دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲
۲۱:۵۵ - ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۲۰۹۸
رادیو و تلویزیون

معرفی سریال‌های ماه رمضان ۹۹ تلویزیون (+ تصاویر)

سریال‌های ماه رمضان 99,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
رسانه ملی امسال هم برای ماه مبارک رمضان برنامه ها و سریال های متنوعی تدارک دیده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هر سال با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان، شبکه های مختلف سیما تدارک وسیعی برای تولید برنامه های متنوع و جذاب در این ماه انجام می‌دهند چراکه ماه رمضان به علت همراهی مردم با رسانه ملی، یکی از زمان های طلایی تلویزیون برای جذب مخاطب محسوب می شود.

امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست و از سال پیش تولید بعضی سریال ها آغاز شده تا بموقع در کنداکتور رمضانی صدا و سیما قرار بگیرد. درادامه این گزارش، به بعضی مجموعه تلویزیونی ها که گزینه های احتمالی برای نمایش در رمضان امسال هستند، اشاره می کنیم.

سریال‌های ماه رمضان 99,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

شبکه یک

شبکه یک سیما فصل دوم مجموعه« نون. خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی را برای مخاطبان در نظر گرفته بود که با شیوع کرونا (corona) و تغییرات در کنداکتور شبکه های سیما، سریال زودتر از ماه رمضان پخش می شود و سریال«زیر خاکی» برای ماه رمضان شبکه یک در نظر گرفته شده است.

مجموعه تلویزیونی «زیرخاکی» به تهیه کنندگی رضا نصیری نیا و کارگردانی جلیل سامان که در گروه فیلم و سریال مرکز سیمافیلم تهیه می شود٬ در حال آماده سازی و انجام مراحل فنی برای پخش در شب های ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما است.

«زیرخاکی» از آثاری است که تلاش دارد بخشی از فرآیند های اجتماعی کشور را با نگاهی متفاوت روایت کند.

این مجموعه در لوکیشن های متعددی جلوی دوربین رفته و داستان آن در مورد مردی است که به دنبال « زیرخاکی» می گردد و برای پیدا کردن گنج درگیر داستان هایی می شود. رضا نصیری نیا تهیه کننده تلویزیون بهمراه جلیل سامان کارگردان سریال بعد از ساخت سریال « نفس» دومین تجربه مشترک خود را امتحان می کنند. نقش اول مرد مجموعه تلویزیونی به عهده پژمان جمشیدی و نقش اول زن را ژاله صامتی عهده دار است. همینطور هادی حجازی فر، نادر فلاح، امید روحانی، ایرج سنجری، اصغر نقی زاده٬ گوهر خیراندیش و... نیز در این سریال ایفای نقش می کنند.

عوامل اصلی «زیرخاکی» عبارتند از تهیه کننده: رضا نصیری نیا، نویسنده و کارگردان: جلیل سامان، برنامه ریز:حسین دیردار، دستیار کارگردان: رضا شریفی، مدیر فيلمبرداري: بهنام کریمی، فیلمبردار:حمیدرضا رضایی، طراح گریم:عباس عباسی، طراحان لباس:مه لقا ناقد و الهام شعبانی٬ مدیر صدابرداری:جواد مقدس، طراح صحنه:محسن خدابخشی، طراحی و ترکیب صدا:محمد کشفی، تدوین:بهزاد مصلح، مسوول جلوه های ویژه میدانی:حمید رسولیان، منشی صحنه:آرزو نیک پور، مدیران تدارکات:حسین لنجابی و مهدی آقامحمدی، عکاس:مهسا طیب طاهر، مدیر روابط عمومی:مریم عرفانیان.

سریال‌های ماه رمضان 99,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

شبکه دو

فصل سوم سریال« بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید سعدی است که تیر ماه ۹۸ شروع شد و تصویر‌برداری آن ادامه دارد. فصل سوم سریال «بچه مهندس» در ۳۵ قسمت به قلم حسن وارسته ساخته می شود.

