پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
۱۲:۱۸ - ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۰۴۵۴
حقوق و دستمزد

جزئیات فیش ‌حقوقی کارکنان در سال ۹۹

فیش ‌حقوقی کارکنان در سال ۹۹,اخبار کار,خبرهای کار,حقوق و دستمزد
اطلاعات حقوقی کارکنان باید در سامانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا ثبت شود و علاوه‌براین ، باید ضوابط پرداخت پاداش، فوق العاده مأموریت و سایر هزینه ها نیز معلوم شود و دستگاه های اجرایی مکلف به اجرای آن هستند.

به گزارش ایسنا، آنچه در خصوص وضعیت حقوق کارکنان در امسال اتفاق افتاد اعمال افزایش متوسط ۱۵ درصدی نسبت به سال پیش بود که در نتیجه آن دیگر هیچ کدام از کارمندان رقمی کم تر از ۲ میلیون و ۸۰۰ تومان دریافتی نخواهند نداشت، در عین حال که متوسط دریافتی شاغلین به ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. ولی اینکه با تغییرات جدید، وضعیت فیش حقوقی کارکنان و اجزای آن به چه نحوی خواهد بود، موضوعی است که با تعیین ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۳۹۹ معلوم شده است.

پاداش به اندازه حداکثر یک ماه دستمزد

در رابطه با پاداش، کارکنان دستگاه های اجرایی میتوانند حداکثر معادل یک ماه حقوق و مزایای درج شده در احکام کارگزینی در صورت وجود اعتبار و در سقف اعتبار تخصیص یافته دستگاه های اجرایی بعنوان پاداش دریافت کنند. پرداخت یک ماه پاداش به اعضای هیأت مدیره، هیأت عامل کارکنان شرکتهای دولتی، بانک ها و بیمه های دولتی با رعایت قوانین و مقررات پس از تصویب مجامع عمومی یا شوراهای عالی مجاز است.

برای کمک های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم مطابق با موافقت نامه مبادله شده است که برای بانک ها و بیمه ها و شرکتهای دولتی در سقف عملکرد بودجه سال پیش و برای کارکنان قرارداد کار معین و ساعتی از محل اعتبارات مصوب شده خزانه و با رعایت مفاد موافقت نامه مجاز است.

هزینه غذا چه قدر است؟

در مورد هزینه غذای کارکنان نیز شرایط به این صورت است که هزینه غذای ایام تعطیل و نوبت کاری شب کارکنان مشمول در دستگاه های اجرایی اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی با تائید بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از سوی او بعنوان هزینه های اداری قابل پرداخت خواهد بود. بر این اساس کمک هزینه غذای روزانه حداکثر ۸۴۰۰ تومان است.

وضعیت ایاب و ذهاب و مهد کودک

دیگر بخش پرداختی در فیش حقوقی کارکنان ایاب و ذهاب آنهاست که در امسال ایام و ذهاب کارمندانی که از خدمات حمل و نقل سازمانی استفاده نمی کنند، در تهران ماهیانه حداکثر ۱۶۰ هزار تومان، در شهرهای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهیانه حداکثر ۱۰۵ هزار تومان است.

البته دستگاه های اجرایی که در کلانشهرها قرار دارند مجازند هزینه ایاب و ذهاب کارکنان خود را به صورت نقدی پرداخت کرده یا برای بهره برداری از خدمات حمل و نقل (سرویس) کارکنان نسبت به عقد قرارداد با شرکت هاي حمل و نقل شهری غیر دولتی اقدام کند. سقف قرارداد میتواند حداکثر ۱۰ د رصد بیشتر از هزینه ایاب و ذهاب پرداختی به کارکنان در سال پیش باشد. همینطور مهد کودک برای زنان کارمندان دستگاه های اجرایی فاقد مهد کودک دولت به ازای هر فرزند زیر شش سال ماهیانه حداکثر ۱۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان قابل پرداخت است.

حق مأموریت چطور پرداخت می شود؟

در رابطه با مأموریت ها نیز فوق العاده مأموریت روزانه درون کشور به کارمندان اجرایی دستگاه های اجرای که بعنوان مامور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام میشوند و مجبور به توقف شبانه هستند تا میزان حداقل حقوق و مزایا تا یک بیستم و نسبت به مازاد به یک پنجاهم در سقف اعتبار مصوب دستگاه قابل پرداخت است.این در حالیست که در صورت عدم توقف شبانه تنها ۵۰ درصد از این میزان قابل پرداخت خواهد بود.

۳۰ هزار تومان برای موبایل 

پرداخت کمک هزینه تلفن همراه تا ۳۰ هزار تومان در ماه به مدیران و کارمندانی که بنا به شرایط خاص بطور مستمر دردسترس باشند به تشخیص رییس اجرای یا مقام مجاز از طرف او مجاز خواهد بود.

تمامی دستگاه های اجرایی که اعتبارات مربوط به حقوق و مزایای واحدهای استانی آن ها ملی است و بصورت متمرکز از طریق خزانه داری کل کشور پرداخت می شود مکلف اند فهرست دستمزد را ماهیانه و به تفکیک استان به خزانه داری سراسر کشور ارسال کند.

گفتنی است که بر اساس قانون بودجه امسال، دستگاه های اجرایی مشمول ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند مکلفند اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت طبق قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان را تا ۲۰ اردیبهشت سال جاری در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت و یا به روز رسانی کنند، این در حالیست که از آغاز خردادماه هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی صرفا بعد از ثبت اطلاعات آن ها در سامانه کارمند ایران انجام خواهد شد.

  • 14
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
کاکا,تصویر کاکا,سن کاکا بیوگرافی کاکا، یکی از مشهورترین بازیکن تاریخ فوتبال برزیل(+ تصاویر خانوادگی)

نام کامل: ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته

زادروز: ۲۲ آوریل ۱۹۸۲

زادگاه: گاما، برزیل

قد: ۱٫۸۶ متر 

پست: هافبک هجومی

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
میلاد عبادی‌ پور,بیوگرافی میلاد عبادی پور,زندگینامه میلاد عبادی پور بیوگرافی میلاد عبادی‌ پور بازیکن قدرتی تیم والیبال ایران (+ تصاویر)

متولد: ۲۵ مهر ۱۳۷۲

محل تولد: قره حسنلو، ارومیه، ایران

قد: ۱۹۶ سانتی متر

پست: دریافت کنندهٔ قدرتی

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
علی مطهری,تصاویر علی مطهری,علی مطهری کیست بیوگرافی علی مطهری، فرزند آیت الله مطهری (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۶ بهمن ۱۳۳۶

محل تولد: تهران

ملیت: ایرانی

همسر: نرگس انصاری

فرزندان: مرتضی، رضا، لیلا، زهرا

ادامه
رضا عابدینی والیبالیست,رضا عابدینی,رضا عابدینی بازیکن والیبال بیوگرافی رضا عابدینی بهترین بازیکن والیبال در پست سرعتی (+ تصاویر)

نام کامل: رضا عابدینی

تاریخ تولد: ۱۹/ ۵/ ۱۹۹۱ 

پست: مدافع

قد: ۲۰۳ سانتیمتر 

آخرین تیم باشگاهی: وزارت دفاع

ادامه
رضا بهرام,زندگینامه رضا بهرام,رضا هلاورجانی بیوگرافی رضا بهرام از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

نام هنری: رضا بهرام

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۷۰

محل تولد: یزد

شغل: خواننده

سبک: پاپ

ادامه
شهریار مقانلو,عکس های شهریار مقانلو,شهریار مقانلو بازیکن فوتبال بیوگرافی شهریار مقانلو، اقای گل لیگ ازادگان (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ماه ۱۳۷۳

محل تولد: زنجان

ملیت: ایران

پست: مهاجم

قد: ۱۸۷ سانتی متر

ادامه
رضا صادقی,همسر رضا صادقی,آهنگ های رضا صادقی بیوگرافی رضا صادقی محبوب ترین خواننده مشکی پوش (+ تصاویر خانوادگی)

نام مستعار: پادشاه مشکی

تولد: ۲۵ مرداد ماه ۱۳۵۸

ملیت: ایرانی

سبک( ها): موسیقی پاپ ایرانی

ساز( ها): گیتار، پیانو، کیبورد

ادامه
صادق محرمی,صادق محرمی و خانواده اش,بیوگرافی صادق محرمی بیوگرافی صادق محرمی (+جدیدترین تصاویر)

زادروز: ۱۱ اسفند ۱۳۷۴

زادگاه: هشتپر، ایران

ملیت: ایرانی

قد: ۱٫۷۴ متر

پست: دفاع راست

ادامه
فرزاد فرزین,تصاویر فرزاد فرزین,مصاحبه با فرزاد فرزین بیوگرافی فرزاد فرزین خواننده و بازیگر محبوب (+ جدیدترین تصاویر)

تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۳۶۰ 

ملیت: ایرانی

سبک ها: پاپ، راک، الکترونیک، جاز

حرفه ها: خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده، ترانه سرا، بازیگر

سازها: گیتار، پیانو، کیبورد

وضعیت تأهل: متاهل

ادامه
ویژه سرپوش