جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۴۹ - ۱۷ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۴۷۲۲
چهره ها در سینما و تلویزیون

نیوشا ضیغمی:برخی از زنان زیباى اولیه و زنانه خود را از دست دادند/ تمایل ندارم همیشه مشغول باشم و بازى کنم

نیوشا ضیغمی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
نیوشا ضیغمی در گفتگوی برنا از نقش آفرینى در دو فیلم سینمایى «ثبت با سند برابر است» و «دختر عمو، پسر عمو» سخن گفت.

نیوشا ضیغمى، بازیگر نام آشنای سینما، این روزها با دو فیلم سینمایى کاملا تجارى «ثبت با سند برابر است» و «دختر عمو، پسرعمو» در پرده سینماهاحضور پیدا کرده است. وی در این سال ها بیشتر در آثار کمدى و تجارى سینما خود را محک زده است.

 

با این بازیگر که فیلم سینمایى «دریا، ماهى و پرنده» را هم در گروه «هنر و تجربه» در اکران دارد گفتگو کردیم که در ادامه می خوانید.

 

فیلم «دختر عمو، پسرعمو» چه مولفه و ویژگی هایی داشت که بازی در آن را پذیرفتید؟

«طلاق» در جامعه کنونى به نسبت گذشته بسیار رایج شده و در قامت یک معضل خودش را نشان مى دهد. متاسفانه بسیارى از طلاق ها و جدایى زوجین از یکدیگر با موارد سطحى اتفاق مى افتد. فیلمنامه «دختر عمو، پسر عمو» با زبان طنز به همین مباحث مى پردازد و از این حیث برایم جذابیت لازم براى نقش آفرینى را داشت.

 

حضور نیوشا ضیغمى در دو فیلم کمدى سینمایى «ثبت با سند برابر است» و «دختر عمو، پسر عمو» و اکران همزمان این دو اثر با یکدیگر سبب شده چشمان مخاطب به تماشای حضور ضیغمى در آثار کمدى عادت کند، آیا این رویه را براى ادامه فعالیت خود انتخاب کردید یا نقش آفرینی در ژانرهای دیگر هم می تواند دغدغه و هدف شما باشد؟

نزدیک ١٥ سال است در تلویزیون و سینما مقابل دوربین ظاهر مى شوم. در کارنامه کارى من تجربه بازى در آثار جدى و کمدى دیده مى شود. ولى در شرایط کنونى اجتماع کمدى هاى «ثبت با سند برابر است» و «دخترعمو، پسرعمو» جزو کمدى هاى شریف و موقعیتی هستند که براى خنده مخاطب دستاویز به هر مسئله اى نمى شوند. در شرایط فعلى مردم به دیدن فیلم هاى کمدى بیشتر تمایل نشان مى دهند و سینما را با مفهوم سرگرمى دنبال مى کنند. در دو فیلم «ثبت با سند برابر است» و «دختر عمو، پسر عمو» حرفى هم زده شد. حالا شاید حرف بزرگى زده نشده ولى قرار نبوده به صرف خنده مخاطب را به سالن سینما بیاوریم.

 

نشانه هاى کمدى سخیف و مبتذل از نگاه نیوشا ضیغمى چگونه تعریف مى‌شود؟

بسیارى از فیلمسازان و نویسندگان مطرح سینماى جهان مهمترین حرف هاى خود را در قالب فیلمنامه هاى کمدى بیان مى کنند. کمدى صرفا مختص به دریافت خنده از مخاطب نیست. کمدى به آن معنا که پیامى هم در آن نهفته است، کاربرد دارد. فیلم هاى که در مقطعى جایگزین آثار کمدى سینماى ایران شدند فیلمنامه و محتوا خاصى ندارند و حتى از ساختار اصولى موضوع داستان هم بى نصیب هستند. فقط با جذب بازیگر و انجام هرگونه حرکت شنیع دیده شدند. ولى این سینماى کمدى نیست و بیشتر هجو است، اصلا استفاده از واژه ابتذال براى این فیلم ها مناسب سینماى ایران نیست و برخى از دیالوگ ها و حرکت بازیگران این آثار واقعا در شان سینماى ایران نیست. من این آثار را در زمره آثار کمدى تعریف نمى کنم. به طور کلى سینماى بى محتوایى است که شاید مخاطب عام هم که به تماشاى این فیلم ها مى رود پس از پایان فیلم و خروج از سالن حال خوشایندى نداشته باشد و صرفا به دلیل حضور بازیگرانى که ذهن آنها را با خود همراه کرده به تماشاى آن فیلم نشستند