در فصل یک این سریال، لوکیشن اصلی پرورشگاه(خانه خورشید) بود که در بوستان ولایت قرار داشت و شهرک دفاع مقدس، خیابان های تهران در دهه ۸۰ نیز از لوکیشن های این سریال در فصل دو بودند.

داستان سریال«بچه مهندس» در تاریخ معاصر و در سه فاز کودکی، نوجوانی و جوانی شخصیت اصلی مطرح می شود که قبل از این فصل های اول و دوم این سریال پخش شده است.

روزبه حصاری نقش جوانی جواد جوادی را در فصل سوم ایفا می کند که تابحال در سریال های «یادآوری» و« تاریکی شب روشنایی روز» و... به ایفای نقش پرداخته است.

کارگردان: علی غفاری، تهیه کننده:سعید سعدی، مدیر برنامه ریزی و سرپرست گروه کارگردانی:سعید کریمی، طراح و سرپرست نویسندگان:حسن وارسته، نویسندگان: امیر شاداب، رضا خمسه، مدیر تصویر‌برداری: یونس سبزی، تدوین:ناصر فخری، طراح صحنه:حمید شهیری، طراح لباس:مژگان عیوضی، طراح چهره پردازی:محسن بابایی، صدابردار:محمد شیوندی، دستیار یک کارگردان:کتایون درخشان، مدیر تولید:یاسر سلیمانی.

بازیگران عبارتند از:روزبه حصاری، سعید کریمی، مهشید جوادی، محمود خسرو منش، فرناز رهنما، کاوه سماک باشی، خیام وقار کاشانی، مهسا مهجور، سارا شاهرودیان، یاسمن قلی پور، نسیم باقریان، امید ماهر، مهرزاد جعفری، سیاوش چراغی پور، عباس جمشیدی، سلمان فرخنده و مانی رحمانی.

با حضور و هنرمندی:ثریا قاسمی، فرهاد قائمیان، کامران تفتی، سید مهرداد ضیایی، اتابک نادری، کریم اکبری مبارکه، شیوا خسرو مهر.

البته فصل سوم سریال «از سرنوشت» به کارگردانی محمدرضا خردمندان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان و سریال« شاه رگ»، به کارگردانی سیدجلال اشکذری و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی از دیگر گزینه های شبکه دو خواهد بود.

سریال‌های ماه رمضان 99,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

شبکه سه

«می جان» به کارگردانی مرجانه اشرفی زاده و تهیه کنندگی سعید پروینی قرار است در شب های ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه سه برود.  بهروز شعیبی که در جشنواره فیلم فجر «روز بلوا» را کارگردانی کرد، در کنار الهام کردا به ایفای نقش در این سریال مناسبتی بازي می کند.

در این سریال الهام کردا، امیررضا دلاوری، پرویز فلاحی پور، مریم بوبانی، رویا حسینی، گیتی قاسمی، سیاوش چراغی پور، رها خدایاری، وحید آقاپور، مجید پتکی، معصومه قاسمی پور، فریده دریامج، محمدعلی فرمند، شهروز آقایی پور، سونیا سنجری، مریم شعبانی، رضا جوشنی، مهدی فریضه و هاله گرجی به ایفای نقش می پردازند.

عوامل سریال «می جان» عبارتند از:سعید پروینی تهیه کننده، مرجان اشرفی زاده کارگردان، سیدامیررضا موسوی شرفی تصویربردار، سینا گنجوی تدوین گر، داود جمشیدی مدیر تولید، مجتبی خادم زاده مدیر برنامه ریزی، علی تهرانی سرپرست گروه کارگردانی، مهسا فتحعلی دستیار کارگردان، فرهاد عزیزی فرد و فاضل ژیان طراح صحنه و لباس، هاشم فغانی طراح گریم، مسعود سخاوت دوست آهنگساز، یاسر رمضانی صدابردار، عاطفه هادی نژاد منشی صحنه، فرید ناظر فصیحی جلوه های بصری، امین شریفی صداگذار، مهرنوش مقیمی دستیار تولید، محمد جمشیدی و حسین کنگاوری مدیران تدارکات و مشاور رسانه ای سیامک شادکام.

سریال‌های ماه رمضان 99,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون

شبکه پنج

سریال طنز« پدرپسری» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی برای پخش از شبکه پنج سیما در ماه مبارک رمضان آماده می شود. تا به حال تصویر‌برداری ۱۷ قسمت از سریال انجام شده و هم زمان با تولید، مراحل فنی آن نیز در حال پیگیری است.

تصویر‌برداری سریال «این روز ها» در دانشگاه خوارزمی ادامه دارد و گروه سازنده با تمام تلاش برای رساندن کار به شب های ماه مبارک رمضان در حال فعالیت هستند. بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی مهران رجبی، عزت الله مهرآوران، مریم سرمدی، افشین سنگ چاپ، محمدجواد جعفرپور و کتایون بختیاری هستند. باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور عوامل این سریال بصورت مستمر در پشت صحنه پایش شده و تمام نکات بهداشتی رعایت می شود.

  • 18
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
دیالوگ ونزدی,دیالوگ سریال ونزدی,دیالوگ هایی از ونزدی

دیالوگ ونزدی ونزدی ( Wednesday) مجموعه ای تلویزیونی در ژانر کمدی، ترسناک، ماوراء طبیعی و داستان بلوغ است که بر اساس شخصیت ونزدی آدامز ساخته شده‌ است. جنا اورتگا در نقش ونزدی آدامز، یک دختر ۱۶ ساله که دارای قدرت‌های فرا حسی است. او به دلیل ایجاد شرارت در مدارس دیگر به آکادمی نِوِرمور فرستاده می‌شود. یکی از ویژگی های ونزدی این هست که به هیچ کسی اهمیت نمی دهد و نگرانی های دیگران برای او ارزشی نداره و بسیار حاضر جواب است. در ادامه این مقاله سرپوش  به معروف ترین دیالوگ های سریال ونزدی پرداخته ایم. دیالوگ معروف از ونزدی آدامز: آماتورهایی مثل شما آبروی گروگان گیری را میبرند. دیالوگ های سریال ونزدی: من فکر نمیکنم از همه بهترم، فقط اینکه از تو بهترم دیالوگ ونزدی  به دوستش: هر وقت حالم بهم خورد به تو فکر میکنم. دیالوگ هایی از ونزدی: من طوری رفتار می‌کنم که انگار مهم نیست اگر کسی من رو دوست نداشته باشه. در اعماق وجودم پنهانی از آن لذت می برم. دیالوگ هایی از ونزدی آدامز: من به انتقام باور دارم، معمولا هم خیلی گرم و با درد زیاد درستش می‌کنم. حاضرجوابی های ونزدی: دوست شما بودن باید با یک برچسب هشدار دهنده همراه باشد. دیالوگ های به یاد ماندی ونزدی آدامزی جالب ترین دیالوگ های ونزدی:  احساسات مساوی با ضعف است. دیالوگ هایی مشهور در سریال ونزدی: ونزدی دختر رویاهای شما نیست. او کابوس شماست. دیالوگ جذاب ونزدی: جالب ترین گیاهان در سایه رشد می کنند. پاسخ های ونزدی به دوستانش: من به بهشت یا جهنم اعتقاد ندارم، اما به انتقام اعتقاد دارم! دیالوگ مشهور ونزدی آدامز: هرکس کفش های پاشنه بلند را اختراع کرد، به وضوح یک شکنجه گر در کنارش بوده. دیالوگ های کاراکتر اصلی سریال ونزدی: تو دلیلی هستی که میفهمم چقدر ضروری است که هرگز خود را از دست ندهم. گردآوری: بخش هنر و سینما بیتوته

ویژه سرپوش