یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
۱۶:۳۷ - ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۱۵۳۹
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم عاشقانه‌ی برتر درباره‌ی زوج‌های مسن‌تر

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

عشق در فیلم‌ها اغلب با جوانی و تازگی همراه است. شخصیت‌های اصلی، در اول کار، عاشق دوست دبیرستان یا بهترین دوستشان در دانشگاه یا دوست بهترین دوستشان می‌شوند. ژانر عاشقانه پر از نوجوانان و جوانان است اما زیرمجموعه کوچک‌تری از این فیلم‌ها برای زوج‌های مسن‌تر در نظر گرفته شده است.

فیلم‌های عاشقانه بسیار کم‌تری درباره زندگی عاشقانه شخصیت‌های مسن وجود دارد اما به هر حال، نمونه‌هایی عالی وجود دارند که غالبا به دلیل تجربه بازیگران مسن در مقایسه با بازیگران جدید، زیباتر به نظر می‌رسند. در عاشقانه‌های دبیرستانی، اساسا پیچیدگی خاصی یافت نمی‌شود اما داستان‌های عاشقانه بالغ، اغلب یک پیام فراگیر به همراه دارند، این که برای یافتن عشق، امتحان کردن چیز جدید و انجام دادن آن، لازم نیست حتما جوان باشید.

۱۰. بهترین هتل عجیب مریگولد (The Best Exotic Marigold Hotel)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: جان مدن

بازیگران: جودی دنچ، بیل نگی، دو پاتل

سال انتشار: ۲۰۱۱

امتیاز راتن تومیتوز: ۷۸ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۳ از ۱۰

مجموعه‌ای از دوست‌داشتنی‌ترین بازیگران قدیمی بریتانیا در این کمدی رمانتیک جمع شده‌اند تا سفر بازنشستگی خود را در هتلی مجلل در هند بگذرانند. سرانجام، آن‌ها مجذوب این اقامتگاه روستایی می‌شوند و متوجه می‌شوند که بیشتر از آن‌چه تصور می‌کردند، شبیه هم هستند.

اگر این فیلم درباره مسافرانی جوان بود، باید انتظار قرارهای عاشقانه و خیانت را می‌داشتید. طرح داستان این فیلم که بر روی بازنشستگان متمرکز است، تقریبا همانگونه است، زیرا آن‌ها عاشق هند و در برخی موارد، عاشق یک‌دیگر می‌شوند و این فیلم‌نامه کمدی و تازه سعی دارد که به بینندگان یادآوری کند که با رسیدن به سن بازنشستگی، زندگی کم‌رنگ نمی‌شود. شخصیت‌ها عاشق یک‌دیگر می‌شوند و از عشق خارج می‌شوند و فیلم این استدلال را دارد که صرف نظر از سن، یک فرد مسن هنوز می.تواند همان تصمیمات اشتباه را که جوانان در مورد عشق می‌گیرند، تکرار کند.

۹. ماما میا! (!Mamma Mia)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: فیلیدا لوید

بازیگران: مریل استریپ، پیرس بروسنان، آماندا سیفرید

سال انتشار: ۲۰۰۸

امتیاز راتن تومیتوز: ۵۵ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۴ از ۱۰

داستان فیلم در جزیره‌ای زیبا در یونان روایت می‌شود و موسیقی متن فیلم از بهترین‌ قطعات گروه پاپ سوئدی ای‌بی‌بی‌ای ساخته شده است. پس جای تعجب نیست که ماما میا! در ژانر عاشقانه، بسیار محبوب است. عروسی سوفی جوان و اسکای در بطن این داستان است اما این زندگی عاشقانه مادر سوفی است که این فیلم را بسیار فراموش‌نشدنی می‌کند.

سوفی که می‌خواهد بفهمد پدرش کیست، سه مرد را به عروسی خود دعوت می‌کند، زیرا متوجه شده است که هر کدام از آن‌ها در زمان بارداری با مادرش در ارتباط بوده‌اند. دونا که در این جزیره با خاطرات قدیمی‌اش گرفتار شده است، باید با آن سه نفر روبه‌رو شود و در ماجراجویی جذابی، بالاخره عاشق یکی از آن‌ها می‌شود. دردسرهای عاشقانه دونا، بیشترین بخش فیلم را به خود اختصاص داده‌اند و خاطره‌انگیزترین لحظات این اثر نیز مربوط به سکانس‌های او و یکی از عشق‌های سابقش است.

۸. عاشق کوپرها باش (Love The Coopers)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: جسی نلسون

بازیگران: دایان کیتون، اولیویا وایلد، جان گودمن

سال انتشار: ۲۰۱۵

امتیاز راتن تومیتوز: ۱۸ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۵.۸ از ۱۰

این فیلم داستانی متداول برای نمایش عاشقانه یک زوج مسن دارد و دارای بازیگرانی چند‌نسلی است و در طی داستان، شاهد عشق بین شخصیت‌های نوجوان، مسن و بالغ هستیم. در عاشق کوپرها باش، داستان چهار نسل از یک خانواده در کریسمس با هم آمیخته می‌شود.

هر یک از اعضای خانواده داستان عاشقانه خاص خود را دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد اما بدون شک مهم‌ترین آن‌ها داستان سم و شارلوت است، والدینی که در آستانه طلاق هستند. تماشای عشق دوباره آن‌ها هنگام جمع شدن فرزندان و نوه‌هایشان برای کریسمس، دلپذیر و خنده‌دار است و آن‌قدر جذاب است که حواس مخاطب را از حضور تیموتی شالامی جوان در این پروژه پرت کند.

۷. عروسی یونانی پرریخت‌وپاش و بزرگ من (My Big Fat Greek Wedding)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: جوئل زوییک

بازیگران: نیا واردالوس، جان کوربت، لین کازان

سال انتشار: ۲۰۰۲

امتیاز راتن تومیتوز: ۷۶ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۶ از ۱۰

تولا و یان، کاراکترهای عاشق عروسی یونانی پرریخت‌وپاش و بزرگ من، پیر نیستند اما کمی دیر عشق واقعی خود را پیدا می‌کنند. پدر تولا مدام به دلیل سن تولا و عدم داشتن چشم‌انداز ازدواج، به او طعنه می‌زند و داستان عاشقانه او از جوانان تازه امروزی که در آغاز زندگی هستند، متفاوت است.

وقتی تولا، یان را پیدا می‌کند، امیدهایش زنده می‌شود، دیدگاه جدیدی نسبت به زندگی به دست می‌آورد و شروع به بازیابی خود می‌کند اما نه فقط به خاطر این مرد، بلکه برای گسترش چشم‌اندازهای خود و فرار از روال روزمره‌ای که در آن گرفتار شده است. فیلم نشان می‌دهد که زمان خاصی برای یافتن عشق وجود ندارد اما پیام مهم‌تر این است که هرگز برای تغییر زندگی خود دیر نیست. 

۶. همپستد (Hampstead)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: جوئل هاپکینز

بازیگران: دایان کیتون، برندن گلیسون، جیمز نورتون

سال انتشار: ۲۰۱۷

امتیاز راتن تومیتوز: ۴۳ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۱ از ۱۰

همپستد بر اساس رویدادهایی واقعی ساخته شده و داستانی درباره‌ عزم راسخ است و عشق غیر‌منتظره بین دایان کیتون و برندن گلیسون را نشان می‌دهد که با یک ملاقات غیر‌معمول زنده می‌شود. این زن بیوه آمریکایی با این مرد در مرکز درمانی همپستد ملاقات می‌کند و به او کمک می‌کند تا از شرایط نابسامان خود خارج شود.

یافتن عشق در نگاه اول یکی از عناصر رایج داستان‌های عاشقانه است که در این‌جا نیز از آن استفاده شده است. دو نفر از دنیاهای کاملا متفاوت به یک‌دیگر می‌رسند تا برای یک هدف بجنگند و در همین حین، با عشق روبه‌رو می‌شوند. مضمون فیلم به کمک تصاویر زیبا از محله‌های لندن، فیلم را به اثری لطیف و خوش‌احساس تبدیل می‌کند.

۵. دفترچه خاطرات (The Notebook)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: نیک کاساوتس

بازیگران: رایان گاسلینگ، ریچل مک‌آدامز، جیمز گارنر

سال انتشار: ۲۰۰۴

امتیاز راتن تومیتوز: ۵۳ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۷.۸ از ۱۰

دفترچه خاطرات اثری کلاسیک در ژانر عاشقانه و مسلما دوست‌داشتنی.ترین اقتباس نیک کاساوتس است که داستان عشق آلی و نوا را از روزهای جوانی تا آخرین لحظات زندگی آن‌ها به عنوان یک زوج مسن شرح می‌دهد. در روزهای آخر، آلی دچار زوال عقل شده است و در یک خانه سالمندان زندگی می‌کند.