 

 

شما در طول این سال ها کم کار شدید، زندگی مشترک چقدر در رخداد این اتفاق برای شما دخیل بوده است؟

کارنامه بازیگرى من مشخص است. در این سال ها به طور میانگین هر سال ٢ الى ٣ فیلم بازى کردم و از یک مقطعى به بعد حضور دائمى بازیگر مقابل دوربین ها باعث دلسردى مخاطب از بازیگر مى شود. بیشتر تلاش مى کنم انتخاب هاى معقول کنم و در میان پیشنهادات ترکیب انتخاب فیلم ها را طورى کنار هم مى گذارم که هم فیلمى با مشخصات گیشه در آن حضور داشته باشد و هم فیلمى بازی کنم که با نگاه کلاسیک و هنرى بیشترى درآمیخته شده باشد. خیلى هم تمایل ندارم همیشه مشغول باشم و بازى کنم اما به عنوان بازیگر فکر مى کنم فیلمنامه خوب مى تواند بازیگر را براى بازى در فیلم مجاب کند و براى خودم هم قانون تعیین نکردم که حتما باید سالیانه یک تعداد فیلم بازى کنم در مجموع نمى خواهم صحبت هاى کلیشه اى کنم ولى دوست دارم در فیلمى به ایفاى نقش بپردازم که احترام به سلیقه مخاطب هم در آن لحاظ شده باشد.

 

نیوشا ضیغمی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

متاسفانه روالی که در طول این چند سال اخیر در جشنواره فیلم فجر شاهد هستیم این است که تعداد ثابتی از بازیگران در فیلم ها حضور دارند و در این زمینه هیچ تنوعی دیده نمی‌شود ارزیابى خودتان از این موضوع چیست باند و دوست بازی نقشی در این جریان دارد؟

١٤سال از حضور من در سینما گذشته است از جمله بازیگرانى نبودم که اعلام کنم مثلا در این سال من فیلمى بازى نکردم و بیکار بودم یا خانه نشین شدم. این اتفاقات به صورت مقطعى در سینما رخ مى دهد ولى ماندگار نیست. اعتقاد دارم عدم ریسک پذیرى فیلمسازان و انتخاب عوامل سرتاسر کپى از فیلمى که موفق بوده یا اتخاذ فرمولى که در جشنواره فجر مثلا جواب مى دهد را مى توانم از دلایل این اتفاق عنوان کنم. در صورتى که معتقدم کاملا اشتباه است، تمام بازیگران در هر سن و شرایط فیزیکى با انتخاب عوامل درست و فیلمنامه خوب قادر خواهند بود توانایى هاى خود را نشان بدهند، اینگونه نیست که بازیگر آثار تجارى صرفا در این ژانر مورد توجه قرار بگیرد و بازیگر فیلم هاى هنرى در ژانر خودش، ادامه این رویه مطمئنا سبب خستگى مخاطب از دیدن بازیگر در نقش هاى تکرارى مى شود و ناخودآگاه آن بازیگر را هم به سمت تکرار مى برد. در هر دهه اى سینماى ایران یک شرایطى را تجربه کرده است. بازیگرى که بیش از یک دهه مقابل دوربین بوده است یعنى از جمله بازیگران ماندگار سینما محسوب مى شود که حضور خودش را در سینما تثبیت کرده و وقتى فیلمسازان و تهیه کنندگان متوجه مى شوند که این آثار بازخورد ندارد این شرایط تغییر خواهد کرد. یک بخش مهم سینما مخاطب سینما هستند و این سیستم انتخاب هاى تکرارى نمى تواند با دوام باشد.

