۱۳:۵۸ - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۷۸۷۱
فیلم و سینمای جهان

اواگرین از بازسازی «دامبو» و تبعات آن می‌گوید

این «برتون» دیوانه از من چه می‌خواهد؟!

تیم برتون,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

«دامبو» که بازسازی یک کارتون محبوب سال‌های دور (۱۹۴۱) سینما ولی همراه با بازیگران زنده و به واقع ادامه‌ای بر پروژه سال‌های اخیر والت دیسنی در مورد تبدیل کردن انیمیشن‌های موفق‌اش به کارهایی با بازیگران زنده است، سومین مرتبه همکاری بین اواگرین بازیگر فرانسوی و تیم برتون کارگردان کمی تا قسمتی مالیخولیایی امریکایی را به تصویر کشیده و این پس از عرضه «سایه‌های تاریک» در سال ۲۰۱۲ و نمایش «خانه خانم پرگرین برای بچه‌های خاص» در سال ۲۰۱۶ است. اواگرین در نسخه جدید ایفاگر نقش اصلی و مرکزی کولت مارکانت است که تخصص‌اش در هنرهای نمایشی در آسمان و ارتفاعات است و در این زمینه با یک مدیر نمایش‌های هنری به نام وی. ا. وانده وره (با بازی مایکل کیتون) همکاری می‌کند. مدیری که می‌کوشد سیرک مشهور و پرطرفدار مکس مدیچی را خریداری و از این طریق فیل محبوب این سیرک را که دامبو نام دارد و از قدرت پرواز بهره‌مند است، تملک کند.

 

کولت در این راه با خانواده فاری‌یر (به سرکردگی کاراکتر کالین فارل) که در سیرک کار می‌کنند و غم دامبور را می‌خورند و مایل‌اند او را به نزد مادرش برگردانند، آشنا می‌شود. تحت هر شرایطی رویکرد چندباره تیم برتون با آن عقاید ویژه‌اش و تمرکز او روی ضد قهرمانان طرد شده از اجتماع، به اواگرین برای فیلم‌هایش نه یک تمایل بی‌دلیل بلکه به سبب مهارت توأمان و تخصص همزمان او در امر حضور در فیلم‌های مستقل و کارهای پرهزینه هالیوودی است و این طبایع متفاوت وی را قادر می‌سازد هم یک زن غیر متعارف اما دلسوز در «دامبو»‌ ی جدید باشد و هم یکی از کاراکترهای ویژه «کازینو رویال»، یکی از آثار ۲۴ گانه جیمز باند در سال ۲۰۰۶. اواگرین که در سریال تلویزیونی «پنی ترسناک» در ژانر هارور (وحشت) هم نمره قبولی گرفته است، در مصاحبه پیش رو از جذابیت‌های کار در یک سیرک، راه‌های غلبه‌اش بر ترس از ارتفاع و البته همکاری با فیلی که به واقع وجود خارجی نداشت و فقط در تصاویر فیلم رؤیت می‌شود سخن می‌گوید.

خانم گرین، یکی از جذابیت‌های اصلی حرفه شما آشنا شدن با فرهنگ‌ها و بینش‌های متفاوت و انجام کارهایی است که در زندگی معمولی از شما سر نمی‌زند. آیا این چنین نیست؟

قطعاً همین طور است و مثلاً آموختن راه‌های انجام کارهای محیرالعقول در ارتفاع و پرش‌های بلند هر کسی را به وجد می‌آورد. این فیلم‌ها و نقش‌ها کمک می‌کند چیزهایی را در وجودتان و در زندگی کشف کنید که پیشتر اطلاعی از آن نداشتید.

راجع به ترس شما از ارتفاع حرف‌های زیادی می‌زنند.

این حرف‌ها صحت دارد. در فیلم «سایه‌های تاریک» نیز صحنه‌هایی را در ارتفاع داشتیم که از صحنه‌های دامبو آسان‌تر و دوری ما از سطح زمین کمتر بود و با این وجود کارها برای من بسیار سخت جلوه می‌کرد. در «خانه خانم پرگرین برای بچه‌های خاص» نیز یک پرش کوچک از روی سکویی را داشتیم و این نیز اسباب دردسر من شده بود. با این مقدمات می‌توانید بفهمید وقتی که در «دامبو» با یک سیرک دارای انواع برنامه‌های نمایشی روی هوا و یک فیل پرنده مواجه شدم، چقدر به ترس افتادم و از خودم پرسیدم این برتون دیوانه از من چه می‌خواهد؟!