اکثر مخاطبان، بیشتر ریچل مک‌آدامز و رایان گاسلینگ را به عنوان آلی و نوا به یاد می‌آورند اما رابطه بین همتایان سالخورده آن‌ها، داستان غیر خطی فیلم را به شکلی فوق‌العاده به هم پیوند می‌دهد. اگرچه بیشتر فیلم با نسخه جوان‌تر این زوج سپری می‌شود اما این آلی و نوا بزرگ‌تر هستند که وقتی داستان عاشقانه آن‌ها به پایان تلخ خود می‌رسد، بیشترین واکنش احساسی بیننده را برمی‌انگیزند. 

۴. روح ما در شب (Our Souls At Night)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: ریتش باترا

بازیگران: رابرت ردفورد، جین فوندا، بروس درن

سال انتشار: ۲۰۱۷

امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۹ از ۱۰

اسطوره‌های قدیمی سینما، رابرت ردفورد و جین فوندا در فیلم روح ما در شب، محصول نتفلیکس بازی می‌کنند و با وجود شرایط غم‌انگیزی که آن‌ها را به هم نزدیک کرده است، جنبه‌ای زیبا از عاشقانه زوج‌های مسن را به نمایش می‌گذارند.

مضمون فیلم درباره یک رابطه معامله‌ای است که البته شباهتی به فیلم تقدیم به همه پسرانی که عاشقشان بودم ندارد اما به هر حال، استفاده از این مفهوم برای یک زوج مسن، جالب اما تکان‌دهنده است. لوئیس و ادی که همسران خود را از دست داده‌اند، به طور تصادفی عاشق کسی می‌شوند که فقط برای تنها نبودن او را می‌خواهند و نه بیشتر.

۳. ابرنواختر (Supernova)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: هری مک‌کویین

بازیگران: کالین فرث، استنلی توچی، جیمز دریفوس

سال انتشار: ۲۰۲۰

امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۹ از ۱۰

فیلم اشک‌آور ابرنواختر که به تازگی منتشر شده است، روایتی زیبا با بازی کالین فرث و استنلی توچی در داستانی عاشقانه است. این اثر، قصه‌ای رایج در سینمای مدرن اما به شکلی واقعی‌تر است.

این فیلم، قابل مقایسه با آثاری چون بخت پریشان و من پیش از تو است. رابطه سم و توسکر با زوال عقل توسکر تغییر می‌کند و البته این مشکلی است که از قبل آن را داشته است. دگرگونی رابطه آن‌ها و مراقبت سم از او، فیلم را به اثری عمیقا متاثرکننده تبدیل‌ می‌کند که صرفا یک عاشقانه عجیب و غریب نیست، بلکه عشقی واقعی و دلسوزانه است.

۲. یکی باید کوتاه بیاید (Something’s Gotta Give)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: نانسی میرز

بازیگران: جک نیکلسون، دایان کیتون، آماندا پیت

سال انتشار: ۲۰۰۳

امتیاز راتن تومیتوز: ۷۲ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۷ از ۱۰

در فیلم یکی باید کوتاه بیاید، جک نیکلسون و دایان کیتون یکی از دوست‌داشتنی‌ترین داستان‌های عاشقانه افراد مسن را ارائه می‌دهند و ثابت می‌کنند که عشق همیشه می‌تواند دوباره یا حتی برای اولین بار و فراتر از دوران جوانی شما، پیدا شود. هری ۶۳ ساله علاقه زیادی به زنان جوان دارد اما ناگهان و در کمال شگفتی، عاشق اریکا، مادر عصبی دوستش می‌شود.

هر دو شخصیت در طول فیلم، گزینه‌های جوان‌تری برای عاشقی مانند کیانو ریوز در نقش یک پزشک را دارند اما هری و اریکا برای یک‌دیگر، عالی و مناسب هستند. هر دوی آن‌ها عاشق پاریس هستند، شب‌ها پنکیک می‌خورند و سرسختانه از اعتراف به اشتباه خود که در ابتدا آن‌ها را از هم جدا می‌کند، سر باز می‌زنند. این فیلم یک عاشقانه کلاسیک بین دشمنان و عاشقان است، زیرا هری و اریکا از نفرت به عشقی خالص می‌رسند و فیلم نشان می‌دهد که داستان عاشقانه موفق و پایدار، فقط مختص نسل جوان نیست.

۱. نامه‌هایی به ژولیت (Letters To Juliet)

فیلم های عاشقانه,زوج‌های مسن‌تر

کارگردان: گری وینیک

بازیگران: آماندا سیفرید، ونسا ردگریو، فرانکو نرو

سال انتشار: ۲۰۱۰

امتیاز راتن تومیتوز: ۴۲ از ۱۰۰

امتیاز IMDb به فیلم: ۶.۵ از ۱۰

هرگز برای عشق واقعی دیر نیست و نامه‌هایی به ژولیت، بیشتر از هر فیلم دیگری، از این مضمون حمایت می‌کند. سوفی که یک روزنامه‌نگار است، نامزد خود را در ماه عسل در ایتالیا رها می‌کند تا عشق قدیمی‌ کلر، لورنزو را پیدا کند. در طول سفر، نوه مغرور کلر، عاشق سوفی می‌شود اما قسمت دل‌پذیر داستان جایی است که کلر و لورنزو سرانجام، پس از از دست دادن یک‌دیگر در جوانی و تشکیل خانواده‌های خود، دوباره به هم می‌رسند. این اتفاق قدرت عشق قبلی آن‌ها را تضعیف نمی‌کند، بلکه نشان می‌دهد که هر دو در نوع خود زیبا هستند. بازیگران نقش‌های کلر و لورنزو یعنی ونسا ردگریو و فرانکو نرو نیز قبلا عاشق یک‌دیگر بوده‌اند (آن دو در سر صحنه فیلم موزیکال کملوت در سال ۱۹۶۷ با هم ملاقات کرده بودند) که همین موضوع، به این عاشقانه، طنین احساسی خاصی می‌بخشد.

digikala.com
  • 15
  • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
کامران قاسم پور,بیوگرافی کامران قاسم پور,عکس های کامران قاسم پور بیوگرافی کامران قاسمپور کشتی گیر آزادکار ایران (+ تصاویر)

زاده:۲۶ اذر ۱۳۷۵

زادگاه:جویبار

ملیت:ایرانی

پیشه:کشتی گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
XXXXXXXXXXXX بیوگرافی امیر حسین زارع و افتخارات او در رقابت ها (+ تصاویر)

زاده:آمل، مازندران

زادگاه:۲۷ دیماه سال ۱۳۷۹

ملیت:ایرانی

پیشه:ورزشکار

ورزش:کشتی

ادامه
علی اکبر یوسفی,بیوگرافی علی اکبر یوسفی,عکس علی اکبر یوسفی بیوگرافی علی اکبر یوسفی کشتی‌گیر فرنگی‌کار کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۷۵

زادگاه:بابل

پیشه:ورزشکار

ملیت:ایرانی

ورزش:کشتی فرنگی

ادامه
هادی چوپان,بیوگرافی هادی چوپان,عکس هادی چوپان بیوگرافی هادی چوپان بدنساز و قهرمان مستر المپیا (+ تصاویر)

زاده:۴ مهر ۱۳۶۶

زادگاه:اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس

ملیت:ایرانی

شغل:ورزشکار بدن سازی

قد:۱٫۶۹ متر( ۵ فوت ۶ ۱⁄۲ اینچ)

ادامه
بیوگرافی تونی کروس,بهترین عکس های تونی کروس,زندگینامه تونی کروس بیوگرافی تونی کروس هافبک میانی فوتبال آلمان (+ تصاویر)

زاده:۴ ژانویه ۱۹۹۰

زادگاه:گریفس والد، آلمان

پست:بازیکن پست هافبک میانی فوتبال

ملیت:آلمانی

وضعیت تأهل:متاهل

ادامه
محمد مخبر,محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام,بیوگرافی محمد مخبر بیوگرافی محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (+ تصاویر)

نام:محمد مخبر دزفولی

زاده:۱۳۳۴

زادگاه:دزفول

سمت:مدیر سیاست مدار مستقل و معاون اول رییس جمهور ایران در دولت سیزدهم

وضعیت تأهل:متاهل

ملیت:ایرانی

ادامه
شعری از آقای جعفر ابراهیمی,استاد جعفر ابراهیمی,جعفر ابراهیمی زندگینامه جعفر ابراهیمی یکی از شاعران کشور (+ تصاویر)

زاده:۲۱ مهر ۱۳۳۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:شاعر ایرانی

زمینه کاری : ادبیات کودک و نوجوان

ادامه
گیتی موسوی,بیوگرافی گیتی موسوی,عکس گیتی موسوی بیوگرافی گیتی موسوی مربی مشهور پرورش اندام تبریزی (+ تصاویر)