 

به نظر شما جشنواره فیلم فجر از جایگاهی برخوردار هست که مخاطب ایرانی با فهمیدن اینکه یک فیلم سیمرغ گرفته به تنهایی تمایل به تماشای این فیلم داشته باشد و آیا شما مانند برخی به این موضوع قائل هستید که جشنواره فیلم فجر از نگاه دولتى استفاده مى کند یا جوایزی از پیش تعیین شده و سفارشی دارد؟

بالاخره چه بخواهیم و چه نخواهیم جشنواره فیلم فجر مهمترین فستیوال سینمایى و هنرى کشورمان است. در ادوار گذشته جشنواره فیلم فجر دیدیم که نگاه هاى انتخاب آثار مبتنى بر سلیقه هاى مدیریتى بوده است، اى کاش که اینگونه نباشد. البته تمام فستیوال هاى دنیا رویکرد مشخصى دارند و از یک چارچوب خاص تکرارى دارد. اما اعتقاد دارم اگر مدیران جشنواره فیلم فجر یک مقدار واقعى تر از رابطه ها و اسم و رسم افراد عمل کنند و به جوانان میدان بدهند، جشنواره فیلم فجر جذاب تر مى شود چون از الان وقوع یک سرى اتفاقات کاملا قابل پیش بینى است.

 

نیوشا ضیغمی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران

در پایان اجازه بدهید سوالی فارغ از سینما و بازیگری بپرسیم؛ شما مدیریت یک کلینیک زیبایی را برعهده دارید که طبیعتا خیلی از افراد در آن تمایل دارند که در صورت شان تغییراتی ایجاد کنند شما به عنوان یک چهره شناخته شده چقدر به بکر بودن چهره چه در میان بازیگران و چه مراجعه کنندگان به کلینیک اهمیت مى دهید؟

بسیارى از اوقات تعریف یا تعبیر غلط از یک مقوله اى قادر است که آن را از بهترین حالت به بدترین شکل ممکن برساند. در این زمینه به عدم آگاهى یا استفاده نادرست از امکانات هم مى توان اشاره کرد، امروز علم پزشکى موفق شده از انواع متدهاى زیبایى و دستگاه براى حفظ سلامت پوست استفاده مى شود نه براى تغییر ظاهر. حفظ سلامت پوست یعنى اینکه پوست صورت فردى در آستانه ٥٠ سالگى به مانند پوست صورت فردى ٣٥ ساله دیده شود. در حال حاضر علم پزشکى به قدرى پیشرفته شده است و متدهاى جدید و دستگاه هاى تازه وارد کشور شده که قادر است سلامت پوست صورت شما را به ١٥ سال قبل از سن خودتان برساند، این مسئله به سلامت روح و روان افراد هم خیلى کمک مى کند. متاسفانه از یک سرى نمونه هاى جراحى هاى ناموفق زیبایى الگوبردارى مى کنیم و متاسفانه برخى از خانم ها با استفاده از بدترین نوع این شیوه هاى حفاظت از سلامت پوست، زیباى اولیه و زنانه خودشان را از دست دادند. خانم ها و آقایان که براى این کار مى خواهند اقدام کنند در ابتدا نسبت به آن آگاهى کسب کنند و به مراکز مطمئن و معتبر مراجعه کنند چون برخى از این مراکز از مواد و تجهیزات نامناسب استفاده مى کنند، استفاده غلط براى حفظ سلامت پوست مى تواند عواقب بدى هم داشته باشد و این موضوع به عدم آگاهى افراد برمى گردد که باید هوشیار باشند.

 

 

 

  • 20
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۸
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
اردشیر کاظمی بیوگرافی اردشیر کاظمی؛ پیشکسوت سینمای ایران

تاریخ تولد: ۲۹ آبان ۱۳۱۷

محل تولد: بندرانزلی، ایران

محل زندگی: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

آغاز فعالیت: سال ۱۳۴۹ تاکنون

همسر: ندارد

ادامه
دیالوگ های آنشرلی

دیالوگ های آنشرلی در این مقاله از سرپوش به بررسی جذابیت های دیالوگ های آنشرلی در سینما و تئاتر می‌پردازیم. آنشرلی، با تاریخچه‌ای غنی در حوزه فرهنگ و هنر، دارای دیالوگ‌هایی است که علاوه بر ارتقاء داستان، به عنوان نمونه‌هایی برجسته از زبان هنری در این صنایع شناخته می‌شوند. اثر آنشرلی  کتاب "آنشرلی" نوشته لوسی ماد مونتگمری، داستان دختری به نام آن شرلی است که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. آن شرلی دختری کنجکاو، مهربان و خلاق است که با دیالوگ های خود، شخصیتی دوست داشتنی و ماندگار در ذهن خوانندگان ایجاد کرده است. انیمیشن آنشرلی انیمیشن "آنشرلی" که در سال ۱۹۷۹ در ژاپن ساخته شده است، اقتباسی از رمان "آن در گرین گیبلز" نوشته لوسی ماد مونتگمری است. این انیمیشن، داستان دختری به نام آن شرلی را روایت می کند که در یتیم خانه بزرگ شده و به یک خانواده ثروتمند در شهر مونک هاوس نیو برونزویک در کانادا فروخته می شود. شخصیت های آنشرلی شخصیت های اصلی انیمیشن آنشرلی عبارتند از: آن شرلی: دختری کنجکاو، مهربان و خلاق که با موهای قرمز و شخصیت دوست داشتنی خود، یکی از محبوب ترین شخصیت های ادبیات کودکان است. مریلا کاترین کاتبرت: خواهر بزرگ تر ماتیو کاتبرت که با برادرش در مزرعه گرین گیبلز زندگی می کند. مریلا زنی سخت کوش و جدی است که در ابتدا از حضور آن شرلی در خانه خود خوشحال نیست. ماتیو کاتبرت: برادر کوچک تر مریلا که مردی مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیانا براری: دختر همسایه کاتبرت ها که با آن شرلی دوست می شود. دیانا دختری مهربان و ساده دل است که به سرعت با آن شرلی دوست می شود. دیالوگ های انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، از این قرار است که آن شرلی، دختری یتیم که در یتیم خانه بزرگ شده است، توسط خواهر و برادری به نام های مریلا و ماتیو کاتبرت به فرزندخواندگی پذیرفته می شود. مریلا و ماتیو، آن شرلی را برای کمک به انجام کارهای خانه و مزرعه می خواهند. آن شرلی، با موهای قرمز آتشین و شخصیت دوست داشتنی خود، به سرعت با مریلا و ماتیو و همچنین با همسایه آنها، دیانا براری، دوست می شود. آن شرلی، با ماجراجویی ها و شیطنت های خود، زندگی کاتبرت ها را زیر و رو می کند و به آنها یاد می دهد که چگونه از زندگی لذت ببرند. نکات مثبت آنشرلی انیمیشن آنشرلی، از جمله انیمیشن های ماندگار و خاطره انگیزی است که با داستان جذاب و شخصیت های دوست داشتنی خود، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله نکات مثبت این انیمیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد: - داستان انیمیشن آنشرلی، همانند داستان رمان، داستانی جذاب و پرکشش است که مخاطبان را از ابتدا تا انتها درگیر خود می کند. - شخصیت های انیمیشن آنشرلی، از جمله آن شرلی، مریلا، ماتیو و دیانا، شخصیت هایی دوست داشتنی هستند که مخاطبان با آنها ارتباط برقرار می کنند. - انیمیشن آنشرلی، پیام های مثبتی مانند اهمیت خانواده، دوستی و امید را به مخاطبان خود منتقل می کند. دیالوگ های شخصیت آنشرلی دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بیانگر شخصیت او هستند. او دختری کنجکاو و ماجراجو است که همیشه به دنبال یادگیری چیزهای جدید است. این ویژگی در دیالوگ های او به وضوح دیده می شود. برای مثال، در یکی از دیالوگ ها، آنشرلی از معلم خود می پرسد: "حتی اگر دنیا بد باشد، همیشه چیزهای خوب هم وجود دارد." " تصور اینکه شما یک ملکه هستید واقعا عالی است. شما بدون هیچ گونه ناراحتی از آن لذت می برید و هر زمان که بخواهید می توانید از ملکه بودن دست بردارید، کاری که در زندگی واقعی نمی توانید انجام دهید." "این یک چیز خوب در مورد این جهان است ... همیشه بهارهای بیشتری وجود دارد." "وقتی فکر می‌کنم قرار است اتفاق خوبی بیفتد، به نظر می‌رسد که بر روی بال‌های انتظار پرواز می‌کنم. و سپس اولین چیزی که متوجه می شوم با یک ضربت به زمین می افتم. اما واقعاً ماریلا، قسمت پرواز تا زمانی که ادامه دارد با شکوه است... مثل اوج گرفتن در غروب خورشید است. من فکر می‌کنم که تقریباً تاوان ضربه را می‌پردازد." "خب، نمی توان یکدفعه عادت دختر بچه بودن را کنار گذاشت." "شاید... شاید... عشق به طور طبیعی از یک دوستی زیبا آشکار شد، مانند گل رز طلایی که از غلاف سبزش می لغزد."  "این یک ایده دوست داشتنی است، دایانا؛ زندگی کردن به گونه ای که نامت را زیبا کنی، حتی اگر در آغاز زیبا نبود... آن را در افکار مردم برای چیزی آنقدر دوست داشتنی و دلپذیر قرار می دهد که هرگز به تنهایی به آن فکر نمی کنند." "شاید، به هر حال، عاشقانه مانند یک شوالیه که سوار اسب می‌شود، با شکوه و هیاهوی وارد زندگی انسان نشده باشد. شاید مثل یک دوست قدیمی از راه‌های آرام به سمت آدم خزید..." "خب، همه ما اشتباه می کنیم، عزیزم، پس فقط آن را پشت سر بگذار. ما باید از اشتباهات خود پشیمان باشیم و از آنها درس بگیریم، اما هرگز آنها را با خود به آینده منتقل نکنیم." "من معتقدم که زیباترین و شیرین ترین روزها، روزهایی نیستند که در آن اتفاقات بسیار باشکوه یا شگفت انگیز یا هیجان انگیزی رخ دهد، بلکه فقط روزهایی هستند که لذت های کوچک ساده ای را به ارمغان می آورند و به آرامی یکدیگر را دنبال می کنند، مانند مرواریدهایی که از یک رشته می لغزند." "من از دوستی بسیار سپاسگزارم. زندگی را بسیار زیبا می کند." "این بدترین دوران بزرگ شدن است و من در حال درک آن هستم. چیزهایی که در دوران کودکی خیلی می‌خواستی، وقتی به آنها دست پیدا می‌کردی، به نظرت چندان شگفت‌انگیز به نظر نمی‌رسند." "آیا خوب نیست که فکر کنیم فردا روز جدیدی است که هنوز هیچ اشتباهی در آن وجود ندارد." دیالوگ های ماندگار آنشرلی "این خیلی خوب است که در مورد غم ها بخوانید و تصور کنید که قهرمانانه از طریق آنها زندگی می کنید، اما وقتی واقعاً آنها را دارید، خیلی خوب نیست" "خیلی آسان است که شرور باشی بدون اینکه بدانی." "اما واقعاً ماریلا، نمی‌توان در چنین دنیای جالبی برای مدت طولانی غمگین ماند، می‌تواند؟" "زندگی ارزش زیستن را دارد تا زمانی که خنده در آن باشد." "تجربه من این بوده است که شما تقریباً همیشه می توانید از چیزهایی لذت ببرید، اگر تصمیم خود را محکم بگیرید که این کار را انجام دهید." "دنیای قدیمی عزیز تو بسیار دوست داشتنی هستی و من خوشحالم که در تو زنده هستم." "چرا مردم باید برای دعا زانو بزنند؟ اگر واقعاً می خواستم دعا کنم به شما می گویم که چه کار می کردم. من به تنهایی یا در جنگل های عمیق و عمیق به یک میدان بزرگ بزرگ می رفتم و به آسمان - بالا - بالا - بالا - به آن آسمان آبی دوست داشتنی نگاه می کردم که انگار پایانی برای آن وجود ندارد. آبی بودن و سپس من فقط یک دعا را احساس می کنم." "این یکی از مزایای سیزده سالگی است که شما خیلی بیشتر از زمانی که فقط دوازده ساله بودید می دانید" "تا زمانی که نمردی هرگز از غافلگیر شدن در امان نیستی" "کیک‌ ها یک عادت وحشتناک دارند که وقتی می‌ خواهید خوب باشند بد می‌ شوند" "آنه تمام عاشقانه هایت را رها نکن اندکی از آن چیز خوبی است البته نه زیاد اما کمی از آن را حفظ کن" دیالوگ های زیبای آنشرلی سخن پایانی درباره دیالوگ های آنشرلی دیالوگ های آنشرلی، بخشی از جذابیت این شخصیت دوست داشتنی هستند. این دیالوگ ها، شخصیت، امید، خوش بینی و عشق به طبیعت آنشرلی را به خوبی بیان می کنند. گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش