۱۷:۲۷ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۳۰۸۰۸۱
فیلم و سینمای ایران

سیدجواد رضویان در اولین حضور تلویزیونی خود بعد از اکران نخستین فیلم سینمایی‌اش:

«نیوجرسی» را با سیامک انصاری می‌سازیم/تو را به حضرت عباس دیگر به من نقش جوان ندهید

جواد رضویان,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
سیدجواد رضویان در اولین حضور تلویزیونی خود بعد از اکران نخستین فیلم سینمایی‌اش، از ویژگی‌های این فیلم، دلایل رویکردش به کارگردانی، بازخوردهایی که از «زهرمار» گرفته سخن گفت و خبر ساخت سریال تازه‌اش با کارگردانی مشترک سیامک انصاری را اعلام کرد.

به گزارش قدس آنلاین، جواد رضویان امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد به بهانه آغاز اکران اولین تجربه کارگردانی‌اش میهمان محمد صابری در میز سینما برنامه «سلام صبح بخیر» بود.

رضویان در ابتدا درباره نظرسنجی برنامه مبنی بر اینکه مردم کدام یک از نقش های او را بیشتر دوست دارند، گفت: داود برای خود من جذاب بود و انقلابی در کارهای من به حساب می‌آمد. بابت نقش زهتاب در سریال حاشیه هفته‌ها مطالعه کردم و بیان او نیز وام گرفته از لهجه شیرین قمی بود و همیشه از ظرفیت نازنینان در استان قم تشکر کردم. کاراکتر شنبه دو سه هفته ای از من وقت گرفت تا به آن ضرباهنگ و لهجه برسم. دو سه دوست افغانستانی داشتم که مرا کمک کردند و رویشان را می‌بوسم. مراد هم در کنار آقای مدیری اتفاق جذابی بود. کنار سروش صحت کار کردن هم یعنی کنار یک آدم صبور بامطالعه بودن و همیشه چیز جدیدی یاد می‌گیرم.

وی درباره تجربه ساخت نخستین فیلم سینمایی‌اش اظهار کرد: وقتی به این سمت می رویم که خودمان تولید را شروع کنیم قطعاً برای تجربه جدید می‌رویم و می خواهیم فضای نویی را با استفاده از چیزهایی که در این سالها آموختیم تجربه کنیم. از جایی به بعد شما نیاز به پوست اندازی و تجربه فضای جدید دارید و من اینجا تجربه اش کردم . امیدوارم در ذوق مخاطب نخورد.

 از ممیزی فرار کردیم

بازیگر «پاورچین» ادامه داد: این فیلم با اسمی که دارد در راستای کارنامه بازی من نیست. هرکاری که اسم من بوده این توقع از آن وجود داشته که مخاطب را بخنداند اما «زهرمار» اینگونه نیست و به راحتی می توانم بگویم تجربه ای بود که کام تلخ جامعه مرا به سمت آن برد.

رضویان به شوخی درباره نام گذاری فیلم هایش گفت: آدم باید بگوید گلاب به رویتان «زهرمار» دارد اکران می‌شود، احتمالا «کوفت» هم فیلم بعدی است!

وی افزود: با مشورت تیم سازنده از تهیه کننده گرفته تا کمال تبریزی در مقام مشاوره، پیمان عباسی به عنوان نویسنده، تورج اصلانی در مقام فیلمبردار، آقای حسن دوست به عنوان تدوینگر و تمام تیم تلاشمان این بود که کنار هم اتفاقی را رقم بزنیم و به یک بالانسی برسیم که توی ذوق نزند. کلیت فیلم بر مبنای تسویه حسابی است که همه درآن می سوزند و اینطور نیست که در یک سر ماجرا کسی برنده باشد.

رضویان در پاسخ به اینکه آیا درست است که کاراکتر قصه اولیه یک روحانی بوده اما به مداح تغییر پیدا کرده است، تصریح کرد: ممیزی ها را که خودتان می دانید. این فیلم اصلا شوخی نیست و خیلی جدی است و اولین بار است که مداحی را محور یک فیلم می بینیم. انتخاب این کاراکتر به جای روحانی هم برای فرار از ممیزی بود.

مجید بنی فاطمه و محمد طاهری مشاور فیلم نیستند

کارگردان «زهرمار» اینکه سیدمجید بنی فاطمه مشاور فیلم است تکذیب و تاکید کرد: من با ایشان دوستی نزدیک دارم همچنین با آقای محمدطاهری نازنین دوستی نزدیک دارم و با خیلی از این عزیزان رفاقت دارم اما هیچ کدامشان به عنوان مشاور فیلم نبوده اند. خیلی‌ها می‌گویند فیلم را به نفع مادحین ساخته‌ای اما خودشان علیهم بیانیه دادند!

رضویان با بیان اینکه اگر فیلم بفروشد برای کسی که سرمایه گذاری کرده خوشحال می شوم و اگر نفروشد شرمنده اش می‌شوم، ادامه داد: اگر گیشه را به عنوان فاکتوری برای رفتن مردم به سینما و رضایت مخاطب نگاه کنیم هرچقدر بیشتر بفروشد خوشحال ترم.

در ادامه صابری به مروری بر حضور بازیگران کمدی به عنوان کارگردان در سینما پرداخت و این حضور را تقریبا ناموفق قلمداد کرد. رضویان در پاسخ گفت: رامبد جوان ۵ فیلم سینمایی را در زمینه‌های مختلف تجربه کرده است. ما عاشق اضافه کردن تجربیاتمان هستیم و منی که ۲۵ سال است دارم کار می کنم، ممکن است جایی احساس کنم دارم به تکرار می افتم.

این بازیگر کمدی تصریح کرد: گاهی یک مدیر به من می‌گوید من «به روح پدرم» را خیلی دوست داشتم. تشکر می‌کنم و او در پاسخ می‌گوید یک فیلم مثل همان برایمان می‌سازی؟ دوباره مرا در همان قالب می خواهند. درست است موضوع آن فیلم حق الناس و مهم بود. اما چرا می‌خواهند خودم را تکرار کنم.

وی با اشاره به سپردن نقش جوان روستایی به خود اذعان کرد: تو را به حضرت عباس دیگر به من نقش جوان ندهید. با این گیس و ریش سفید به من جوان نمی‌آید. اینطور می‌شود که وقتی می‌بینی مدام تو را به سمت تکرار می برند با خودت می گویی اگر خودم تصمیم بگیرم و فیلم بسازم شاید بتوانم دیگر تکرار نشوم.

افتضاح بارسایی ام

رضویان در ادامه به سوالات کوتاه طنز پاسخ داد و درباره استقلالی یا پرسپولیسی بودنش گفت: من اصلاً بنفش‌ام. سرخابی‌ام. آبی اناری‌ام! فقط این را بگویم که افتضاح بارسایی‌ام.

کارگردان «زهرمار» درباره انتقادی که از سوی برخی مذهبی‌ها درباره فیلم او مطرح می شود گفت: من در سینما فرهنگ فیلم را با عزیزان دیدم. اتفاقا یک طیف مذهبی هم نشسته بودند و به من لطف داشتند. از ساعت ۶ بعدازظهر امروز هم در سینما آزادی هستم و سه سانس داریم که بین سانس‌ها می‌ایستم و هر سوالی باشد جواب می‌دهم.

وی همچنین با نمایش تصویر چهره های مختلف عرصه کمدی درباره آنها سخن گفت و از این بین درباره رضا عطاران و اینکه آیا دوست دارد به عنوان کارگردان با او کار کند، اظهار کرد: امیدوارم سایه‌اش به سر سینما و ان شاءالله به زودی تلویزیون باشد. شما بگویید دوست داری نیم ساعت بیشتر پیش او باشی؟ ما سر دقیقه می‌توانیم بحث کنیم!

رضویان همچنین نسبت به رفتن برانکو از ایران واکنش نشان داد و در خصوص حضور تیم والیبال کشور در لیگ ملتها گفت: دم تک تکشان گرم واقعا آبروداری کردند دم برگزار کنندگان ارومیه گرم. دم فدراسیون والیبال گرم. امیدوارم که ان شاءالله در اردبیل هم این اتفاق تکرار بشود.

این بازیگر در پایان درباره کار تازه خود خبر داد: ان شاءالله اگر خدا بخواهد و توفیقی باشد از نیمه‌های شهریور کار جدیدمان را شروع می‌کنیم. سریالی که با سیامک انصاری به صورت مشترک کارگردانی می کنیم و فکر می کنم ۴ فصل ۲۵ قسمته باشد. اسم موقت این سریال «نیوجرسی» است که البته منظور ایالت آمریکا نیست بلکه نیوجرسی که جلوی در خانه‌ها می‌گذارند. احتمالا هم من و هم سیامک در سریال بازی هم می‌کنیم و برای همین آن را دو نفره کارگردانی می‌کنیم.

برنامه صبحگاهی «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری و کارگردانی کاوه امیری جاوید شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۷ تا ۹:۳۰ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

  • 14
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
3.9 stars from 18 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ لئوناردو دی‌کاپریو

نویسنده و کارگردان: مارتین اسکورسیزی محصول: ۲۰۱۳   لئوناردو دی‌کاپریو: حواست به آدمهايى كه وقتى برنده ميشى، تشويقت نميكنن؛ باشه "فیلم گرگ وال استریت"    

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید