شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۸۰۰۵۱

با اصطلاحات سینمایی، بیشتر آشنا شوید

معنی اصطلاحات سینمایی دکوپاژ,فرهنگ اصطلاحات سینمایی انگلیسی به فارسی,فهرست اصطلاحات سینمایی و تئاترسینما از نظر تاریخی دومین وسیله ارتباط جمعی بعد از مطبوعات است
درصورتی که تماشاگر به مفاهیم و اصطلاحات فیلم و سینما آشنایی داشته باشد؛ با هنر هفتم، بیشتر اشنا میشود.

اصطلاحات سینمایی

اموزش دید و مهارت، یکی از شروط ورود به دنیای سینما به شمار می رود. درواقع پشت میزهای دانشگاه نمیتوان، آموزش و مهارت را کسب کرد. در صنعت سینما برای این که به هر حوزه ای به عنوان مثال بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه نویسی و صدا برداری وارد شوید؛ باید اهل مطالعه و خواندن و مشاهده کردن باشید که راهکارش مطالعه و کسب تجربه و خاک خوردن صحنه می باشد.

>> آداپته:

اقتباس از آثار دیگران ویا ازعرصه های دیگری هنری درسینما را گویند.

>> آرک:

آرک به نوری قوی به رنگ سفید گفته میشود که کاربرد آن برای صحنه های وسیع می باشد.

>> آنونس:

درصورتی که برای تبلیغ و معرفی یک فیلم، اقدام به تهیه ی فیلم کوتاهی میکنند؛ به چنین فیلمی آنونس میگویند.

>> آیریس:

آیریس یا دیافراگم، به قطعه ای اطلاق میشود که در دوربین فیلمبرداری وعکاسی قرار گرفته و ساختمان آن مشابه عنیبیه چشم است و وظیفه ی کنترل میزان نوردهی به نگاتیو را بر عهده دارد.

>> آپرای صابونی:

درابتدا آپرای صابونی به نوعی از سریالهای کم ارزش تلویزیونی گفته میشد که پیوسته پخش می شد ولی این اصطلاح با گذشت زمان وارد عرصه ی سینما شد.

>> اپیزود:

اپیزود در سینما به معنای هرقسمتی از یک فیلم کوتاه چند قسمتی کامل است که به قسمتهای دیگر با یک مضمون متصل می شود.

>> اسپلایس:

وقتی که دو فریم به یکدیگر متصل میشوند؛ به این حالت اسپلایس می گویند که در مرحله تدوین بمنظور ایجاد یک نوار ممتد انجام می شود.

>> اسپلایسر:

اسپلایسر، نام دستگاهیست که کار اسپلایس کردن را بر عهده دارد.

>> استودیو:

استودیو در سینما به فضایی بسته گفته میشود که بازسازی آن مشابه مکانهای فیلم است.

>> اکشن:

اکشن از دیگر اصطلاحات مشهور سینمایی به شمار میرود که به زبان فرانسوی، ACTION یا اکسیون تلفظ میشود. وقتی که بازیگران نسبت به هم‌دیگر و محیطشان، حرکت ورفتاری را از خود نشان می‌دهند به این حالت یک اکشن میگویند. به بیان دیگر، وقتی که کارگردان، دستور شروع به حرکت بازیگر را می دهد، اکشن میگویند.

توضیح اصطلاحات سینمایی,معنی آفیش در بازیگری,اصطلاحات سینمایی انگلیسیاموزش دید و مهارت، یکی از شروط ورود به دنیای سینما به شمار می رود

>> اسکار:

اسکار در جهان به عنوان مهم ترین رویداد سینمایی محسوب میشود. از مهم ترین رویداد سینمایی جهان می توان به جایزه آکادمی فیلم آمریکا اشاره کرد که شروع آن از سال ۱۹۲۹ بوده و هر سال در بورلی هیلز کالیفرنیا، به معرفی برترین های فیلمسازی جهان می پردازد.

>> اسلپ استیک:

اسلیپ استیک از اصطلاحات دیگر سینمایی به شمار میرود و درواقع به نوعی از فیلم های کمدی صامت گفته میشود که در اوایل قرن بیستم، ترویج پیدا کرد و با فیلم های لورل هاردی شناخته شد و به سرعت هم از بین رفت.

>> اکسپرسونیسم:

اصطلاح اکسپرسونیسم، علاوه بر کاربردی که در هنر و نقاشی دارد؛ در سینما هم، استفاده میشود. اجرای فیلم های اکسپرسیونیستی، به صورت هنرمندانه و احساساتیست. جنبش اکسپرشنیست ها، اکسپرسونیسم است.

>> پویانمایی:

پویانمایی با نامهای دیگری نظیر ANMIATION یا انیماسیون شناخته میشود و درواقع این اصطلاح در سینما بیانگر تصاویر نقاشی متحرک می باشد. ایرانیان به عنوان نخستین ابداع کنندگان انیمیشن جهان شناخته میشوند. از معروف ترین شرکت اینیمیشن سازی جهان می توان به والت دیزنی اشاره کرد.

>> ایستمن کالر:

به یک نسخه ی منفی از فیلم رنگی، ایستمن کالر می گویند که برای فیلمسازان، قابلیت چاپ ارزان و سهولت در کاربرد را فراهم می کند. فیلم ایستمن کالر در مقایسه با روش تکنی کالر به دوربین سبک تر و عادی تری نیاز دارد.

>> بازیگر و بازیگردان:

وظیفه ی بازی گردان، هدایت هنرپیشه مرد( ACTOR) و هنرپیشه زن( ACTRESS) میباشد تا این توانایی را داشته باشند که نقششان را بر اساس سناریو و میزانسن و نقشی که در اختیار دارند، به خوبی اجرا کنند. بازیگردان به بیانی دیگر، به عنوان مشاور بازیگران سر صحنه و کمک کار کارگردان شناخته میشود. محمد رضا شریفی نیا یکی از بازیگردان های مطرح سینمای ایران می باشد.

>> بدل کار :

بدلکار که به عنوان یک فرد چابک و حرفه ای شناخته میشود؛ درزمانی که خطری بازیگر اصلی را تهدید کند، به جای او در صحنه های خطرناک مثل پرش از ارتفاع، حاضر می شود.

>> برداشت:

به فیلم برداری از یک سکانس، برداشت میگویند. گاهی وقت ها یک برداشت، به منظور رضایت کارگردان و عوامل تولید، چندین مرتبه تکرار میشود. یک برداشت، حتی می تواند بمدت چند ثانیه یا چند دقیقه و بدون کات باشد.

>> برداشت روزانه و طولانی و مجدد:

برداشت روزانه به تعداد سکانس هایی از یک فیلم اطلاق می شود که در طول روز بمدت ۲ تا ۳ دقیقه از این سکانس ها فیلمبرداری میشود. اگر نمایی، طولانی یا سکانسی بدون کات باشد، موجب ایجاد برداشت طولانی در ذهن می شود. برداشت مجدد، زمانی انجام میشود که کارگردان، فیلمبرداری یک سکانس را تائید نکرده باشد.

>> برش یا کات:

در مرحله تدوین به قطح صحنه فیلمبرداری شده، برش می گویند.

>> بک گراند:

بک گراند در سینما همان BACKGROUND می باشد.

>> بلوآپ:

بلوآپ درواقع به یکی از اصطلاحات سینمایی در فیلمسازی اطلاق میشود. بلوآپ نوعی بزرگنمایی یا بزرگ کردن تصویر، تلقی میشود که به تغيير قطع فیلم در فیلمسازی می گویند. به عنوان مثال سایز تصویر را از شانزده میلیمتری به سی و پنج میلیمتری تغيير می دهند.

>> بوم:

بوم، نام میله انعطاف پذیریست که به میکروفون متصل می شود و درواقع کاربرد آن برای صدابرداری است.

>> پانا ویژن:

پانا ویژن به نوعی تکنیک فیلم برداری به منظور نمایش بر روی پرده نقره ای سینما اطلاق میشود. برای انجام این کار به یک نگاتیو هفتاد میلی متری نیاز است. روش پانا ویژن به اینصورتست که نگاتیو بر روی فیلم POSITIVE هفتاد میلی متری، قابل چاپ می باشد یا عدسی آنامورفیک روی نگاتیو فیلم سی و پنج میلیمتری چاپ می شود. بعد از آن، عدسی این امکان را فراهم می کند که فیلم سی و پنج میلی متری بطور کامل بر روی پرده سینما نمایش داده شود.

>> شرکت پخش:

به شرکت توزیع کننده ی فیلم، شرکت پخش می گویند. قرارداد این شرکت با سینماها میباشد و با سینما داران، رابطه تهیه کننده دارد. از وظایف شرکت پخش می توان به بازاریابی داخلی و بین المللی اشاره کرد.

>> پرده:

پرده در سینما به دیوار سفید یا آویزی گفته میشود که از طریق آن می توان فیلم ها را تماشا کرد. پرده عریض، ابعاد تصویری است که در مقایسه با استاندارد تصویر سی و پنج میلیمتری که ۳۳ به ۱ است، استاندارد ۸۵ به ۱ دارد.

>> پلان:

یک پلان به زمانی گفته میشود که دوربین را روشن می کنند تا زمانی که دستور CUTتوسط کارگردان صادر می شود. درصورت طولانی شدن پلان، به آن پلان سکانس می گویند.

>> پل صورتی:

وقتی که در پایان یک سکانس، صدای صحنه قبلی یا صحنه بعدی را می شنوید؛ به این حالت پل صورتی میگویند.

>> پن:

درصورت حرکت دوربین به سمت راست چپ و عدم قرار گرفتن آن بر روی دوش، به حرکت روی محور ثابت، پن می گویند. پن شلاقی به این معناست که دوربین از نقطه ای به نقطه دیگر، خیلی سریع بچرخد.

معنی اصطلاحات سینمایی دکوپاژ,فرهنگ اصطلاحات سینمایی انگلیسی به فارسی,فهرست اصطلاحات سینمایی و تئاتردر صنعت سینما برای این که به هر حوزه ای وارد شوید؛ باید اهل مطالعه باشید

>> پوزتیو:

به یک نسخه از فیلم سی و پنج میلیمتری، POSITIVE میگویند که در لابراتوار از نگاتیو ساخته می شود و درواقع ارائه دهنده ی تصویر واقعی از سوژه می باشد.

>> تدوین:

به مرحله ی بعد از اتمام فیلم برداری در صنعت سینما، تدوین می گویند که فیلم در این مرحله به تدوین گر داده میشود تا سکانس های فیلم برداری شده را طبق روند و تایم لاین داستان، مرحله به مرحله کنار هم بگذارد تا به خوبی صدا و تصویر و کیفیت نور، تنظیم شود و فیلم از ضرب آهنگ منظمی برخوردار شود. درصورتی تدوین، حرفه ای تر میشود که پرش، کمتر احساس شود.

>> تراولینگ:

وقتی که دوربین بر روی ریل به سمت جلو یا عقب حرکت کند؛ به چنین حالتی TRAVELING میگویند.

>> تعلیق:

تعلیق به معنای منتظر نگهداشتن تماشاگر فیلم برای آن چیزیست که در ادامه روایت می آید و چنین انتظاری، مهیج می باشد. مصداق تعلیق برای سینمای آلفرد هیچکاک است که این سینما به عنوان سینمای ترس شناخته میشود.

>> تکنی کالر:

در صنعت سینمای قرن بیستم به روش فیلمبرداری رنگی ابتدایی، تکنی کالر می گویند. دوربین فیلم برداری تکنی کالر از قابلیت ۳ نور فیلم مجزا برخوردار بود که وظیفه ی تفکیک ۳ رنگ اصلی( RGB) از یک منشور نور را برعهده داشت. سپس یک نوار فیلم با تصویر برجسته از روی هریک از نوارهای سه رنگ، شناخته میشد.

>> تله سین:

تله سین، یکی از ابزارهای تبدیل کننده ی نسخه های سی و پنج میلیمتری به نسخه های ویدیویی می باشد.

>> بیگ پروداکشن:

درواقع با بیگ پروداکشن می توان آثار عظیم و پر خرجی را تولید کرد که یکی از آن ها فیلم« محمد رسول الله( ص)» میباشد که در داستانی پر فراز و نشیب، شاهد لوکیشن های مختلف و میزانسن و طراحی لباس و تعدد بازیگر هستید.

>> فرق تهیه با تهیه کننده:

تهیه به معنای روند طولانی ساخت فیلم از ابتدا تا محصول نهایی قابل پخش میباشد درحالیکه تهیه کننده به شخص حقیقی یا حقوقی گفته میشود که هزینه این ساخت را باید بپردازد.

>> تیپ سازی:

تیپ سازی در هنر سینما، یعنی هنرپیشه را براساس فیزیک و استایل و میمیک چهره انتخاب می کنند که بر اساس خط سیر داستان، بازیگر را قهرمان یا ضد قهرمان می کند. تیپ سازی، بین تماشاگر و بازیگر از نظر ارتباط ذهنی و بصری، نقش فوق العاده ای را ایجاد میکند. مثل جولی اندروز در فیلم آوای موسیقی که سبب شد تا این ملودرام شورانگیز، تیپ وی را برای حضور در سایر فیلم های خانوادگی، بسازد.

>> تیلت:

وقتی که دوربین بر یک محور ثابت به صورت عمودی( بالا یا پائین) بچرخد؛ به این حالت تیلت می گویند.

>> جلوه اپتیکی:

منظور از جلوه اپتیکی در چاپ نوری، کشف یا عدم کشف هر تکنیکی می باشد.

>> جلوه صوتی:

گوش کردن به صداهای موجود در سکانس ها، جلوه صوتی نام دارد. در جلوه صوتی، همزمانی موسیقی و گفتار از اهمیت به سزایی برخوردار است.

>> جلوه های ویژه:

به حقه های سینمایی که باعث مهیج شدن صحنه ای برای بیننده می شوند، جلوه های ویژه می گویند که از آن ها می توان به غرق شدن کشتی تایتانیک اشاره کرد.

>> چینه چیتا:

هالیوود اروپا درحقیقت، همان شهرک سینمایی بزرگ در شهر رم ایتالیا می باشد. اکنون، تعداد استودیوهای فیلمسازی که در این شهرک وجود دارد ، معادل صد و چهل می باشد.

>> حرکت:

کارگردان، فرمان حرکت را سر صحنه میدهد و برای شروع فیلمبرداری یک پلان است و باید عواملی نظیر صدا، نور و تصویر با هم هماهنگی داشته باشد.

اصطلاحات رایج در سینما,اصطلاحات سینمایی,مفاهیم و اصطلاحات فیلمبلوآپ درواقع به یکی از اصطلاحات سینمایی در فیلمسازی اطلاق میشود

گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AA_%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D9%88_%D8%AA%D8%A6%D8%A7%D8%AA%D8%B1

https://asrshahrvand.com/%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C/74748/

http://www.isca.ac.ir/Portal/home/?news/150454/236090/236574/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%81-%D8%A7%D9%84%D9%81%D8%A8%D8%A7

http://eham21.blogfa.com/post/80

https://www.anibeen.com/blog/%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C

https://tasvirsharghi.com/%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C/‎

https://banicaster.com/introducing-cinema-technical-expressions/‎

https://www.parsine.com/fa/news/51600/%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%A7%D8%B5%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%88%D8%A7%DA%98%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C

  • 12
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
تهمورث،زندگینامه تهمورث،طهمورث زندگینامه تهمورث، سومین پادشاه پیشدادی

لقب:زیناوند، دیوبند

فرزند:جمشید

تبار:کیومرثیان

نام پدر:هوشنگ

منصب:پادشاهی

ادامه
بردیا سعادت,بیوگرافی بردیا سعادت,زندگینامه بردیا سعادت بیوگرافی بردیا سعادت بازیکن پشت خط زن والیبال (+ تصاویر)

نام و نام خانوادگی:بردیا سعادت

تاریخ تولد:۲۱ مرداد سال ۱۳۸۱

زادگاه:نورآباد ممسنی- استان فارس

سمت:بازیکن والیبال

پست:خط زن

قد:۲۰۷ سانتی متر

ادامه
بیوگرافی علی لهراسبی,عکس علی لهراسبی,آلبوم جدید علی لهراسبی بیوگرافی علی لهراسبی خواننده موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام خانوادگی:لهراسبی

متولد:۲۰ فروردین ۱۳۵۵

زادگاه:تهران

سبک موسیقی:پاپ

ملیت:ایرانی

ادامه
پل رومر,بیوگرافی پل رومر,پل رومر کیست زندگینامه پل رومر اقتصاددان آمریکایی (+ تصاویر)

نام خانوادگی:رومر

زاده:۷ نوامبر ۱۹۵۵

زادگاه:دنور, کلرادو, ایالات متحده

ملیت:آمریکایی

پیشه:اقتصاد دان آمریکایی

ادامه
جوانی حسین پاکدل,زندگی نامه حسین پاکدل,حسین پاکدل بیوگرافی حسین پاکدل نمایشنامه نویس و کارگردان (+ تصاویر خانوادگی)

زادروز:۷ دی ۱۳۳۸

محل تولد:اصفهان

همسر:عاطفه رضوی

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:نمایشنامه نویس، کارگردان و مجری

ادامه
اشعاری از آذر بیگدلی,سبک ادبی آذر بیگدلی,لقب آذر بیگدلی زندگینامه آذر بیگدلی، نویسنده‌ و شاعر دوره ی ‌افشاریه و زندیه‌

زاده:۱۱۳۴( قمری)

زادگاه:اصفهان

لقب:آذر

پیشه:شاعر، تذکره نویس و ادیب

ملیت:ایرانی

درگذشت:۱۱۹۵( قمری)

ادامه
حضرت مريم,زندگینامه حضرت مريم,بیوگرافی حضرت مريم زندگينامه حضرت مريم (س) و بارداری او

پدر: عمران

لقب:مریم مقدس، مریم باکره، مادر عیسی مسیح

زادگاه:ناصره

فرزند: حضرت عیسی (ع)

روز مقدس:۲۵ مارس مسیحیان - ۱۵ اوت (کاتولیک)

۱۵ اوت مسیحیان - ۲۲ اوت (ارتودوکس)

ادامه
جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون,بیوگرافی جیمز واتسون بیوگرافی جیمز واتسون متخصص آمریکایی در علم ژنتیک (+ تصاویر)

زاده:۶ آوریل ۱۹۲۸

زادگاه:شیکاگو، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

محل تحصیل:دانشگاه شیکاگو، دانشگاه ایندیانا

همسر:الیزابت واتسون

ادامه
داوید دخیا در تیم اتلتیکو,داوید دخیا فوتبالیست,عکس های داوید دخیا بیوگرافی داوید دخیا فوتبالیست اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۷ نوامبر ۱۹۹۰

زادگاه:مادرید، اسپانیا

قد:۱۹۲ سانتیمتر

ملیت:اسپانیایی

سمت:بازیکن فوتبال

ادامه
متن فاز سنگین درباره رفاقت,دیالوگ درباره رفاقت,دیالوگ رفاقتی

انواع دیالوگ های رفاقتی جملات ناب و دلنشینی که مرتبط با رفاقت و دوستی باشند موجب انتقال انرژی مثبت زیادی می شوند و در رابطه با دوستی احساسی خوش آیند و ماندگار را بر جای می گذارند. دیالوگ های رفاقتی هر فردی براساس موقعیت کاری و تحصیلی خود در زندگی میتواند دوستان زیادی داشته باشد و ارزش و احترام زیادی برایشان قائل باشد ولی در این بین، فرد یا افرادی، رفیق نامیده می شوند که جایگاهشان از هر لحاظ نسبت به یک دوست معمولی و یا حتی صمیمی بالاتر است. چون رفیق به جای رسم رفاقت و دوستی همواره سنگ تمام می گذارد و در تنگناهای زندگی و غم ها و شادی ها مشارکت دارد و هر آنچه در توان داشته باشد بدون هیچ چشم داشتی به پای رفاقت و دوستی اش خرج می کند. انواع جملات قشنگ مرتبط با رفیق از حس صمیمیت و نزدیکی برخوردارند و بیان آن ها موجب قوی تر شدن ارتباط دوستی می شود. در ادامه انواع دیالوگ های رفاقتی عبارتند از: > دیالوگ های رفاقت: سرگرد:هنوزم دنبالِ جنازه یِ رفیقات می گردی؟! جلیل:رفیق اگه رفیق باشه، جنازه شم به درد می خوره... > دیالوگ های کوتاه رفاقتی: با تمـام مـداد رنگـی هـای دنـیا بـه هـر زبـانی که بـدانی یـا نـدانی! خـالی از هـر تشبیه و استعـاره و ایهـام … تنهـا یکــ جملـه برایـت خـواهـم نوشت: دوستت دارم بهترین دوست دنیا > دیالوگ های زیبای رفاقتی: رفاقت رو از دست فروش بازار نخریدم بلکه تو کوچه های خاکی محلمون یاد گرفتم پس خوب میدونم که برای کدوم رفیق زمین بخورم که از زمین خوردنم شاد نشه بلکه دست خاکیم رو بگیره و از زمین بلندم کنه > دیالوگ های جذاب رفاقتی: رفاقت رو از دست فروش بازار نخریدم بلکه تو کوچه های خاکی محلمون یاد گرفتم پس خوب میدونم که برای کدوم رفیق زمین بخورم که از زمین خوردنم شاد نشه بلکه دست خاکیم رو بگیره و از زمین بلندم کنه > دیالوگ های رفاقتی: ممکنه طول بکشه با کسی صمیمی بشی ولی وقتی دیدی اون آدم یه شخصه خاص و با ارزشه پس به سادگی از دستش نده > دیالوگ رفیق: سلامتی رفیقایی که روز قیامت فقط زمین از دستشون شاکیه! اونم بخاطر سنگینیه مرامشون... دیالوگ های رفاقتی دلنشین > دیالوگ های کوتاه و زیبای رفاقتی: زندگی با همه تلخیاش یه درس خوب بهم داد اونم اینه که رفیق اونی نیست که باهاش خوشی، رفیق اونیه که بدون اون داغونی! > انواع دیالوگ های رفاقتی: خیالم راحته که اگه زمستون هرچقدرم سرد باشه، رفقایی مثل شما دارم که دمشون خیلی گرمه … > بهترین دیالوگ های رفاقتی: رفیق معامله فسخ شد در قبال دنیا یک تار مویت را می خواستند ندادم > دیالوگ های جدید رفاقتی: دلت آبی تر از دریا رفیقم به کامت شادی دنیا رفیقم الهی دائما چون گل بخندی شب و روزت خوش و زیبا رفیقم > دیالوگ رفاقتی زیبا: یه رفیق با معرفت، یه تکیه گاه همیشگیه تو غم و شادی > دیالوگ رفاقتی کوتاه: حکایت رفاقت حکایت سنگهای کنار ساحله … اول یکی یکی جمع شون میکنی تو بغلت بعدش یکی یکی پرت شون میکنی تو آب ؛ ولی بعضی وقتها یک سنگهای قیمتی گیرت میاد که هیچ وقت نمی تونی پرت شون کنی … > دیالوگ های بیاد ماندنی رفاقتی: رسم رفاقـــــــــــت اینه که با رفیـــــق پیر شــــــــــــى نه اینکه وســـــــــــط راه از رفیـــــق سیر شـــــــــــــى > برترین دیالوگ بیاد ماندنی رفاقتی: گل اگه خشک شود ساقه ی آن می ماند دوست اگر دور شود خاطره اش می ماند زیباترین دیالوگ های رفاقتی > دیالوگ جذاب رفاقتی: رفـاقت را جـای عشـق در دلـم سپـردم تـا بـا یـاد دوسـت از درد هیــچ عشـقی نسـوزم بـه سلامتـی هـر چـی رفیـق بـامرامرفـاقت را جـای عشـق در دلـم سپـردم تـا بـا یـاد دوسـت از درد هیــچ عشـقی نسـوزم بـه سلامتـی هـر چـی رفیـق بـامرام گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش