶ از سد اوتاری آدیشویلی از گرجستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. یاری در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر موشق مکرتچیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبری در دور نخست با قرعه استراحت روبرو بود. وی در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر ژولین ایوانوف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت و در این مرحله به مصاف رحیم ماگمادوف نایب قهرمان سال گذشته، از فرانسه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. رنجبری در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر آنجلوس کوکلاریس از یونان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ سبوحی امیرارسلان اف از آذربایجان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر ساتوشی میورا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر کریستین آنگیال از مجارستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ادلان ویسخانوف از فرانسه به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. نماینده کشورمان در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل آندرو مارگیشویلی از کشور گرجستان به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر تویوکی هامادا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب ریفات گیداک از ترکیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۱ از سد داوید مچدلیدزه از اوکراین گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد با نتیجه ۱۴ بر ۴ مراب سلیماناشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. معصومی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۱ نیکولاس فیلدمن از آمریکا را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۱ ماهندرا گایکواد از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

۵۷ کیلوگرم: ۱- جوری وولک (آمریکا) ۲- مری بازاربایف (قزاقستان) ۳- احمد محمدنژاد جوان (ایران) و آبهیشیک دهاکا (هند)

۶۱ کیلوگرم: ۱- یوتو میشیوچی (ژاپن) ۲- آرمین حبیب زاده (ایران) ۳- کومار موهیت (هند) و حمزات ارسامرزویف (فرانسه)

۶۵ کیلوگرم: ۱- امیدجان جلال اف (ازبکستان) ۲- زیرادین بایراموف (آذربایجان) ۳- آئویاگی یوشینوسوکه (ژاپن) و سوجیت (هند) … ۹- محمدرضا شاکری (ایران)

۷۰ کیلوگرم: ۱- کانان هیبت اف (آذربایجان) ۲- میشل مسینبرینک (آمریکا) ۳- حسین محمدآقایی (ایران) و مولایم یاداو (هند)

۷۴ کیلوگرم: ۱- جبرئیل گادجیف (آذربایجان) ۲- ریونوسوکه کامیا (ژاپن) ۳- ساگار جاگلان (هند) و جعفر چولیبویف (ازبکستان) … ۱۱- عرفان الهی (ایران)

۷۹ کیلوگرم: ۱- سبحان یاری (ایران) ۲- موشق مکرتچیان (ارمنستان) ۳- اوتاری آدیشویلی (گرجستان) و موحامد عبداله یف (قرقیزستان)

۸۶ کیلوگرم: ۱- رحیم ماگامادوف (فرانسه) ۲- بنت برگه (آمریکا) ۳- عارف رنجبری (ایران) و اسماعیل کوجوکسولاک (ترکیه)

۹۲ کیلوگرم: ۱- امیرحسین فیروزپور (ایران) ۲- آندرو مارگیشویلی (گرجستان) ۳- سرگئی سارگسیان (ارمنستان) و ادلان ویسخانوف (فرانسه)

۹۷ کیلوگرم: ۱- بنجامین کوتر (آمریکا) ۲- ریفات گیداک (ترکیه) ۳- امیرعلی آذرپیرا (ایران) و نیراج (هند)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امیررضا معصومی (ایران) ۲- مهندرا گایکواد (هند) ۳- مراب سلیمانیشویلی (گرجستان) و آدیل میسریجی (ترکیه)

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۱۵۹ امتیاز ۲- آمریکا ۱۳۲ امتیاز ۳- هند ۱۱۲ امتیاز ۴- آذربایجان ۱۰۰ امتیاز ۵- گرجستان ۹۸ امتیاز ۶- ترکیه ۷۸ امتیاز

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
حبیب ابن مظاهر,زندگینامه حبیب ابن مظاهر,بیوگرافی حبیب ابن مظاهر زندگینامه حبیب ابن مظاهر از شهدای صحرای کربلا در روز عاشورا

تولد: ۶۰۵ میلادی

محل زندگی: مدینه کوفه 

صحابی: امام علی، امام حسن و سپس امام حسین

تاریخ شهادت: روز عاشورا در سال ۶۱ هجری قمری

محل دفن: در کنار حرم امام حسین

ادامه
یورگن لوکادیا,بیوگرافی یورگن لوکادیا,زندگینامه یورگن لوکادیا بیوگرافی یورگن لوکادیا فوتبالیست هلندی (+ تصاویر)

زاده:۷ نوامبر ۱۹۹۳

زادگاه:هلند

سمت:فوتبالیست

ملیت:هلندی

قد:۱۸۵ سانتی متر

ادامه
ابوحمزه ثمالی,زندگینامه ابوحمزه ثمالی,ابوحمزه ثمالی که بود زندگینامه ابوحمزه ثمالی

تاریخ تولد: احتمالا پیش از سال ۸۲ قمری

محل زندگی: کوفه

مذهب: شیعه

صحابی: امام سجاد(ع) و امام باقر(ع) و امام صادق(ع)

وفات: ۱۵۰ هجری قمری

ادامه
یونس شاکری,بیوگرافی یونس شاکری,عکس های یونس شاکری بیوگرافی یونس شاکری + تصاویر

تاریخ تولد: ۱۰ دی ۱۳۶۸

محل تولد: نیشابور ایران

حرفه: فوتبالیست

تیم کنونی: گل گهر

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۴

ادامه
کوکو شنل,زندگینامه کوکو شنل,زندگی نامه گابریل کوکو شنل بیوگرافی کوکو شنل طراح لباس برند کوکو شنل

تاریخ تولد: ۱۹ آگوست ۱۸۸۳

محل تولد: سامور فرانسه

حرفه: موسس برند معروف کوکو شنل

درگذشت: ژانویۀ سال ۱۹۷۱

نام مستعار: کوکو شنل

ادامه
احمد وحیدی,احمد وحیدی کیست,بیوگرافی احمد وحیدی بیوگرافی و عکس های احمد وحیدی

تاریخ تولد: ۶ تیر ۱۳۳۷

محل تولد: شیراز

تحصیلات: لیسانس الکترونیک ، فوق لیسانس صنایع و دکترای رشته علوم استراتژیک دانشگاه امام حسین

منصب: وزیر کشور

آغاز به کار: ۳ شهریور ۱۴۰۰

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • یکشنبه ۳ مهر
    لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    ولز - لهستان
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    هلند - بلژیک
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    دانمارک - فرانسه
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    اتریش - کرواسی
    ۲۲:۱۵
  • دوشنبه ۴ مهر
    لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    مجارستان - ایتالیا
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    انگلیس - آلمان
    ۲۲:۱۵
  • سه شنبه ۵ مهر
    لیگ‌ ملت‌های اروپا (B)
    سوئد - اسلوونی
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (B)
    نروژ - صربستان
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    سوئیس - جمهوری چک
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (A)
    پرتغال - اسپانیا
    ۲۲:۱۵
  • لیگ‌ ملت‌های اروپا (B)
    اوکراین - اسکاتلند
    ۲۲:۱۵
ویژه سرپوش