سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۱۰۰۴۳

بیوگرافی المیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانیتصاویر المیرا دهقانی
از المیرا دهقانی در کشور به عنوان بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما یاد میشود. وی تحت نظر سیامک کمالی در شیراز، دوره ی بازیگری را شروع کرد و به درجه ی شهرت و محبوبیت به خاطر بازی در سریال لحظه گرگ و میش رسید.

چکیده ای از بیوگرافی المیرا دهقانی

نام اصلی: المیرا دهقانی دولت آبادی

متولد:۵ شهریور ۱۳۷۰ شیراز

محل زندگی:تهران

زمینه فعالیت:سینما و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک:فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت:۱۳۸۸ تاکنون

قد:۱۶۳ سانتی متر

بیوگرافی المیرا دهقانی

زمان و مکان تولد المیرا دهقانی در ۵ شهریور ماه ۱۳٧۰ در شیراز بود. خانواده المیرا دهقانی، یک خانواده ۵ نفره هستند؛ یعنی او دارای دو خواهر، علاوه بر پدر و مادرش می باشد. پدر او در شغل دندانپزشکی فعالیت می کند و مادرش خانه دار است.

بیوگرافی المیرا دهقانی,ازدواج المیرا دهقانی,عکس المیرا دهقانیالمیرا دهقانی در کنار کیهان کلهر

تحصیلات المیرا دهقانی

المیرا دهقانی توانسته مدرک فوق لیسانس صنایع غذایی را دریافت کند.

ازدواج المیرا دهقانی

المیرا دهقانی در حال حاضر مجرد است و در مصاحبه ای چنین گفته که فعلاً بر روی درس و کارش متمرکز شده و برای ازدواج، هیچ تصمیمی ندارد و مهمترین اولویت زندگی اش، پیشرفت در هنرپیشگی و طی کردن پله های ترقی در این کار می باشد.

المیرا دهقانی و پدرش,المیرا دهقانی بازیگر,المیرا دهقانی,زعکسهای المیرا دهقانی

آگهی سرنوشت ساز و شروع بازیگری المیرا دهقانی

زمانی که المیرا دهقانی، دوران دانشجویی خود را سپری میکرد؛ مسیر زندگی خود را با دیدن یک اگهی بازی در تئاتر، تغییر داد و توانست خانواده اش را به خاطر بازی خوبش برای ورود به حرفه بازیگری، راضی کند. المیرا دهقانی به تهران سفر کرد تا تحصیلات خود را در آن جا تمام کند و مدرک فوق لیسانسش را بگیرد و همین امر باعث شد تا ابتدا در صحنه تئاتر حرفه ای و بعد جعبه جادویی فعالیت کند.

مخالفت خانواده المیرا دهقانی برای بازیگری اش

المیرا دهقانی درباره‌ی مخالفت خانواده اش برای بازیگر شدنش چنین گفت:در سن نوجوانی ام، نخستین جرقه برای بازیگری زده شد و خانواده ام شدیدا با این مسأله مخالفت کردند؛ به همین خاطر ترجیح دادم که دیگر به این حرفه فکر نکنم تا این که موضوع را در اجرای اول تئاترم از خانواده ام پنهان کردم. از پدرم خواستم تا در روز اول اجرا، نمایش من را تماشا کند و بعد از آن خانواده ام برای فعالیت من در این حرفه راضی شدند. یکی از دلایل سفر کردنم به تهران، ادامه تحصیل در دانشگاه بود.

آثار المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,آثار هنری المیرا دهقانیالمیرا دهقانی بازیگر سینما و تلویزیون

فعالیت های المیرا دهقانی

المیرا دهقانی از سال ۱۳۸۸ تحت نظر سیامک کمالی، بازیگری در شیراز را شروع کرد. بعد از ۲ سال تمرین بازیگری، در سال ۱۳۹۰ در تئاتر« زمین آبی است مثل پرتقال» به کارگردانی سیامک کمالی سروستانی برای اولین بار ، نقشی را اجرا کرد. سپس با کارگردان هایی در تئاترهای مختلفی در تهران و شیراز، همکاری کرد که از آن ها می توان به سیامک کمالی سروستانی، رضا ثروتی، امیررضا کوهستانی، محمد یعقوبی، میترا مؤمنی و همایون غنی زاده اشاره کرد.

آثار هنری المیرا دهقانی,تحصیلات المیرا دهقانی,المیرا دهقانی و پدرشعکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی

المیرا دهقانی در فستیوال بین الملل دانشکده هنر در سال ۱۳۹۲ بخاطر نمایش« پرتره ناتمام از کلاغ سفید» به کارگردانی سپیده کریمی، توانست بورسیه بازیگری از دانشکده موسیقی و تئاتر تالین از کشور استونی را دریافت کند و به این ترتیب در تالین، یک دوره بازیگری« از تمرین تا اجرا» را گذراند. سریال همه چیز انجاست به عنوان نخستین سریال المیـرا دهقانی محسوب میشد که کارگردان این سریال، شهرام شاه حسینی نام داشت. المیـرا دهقانی همچنین به ایفای نقش مریم مادر احسان( سام درخشانی) در سریال هشت و نیم دقیقه، پرداخته است. درواقع او نقش یک زن پیری را بازی کرد که به بیماری جذام مبتلا بود.

 المیرا دهقانی,تحصیلات المیرا دهقانی,المیرا دهقانی و پدرشتصاویر المیرا دهقانی در اینستاگرام

شهرت المیرا دهقانی در تلویزیون

در زمستان سال ۹۷ المیرا دهقانی با بازی در سریال لحظه گرگ و میش برای نخستین بار به تلویزیون آمد و نقش یاسمن را در این سریال، بازی کرد و مشهور گردید.

المیرا دهقانی,تحصیلات المیرا دهقانی,عکس المیرا دهقانیالمیرا دهقانی بازیگر سریال پرستاران

مدلینگ المیرا دهقانی

المیرا دهقانی، پیشنهاداتی برای مدلینگ از سوی برندهای مطرح داشته ولی این پیشنهادات را نپذیرفته است. از نظر او انجام این کار برای بازیگری تئاتر، مضر است.

علایق المیرا دهقانی

المیرا دهقانی، در اکثر اوقات فراغتش کتاب می خواند و طبق گفته ی وی کتاب خواندن باعث میشود تا تبدیل به یک هنرپیشه بهتر شود و قادر به درک راحت تر شخصیت ها باشد. از اولویت های این بازیگر می توان به ورزش کردن و داشتن هیکلی روی فرم اشاره کرد. المیرا دهقانی به خاطر بازیگری تائتر، بدنی منعطف و روی فرم دارد. درواقع یکی از عادات مهم زندگی المیرا دهقانی، تغذیه گیاهی و ورزش می باشد.

المیرا دهقانی بازیگر,آثار المیرا دهقانی,المیرا دهقانی و پدرشعکس از المیرا دهقانی

شهرت در بین مردم از نظر المیرا دهقانی

المیرا دهقانی درباره ی شهرتش در بین مردم می گوید:از نظر من محبوبیت در بین مردم، بسیار مهم است تا بتوانم از این طریق به خوبی بازی کنم و مردم به شکل واقعی، مرا دوست بدارند. باور من اینست که مردم، خیلی باهوش هستند و دوست دار هنرمندان و بازیگران واقعی می باشند. همه میخواهند ببینند که من در نقش هایم چه عملکردی از خود نشان می دهم.

فیلم های مورد علاقه المیرا دهقانی

از فیلم های مورد علاقه المیرا دهقانی می توان به آگراندیسمان به کارگردانی آنتونینی و ورژن اول بازی های مسخره، اثر میشائیل هانکه اشاره کرد.

بیوگرافی المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,ازدواج المیرا دهقانیالمیرا دهقانی هنرپیشه ی فیلم سیاه باز

آثار هنری المیرا دهقانی

- کارهای تلویزیونی المیرا دهقانی:

همه چیز آنجاست – ۱۳۹۳هشت و نیم دقیقه – ۱۳۹۵
پرستاران – ۱۳۹۵سایه بان – ۱۳۹۶
لحظه گرگ و میش – ۱۳۹۷

بیوگرافی المیرا دهقانی,عکسهای اینستاگرامی المیرا دهقانی,ازدواج المیرا دهقانیتصویر المیرا دهقانی هنرپیشه

- کارهای سینمایی المیرا دهقانی:

فصل ماهی سفید – ۱۳۹۷سیاه باز – ۱۳۹۹

المیرا دهقانی و پدرش,آثار هنری المیرا دهقانی,بیوگرافی المیرا دهقانیالمیرا دهقانی بازیگر تئاتر کشور

- شبکه نمایش خانگی المیرا دهقانی:

خسوف - ۱۴۰۰حرفه ای - ۱۴۰۰

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 15
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش