سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۰۰۱۳۱

بیوگرافی امیررضا معصومی پسر فردین معصومی؛ کشتی گیر موفق ایرانی

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,زندگینامه امیررضا معصومیامیررضا معصومی
امیررضا معصومی پسر فردین معصومی است که چند سالی کشتی را کنار گذاشته و اکنون پسرش در وزن ۱۱۰ کیلوگرم عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران می باشد. او توانست  جیمز مولن از آمریکا را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و به مدال طلای جهانی دست پیدا کند.

چکیده ای از بیوگرافی امیررضا معصومی:

نام کامل: امیررضا معصومی

تاریخ تولد: ۲۸ شهریور ۱۳۸۳

محل تولد: ماسال

حرفه: کشتی گیر و عضو تیم ملی ایران

قد: ۱۹۵ سانتی متر

وزن: ۱۱۰ کیلوگرم

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,تصاویر امیررضا معصومیبیوگرافی امیررضا معصومی

بیوگرافی امیررضا معصومی:

امیررضا معصومی در ۲۸ شهریور ۱۳۸۳ در ماسال به دنیا آمد. او دانش‌آموز دبیرستان دوره اول پسران سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت است و کشتی در خانواده‌شان ارثی است، به طوری که پدرش فردین معصومی نیز یکی از کشتی گیران موفق و مطرح ایران بوده است. 

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,پسر فردین معصومیامیررضا معصومی در کنار فردین معصومی

فردین معصومی یکی از کشتی گیران سابق ایران و دارنده مدال نقره و برنز جهانی است که تمامی فاکتورهای لازم جهت رسیدن به قله های افتخار در سطح بالای جهانی را دارد. اندام متناسب، قد بلند، جسارت و قدرت زیاد این ورزشکار در برابر سایر رقیبان نشان می داد که امیرحسین زارع دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان ، بر خلاف دیگر رقبا ، حریفی سرسخت و قابل احترام باشد.

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,امیررضا معصومی کشتی گیرامیررضا معصومی زمان تمرین

امیررضا معصومی سال گذشته و در جریان رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در بوداپست مجارستان، نمایشی مقتدرانه از خود به نمایش گذاشت که نظر کارشناسان بسیاری را در این زمینه به خود جلب کرد. معصومی توانست سکوی نخست جهانی را از آن خود کرده و در رقابت ها ابتدایی کامینسکی از لهستان ۱۰ بر صفر ببرد. 

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,امیررضا معصومی در مسابقات بوداپستامیررضا معصومی در مسابقات بوداپست

در رقابت بعدی توانست بازاربائف ازبک را ۱۰ بر صفر از میان بردارد، سپس در دیدار نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۱ ژیبالوف روس را شکست داد و وارد مرحله فینال شد، او در این مرحله نمایشی همه جانبه ایجاد کرد و توانست جیمز مولن از آمریکا را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و مدال طلای جهانی را از آن خود کند. 

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,پدر امیررضا معصومیامیررضا معصومی در کنار پدرش

بعد از گذشت ۱۱ ماه از کسب مدال طلای نوجوانان جهان امیررضا معصومی درحالی که به تازگی در رده نوجوانان حضور پیدا کرده بود وارد مسابقات جام تختی در رده بزرگسالان شد و به میدان بازی رفت. او توانست در این مرحله هم سکوی نخست را کسب کرده و خود را در قد و قامت مدعی جدی دوبنده تیم ملی در سنگین وزن نشان دهد.

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,فعالیت های ورزشی امیررضا معصومیعکس های شخصی امیررضا معصومی

او با پیگیری و دلسوزی های پدرش که خود هم قهرمان شاخصی در زمینه کشتی ایران و جهان بود توانست شرایط را به نفع خود تغییر دهد. این ورزشکار قطعا می تواند به شرط برطرف کردن برخی نواقص فنی ، کسب تجربه بیشتر و دوری از حواشی ، سال ها برای کشتی ایران در سنگین وزن افتخارآفرینی کند.

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,عکس های اینستاگرامی امیررضا معصومیعکس های اینستاگرامی امیررضا معصومی

امیررضا معصومی با گذشت تنها یک سال از قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۲۱ قصد دارد با گذشت از سد امیرحسین زارع و در مسابقات جهانی بزرگسالان ۲۰۲۲ در صربستان حضور داشته باشد. این اتفاق می تواند رقابتی سنگین بین این دو ورزشگار ایجاد کند و انتخابی سنگین وزن را رقم بزند.

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,امیررضا معصومی ورزشکارامیررضا معصومی ورزشکار موفق ایرانی

در المپیک ۲۰۰۸ فردین معصومی توانست از عنوان پنجمین و رسیدن به مدال جا ماند و اکنون بزرگترین آرزوی او ایستادن پسرش در سکوی المپیک می باشد. امیررضا هم برای به حقیقت پیوستن آرزوی پدرش سخت تلاش می کند و مسیری سخت و پرپیچ خم را در پیش دارد. 

امیررضا معصومی,بیوگرافی امیررضا معصومی,امیررضا معصومی کشتی گیر ایرانیامیررضا معصومی کشتی گیر ایرانی

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 11
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
ایول
درود بر پرچمدار قهرمان ایران زمین مرد میدان وطن پرست شجاعانه و دلیرانه دشمن را حریف را خاک میکنه
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش