دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۱۳:۲۲ - ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۲۱۳۲۹
فیلم و سینمای جهان

۱۰ فیلم رزمی دیدنی که از ابتدا تا انتها بی نقص هستند؛ از The Raid تا Enter the Dragon

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

 روزیاتو/ژانر هنرهای رزمی یک زیر ژانر در دسته گسترده تر فیلم های اکشن بوده و فضایی عالی برای دیدن بدلکاری شگفت انگیز، مبارزات تن به تن سرگرم کننده و حرکات موزون خلاقانه است. وقتی یک فیلم با تم هنرهای رزمی به اوج کیفیت خود می رسد، کمتر چیز دیگری پیدا می شود که از نظر کیفیت سینمایی هیجان انگیزتر یا سرگرم کننده تر از آن باشد، و بنابراین، فیلم های رزمی کمیابی که در تمام طول روایت خود اساساً بی نقص هستند، ارزش ارج نهادن و جستجو شدن را دارند.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

این دقیقاً همان جایگاهی است که فیلم‌های زیر به آن دست یافته اند: آن‌ها سکانس‌های مبارزه بی نقصی را ارائه می‌کنند و به سختی می توان اشکال یا نقطه ضعفی در آن ها پیدا کرد. فیلم‌های زیر می‌توانند خود را در فهرست بهترین فیلم‌های رزمی تمام دوران ببینند، و اگرچه تعداد بی‌شماری فیلم‌های رزمی بزرگ دیگر در فهرست زیر ذکر نشده‌اند، اما همه این فیلم‌ها نقطه شروع بسیار خوبی برای کسانی هستند که می خواهد بیشتر در ژانر هنرهای رزمی غوطه ور شوند. این شما و این ۱۰ فیلم رزمی برتر تاریخ سینما که از ابتدا تا انتها بی نقص هستند.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۱۰- Dragon Inn (1967)‎

کینگ هو به معنای واقعی کلمه پادشاه ژانر هنرهای رزمی بود، البته تا جایی که به کارگردانان مربوط می شود، و با ساخت چندین فیلم بسیار تأثیرگذار و هیجان انگیز – به ویژه در اواخر دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ – وی راه را برای این ژانر هموار کرد. در میان فیلم‌های او، در دسترس‌ترین و جذاب ترین فیلم احتمالاً Dragon Inn است، با داستان جنگجویانی که برای محافظت از فرزندان تحت تعقیب ژنرالی که به تازگی کشته شده است، با هم کار می‌کنند.

مسافرخانه اژدها در همان ابتدای کار سطح بالای خطر را ترسیم می کند، تنش خوبی را در طول اولین پرده خود ایجاد کرده، و سپس مقدار شگفت انگیزی از اکشن را برای یک فیلم با خصوصیات سینمای رزمی در دوران خود در دو پرده پایانی به نمایش می گذارد. شاید کینگ هو بعداً در دوران حرفه‌ای‌اش فیلم‌های تاثیرگذارتر و جاه‌طلبانه‌تری ساخته باشد(یکی از آن‌ها در ادامه خواهد آمد)، اما Dragon Inn ناب‌ترین و شاید سرگرم‌کننده‌ترین اثر اوست و به عنوان یک اکشن- ماجراجویی تمام عیار، یک کیفیت بدون تاریخ مصرف دارد.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۹- The Raid (2011)‎

ژانر هنرهای رزمی احتمالاً در دهه ۱۹۷۰ در اوج محبوبیت خود بود، اما این محبوبیت هرگز به طور کامل از بین نرفته است، و در قرن بیست و یکم، فیلمسازان هنوز در حال یافتن راه هایی برای به پیش بردن این برند از سینمای اکشن هستند. فیلم رزمی The Raid یکی از بهترین نمونه های یک فیلم با تم هنرهای رزمی است که در خاطر طرفداران جدید این ژانر مانده است، فیلمی با سرعت روایت بی امان – و بسیار وحشیانه – در مورد نبردی برای بقا در یک مجتمع آپارتمانی پر از جنایتکاران خطرناک.

این فیلم یک دنباله در سال ۲۰۱۴ داشت که ممکن است از برخی جهات حتی بهتر از نسخه اورجینال باشد یا حداقل از اوج های بالاتری برخوردار باشد … اما Raid 2 بسیار جاه طلبانه نیز بود و احتمالاً بعضی مواقع بیش از حد دراماتیک شده بود که باعث می شود The Raid کمی معقول تر و خالص تر باشد. و مسلماً برای آنچه که هست به عبارت «بی نقص» نزدیک‌تر است. یورش بی معنی نیست و تماشای آن برای افراد نازک نارنجی اصلاً مناسب نخواهد بود، اما کسانی که خواهان فیلم اکشنی مدرن هستند که بسیار تکان دهنده و پرتنش باشد، نباید به دنبال چیز دیگری غیر از این فیلم اندونزیایی باشند.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۸- The 36th Chamber of Shaolin (1978)‎

کمتر فیلمی به اندازه فیلم سی و ششمین تالار شائولین بر روی تمرین تمرکز می‌کنند، که می‌تواند خود را در زمره بهترین فیلم‌های استودیو برادران شاو به حساب بیاورد (در حالی که این استودیو فیلم‌های رزمی کلاسیک متعددی را تولید کرده است). فیلم رزمی The 36th Chamber of Shaolin درباره مرد جوانی است که پس از فرار از حمله ای که جان بسیاری از متحدانش را گرفته، برای بقا و انتقام تمرین می کند تا یک رزمی کار بزرگ شود.

سکانس‌های تمرین طولانی اما به شدت سرگرم‌کننده هستند و تماشای شخصیت اصلی که به آرامی قوی‌تر شده و در نهایت به‌عنوان یک نیروی قوی طبیعی در پایان فیلم ظاهر می‌شود، فوق‌العاده راضی‌کننده است. سرعت روایت فیلم نیز خوب است و سکانس‌های مبارزه‌ای عالی را در پایان ارائه می‌کند، به طوری که سی و ششمین تالار شائولین یکی از بهترین فیلم‌های رزمی دهه ۸۰ است که در کل برای فیلم‌های رزمی دهه ای خوب و تاثیرگذار بود.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۷- Drunken Master II (1994)‎

کمتر کسی می تواند ادعا کند که به اندازه جکی چان به ژانر هنرهای رزمی جان داده است. او کار خود در ژانر رزمی را در دهه ۱۹۷۰ آغاز کرد، در پایان آن دهه تبدیل به یک ستاره شد و سپس در دهه ۱۹۸۰ خود را حتی یک قدم نیز جلوتر برد، دورانی که بهترین فیلم او داستان پلیس (۱۹۸۵) بود که ترکیبی از هنرهای رزمی، کمدی و روایت جنایی بود. با این حال، از میان فیلم‌های ناب‌تر/ قدیمی‌تر رزمی او، Drunken Master II محصول ۱۹۹۴ می‌تواند بهترین باشد.

این یک فیلم اکشن کمدی است که تم کمدی اش هرگز از سکانس‌های نبرد نسبتاً بی‌رحمانه‌ای که در طول فیلم مقیاس و شدت بیشتری پیدا می‌کنند، کم نمی‌کند. روایت Drunken Master II – در بر گیرنده درام خانوادگی و تلاش برای دفاع از آثار هنری چینی در برابر خارجی ها – بهانه ای برای انجام انبوهی از سکانس های اکشن است، و همه چیز خوب انجام می شود، با بدلکاری های بی پایان شگفت انگیز، نبردهای تن به تن متقاعد کننده، و جکی چانی بسیار پرانرژی که در کانون این همه اتفاق می درخشد.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۶- Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000)‎

ببر خیزان، اژدهای پنهان در ۲۰ سال گذشته چیزی جز ستایش و تحسین دریافت نکرده است، و البته شایستگی این همه اعتبار را نیز دارد، زیرا یک فیلم دیدنی و استادانه است. دنیای فیلم و شخصیت‌هایی که در آن زندگی می‌کنند بسیار غنی است، همه در یک روایت نسبتاً ساده به خوبی عمل می‌کنند، روایتی که شامل افراد مختلفی می‌شود که سعی می‌کنند یک شمشیر دزدیده شده را پیدا کنند.

فیلم رزمی ببر خیزان، اژدهای پنهان بسیار فراتر از یک فیلم رزمی است، و به عنوان یک فیلم عاشقانه تاثیرگذار، یک فیلم ماجراجویی بزرگ و حتی یک اثر فانتزی با دُز پایین نیز موفق عمل می کند. آنگ لی، کارگردان فیلم، به شکلی استثنایی و منحصربفرد تعادل را در همه سطوح فیلم حفظ می کند، و بازیگران – از جمله سوپراستارهایی مانند میشل یو، چو یون فت، و ژانگ زییی – عالی هستند، و ببر خیزان، اژدهای پنهان برخی از بهترین صحنه‌های اکشن تاریخ سینما را در خود دارد.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۵- The 8 Diagram Pole Fighter (1984)‎

فیلمی که مورد علاقه طرفداران سینمای کلاسیک هنرهای رزمی قرار گرفت، اما هنوز هم به طور کلی کمی دستکم گرفته شده به نظر می رسد، The 8 Diagram Pole Fighter از همه راه های درست، انفجاری، وحشیانه و تماشایی است. مانند فیلم سی و ششمین تالار شائولین، در این فیلم نیز گوردون لیو ایفای نقش می کند، و روایت های موجود در هر دو فیلم به نوعی شبیه به هم هستند، زیرا The 8 Diagram Pole Fighter در مورد حمله به خانواده ای است که تنها دو بازمانده دارد: برادران جدا شده ای که هر کدام سوگند انتقام یاد می کنند.

کسانی که خواهان اکشن بی وقفه هستند ممکن است قسمت های ابتدایی فیلم The 8 Diagram Pole Fighter را راضی کننده نیابند، اما پایان بندی فیلم ارزش انتظار را برای هر کسی که علاقه مند به اکشن های دیوانه کننده و خونین هنرهای رزمی است را خواهد داشت. پرده پایانی فیلم کند نمی‌شود، چیزی را حل نکرده و مبهم باقی نمی گذارد و این فیلم را به یک کلاسیک بی‌رقیب در ژانر خود تبدیل می‌کند.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۴- Everything Everywhere All at Once (2022)‎

شاید کمی مانند ببر خیزان، اژدهای پنهان، منصفانه نباشد که Everything Everywhere All at Once را «فقط» یک فیلم رزمی بنامیم … اگرچه هر دو سکانس های هنرهای رزمی شگفت انگیزی دارند و میشل یئو در هر دو فیلم بازی کرده و به معنای واقعی کلمه می درخشد. همه چیز همه جا همه به یکباره یک فیلم علمی تخیلی، یک درام خانوادگی، یک فیلم ماجراجویی، و یک کمدی پوچ گرایانه نیز هست (غیر از اینکه برنده جایزه اسکار بهترین فیلم نیز شد)، فیلمی که تمام لحن ها و ژانرهای متفاوتش، عنوان آن را به یک عنوان مناسب تبدیل کرده است.

این فیلمی درباره جهان و فراتر از آن است که در معرض خطر جدی قرار دارد، خطری که منجر به این می‌شود که یک قهرمان بعید مجبور شود نسخه‌های مختلفی از خودش را در یک دنیای چندجهانی تجربه کند، قدرت بیشتری پیدا کند تا در ادامه شاید بتواند همه را نجات دهد. همه چیز همه جا به یکباره کاملاً هوشمندانه و به شکل بی نقصی مضحک است، در همه جا وجود دارد، اما به نحوی به چیزی تبدیل می شود که بسیار احساسی و شگفت آور به نظر می رسد، به یکباره.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۳- A Touch of Zen (1971)‎

فیلم رزمی لمس ذن ساخته کینگ هو به اندازه مهمانخانه اژدها فوق العاده بوده و احتمالاً بزرگترین دستاورد این فیلمساز است، که یک حماسه هنرهای رزمی آرام، متفکرانه، طولانی، در نهایت ممکن هیجان انگیز و بدون شک جاه طلبانه است. طول آن به سه ساعت می‌رسد، اما هر دقیقه اش قوی و ارزش تماشا دارد، و داستان زنی را روایت می‌کند که در حال فرار از نیروهای شیطانی است که شروع ساده ای دارد، اما با پیش‌ رفتن داستان، دامنه آن به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.

Touch of Zen در حدود یک ساعت اول روایت خود اکشن زیادی ندارد، اما وقتی مبارزات شروع می‌شوند، هیجان‌انگیز و زیبا هستند. این فیلم یک حماسه اکشن صبورانه به روشی بالقوه قابل مقایسه با چیزی مانند هفت سامورایی است. هر دو اکشن را برای نیمه دوم فیلم نگه می دارند، اما از این رویکرد نهایت استفاده را برای نتیجه ای مناسب می برد، مخصوصاً به این دلیل که هر دو فیلم در غوطه‌ور کردن بینندگان در یک دنیا و وابستگی آن‌ها به شخصیت‌هایی که بعداً در یک سری درگیری‌های فیزیکی به چالش کشیده می‌شوند، بسیار موفق عمل می کنند.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۲- Kill Bill: Vol.‎ 1 (2003)‎

کوئنتین تارانتینو آشکارا عاشق فیلم‌های قدیمی با تم هنرهای رزمی است و از هیچ کاری برای ادای احترام به این ژانر در سرتاسر فرانچایز انتقام جویانه Kill Bill، به‌ویژه نسخه اول، دریغ نکرده است. این فیلم داستان زنی معروف به عروس را روایت می کند که ماموریت انتقام بلندپروازانه‌ای را علیه بیل و همکاران مختلفش آغاز می کند، تمام کسانی که عروس قبل از تلاش برای فرار از سبک زندگی خشونت‌آمیزشان، با همه آن‌ها کار می‌کرد، خیانتی که هیچ کدام از طرفین نمی تواند با آن کنار بیاید.

فیلم Kill Bill Vol. 1 خون ریزی و خشونت زیادی قبل از پرده پایانی دارد، اما این سکانس طولانی رزمی شمشیربازی در انتهای فیلم است که آن را به یک فیلم اکشن افسانه ای تبدیل می کند. این فیلمی است که نقاط قوت سینمای هنرهای رزمی کلاسیک/سینمای اکشن را گرفته و آن را برای قرن بیست و یکم بازسازی می‌کند، و در این کار بسیار موفق عمل می کند.

بی نقص ترین فیلم های رزمی ,ژانر هنرهای رزمی ,فیلم رزمی دیدنی

۱- Enter the Dragon (1973)‎

آخرین فیلم تکمیل شده بروس لی، معرف دهه ۱۹۸۰ فیلمی جز Enter the Dragon نبود، فیلمی درباره یک تورنمنت هنرهای رزمی با رازی تاریک که مدت کوتاهی پس از مرگ غم انگیز این فوق ستاره در ۳۲ سالگی منتشر شد. حتی با یک حرفه کوتاه به عنوان یک هنرپیشه هنرهای رزمی، بروس لی بسیار موفق و تأثیرگذار بود و اژدها وارد می شود بهترین ویترین استعداد و کاریزمای او است.

اژدها وارد می شود یک فیلم غریب و همیشه هیجان‌انگیز است که با سرعتی بسیار بالاتر از بسیاری از فیلم‌های اکشن دهه ۱۹۷۰ روایت می شود و مدام راه‌هایی برای غافلگیری و سرگرمی پیدا می‌کند. این فیلم یک قطعه بی نقص و دارای جذابیت بی پایان از سینمای هنرهای رزمی است که حس یک تریلر جاسوسی، یک فیلم ورزشی، و یک فیلم اکشن همه‌جانبه را دارد که همگی در قالب یک فیلم درآمده اند، جایی که Enter the Dragon به طور معجزه‌آسایی همه این ژانرها را به بی نقص ترین شکل ممکن با هم ترکیب می کند و از ابتدا تا پایان بی نقص است.

  • 9
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
دیالوگ های ماندگار درباره خدا

دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا پنجره ای به دنیای درون انسان می گشایند و راز و نیاز او با خالق هستی را به تصویر می کشند. در این مقاله از سرپوش به بررسی این دیالوگ ها در ادیان مختلف، ادبیات فارسی و سینمای جهان می پردازیم و نمونه هایی از دیالوگ های ماندگار درباره خدا را ارائه می دهیم. دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا همیشه در تاریکی سینما طنین انداز شده اند و ردی عمیق بر جان تماشاگران بر جای گذاشته اند. این دیالوگ ها می توانند دریچه ای به سوی دنیای معنویت و ایمان بگشایند و پرسش های بنیادین بشری درباره هستی و آفریننده آن را به چالش بکشند. دیالوگ های ماندگار و زیبا درباره خدا نمونه دیالوگ درباره خدا به دلیل قدرت شگفت انگیز سینما در به تصویر کشیدن احساسات و مفاهیم عمیق انسانی، از تاثیرگذاری بالایی برخوردار هستند. نمونه هایی از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا در اینجا به چند نمونه از دیالوگ های سینمایی معروف درباره خدا اشاره می کنیم: فیلم رستگاری در شاوشنک (۱۹۹۴): رد: "امید چیز خوبیه، شاید بهترین چیز. و یه چیز مطمئنه، هیچ چیز قوی تر از امید نیست." این دیالوگ به ایمان به خدا و قدرت امید در شرایط سخت زندگی اشاره دارد. فیلم فهرست شیندلر (۱۹۹۳): اسکار شیندلر: "من فقط می خواستم زندگی یک نفر را نجات دهم." این دیالوگ به ارزش ذاتی انسان و اهمیت نجات جان انسان ها از دیدگاه خداوند اشاره دارد. فیلم سکوت بره ها (۱۹۹۱): دکتر هانیبال لکتر: "خداوند در جزئیات است." این دیالوگ به ظرافت و زیبایی خلقت خداوند در دنیای پیرامون ما اشاره دارد. پارادیزو (۱۹۸۸): آلفردو: خسته شدی پدر؟ پدر روحانی: آره. موقع رفتن سرازیریه خدا کمک می کنه اما موقع برگشتن خدا فقط نگاه می کنه. الماس خونین (۲۰۰۶): بعضی وقتا این سوال برام پیش میاد که خدا مارو به خاطر بلاهایی که سر همدیگه میاریم می بخشه؟ ولی بعد به دور و برم نگاه می کنم و به ذهنم می رسه که خدا خیلی وقته اینجارو ترک کرده. نجات سربازان رایان: فرمانده: برید جلو خدا با ماست ... سرباز: اگه خدا با ماست پس کی با اوناست که مارو دارن تیکه و پاره می کنن؟ بوی خوش یک زن (۱۹۹۲): زنها ... تا حالا به زن ها فکر کردی؟ کی خلقشون کرده؟ خدا باید یه نابغه بوده باشه ... زیر نور ماه: خدا خیلی بزرگتر از اونه که بشه با گناه کردن ازش دور شد ... ستایش: حشمت فردوس: پیش خدا هم که باشی، وقتی مادرت زنگ می زنه باید جوابشو بدی. مارمولک: شاید درهای زندان به روی شما بسته باشد، اما درهای رحمت خدا همیشه روی شما باز است و اینقدر به فکر راه دروها نباشید. خدا که فقط متعلق به آدم های خوب نیست. خدا خدای آدم خلافکار هم هست. فقط خود خداست که بین بندگانش فرقی نمی گذارد. او اند لطافت، اند بخشش، بیخیال شدن، اند چشم پوشی و رفاقت است. دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم مارمولک رامبو (۱۹۸۸): موسی گانی: خدا آدمای دیوونه رو دوس داره! رمبو: چرا؟ موسی گانی: چون از اونا زیاد آفریده. سوپر نچرال: واقعا به خدا ایمان داری؟ چون اون میتونه آرامش بخش باشه. دین: ایمان دارم یه خدایی هست ولی مطمئن نیستم که اون هنوز به ما ایمان داره یا نه. کشوری برای پیرمردها نیست: تو زندگیم همیشه منتظر بودم که خدا، از یه جایی وارد زندگیم بشه ولی اون هیچوقت نیومد، البته اگر منم جای اون بودم خودمو قاطی همچین چیزی نمی کردم! دیالوگ های ماندگار درباره خدا؛ دیالوگ فیلم کشوری برای پیرمردها نیست سخن پایانی درباره دیالوگ های ماندگار درباره خدا دیالوگ های ماندگار درباره خدا در هر قالبی که باشند، چه در متون کهن مذهبی، چه در اشعار و سروده ها و چه در فیلم های سینمایی، همواره گنجینه ای ارزشمند از حکمت و معرفت را به مخاطبان خود ارائه می دهند. این دیالوگ ها به ما یادآور می شوند که در جستجوی معنای زندگی و یافتن پاسخ سوالات خود، تنها نیستیم و همواره می توانیم با خالق هستی راز و نیاز کرده و از او یاری و راهنمایی بطلبیم. دیالوگ های ماندگار سینمای جهان درباره خدا گردآوری: بخش هنر و سینمای سرپوش

ویژه سرپوش