زاده:بهمن ماه سال ۱۳۵۳

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

مدرک:لیسانس رشته ادبیات فارسی

قد:۱۷۰ سانتی متر

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
انتصاب علی شمخانی,امیر دریا دار علی شمخانی,علی شمخانی کیست بیوگرافی علی شمخانی فرمانده سپاه خوزستان (+ تصاویر)

زاده:۶ مهر ۱۳۳۴

زادگاه:اهواز، ایران

ملیت:ایرانی

تحصیلات:کارشناسی ارشد مدیریت، لیسانس آجا

دین:اسلام

ادامه
دیالوگ های هری پاتر به زبان انگلیسی,دیالوگ های مورد علاقه بازیگران هری پاتر,دیالوگ های ماندگار هری پاتر

بهترین دیالوگ های هری پاتر مجموعه فیلم هری پاتر یکی از فیلم های مشهور و محبوبی است که تا به حال موفق به دریافت جوایز بسیاری شده است. دیالوگ های هری پاتر در مجموع، سری فیلم های هری پاتر متشکل از هشت نسخه میباشد که طبق کتاب هایی با همین نام، تمامی این فیلم ها ساخته شده است. به این ترتیب این فیلم ها شامل دیالوگ های ناب و ماندگار بسیاری می باشند که در ادامه با ان ها اشنا میشوید: - دامبلدور:هری، رنج کشیدن نشون میده تو هنوز یک انسانی! درد بخشی از انسان بودنه. هری فریاد زد:پس من نمی خوام انسان باشم. Harry, suffering like this proves you are still a man! This pain is part of being human THEN I don’t want to be human - شادی رو میشه تو تاریک ترین لحظات پیدا کرد، فقط اگه یه نفر یادش باشه که چراغو روشن کنه Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light - وقتی به مرگ و تاریکی نگاه می کنیم، ناشناخته هاست که ما را می ترساند، نه چیز دیگر. It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more انواع دیالوگ های هری پاتر - اگه واقعا میخوای یه نفرو بشناسی ببین با زیردستاش چطوری رفتار می کنه نه با همسطح هاش! If you want to know what a man’s like, take a good look at how he treats his inferiors, not his equals - مهم نیست هر کسی چه جوری به دنیا بیاد، اما مهمه که چه جوری بزرگ بشه. It matters not what someone is born, but what they grow to be - همه ما درونمان نور و تاریک است. آنچه مهم است بخشی است که انتخاب می کنیم براساس آن عمل کنیم. این همان واقعی است که ما هستیم. We’ve all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. - دلت به حال مرده ها نسوزه. نگرانِ زنده ها باش مخصوصا اونایی که بی عشق زندگی می کنن Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and, above all those who live without love - درسته دربرابر دشمنان ایستادن شجاعت زیادی می خواد، اما برای ایستادن دربرابر دوستانت باید از این هم شجاع تر باشی. It takes a great deal of bravery to stand up to our enemies, but just as much to stand up to our friends - همه ما در درونمان روشنی و تاریکی داریم. آنچه مهم است این است که کدام را انتخاب می کنیم. We’ve all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. - شهرت رفیقه نیمه راهه هری! آدمای مشهور به خاطر کاراشونه که مشهور میشن. یادت باشه! Fame is a fickle friend, Harry. Celebrity is as celebrity does. Remember that - ما با انتخاب های مان، خود واقعی مان را فراتر از توانایی های مان نشان می دهیم. It is our choices, Harry, that show what we truly are, far more than our abilities - تفاوت های عادت و زبان هیچ است، اگر اهداف ما یکسان باشند و قلب ما به روی هم باز باشد. Differences of habit and language are nothing at all if our aims are identical and our hearts are open to each other - ذهن یک چیز پیچیده و چند لایه است پاتر … یا حداقل، اکثر ذهنها اینجوری هستند. The mind is a complex and many- layered thing, Potter… or at least, most minds are - در یه ذهن خوب سازمان یافته، مرگ چیزی نیست جز ماجراجویی بزرگ بعدی. To the well- organized mind, death is but the next great adventure - وقتی به مرگ و تاریکی نگاه می کنیم، ناشناخته هاست که ما را می ترساند، نه چیز دیگر. It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more نمونه دیالوگ های هری پاتر گردآوری: بخش هنر و سینما سرپوش

ویژه سرپوش