پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۱۳۵

آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

بیوگرافی آماندا سایفردآماندا سایفرد
آماندا سایفرد بازیگر، خواننده و مدل با استعداد آمریکایی است، وی با بازی در فیلم موفق «دختران بدجنس» در سال ۲۰۰۴ به شهرت رسید. سایفرد در طول زندگی حرفه‌ای خود تحسین منتقدان و نامزدی جوایز را برای بازی‌هایش در سینما و تلویزیون دریافت کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی آماندا سایفرد:

نام کامل: آماندا میشل سایفرد

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

آماندا سایفردبیوگرافی آماندا سایفرد

بیوگرافی آماندا سایفرد:

آماندا سایفرد در ۳ دسامبر ۱۹۸۵ در آلن تاون، پنسیلوانیا به دنیا آمد. وی بازیگر، خواننده و مدل آمریکایی است که در خانواده ای چهار نفره بزرگ شد. مادرش یک کاردرمانگر، و جک سایفرد، یک داروساز بوده است. او یک خواهر بزرگتر به نام جنیفر سایفرد دارد که به عنوان نوازنده گروه راک فیلادلفیا مشغول به کار است.

سایفرد علاوه بر فعالیت در زمینه سرگرمی، یک دوستدار حیوانات و بشردوست نیز هست.

این هنرمند دیپلمه مدرسه ویلیام آلن می باشد و فعالیت بازیگری خود را از سن ۱۵ سالگی شروع کرد. قد این بازیگر ۱۵۹ سانتی متر و ۵۸ کیلوگرم وزن دارد.

عکس نوجوانی آماندا سایفردنوجوانی آماندا سایفرد

تحصیلات آماندا سایفرد:

بعد از اتمام دبیرستان با قصد ادامه تحصیلات عالی در دانشگاه فوردهام نیویورک ثبت نام کرد اما بعد از مواجهه با پیشنهاد  بازی در فیلم دختران بدجنس، از ادامه تحصیل امتناع کرد. 

فعالیت آماندا سایفرد در صنعت مدلینگ:

فعالیت حرفه ای آماندا در حوزه مدلینگ از سن ۱۱ سالگی آغاز شد به طوری که در ابتدا تصاویر وی بر کتاب های فرانسین پاسکال دیده شد سپس در دوران نوجوانی در تبلیغات کمپانی هایی مانند Miu Miu، Beaute و Givenchy حضور پیدا کرد.

بعد از سال ۲۰۰۲ با بازی در چند فیلم به دنبال مشغله کاری این صنعت را رها کرد. 

عکس های آماندا سایفردآماندا سایفرد در صنعت مدلینگ

شروع فعالیت آماندا سایفرد:

سایفرد کار خود را به عنوان یک مدل در سن ۱۱ سالگی آغاز کرد و در ۱۵ سالگی بازی در سریال هایی مانند "همانطور که دنیا می چرخد" و "همه فرزندان من" را آغاز کرد. او سپس در سال ۲۰۰۴ در سریال تلویزیونی "ورونیکا مارس" نقشی تکراری داشت که منجر به نقش پررنگ او در نقش کارن اسمیت در فیلم موفق "دختران بدجنس" در همان سال شد.

نقش موفقیت‌آمیز سایفرید در سال ۲۰۰۴ زمانی که او برای نقش کارن اسمیت در فیلم موفق «دختران بدجنس» انتخاب شد، اتفاق افتاد. او سپس در فیلم‌های مختلفی از جمله «ماما میا!» بازی کرد. (۲۰۰۸)، «جان عزیز» (۲۰۱۰)، «بیچارگان» (۲۰۱۲)، و «تد۲۲» (۲۰۱۵).

سایفرد علاوه بر کارهای سینمایی، در چندین مجموعه تلویزیونی از جمله «عشق بزرگ» (۲۰۱۱-۲۰۰۶) و «توئین پیکس» (۲۰۱۷) نیز حضور داشته است. او همچنین صدای خود را برای چندین فیلم انیمیشن از جمله "حماسه" (۲۰۱۳) و "اسکوب!" (۲۰۲۰).

تصاویر آماندا سایفردشروع فعالیت هنری آماندا سایفرد

ادامه فعالیت آماندا سایفرد:

او با بازی در فیلم‌های «مانک» (۲۰۲۰) و «چیزهای شنیده‌شده و دیده‌شده» (۲۰۲۱) و مجموعه تلویزیونی «مادیان ایست‌تاون» (۲۰۲۱) به بازیگری در سینما و تلویزیون ادامه می‌دهد.

آماندا سیفرد در عرصه خوانندگی:

با رسیدن به سن نوجوانی توجه بسیاری از افراد به صدای خوب این هنرمند جلب شد به همین دلیل به صورت حرفه ای خوانندگی را دنبال کرد به طوریکه به مدت ۵ سال زیر نظر نوای برادوی، مربی صدا آموزش حرفه ای دریافت کرد. این بازیگر به مدت ۲ سال تمرین اپرا کرده است. 

سایفرد همچنین یک خواننده با استعداد است و در ساخت چندین موسیقی متن فیلم هایش از جمله  Mamma Mia! و «بیچارگان». او همچنین اولین تک آهنگ خود  Gripping Over You را در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد.

صدا پیشگی آماندا سایفرد:

این هنرمند در زمینه صداپیشگی نیز فعالیت داشته است به طوری که در سال ۲۰۰۸ برای اولین بار نقش امی در انیمیشن بابای آمریکا را دوبله کرد. همچنین در مستند کیهان یک ادیسه فضا زمان و فمیلی گای نیز به عنوان صداپیشه حضور پیدا کرد. 

عکس های شخصی آماندا سایفردعکس های شخصی آماندا سایفرد

امور بشر دوستانه آماندا سایفرد:

سایفرد یک دوستدار حیوانات است و از سال ۲۰۱۳ سفیر انجمن حیوانات بهترین دوستان بوده است. او همچنین در امور خیریه مختلفی از جمله افزایش آگاهی در مورد مالاریا و حمایت از سازمان غیرانتفاعی INARA که درمان های پزشکی را برای کودکان آسیب دیده ارائه می کند مشارکت داشته است.

همچنین فعالیت خیرخواهانه دیگری در زمینه سلامت کودکان، حقوق حیوانات، محیط زیست، مبارزه با فقر و ترویج جنسیتی داشته و از سازمان های CARE، حامی حیوانات و انجمن انسانی حمایت کرده است.

ازدواج آماندا سیفرد:

سایفرد در سال ۲۰۱۷ با بازیگر توماس سادوسکی ازدواج کرد و این زوج دارای دو فرزند به نام های نینا و توماس هستند. 

براساس مصاحبه ای که از ایشان به دست رسیده اعلام می کند: من در مراسم عروسیم لباس سفید نپوشیدم. به نظرم رنگ سفید بیشتر با تعهد ازدواج ارتباط دارد تا برگزاری مراسم ازدواج. این‌ نظر من بوده شاید دیگران مخالف نظر من باشند.

همسر آماندا سایفردآماندا سایفرد و همسرش

شروع علاقه به بازیگری:

اولین بار با تماشای فیلم رومئو و ژولیت در سال ۱۹۹۶ عاشق بازیگری شد و تصمیم گرفت این حرفه را دنبال کند. 

روابط عاشقانه آماندا سایفرد:

این بازیگر پیش از ازدواج با دومینیک کوپر، رایان فیلیپ، الکساندر اسکارشگورد و جاستین لانگ (بازیگر) رابطه داشته است. 

پشیمانی از عریان شدن:

بعد از گذشت چند سال در مصاحبه ای که این هنرمند با مجله پورتر داشت عنوان می کند: برخلاف میل باطنی ام مجبور شدم عریان شود. نمی دانم چطور شد که این اتفاق افتاد اما من یک جوان ۱۹ ساله بی تجربه بود که نمی خواستم شغلم را از دست دهم. 

اضطراب حضور در تئاتر آماندا سایفرد:

این بازیگر به اختلال وسواس فکری-عملی،‌ حمله پانیک و اضطراب مبتلا است به همین دلیل با حضور در صحنه تئاتر دچار استرس می شود از این رو تا سال ۲۰۲۵ از بازی در صحنه نمایش امتناع می کرده است. 

آماندا سایفرد بازیگرزندگی خصوصی آماندا سایفرد

شباهت آماندا سایفرد به لیلا اوتادی:

براساس نظر بسیاری از ایرانیان آماندا سایفرد به لیلا اوتادی ستاره سینمای ایران بسیار شباهت دارد. 

افتخارات آماندا سایفرد:

در سال ۲۰۲۲ از جانب مجله تایم، نامش در بین ۱۰۰ فرد تاثیرگذار جهان قرار گرفت. در سال ۲۰۱۱ نیز مجله پیپل وی را جذابترین فرد ۲۵ ساله معرفی کرد. در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ نیز به عنوان یکی از زیباترین چهره های سال انتخاب شد. 

تصاویر جدید آماندا سایفردافتخارات آماندا سایفرد

مراقبت آماندا سایفرد از پوستش:

این بازیگر به سلامت پوست خود بسیار اهمیت می دهد از کرم های لوسیون، ضد آفتاب، روغن نارگیل، پاک سازی پوست، مرطوب کننده و ورزش یوگا برای شادابی پوستش بسیار استفاده می کند. 

به خالکوبی علاقه بسیاری دارد و روی مچ دستش یک گل آفتابگردان و روی مچ پایش کلمه minge را نوشته است. 

عکس های اینستاگرام آماندا سایفردعکس های اینستاگرام آماندا سایفرد

علایق و شخصیت آماندا سایفرد:

این هنرمند فردی بسیار خانواده دوست، مهربان، خنده رو و پرتحرک است که بیشتر زمانش را با آواز خواندن رقص، پیاده روی، تنیس، سفر به فضاهای سبز، اسب سواری و نقاشی کشیدن سپری می کند

به دین مسیحیت اعتقاد دارد و دارایی خالصش چیزی برابر با ۱۲ میلیون دلار تخمین زده می شود. 

پیش از دستیابی به شهرت مدتی به عنوان پیشخدمت مشغول به کار بوده است. 

به زبان های انگلیسی، آلمانی و ایتالیایی مسلط است.

فرد الهام بخش زندگی اش را مادرش معرفی می کند. 

سفیر برند لوکس Givenchy بوده و سخنگوی برند لوکس Clé de Peau Beauté می باشد.

فیلم شناسی آماندا سایفرد:

سینمایی:

دختران بدجنس۲۰۰۴
نه زندگی۲۰۰۵
آلفا داگ۲۰۰۶
انقلابین۲۰۰۸
بوگی ووگی۲۰۰۹
جان عزیز۲۰۱۰
شنل‌قرمزی۲۰۱۱
گمشده۲۰۱۲
عروسی بزرگ۲۰۱۳
یک میلیون راه برای مردن در غرب۲۰۱۴
تد ۲۲۰۱۵
تشویق کننده۲۰۱۷
گرینگو۲۰۱۸
هنر مسابقه در باران۲۰۱۹
اسکوب۲۰۲۰
شنیده‌ها و دیده‌ها۲۰۲۱

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 9
  • 5
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش