سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
۲۱:۰۹ - ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۱۱۹۱
اشتغال و تعاون

اسماعیل بخشی: ۹۹% مراسم های روز کارگر نمایشی است/ مدیران جدید هفت تپه وعده‌های الکی به کارگران داده اند

اسماعیل بخشی,صحبت های اسماعیل بخشی در مورد حقوق کارگران
فعال کارگری شرکت هفت تپه اهواز با اشاره به برگزاری مراسم روز کارگر در این شرکت به دیده بان ایران گفت: نظر بنده و تمامی کارگران این است که نمایندگان مجلس، نماینده کارگر نیستند؛ چون این جماعت هیچ استقلالی از خودشان ندارند! چطور از کسی که استقلال ندارد انتظار حمایت داشت؟! هر موقع از دل همین کارگران، ما توانستیم یک نماینده را برای خودمان انتخاب کنیم، آن‌موقع حرف از حمایت و حامی بودن بزنند.

اسماعیل بخشی، فعال کارگری درباره تجمع امروز کارگران هفت تپه به مناسبت روز «کارگر» به دیده‌بان ایران گفت: بنده در تجمع امروز کارگران هفت تپه به مناسبت روز کارگر حضور نداشتم چون این تجمع در داخل خود شرکت بوده و بنده حق ورود به آنجا را ندارم. اما یکی از مطالبات همکارانم، برگرداندن بنده به سرکار است. 

بخشی اضافه کرد: امروز سوای از روز کارگر، کارگران هفت تپه تصمیم گرفتند که مستقل از نمایش‌ بازی کردن‌های کارفرماها، تجمع داشته باشند. چون ۹۹ درصد مراسم های کارفرماها به مناسبت روزکارگر، نمایشی و صرفا جهت ریاکاری است.

بخشی درباره ماجرای اخراجش از شرکت هفت تپه ضمن اشاره به این نکته که زمان برسرکار بودن بخش خصوصی در هفت تپه، آقای اسدبیگی با کمک برخی نهادهای امینی بنده را خانه‌نشین کرد، گفت: پس از آنکه اخراج شدم دیگر اجازه ورود و فعالیت بنده را در هفت تپه ندادند. مدیران جدید هم، هیچ جواب مشخصی در رابطه با بازگشت من ارائه نمی دهند و به نوعی فقط من و همکارانم را از سر خود باز می‌کنند!

این فعال کارگری دلیل عدم اجازه برای ادامه فعالیت‌اش در شرکت هفت تپه را اینگونه تشریح کرد: بنده الان هیچ حکم قضایی‌ای ندارم که آقایان به بهانه آن من را به هفت تپه راه ندهند! ظاهراً نهادهای امنیتی مخالف حضور بنده در شرکت هفت تپه هستند و به مدیران جدید اجازه موافقت برای بازگشت مرا نمی‌دهند!

او اضافه کرد: مدیران جدید وعده‌های الکی به کارگران داده اند و هدف اصلی تجمع امروز کارگران هفت تپه دادن «هشدار» به این جماعت بوده که بدانند کارگران در هیچ شرایطی از خواسته‌ها و مطالبات خود دست نمی‌کشند.

بخشی خاطرنشان کرد: همکارانم صراحتاً به مدیران جدید گفتند که اسماعیل بخشی باید سر کار برگرد.

وی با ذکر این نکته که دلیل اخراج شدنش را نمی‌داند، گفت: جالب اینجاست که هیچکدام از مدیران جدید به من اجازه صحبت کردن نمی‌دهند که اصلاً بدانم دلیل اخراج شدنم چیست! البته خود مدیرعامل هفت تپه بارها به همکاران بنده گفته بود که هیچ مشکلی با حضور آقای بخشی نداریم اما این آقایان به دلیل دستور نهادهای امنیتی مبنی بر عدم حضور بنده در شرکت هفت تپه، با ادامه فعالیتم موافقت نمی‌کنند!

این فعال کارگری درباره مطالبات کارگران هفت تپه به سایت دیده بان ایران گفت: کارگران هفت تپه به‌دنبال همسان سازی حقوق‌، بازگشت بنده، عدم پرونده سازی برای کارگران و وکلایشان و دفاع از حامیان کارگران که در زندان به سر می‌برند، هستند. در حال حاضر حقآبه هفت تپه را به شدت کم کردند و از سویی دیگر برق و گاز هفت تپه را قطع می‌کنند

کارگر شرکت هفت تپه با بیان اینکه که تجمع امروز بدون دخالت نیروهای امنیتی به پایان رسید، خاطرنشان کرد: چون تجمع  در محوطه هفت تپه صورت گرفته بود ماموران نتوانستند دخالت کنند البته این جماعت خوب می‌دانند که دیگر  نمی‌توانند مقابل کارگر بایستند!

بخشی با تاکید بر این قضیه که در این چند سال نه خبرگزاری رسمی  و نه «خانه کارگر» هیچ حمایتی از آن‌ها نکردند، گفت: ما نه خبرگزاری رسمی‌ای که خودشان را حامی کارگر می‌دانند را مستقل می‌دانیم نه خانه کارگری که فقط «مدعی» حامی بودن را دارد!

وی تاکید کرد: نه خبرگزاری ها و نه خانه کارگر، هیچ حمایتی از ما نکردند و حتی یکبار هم گامی در جهت رسانه‌ای شدن خواسته‌های ما برنداشتند.

وی افزود: البته اگر تلاشی هم کنند ما کارگران قبول نمی‌کنیم چون این جماعت مستقل نیستند و کسی‌که مستقل نیست نمی‌تواند از حقوق ما دفاع کند. ما کارگران هفت تپه تنها بودیم و هیچکدام از این جماعت حامی ما نبودند.

بخشی ادامه داد: خانه کارگر،  و نمایندگان مجلس فقط از نام «کارگر» سوءاستفاده کرده و قصد از بین بردن استقلال کارگران را داشتند و دارند. ما نه از این جماعت کمک می‌خواهیم و نه آن‌ها هم تلاش کردند که کاری برای ما انجام دهند.

این فعال کارگری خاطرنشان کرد: ما کارگران  هر آنچه که به دست آورده‌ایم را با تلاش، استقامت و استمرار خودمان بود نه نهادها هر چقدر که برای ما پرونده سازی کردند، ما را به زندان انداختند و اخراج و تحقیرمان کردند، کم نیاوردیم و بر روی مطالباتمان پافشاری کردیم؛ با این همه هزینه‌ای که داده‌ایم این جماعت با چه رویی اسم «حامی کارگر» را روی خودشان می‌گذارند؟

بخشی در پایان درباره اظهارات و ادعاهای نمایندگان مجلس که خود را حامی «کارگر» معرفی می‌کنند، گفت:  نظر بنده و تمامی کارگران این است که نمایندگان مجلس، نماینده کارگر نیستند؛ چون این جماعت هیچ استقلالی از خودشان ندارند! چطور از کسی که استقلال ندارد انتظار حمایت داشت؟! هر موقع از دل همین کارگران، ما توانستیم یک نماینده را برای خودمان انتخاب کنیم، آن‌موقع حرف از حمایت و حامی بودن بزنند. باز هم تاکید می‌کنم ما به هیچ عنوان نه در دولت و نه در مجلس هیچکس را نماینده خود نمی‌دانیم.

  • 16
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش