پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱
۲۳:۳۸ - ۰۵ فروردین ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۱۰۳۸۲
شبکه نمایش خانگی

درود آقای طهماسب، تویی ستاره این مهمونی!

برنامه مهمونی,برنامه عروسی مهمونی از ایرج طهماسب
ایرج طهماسب با عروسک‌های «شاباش»، «دی جی»، «کته»، «قیمه»، «خوشگلِ بابا» و... در برنامه «مهمونی»  میزبان علاقه‌مندان در شبکه نمایش خانگی شد.

به گزارش برترین‌ها، مجموعه عروسکی و کمدی «مهمونی» این روزها با اجرای ایرج طهماسب و به کارگردانی و نویسندگی او و تهیه کنندگی حسن خدادادی و با صداپیشگی هوتن شکیبا، کاظم سیاحی، سهیل مستجابیان، الی امامی، امیر ادیب و نازنین شعبانی و با حضور بازیگرانی چون علی زرمهری، سهیل رهبر زارع، سارا صبری و احمد فیاض به همراه چند عروسک جدید، از شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود.

ایرج طهماسب که از ابتدای دهه هفتاد با مجموعه عروسکی «کلاه قرمزی» ملقب به آقای مجری بود و سال‌ها همراه با حمید جبلی به عنوان صداپیشه عروسک کلاه قرمزی و پسرخاله با مخاطبان سینما و تلویزیون همراه بود، حال با یک گروه و شخصیت‌های جدید با مخاطبان خود همراه است. شخصیت‌های اصلی مجموعه عروسکی «کلاه قرمزی» را کلاه قرمزی، پسر خاله، آقای همساده، فامیل دور، جیگر، پسرعمه‌زا، عزیزم ببخشید، ببعی، بچه فامیل و گابی تشکیل می‌دادند که سال‌ها برای مخاطب خاطره‌سازی کردند و در مجموعه «مهمونی» هیچکدام از این عروسک‌ها حضور ندارند و جای خود را به شخصیت‌های اصلی داده‌اند. از دیگر نکات قابل توجه این مجموعه این است که حمید جبلی یار دیرینه ایرج طهماسب از سال‌های گذشته و صداپیشه عروسک‌های کلاه قرمزی و پسرخاله در این «مهمونی» حضور ندارد.

برنامه مهمونی,برنامه عروسی مهمونی از ایرج طهماسب

ایرج طهماسب در «مهمونی» با آقای مجری «کلاه قرمزی» کمی تفاوت دارد. او دیگر آقای مجری نیست، در استفاده از شوخی‌ها و استفاده از برخی کلمات راحت‌تر و آزادانه‌تر رفتار می‌کند و این آزادی در انجام شوخی‌های کلامی با شخصیت‌ها و عروسک‌ها «مهمونی» را بسیار متفاوت کرده است.

بهناز اقبال، فعال حوزه سینما درباره «مهمونی» نوشت: «ایرج طهماسب زمانی که کارش را شروع کرد خیلی‌ از ماها کودک بودیم و او هم موهایی سیاه و پرپشت داشت. او در آن سالهای خاکستری سراغ ساختن برنامه‌ای عروسکی در ژانر کودک رفت تا اندکی دنیای کودکان و البته بزرگترهایی را که تازه از روزهای جنگ گذر کرده بودند، رنگی کند. او عروسکهایی را با تیزبینی و هوش بی‌مثالش به وجود آورد که هر کدامشان یادآور آدم‌هایی از همین جامعه بودند. 

ایرج طهماسب در تمام این سالها هنرمندی بود که نه تنها فکر و ایده‌هایش را با زمانه به روز کرد، بلکه شخصیت‌های عروسکی‌اش را هم با ویژگی‌های همان زمانه پیش برد و با ساختن شخصیتهای جدید کاری کرد که تصور کنیم هر کدام از عروسکهایش در همسایگی ما زندگی می‌کنند.

مجموعه جدید «مهمونی» که بعد از مشکلاتی که برای مجموعه «کلاه قرمزی و پسرخاله» به وجود آمده بود، به تازگی پخش شده است، یادآور همان ایرج طهماسب تیزهوش و بسیار نکته‌بین است. او با خلق یک سری عروسک جدید با ویژگی‌هایی عجیب و غریب باز هم نشان میدهد که همراهِ زمانه است.

برنامه مهمونی,برنامه عروسی مهمونی از ایرج طهماسب

ریزبینی ایرج طهماسب و ریزه‌کاری‌هایش به عنوان نویسنده، باعث می‌شود شخصیت‌پردازی عروسکهای این مجموعه همچنان ظریف و دقیق باشد و این موضوع بیش از پیش نشان میدهد او همیشه و در هر زمانی مشرف به اطراف، جغرافیا و آدمهایی‌ست که با آن‌ها زندگی می‌کند. او دقیق می‌بیند و استنتاج می‌کند و رمز موفقیت او همین است. در همین مجموعه جدید، فقط کافی‌ست به عروسک «بچه» نگاه کنید که چگونه به بچه‌های این دوره و زمانه نزدیک است و به شدت قابل لمس. یا «پشه» که با تکیه‌کلام شاهکارش (بده بزنیم!)، خیلی چیزها به ذهن‌مان می‌رساند!

برنامه مهمونی,برنامه عروسی مهمونی از ایرج طهماسب

گرچه ما دلمان برای کلاه قرمزی و دیگران بسیار تنگ است اما اگر اندکی صبور باشیم خصوصیتهایی در عروسکهای جدید پیدا می‌کنیم که می‌تواند برای ما یادآور همان عروسکهای قدیمی باشد. ایرج طهماسب بعد از چند سال دوری از عروسکهای محبوب‌اش که به نوعی مثل بچه‌هایش بودند، عقب ننشست و با توجه به شرایط موجود، دوباره دست به خلقی جدید زد تا باز هم نشان بدهد در کار خودش نابغه است.

بهرحال ایرج طهماسب، چه با کلاه‌قرمزی و چه بدون آن، راه دل بردن از مخاطب کوچک و بزرگ را بلد است. او برخلاف خیلی از هنرمندان ما که در ایام پیری، زمام افکار و کارهای‌شان را از دست می‌دهند، انگار پخته‌تر و جذابتر می‌شود و این هم بخشی از نبوغ اوست.»

پرهام موسوی، منتقد سینما نیز این چنین نوشت: «ایرج طهماسب  هنرمند مهمی است که روی جهان بینی چند نسل تاثیر گذاشته و هنوز که هنوز است این ارتباط حسی بین او و مخاطبینش وجود دارد حتی مخاطبین نسل دهه هشتاد هم با آثار عروسکی او ارتباط خوبی گرفته اند ، این اتفاق از به روز بودن ایرج طهماسب و حمید جبلی می آید دو همکاری که سالهای سال ورژن های مختلفی از کلاه قرمزی ساختند اما امسال ایرج طهماسب به تنهایی برنامه عروسکی به اسم مهمونی را ساخت که مستقل از برنامه کلاه قرمزی است ، در ادامه به بررسی افتتاحیه این برنامه می پردازم.

ایرج-طهماسب-e1636202097151

برنامه مهمونی در همان قسمت اول امضای شخصی آثار قبلی ایرج طهماسب درونش دیده میشود از کل کل های عروسک ها با ایرج طهماسب بگیرید تا طراحی صحنه آرامش بخشی که از  دکور دلنشین  برنامه های نوروزی کلاه قرمزی الهام گرفته شده. رنگ بندی دکور نشان از شادی می دهد و حتی بازی کاریزماتیک ایرج طهماسب مثل گذشته به مخاطب احساس آرامش میدهد ، آرامشی که این روزها کمتر در آثار نمایشی مان دیده میشود و جای خوشحالی دارد که ایرج طهماسب در برنامه مهمونی هم توانست آرامش به مخاطبش منتقل کند.

اپیزود اول برنامه مهمونی به معرفی عروسک های تازه گذشت و همچنین معرفی لوکیشن از زبان آقای مجری مهربان قصه که این بار داستان در دل یک تالار عروسی میگذرد . هنوز ارتباط حسی بین عروسک های جدید با مخاطب ایجاد نشده چون پیشینه و گذشته ای از آنها ندیده ایم ولی کلاه قرمزی چون یک بک گراند به کاراکترهایش داشتیم ارتباط گرفتن با فصل های بعدی کلاه قرمزی راحت تر بود اما این بار باید صبر کنیم تا ارتباط حسی عروسک ها با مخاطب ایجاد شود البته در همین قسمت اول عروسک قیمه توانست ارتباط خوبی با آقای مجری ایجاد کند و دیالوگ های خوبی بین این دو کاراکتر رد و بدل شد که میتوان پیش بینی کرد این عروسک در آینده با مخاطب ارتباط میگیرد.

برنامه مهمونی,برنامه عروسی مهمونی از ایرج طهماسب

در قسمت اول علاوه بر قصه اصلی ما شاهد یک نمایش در نیمه دوم این اپیزود بودیم که نتوانست با فضای عروسکی ربط پیدا کند ای کاش گروه  نویسندگان  در ادامه براساس یک تم مشخص دو فضای تاتری و عروسکی را به همدیگر ربط دهند.»

۵۶۷۶۹۳۸

پخش دو قسمت اول «مهمونی» واکنش‌های بسیار مثبتی در میان کاربران فضای مجازی داشت، البته با چاشنی دلتنگی برای عروسک‌های مجموعه کلاه قرمزی و یار همیشگی ایرج طهماسب، حمید جبلی.

برنامه مهمونی,برنامه عروسی مهمونی از ایرج طهماسب

  • 13
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رضا میرزایی,بیوگرافی رضا میرزایی,زندگینامه رضا میرزایی بیوگرافی رضا میرزایی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

محل تولد:کردکوی

تاریخ تولد:۲۶/۱/۱۳۷۵

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

قد:۱٫۷۷ متر

ادامه
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
خشم حجاج بر کمیل بن زیاد,بیوگرافی کمیل بن زیاد,شهادت کمیل بن زیاد زندگینامه کمیل بن زیاد ؛ زاهدی عابد و سلحشور

زاده: ۷ پیش از هجرت یا ۱۲ پیش از هجرت

ملیت: یمنی

دین: اسلام

مذهب: شیعه اثنی عشری

وفات:  ۸۲ق ، کوفه

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره عشق,دیالوگ درباره عشق,دیالوگ فیلم درباره عشق

دیالوگ های ماندگار درباره عشق باتوجه به تاثیرگذار بودن برخی از دیالوگ های فیلم و سریال ها، وقتی که آن ها را تماشا میکنید در ذهنتان ثبت میشود. خیلی از افراد، این دیالوگ ها ماندگار را برای بیان احساسات و ابراز علاقه به مخاطب خاصشان بکار میبرند. دیالوگ های ماندگار درباره عشق با دیالوگ های عاشقانه در فیلم ها و سریال ها میتوانید حرف دل و حس خود را به مخاطب خود بیان کنید. این دیالوگ های عاشقانه نشان دهنده احساسات شما هستند و میتوانید در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. >> دیالوگ های ماندگار عاشقانه: ویل: یه چیزیو میدونی کلارک؟ تو تنها دلیلی هستی که صبح به خاطرش از خواب بیدار میشم. ( من پیش از تو) >> دیالوگ های جذاب و عاشقانه: من نمی خوام که اون توی قلبم باشه، من می خوام این جا کنارم باشه ( فیلم فرنکن وینی) >> دیالوگ های تایتانیک: رز: من هیچ عکسی ازش ندارم، اما او تا ابد توی ذهن من میمونه. ( تایتانیک) >> دیالوگ های عاشقانه طولانی: هیچوقت از ازدواجت پشیمون شدی؟ نه، نه، من عاشق فرانسیس هستم. الان بیشتر از قبل من پشیمون شدم، قبل از این که بدونم خودم کی هستم یه یک نفر متعهد شدم! ( سریال خانه پوشالی) >> دیالوگ ماندگار عاشقانه: ای کاش میشد همه چیز روی زمین رو با تـو تجربه می کردم. ( فیلم گتسبی بزرگ) >> دیالوگ های عاشقانه و غمگین: حامد بهداد: وقتی نیستی، یجوریه انگار هستی. وقتی هستی، انگار هیچ کس نیست…! ( پرتقال خونی) >> دیالوگ های عاشقانه خارجی: والتر وایت:ما همیشه از چراغ سبز خوشحال میشیم ولی یه وقتایی هم هست که دعا میکنیم همه چراغا قرمز باشن تا چند ثانیه بیشتر کنار اونایی که دوسشون داریم باشیم... دیالوگ های ماندگار عاشقانه >> دیالوگ های عاشقانه سریال شهرزاد: بیا، اینو( مرغ آمین) دوباره به من بده، بیا این لحظه رو وصل کنیم به همزادش تو گذشته دور، انگار هیچ کابوسی این وسط نبوده، بیا برگردیم به نقطه صفر، انگار برگشتیم به همون روزا، نه خسته ایم، نه پیر، نه اینهمه زخمی سریال شهرزاد >> دیالوگ های عاشقانه بلند: رضا( خسرو شکیبایی): فرید، بابا عشق اون نیست که وقتی دیدیش دلت بلرزه، عشق اونه که وقتی نمیبینیش دلت میخواد کَنده شه… ( خانه سبز) >> دیالوگ های ماندگار سینمای جهان: بابک حمیدیان:یه چیزی بگو ترسم بریزه… باران کوثری:میمیرم برات… بغض  >> دیالوگ های عاشقانه زیبا و ماندگار فیلم ها: خسرو شکیبایی: این زن… این زن سهم منه، حق منه، عشق منه، طلاق نمیدم. ( هامون) >> دیالوگ های دونفره: مایک:تو یه روانی هستی و من عاشقتم … اَبی:من روانی نیستم مایک:من الان بهت گفتم عاشقتم ولی تو فقط واژه روانیُ شنیدی، این نشونه آدمای روانیه! دیالوگ فیلم حقیقت زشت >> دیالوگ های کوتاه عاشقانه: ای کاش میشد همه چیز روی زمین رو با تـو تجربه می کردم. ( فیلم گتسبی بزرگ) >> دیالوگ های عاشقانه خاص: همه ما در لحظات تنهایی، لحظات دلتنگی، خستگی، نا امیدی، افسردگی؛ نیاز داریم تا یک نفر عاشقمون باشه…! و تو منو داری… ( سریال گمشدگان) >> دیالوگ های عاشقانه ایرانی: خسرو شکیبایی: عاشق ها آدمای متوسطی هستن که با تعریف کردن از هم خودشونو بزرگ میکنن. ( حکم) دیالوگ های زیبا و ماندگار درباره عشق گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش