شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۵۰۰۲۵

بیوگرافی حامد بهداد و تصاویری از او

خوانندگی حامد بهداد,حامد بهداد,فیلم های حامد بهدادعکسهای حامد بهداد
حامد بهداد بازیگر سینمای ایران است. او از دانشگاه آزاد اسلامی، مدرک کارشناسی بازیگری تئاتر را دارد. وی در سال ۱۳۷۹ برای نخستین بار در فیلم« آخر بازی» به کارگردانی همایون اسعدیان در سینما ایفای نقش کرد که به خاطر بازی در این فیلم، از سوی نوزدهمین جشنواره فیلم فجر به عنوان نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد انتخاب شد.

چکیده ای از بیوگرافی حامد بهداد

نام: حامد تفنگساز صابری بهداد

تاریخ تولد: ۲۶آبان ۱۳۵۶

زادگاه:مشهد

سالهای فعالیت: از ۱۳۷۹ تاکنون

زمینه فعالیت: کارگردان، بازیگر، خواننده

ملیت:ایرانی

بیوگرافی حامد بهداد

حامد بهداد در تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۳۵۲ در شهر مشهد دیده به جهان گشود. وی نخستین فرزند خانواده است و دارای یک برادر کوچک تر به نام حسام می باشد. محمود بهداد که پدر حامد بهداد است، اهل شعر و ادب بود و نسرین قدمگاهی نام مادر او است. حامد بهداد در خیابان جیحون تهران، دوران کودکی اش را گذراند.

تصاویر اینستاگرامی حامد بهداد,عکس حامد بهداد و همسرش,عکسهای حامد بهدادحامد بهداد بازیگر سینما و تلویزیون

بوکس،  ورزش مورد علاقه حامد بهداد محسوب میشود و او در این رشته ورزشی به گفته مربیان تیم ملی بوکس از استعداد بسیاری برخوردار بود. وی در دوران نوجوانی ورزش بوکس را به صورت حرفه ای انجام داد و در مقطع نوجوانان در استان خراسان دو مرتبه مقام آورده است.

حامد بهداد گفته است که حسام به عنوان دوست صمیمی اش در زندگی محسوب می شود. حامد بهداد برادری دارد که دوسال کوچک تر از خودش است و نامش حسام میباشد که در سال ۱۳۵۴ به دنیا آمده است. حسام بهداد متاهل است و نام فرزندش، بارین می باشد. حامد، علاقه ی بسیار زیادی به برادرزاده اش دارد که در اتاق کار حامد، بیشتر عکس های بارین دیده میشود.

تصاویر اینستاگرامی حامد بهداد,عکس حامد بهداد و همسرش,عکسهای حامد بهدادتصاویر  پرتره حامد بهداد

ازدواج و همسر حامد بهداد

حامد بهداد در حال حاضر ازدواج نکرده و تابحال ، خبری راجع به ازدواج منتشر نشده است.

تحصیلات حامد بهداد

پس از این که جنگ شروع شد، حامد بهداد با خانواده اش، به نیشابور مهاجرت کردند و او در آن جا تحصیلات مقطع راهنمایی اش را سپری کرد و پس از این که تحصیلات راهنمایی اش را به پایان رساند بهمراه خانواده اش در مشهد، وارد مقطع دبیرستان شد. او برای ادامه تحصیل و زندگی بعد از قبولی در دانشگاه به تهران رفت. او از دانشگاه آزاد اسلامی تهران، مدرک لیسانس بازیگری تئاتر دارد.

بیوگرافی حامد بهداد و همسرش,زندگی نامه حامد بهداد,تصاویر اینستاگرامی حامد بهدادعکس از حامد بهداد

فعالیت های حامد بهداد

حامد بهداد در رشته تئاتر تحصیلات خود را ادامه داد و پیش از این که به عرصه بازیگری وارد شود در دفتر تبلیغاتی رامبد جوان مشغول به کار شد. در سال ۱۳۷۹ حامد بهداد به واسطه رامبد جوان در فیلم سینمایی ” آخر بازی ” به کارگردانی همایون اسعدیان، نقش پویا را بازی کرد و این بازی او بعنوان نخستین فعالیت جدی اش در عرصه بازیگری محسوب میشد. او توانست با نخستین بازی اش به عنوان نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد انتخاب شود.

زندگی نامه حامد بهداد,تصاویر اینستاگرامی حامد بهداد,عکس حامد بهداد و همسرشحامد بهداد هنرپیشه ی معروف کشور

نقش پویا در فیلم آخر بازی ابتدا به رامبد پیشنهاد شده بود ولی او حامد بهداد را برای بازی در این نقش به همایون اسعدیان معرفی می کند. بعد از آن به ایفای نقش در چند فیلم و مجموعه تلویزیونی پرداخت که خیلی هم مورد استقبال قرار نگرفت. ولی بعد از این که به بازی در نقش فؤاد افسر عراقی در فیلم سینمایی روز سوم به کارگردانی محمدحسین لطیفی پرداخت، به شهرت رسید. حامد بهداد در بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم روز سوم به عنوان کاندیدای سیمرغ بلورین انتخاب شد. او نقش یک افسر عراقی که عاشق دختری خرمشهری در بحبوحه محاصره خرمشهر می شود، را در این فیلم بازی کرد.

در سال ۱۳۸۷ حامد بهداد در فیلم سینمایی کسی از گربه های ایرانی خبر نداره به کارگردانی بهمن قبادی ایفای نقش کرد که این فیلم در ایران بطور غیر قانونی تولید شد و موفق به دریافت جوایز متعددی در جشنواره بین المللی شد. وی از طریق این فیلم توانست به جشنواره بین المللی کن برود و برنده ی جایزه مروارید سیاه بهترین بازیگر مرد جشنواره دبی۲۰۱۰ شود.

عکس حامد بهداد و همسرش,عکسهای حامد بهداد,خوانندگی حامد بهدادتصاویر اینستاگرامی حامد بهداد

یکی از فیلم های مهم حامد بهداد، فیلم سینمایی هفت دقیقه تا پائیز به کارگردانی علیرضا امینی بود و او به عنوان نامزد بهترین بازیگر مکمل مرد در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۳۸۸ انتخاب شد. در سال ۱۳۸۹ او با ایفای نقش ناصر در فیلم سینمایی “جرم” به کارگردانی مسعود کیمیایی توانست  در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کند. این بازیگر در دوران فعالیتش با کارگردانان برجسته ایرانی مشارکت داشته است که از آن ها می توان به داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی، حمید نعمت الله و سیروس الوند اشاره کرد.

شخصی که در زندگی حامد بهداد، تاثیرگذار بوده سیدمحسن شهرنازدار نام دارد که حامد به بررسی تمام اطلاعات شفاهی اش با او می پردازد. حامد بهداد گاهی وقت ها به خراسان و به دیدار سیدمحسن شهرنازدار میرود که یک روزنامه نگار است و کتاب هایی درباره‌ی موسیقی و معماری نوشته است.

بیوگرافی حامد بهداد,بیوگرافی حامد بهداد و همسرش,زندگی نامه حامد بهدادحامد بهداد بازیگر فیلم هفت دقیقه تا پاییز

خوانندگی حامد بهداد

حامد بهداد با گروه موسیقی دارکوب به سرپرستی همایون نصیری  بعنوان خواننده میهمان مشارکت داشت و در چند آلبوم و کنسرت این گروه فعال بوده است. وی موسیقی را از همان دوران کودکی دوست داشت و گاهی هم ترانه می خواند. او از سال ۹۳ به صورت جدی فعالیت موسیقیایی خود را برای گروه دارکوب شروع کرد و همچنین در آلبوم ۲۵ رضا یزدانی هم خواند و تیتراژ سریال مثل یک کابوس را برعهده داشته است. وی یک آهنگ برای سریال دندان طلا خواند.

فعالیت دوبله حامد بهداد

حامد بهداد به عنوان دوبلور هم مشغول به فعالیت بوده است و بعنوان دوبلور در چند فیلم مستند حاضر شده است. زمانی هم میخواست گروهی از دوبلورهای معروف را به دور هم جمع کند و مجدداً مشغول به دوبله ی فیلم های مهم شود که متأسفانه این کار با موفقیت به پایان نرسید.

شعرنویسی حامد بهداد

حامد بهداد درباره ی شعرنویسی چنین گفت:من چند وقت مشغول شعر نوشتن بودم ولی شعرهایم مورد استقبال قرار نگرفت، پس از آن ساز را یاد گرفتم و مطالعه کردم و علاوه بر اینها به نقاشی کردن و چند کار دیگر مشغول شدم، من برای کسب شرایط سالم تری درون خودم، تلاش فراوانی کردم.

بیوگرافی حامد بهداد و همسرش,زندگی نامه حامد بهداد,تصاویر اینستاگرامی حامد بهدادتصاویر حامد بهداد

علاقه حامد بهداد به عکاسی

یکی از فعالیت هایی که حامد بهداد  در زمان بازیگری اش انجام داده، عکاسی می باشد. وی نمایشگاه عکسی را در سال ۸۷ برگزار کرد و در گالری شیرین، ۳۵ عکس با موضوع کادر و اتفاق در سینما را به نمایش گذاشت.

جوایز و افتخارات حامد بهداد

> دیپلم افتخار و جایزه نقدی بخش ویدئو سینما و نگاه نو جشنواره فیلم فجر/ فیلم دلخون – ۱۳۸۷

> بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم ابوظبی/ فیلم کسی از گربه های ایرانی خبر نداره – ۱۳۸۸( او در اختتامیه این مراسم حضور نداشت و بخاطر بازی در فیلم آدم کش در تهران بود بهداد بخشی از جایزه نقدی خود را به نخستین جشنواره فیلم های کوتاه ایرانی در کانادا تقدیم کرد) او یکی از داوران جشنواره فیلم کوتاه کانادا بود

> تندیس بهترین بازیگر مرد جشنواره حافظ/ فیلم روز سوم – ۱۳۸۸

> سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر/ فیلم جرم – ۱۳۸۹

> چهره سال بازیگری جشن یک سالگی مجله رونا – ۱۳۸۹

> جایزه بهترین بازیگر مرد جشن ستارگان مجله اتفاق نو/ فیلم جرم – ۱۳۹۰

زندگی نامه حامد بهداد,تصاویر اینستاگرامی حامد بهداد,عکس حامد بهداد و همسرشعکسهای حامد بهداد در اینستاگرام

فیلم شناسی حامد بهداد

- فیلم های سینمایی حامد بهداد:

۱۳۸۷ بیداری۱۳۸۷ کیمیا و خاک۱۳۸۷ کسی از گربه های ایرانی خبر نداره
۱۳۸۷ موج سوم۱۳۸۷ مردی که گیلاس هایش را خورد۱۳۸۷ محاکمه در خیابان
۱۳۸۸ هفت دقیقه تا پاییز۱۳۸۸ لطفاً مزاحم نشوید۱۳۸۸ آدم کش
۱۳۸۹ انتهای خیابان هشتم۱۳۸۹ جرم۱۳۸۹ سعادت آباد
۱۳۸۹ پرتقال خونی۱۳۸۹ قبرستان غیرانتفاعی۱۳۹۰ بی تابی بیتا
۱۳۹۰ پله آخر۱۳۹۰ نارنجی پوش۱۳۹۱ چه خوبه که برگشتی
۱۳۹۱ فرزند چهارم۱۳۹۲ آرایش غلیظ۱۳۹۲ زندگی جای دیگری است
۱۳۹۳ خانه دختر۱۳۹۳ چهارشنبه خون به پا می شود۱۳۹۴ نیمه شب اتفاق افتاد
۱۳۹۴ هفت ماهگی۱۳۹۴ هیهات۱۳۹۵ سد معبر
۱۳۹۶ مارموز۱۳۹۷ قصر شیرین۱۳۹۷ جان دار

عکس حامد بهداد و همسرش,عکسهای حامد بهداد,خوانندگی حامد بهدادحامد بهداد بهمراه مادرش

- کارهای تلویزیونی حامد بهداد:

۱۳۷۹ همسفر۱۳۸۱ جستجو در شهر
۱۳۸۳ سایه آفتاب۱۳۸۶ یک مشت پر عقاب
۱۳۸۷ آخرین دعوت۱۳۹۰ سقوط آزاد
۱۳۹۱ آسمان من۱۳۹۳ کیمیا
۱۳۹۴ کلاه قرمزی 

- حامد بهداد در نمایش خانگی:

۱۳۹۴ دندون طلا۱۳۹۸ دل

بیوگرافی حامد بهداد,بیوگرافی حامد بهداد و همسرش,زندگی نامه حامد بهدادحامد بهداد بازیگر فیلم تله روباه

- تله فیلم های حامد بهداد:

۱۳۸۱ صبح روزی که متولد شدم۱۳۸۲ خواهرخوانده
۱۳۸۲ شب عقرب۱۳۸۴ عروس کوهستان
۱۳۸۴ پیشنهاد بی شرمانه به نقاش مرده۱۳۸۵ تله روباه
۱۳۹۰ به فاصله یک نفس۱۳۹۲ چرک نویس

عکس های حامد بهداد,حامد بهداد و همسرش,بیوگرافی حامد بهدادعکس اینستاگرامی حامد بهداد

- فیلم های کوتاه حامد بهداد:

۱۳۸۳ زنده یاد۱۳۸۵ می ترسم پس دروغ می گویم
۱۳۸۶ رؤیای زمین۱۳۸۷ دو راه حل برای یک مسئله
۱۳۹۲ کاناپه

تصاویر اینستاگرامی حامد بهداد,عکس حامد بهداد و همسرش,عکسهای حامد بهداداهدای تندیس بهترین بازیگر مرد جشنواره حافظ به حامد بهداد

گردآوری: بخش بیوگرافی سرپوش

  • 14
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
ویژه سرپوش