آیا سوابق این گونه احساسات و ترس‌ها نزد شما به دوران کودکی‌تان باز می‌گردد؟

من در کودکی حتی وقتی به سیرک و نمایش‌هایی از این دست می‌رفتم و کارهای ریسکی را می‌دیدم، نگران می‌شدم و با دیدن آدم‌ها و نمایشگرانی که در ارتفاع زیاد وضعیت نامتعادلی پیدا می‌کردند، اضطراب وجودم را می‌گرفت. البته باید تأکید کنم که پس از دیدن نمایش‌های هنری زیادی از این قبیل و سر زدن چند باره‌ام به سیرک مشهور سولیل،‌ اعتبار و احترام هر چه بیشتری را نسبت به این افراد نزد خود می‌یابم.

آیا تمریناتی که در این راه انجام دادید تا با فضای دامبو هماهنگ تر شوید شما را قوی ترساخت و به درجات مورد نظر رساند؟

طبعاً قوی‌تر و برای آن کارها آماده‌تر شدم اما همچنان از آن قضایا احساس نفرت می‌کردم! تا زمانی که از آنها قدری فاصله دارید، کارها لذت بخش است اما وقتی یکی از آنها شوید،ریسک طلبی مفرط آن شما را دیوانه می‌کند. مثلاً‌ مرد شعبده بازی را ببینید که دشنه‌های بزرگ خود را از درون محفظه‌های دربردارنده انسان‌ها عبور می‌دهد یا دلقک‌هایی را که هر لحظه در مسیر یک چیز ناشناخته قرار دارند. من از آن نوع آدم‌هایی نیستم که بتوانم دائماً کنار آنها زندگی کنم.

 

یک صحنه فیلم را نام ببرید که واقعاً شما را پریشان کرده باشد.

یک صحنه مربوط به هوا و پرش من بود و چیزی که روح و روان قدرتمندی را می‌طلبید که البته در وجود من نیست. پس از اتمام فیلمبرداری همه برایم هورا کشیدند اما آن تشویق‌ها به چه درد من می‌خورد؟! من آرامش و بیکاری روی زمین را به درخشش در آسمان‌ها ترجیح می‌دهم.

 

‌ در نماهای اولیه فیلم به نظر می‌رسد فقط یک عروسک در دست‌های کاراکتر مایکل کیتون هستید اما بعداً ابعاد وجودی و ارزش‌های درونی شما بیشتر آشکار می‌شود.

خب، کاراکتر من (کولت مارکانت) به واقع نیز از دوستان کاراکتر کیتون است و در ابتدا باور ندارد که دامبو این فیل شیرین، قدرت پرواز دارد. با این حال به محض این که کولت به چشم می‌بیند که دامبو می‌تواند پرواز کند، شرایط و دیدگاه‌هایش عوض می‌شود و وارد ماجرای حفظ دامبو و نجات او از دست بدخواهان می‌شود. این صریح‌ترین راه برای نشان دادن تکامل تدریجی اما سریع این انسان است. ما این فیل را به طور واقعی کنار خود نداریم و فقط تصاویر کامپیوتری او کنار ما Insert می‌شود اما همیشه وجود صوری وی را نیز حس می‌کردیم.

 

‌ آیا فیلم اوری ژینال «دامبو» را که البته کارتونی است، دیده بودید؟

بله، مدتها پیش بود اما صحنه‌ها را به خوبی به یاد می‌آوردم. جدا شدن فیل مادر از بچه‌اش (دامبو) واقعاً غم‌افزا بود و در عین حال زیبایی مضمونی داشت. من کلاً تمام انیمیشن‌های کلاسیک والت دیسنی را دوست دارم و این شامل «سفید برفی» و «بامبی» هم می‌شود.

 

‌ امروز چه چیزهایی در این نسخه جدید می‌بینید که هشدار دهنده و برای زمانه کنونی درس آموز باشد؟

این که در فیلم پیام‌هایی به صراحت هست که انسان‌ها را از محصور و اسیر کردن حیوانات باز می‌دارد، یک خصلت خوب و از محسنات «دامبو» است. در فیلم‌های داستانی و مستند متعددی دیده‌ایم که از مردم خواسته می‌شود از تعدی به حیوانات و محروم کردن‌شان از حق زندگی آزاد پرهیز کنند زیرا آنها هم روح و جان و حق حیات دارند. من نیز به نوبه خودم تقاضا می‌کنم مردم دنیا نه آزار دهنده حیوانات بلکه حامی آنها باشند.

 

 

iran-n​ewspaper.‎​com
  • 19
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.1 stars from 23 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ فیلم گرگ وال استریت,دیالوگ لئوناردو دی‌کاپریو

نویسنده و کارگردان: مارتین اسکورسیزی محصول: ۲۰۱۳   لئوناردو دی‌کاپریو: حواست به آدمهايى كه وقتى برنده ميشى، تشويقت نميكنن؛ باشه "فیلم گرگ وال استریت"    

ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید